Objavte lety za najlepšie ceny

Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)

Ubytovanie Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)


Blue Eye (Syri i Kaltër) je jedným z najkrajších a najpopulárnejších turistických miest v Albánsku. Nachádza sa v provincii Saranda, v blízkosti horského mestečka Delvinë. Blue Eye je prírodná atrakcia so záhadným a pôsobivým jazerom s priehlbou, ktorá sa podobá na ľudské oko. To je dôvod, prečo je to miesto nazývané Blue Eye alebo Modré oko.

Jazero Blue Eye je veľmi jedinečné a pôsobivé. Voda je prúdiaca z podzemných prameňov a tvorí krásne modré jazero s neobvyklou hĺbkou 45 metrov. Jasná a čistá voda dáva dojem, že sa pozriete až na dno jazera. Okolo jazera sú krásne rastliny a zelené stromy, ktoré tvoria prírodnú oázu pokojného prostredia. Blue Eye je ideálny únik od rušného mestského života a ponúka turistom krásne scenérie a príjemné prostredie.

V okolí jazera je možné si nájsť rôzne typy ubytovania. Väčšina z nich sú jednoduché a útulné hotely a penzióny, ktoré poskytujú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie turistom. Mnoho ubytovacích zariadení je situovaných v blízkosti jazera Blue Eye, čo znamená, že môžete mať úžasne výhľady na prírodu priamo z vašej izby.

Okolie jazera tiež ponúka rôzne turistické aktivity. Môžete si zobrať prechádzku okolo jazera, vychutnať si piknik na brehu alebo vyskúšať plávanie v jazere. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka aj organizované výlety do okolitých dedín a atrakcií, ako je napríklad múzeum v Delvinë alebo pevnosť Ali Pasha v Butrinte. Okolie je tiež ideálne pre turistiku a cyklistiku, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady na pohorie.

Jednou z výhod pobytu v tomto regióne je aj jeho blízkosť k pobrežiu Jónskeho mora. Ak túžite po pláži a mori, vzdialenosť je len nejakých 20 km, čo znamená, že si môžete ľahko užívať plážové aktivity a relaxáciu po návrate z Blue Eye.

Celkovo povedané, Blue Eye v Albánsku je jedinečné miesto, kde môžete zažiť prírodnú krásu a pokoj. Ponúka skvelé možnosti ubytovania a rôzne aktivity pre turistov. Ak sa rozhodnete navštíviť Albánsko, určite by ste nemali vynechať návštevu tohto úžasného miesta.


Dovolenka Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)


Albánsko je krajina, ktorá v poslednom čase získava na popularite ako turistická destinácia. Jedným z miest, ktoré by mohol byť vhodným miestom pre dovolenku, je jedinečné jazero s názvom Blue Eye, alebo aj známe ako Syri i Kaltër.

Blue Eye je prírodná atrakcia, ktorú nájdete asi 25 km juhozápadne od mesta Saranda. Jazero vytvára modré vodu a je obklopené skvelou prírodou, čo je ideálne pre milovníkov nádherných krajín. Vzhľadom na menej známu polohu a obmedzený turistický ruch je to ideálne miesto, kde sa môžete vymaniť z hluku a zhonu veľkých mesto a oddýchnuť si.

Okolité skaly pozývajú na piknik, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a užiť si pohodovú atmosféru. Okrem jazera Blue Eye si môžete vychutnať aj krásne výhľady na neporušenú prírodu a môžete nájsť rôzne turistické trasy na prechádzku.

V tomto regióne Albánska si môžete užiť nielen nádhernú prírodu, ale aj miestnu kultúru a zvyky. V meste Saranda, čo je dôležitý turistický uzol, nájdete mnoho miest, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá a spoznať miestnu kultúru. Saranda sa nachádza pri mori, takže si môžete vychutnať aj plážové pobyty a užiť si letné kúpanie.

Úplne najlepšie, čo môžete urobiť, je prenajať si auto alebo skúter, pretože v tomto regióne nájdete mnoho miest, ktoré sa zvyknú prehliadať. Okrem toho sa potom môžete vybrať na výlety do okolitých dediniek a vidiecka príroda vás prekvapí svojou prírodnou krásou.

Keď sa chystáte na dovolenku do Albánska, určite nezabudnite navštíviť Blue Eye a objaviť krásy, ktoré tento región ponúka. Okrem nádherných prírodných útvarov si môžete užívať aj miestne atrakcie a spoznávať miestnu kultúru a zvyky. Dovolenka v Albánsku vám ponúka možnosť prežiť nezabudnuteľné zážitky a objaviť skryté klenoty.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Blue Eye (Syri i Kaltër) v Albánsku:

1. Čo je Blue Eye (Syri i Kaltër)?
Blue Eye je prírodné jazerá v Albánsku, ktoré sa nachádza približne 22 km východne od mesta Saranda. Je to turistická atrakcia známa svojou modrou farbou a čistotou vody.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa dostať k Blue Eye, je autom alebo taxíkom z mesta Saranda. Existujú aj organizované výlety a autobusové linky, ktoré sem premávajú.

3. Koho patriť Blue Eye?
Blue Eye patrí štátu Albánsko a je chránený ako prirodzená rezervácia.

4. Aká je voda v Blue Eye?
Voda v Blue Eye je neuveriteľne čistá a má jasnú modrú farbu. Je považovaná za jednu z najkvalitnejších a najčistejších vôd na Balkáne.

5. Je možné sa kúpať v Blue Eye?
Áno, kúpanie v Blue Eye je povolené. Voda je však dosť chladná, preto je odporúčané mať so sebou plávacie šortky alebo oblečenie vhodné na plávanie.

6. Koľko stojí vstup do Blue Eye?
Vstup do Blue Eye je voľný a nie je potrebné platiť žiadne vstupné poplatky.

7. Aké je najlepšie ročné obdobie na návštevu Blue Eye?
Najlepšie obdobie na návštevu Blue Eye je od mája do septembra, keď sú teploty príjemné a voda je dostatočne teplá na kúpanie.

8. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Blue Eye?
V blízkosti Blue Eye sa nachádza niekoľko ďalších turistických atrakcií, vrátane Námestia mieru v Sarande, pevnosti Lekursi a pláže Ksamil.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o Blue Eye v Albánsku. Pri návšteve sa vždy uistite, že máte dostatočné informácie o aktuálnych podmienkach a bezpečnostných opatreniach.


Letenka Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)


Ak ste niekedy túžili obdivovať krásy prírody a objavovať skryté poklady, neexistuje lepšie miesto na to ako Albánsko Blue Eye, kde nájdete čarovnú piesočnatú pláž a úžasnú jaskynu, ktorá fascinuje každého návštevníka svojou jedinečnou modrou farbou. Blue Eye alebo Syri i Kaltër, ako ho volajú miestni obyvatelia, je rozhodne miesto, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Albánska.

Albánsko Blue Eye sa nachádza v krásnom horskom údolí vo východnej časti Albánska, v blízkosti mesta Saranda. Toto akvárium modrej vody je v skutočnosti prameňom rieky Bistricy, ktorá vyvierala z podzemných hĺbok a vytvorila krasového typu dieru s priemerom 10 metrov a s hĺbkou až 50 metrov. Vstup do modrého oka je vo forme priehlbiny, v ktorej možno vidieť všetku jeho podivuhodnú krásu.

Keď prídete k modrému oku, budete fascinovaní jeho krásou a jasom. Táto prirodzená krása múdro kombinuje modré a zelené odtiene, ktoré sa dotvárajú tmavou zemou a žiarivým slnkom, čo vytvára jedinečnú a zázračnú scenériu. V mnohých ohľadoch pripomína oko, ktoré hádže hlboký pohľad do duše prírody.

Keď prejdete ponad modré oko, uvidíte piesočnatú pláž, kde si môžete oddýchnuť, opaľovať alebo si ochutnať miestne jedlá. Pláž je obklopená zelenými stromami a vytvára miestnost voľku s čistým vzduchom a sviežosťou. Je to skvelé miesto na picknick alebo prechádzky po prírode.

Okrem krásy Blue Eye ponúka aj možnosti na rôzne aktivity. Môžete si vyskúšať potápanie vo vode Blue Eye alebo sa vydať na turistiku do okolitého horského prostredia. Môžete tiež navštíviť jaskynu, ktorá sa nachádza v blízkosti prameňa a ponúka vám nezabudnuteľný pohľad na podzemný svet.

Cesta k modrému oku je už zážitkom samým osebe. Musíte prejsť krásnymi horskými cestami až do miesta, čo prináša nádherné výhľady a panorámy. Je to skutočne jedinečný zážitok cestovať po Albánsko a objavovať jeho prírodné krásy.

Ak hľadáte únik z každodenného šialenstva a túžite po dobrodružstve, určite sa oplatí navštíviť Albánsko Blue Eye. Nezabudnuteľné výhľady, pôsobivé farby a úžasné prírodné scenérie vám poskytne pocit pokoja a harmónie s prírodou. Albánsko Blue Eye vás uchváti a nechá vás s pocitom, že ste objavili miesto z mesta, ktoré je ako raj na zemi.


Počasie Albánsko Blue Eye (Syri i Kaltër)


Albánsko, krajina rozkošného pobrežia na Balkánskom polostrove, je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Ale existuje jedno miesto, ktoré je jedinečné aj z hľadiska prírodnej krásy - Blue Eye (Syri i Kaltër).

Blue Eye je prírodný zdroj v horskom údolí, asi 22 km východne od mesta Saranda. Jeho názov pochádza z jasne modrej farby vody, ktorá vytvára dojem, že stojíte pri oku gigantického tvora.

Táto prírodná atrakcia vytvára jedinečnú kombináciu zelene a modre, čo z nej robí veľmi obľúbené miesto turistov. Blue Eye je v skutočnosti vnútorné východisko rieky Bistricy, ktorá neskôr ústi do Jónskeho mora. Na tomto mieste sa podzemná rieka prelína so slanou morskou vodou, čo spôsobuje špecifickú modrú farbu vody.

Okolo Blue Eye sa nachádza bujná vegetácia tropického charakteru. Stromy a rastlinstvo sú pokryté machom a vytvárajú príjemný chládok, ktorý je výborne vítaný v horúcom letnom počasí.

Okrem krásy a unikátnosti miesta, Blue Eye je tiež významnou zásobárňou pitnej vody pre okolité oblasti. Je to dôkaz toho, ako prírodná krása a funkcia môžu spojiť svoje sily a vytvoriť niečo zázračné.

Počasie okolo Blue Eye je typické pre mediteránsky región. V letných mesiacoch je teplota príjemne horúca, často sa pohybujúca okolo 30°C. Ideálna počasie na plávanie a osvieženie sa v modrej vode. V zime je teplota chladnejšia, ale stále príjemná na prechádzky a objavovanie okolitej prírody.

Treba poznamenať, že míľniky boli udelené na znak ochrany a zachovania tohto jedinečného miesta v roku 1985. Počas rokov sa stalo veľmi populárnym turistickým cieľom, čo viedlo k vybudovaniu chodníkov a vyhliadok, ktoré umožňujú návštevníkom zblízka si vychutnať krásu Blue Eye.

Ak plánujete navštíviť Albánsko, nezabudnite zahrnúť Blue Eye do svojho zoznamu. Je to prírodná perla, ktorá ponúka úžasné scenérie a jedinečný zážitok. Ubezpečte sa však, že počas návštevy počasie je priaznivé a vychutnajte si všetko, čo Blue Eye má ponúknuť.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky