Objavte lety za najlepšie ceny

Albánsko Himara

Dovolenka Albánsko Himara


Albánsko je krajina s bohatou históriou, krásnymi plážami a úchvatnou prírodou, ktorá je stále menej cestovateľská. V severnej časti krajiny sa nachádza známa Durrës, ale pretože sa pochopiteľne koncentruje pozornosť na hlavné mesto Tirana, býva menšie mesto Himara často prehliadané. Práve v tomto meste sa však nachádza čarovná pláž s kristálovo čistým morom a pozoruhodnou scenériou na okolitých horách.

Pláž v Himare leží na pobreží Jónskejho mora, kúsok od Korfu. Pláž je nenapadnutá, čím si zachováva svoju neporušenú krásu. Svetlo – tyrkysová farba mora, ktorá kontrastuje s prirodzene hnedým pieskom, a nádherné okolité vrchy tvoria úchvatný pohľad. Voda je taká čistá, že viete vidieť samotný dno. Je to ideálny miestny klenot pre tých, ktorí sú ochotní objavovať a pre niekoho, kto hľadá tiché, nenarušené miesto na oddych.

V Himare je mnoho hotelov a ubytovaní, a pretože máte prístup k pláži, môžete stráviť celý deň len relaxujúc na piesku, opaľujúc sa a čítajúc knihu. Okolie Himary je tiež náročné na návštevu. Na severnej strane Himary sa nachádza Levan, alebo ako sa miestne nazýva "malé Paríž" pre svoj charakteristický architektonický štýl. V obciach Dhermi a Drymades sa nachádza množstvo ďalších úžasných pláží, ktoré stojí za to vidieť. Cesta tam je náročná, ale ak sa dostanete k niektorej z týchto pláží, budete určite odmenení pohľadom.

Himara sa nachádza zhruba päť hodín jazdy autom od Tirany, no rozhodne to stojí za námahu. Himara ponúka krásnu pláž, úchvatné okolie, nádherné pohorie z jednej strany a modré more z druhej. Je to ideálne miesto na pobyt, v ktorom si môžete oddýchnuť od stresu každodenného života a relaxovať v klidnom prostredí. Majte na pamäti, že Albánsko ponúka mnoho takýchto krásnych miest, ale Himara by mala byť na vrchole zoznamu návštev každého, kto hľadá pravú dovolenku v úplnom tichu a pokoji.


Letenka Albánsko Himara


Albánsko, krajina plná nepoznaných miest a krás. Medzi tieto oblasti patrí aj mesto Himara, ktoré leží na juhu Albánska. Toto malebné prímorské mesto ponúka svojim návštevníkom čarovnú atmosféru a slnkom zaliate pláže s nádherným pohľadom na Jónské more. Ak túžite po dovolenke v okolí teplého azúrového mora na plážiach s bielym pieskom a súčasne by ste mali radi miestnu kultúru a jedlo, Himara je tou správnou voľbou pre Vás.

Cestovať do Himary z rôznych kútov sveta je jednoduché, a to je vďaka mnohým letiskám, ktoré sú umiestnené v Albánsku. Ak ste z vnútrozemských krajín Európy, najlepšou voľbou by bola letenka do Tirany, hlavného mesta Albánska. Po prílete do Tirany môžete využiť miestnu hromadnú dopravu alebo si prenajať auto a vydať sa na cestu do Himary.

Cestovanie z Tirany do Himary trvá v priemere tri a pol hodiny a je jednoduché. Pokiaľ si prenajmete auto, budete môcť staviť na ceste v rôznych historických a kultúrnych miestach, ktoré Albánsko ponúka. Väčšina miest v Albánsku má aj autobusovú alebo vlakovú dopravu a sú teda prístupné i pre turistov, ktorí nie sú nadšení z jazdy autom.

Himara ponúka rôzne možnosti ubytovania, či už si zvolíte lúčnu chatrč, hotel alebo apartmán. V meste sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné albánske jedlá a miestne víno. Okolie mesta ponúka niekoľko turistických atrakcií, medzi ktoré patrí stará pevnosť, malá rybárska vesnica Porto Palermo a nádherné pláže s azúrovým morom a bieleho pieskom, kde si môžete zaplavovať a užívať si slnečné lúče.

Himara je nielen miestom pre užívanie si všetkých krás, ktoré môže ponúknuť Albanian, ale aj miestom s bohatou históriou a kultúrou. Množstvo stredovekých kostolov a kláštorov je súčasťou tohto pôvabného mesta, ktoré ponúka neuveriteľne svieže a teplé klima, ktoré každému turistovi umožní ubytovať sa v centru mesta, aby mal prístup ku všetkým miestam v okolí.

Ak teda máte záujem o dovolenku v Albánsku, Himara by mala byť Vašou prvou voľbou. Toto kúzelné mesto je vzdialené len niekoľko hodín od Tirany a ponúka všetky krásy, súvisiace s prímorskými miestami a tradičnou albánskou kultúrou. Vyberte si svoju letenku Albánsko Himara a zažite nezabudnuteľné chvíle, ktoré Vám budú kráčať v spomienkach na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Himara


Najčastejšie otázky a odpovede o Albánsku Himara sú:

1. Aké je počasie v Himare?
Odpoveď: Himara má stredomorské podnebie, s miernymi zimami a teplými letami. Teploty počas leta sa pohybujú v rozmedzí 28-30°C, a v zime okolo 10-12°C.

2. Kde sa nachádza Himara?
Odpoveď: Himara sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, priamo nad Jónskym morom.

3. Aký je tam zvyk k stravovaniu?
Odpoveď: Himara má typickú albánsku kuchyňu, ktorá je založená na olivovom oleji, čerstvom ovocí a zelenine, rybách a mäse. Najviac sa konzumujú ryby a plody mora.

4. Aké atrakcie by som si nemal/a nechať ujsť v Himare?
Odpoveď: Medzi najväčšie atrakcie v Himare patrí návšteva pevnosti Himara Castel, pláž Jale Beach a čarovné mestečko Potamia.

5. Potrebujem vízum na vstup do Albánska?
Odpoveď: Poľsko a niektoré iné krajiny sú oslobodené od vízových požiadaviek pre Albánsko a môžu vstúpiť do krajiny na dobu nie dlhšiu ako 90 dní. Pre ostatné krajiny sú požadované víza.

6. Kde sa dá najlepšie relaxovať v Himare?
Odpoveď: Himara má mnoho krásnych a kľudných pláží, kde sa môžete utopiť v čerstvom mori a relaxovať. Jale Beach, Livadh Beach, a Gjipe Beach sú medzi najpopulárnejšími a najlepšími možnosťami.

7. Aký je časový rozdiel medzi Albánskom a Európou?
Odpoveď: Albánsko sa nachádza v časovej zóne strednej Európy (CET), rovnako ako Východoeurópsky čas (EET). Hegyviz sa teda nachádza v časovej zóne CET. To znamená, že medzi Albánskom a Európou nie je žiadny časový rozdiel.


Počasie Albánsko Himara


Albánsko je krásnou krajinou plnou rozmanitých a malebných miest. Jedným z týchto miest je aj malé pobrežné mestečko Himara, ktoré je obklopené pôvabnými plážami a zeleňou.

Himara sa nachádza na juhu Albánska, priamo na pobreží Jónskeho mora. Je obľúbeným miestom nielen medzi domácimi, ale aj medzi turistami z celého sveta. Toto pobrežné mestečko je známe svojimi úchvatnými plážami, krištáľovo čistou vodou a nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

Počasie v Himare je typické pre stredomorskú oblasť. Letá sú teplé a suché, so vysokými teplotami a minimálnymi zrážkami. Teplota sa pohybuje okolo 30 °C a more je príjemne teplé, čo prispieva k ideálnym podmienkam na kúpanie a slnenie sa na pláži. Miestni a návštevníci majú možnosť využiť rôzne vodné športy, ako napríklad potápanie, surfovanie alebo lovenie rýb.

Jesenné a zimné mesiace sú v Himare mierne chladnejšie, ale stále príjemné. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 15 a 20 °C, čo je ideálne na prechádzky po pláži a poznávanie okolitého prostredia. Miestne reštaurácie ponúkajú čerstvé morské plody a špeciality albánskej kuchyne, ktoré si môžete vychutnať spolu s miestnymi vínami.

Albánsko a jeho okolité hory vytvárajú dobre zinstalovaný prvý rad pohorie, ktoré poskytujú prírodnú ochranu proti studenému vetru, takže aj v zimných mesiacoch sa teploty neklesajú príliš nízko. Návštevníci môžu využiť túto príležitosť na prechádzky po okolitých kopcoch a poznávanie miestneho kultúrneho dedičstva.

Himara ponúka aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Medzi najvýznamnejšie patrí staroveký hrad Lekureshi, ktorý dominuje nad mestečkom a ponúka úžasný výhľad na okolie.

Ak plánujete navštíviť Albánsko a objaviť krásy jeho pobrežia, Himara by určite nemala chýbať na vášom zozname. Svojimi krásnymi plážami, nádhernou prírodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi vás určite očarí. A nezabudnite si zobrať plavky a opaľovací krém, pretože počasie v Himare je skvelé na letnú dovolenku!


Ubytovanie Albánsko Himara


Himara, krásne prímorské mesto nachádzajúce sa na juhu Albánska, je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v krajine. Jeho úchvatná príroda, nádherné pláže a bohatá kultúra robia z Himary vynikajúce miesto na dovolenku. Ak plánujete navštíviť Himaru, vyberte si správne ubytovanie, ktoré prispieva k skutočne nezabudnuteľnému zážitku.

V Himare nájdete širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných hotelov po jednoduché penzióny. Najpopulárnejšími možnosťami sú hotely nachádzajúce sa priamo na pláži. Tieto hotely vám ponúkajú jedinečnú príležitosť prebudiť sa s krásnym výhľadom na more a užiť si plážový život bez toho, aby ste museli cestovať doďaleka. Niektoré hotely majú aj vlastné pláže a ponúkajú rôzne atrakcie, ako sú bazény, reštaurácie a wellness centrá.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a samostatnosť, sú tu aj možnosti ako prenájom apartmánov alebo domov. Mnohé z týchto ubytovaní sú moderné a vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. Väčšina apartmánov a domov má k dispozícii kuchyňu, čo vám umožní vlastné stravovanie a flexibilitu. Táto možnosť je vhodná najmä pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov, ktorí chcú stráviť viac času spolu a zažiť autentickú atmosféru Himary.

Ak preferujete lacnejšie možnosti, existujú aj lacné hotely a penzióny v centre mesta. Tieto možnosti vám umožnia objavovať okolitú oblasť a spoznať miestny život. Tieto ubytovania sú často jednoduché, ale čisté a pohodlné. K dispozícii je tiež veľa reštaurácií a kaviarní, v ktorých si môžete vychutnať lahodné jedlá a nápoje.

Niektoré apartmány a hotely v Himare majú aj nádherné výhľady na staré mesto Himara, ktoré sa nachádza na kopci nad plážou. Tento malebný starobylý hrad má bohatú históriu a je známy svojimi úzkymi kamennými uličkami a starobylou architektúrou. Ak si vyberiete ubytovanie v blízkosti tohto starého mesta, budete mať výhodu nachádzať sa v centre diania a zároveň si vychutnať výhľad na nádhernú panorámu Himary.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania zvolíte, nezabudnite rezervovať vopred, najmä v letných mesiacoch, kedy je Himara obľúbeným cieľom turistov. Ubytovanie v Himare vám umožní objaviť krásy tohto prímorského rajom a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku v Albánsku.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky