Objavte lety za najlepšie ceny

Alžírsko Constantine

Letenka Alžírsko Constantine


Letenka do Alžírska Constantine je bezpochyby jednou z největších výhod, pokud hledáte nevšední a méně navštěvované cestovní cíle. Constantine leží na východě Alžírska a je zároveň hlavním městem provincie Constantine.

Dostat se sem není nikterak komplikované. Existuje zde velké množství letovisek, zejména těch v Evropě, která nabízejí přímé lety do letiště v Alžírsku, odkud je pak snadné dostat se do Constantine. Doporučujeme například letoviska v Paříži, Barceloně nebo Miláně.

Constantine se pyšní množstvím historických památek i těch moderních. Většina návštěvníků nevynechá návštěvu Malebného Mostu, který spojuje staré město s novým a nabízí úchvatný výhled na kaňon řeky Rhummel. Na náměstí Emir Abd el-Kader pak můžete navštívit velkolepou mešitu v orientálním stylu.

Také jídlo v Constantine stojí za ochutnání. Můžete ochutnat například tradiční couscous, tajine, kteb a mnoho dalšího. Ochutnáte zde také řadu vynikajících sladkostí, jako je například baghrir – měkký a studený koláč s řadou druhů sorbetů.

V Constantine můžete také navštívit mnoho tržnic, kde se prodávají tradiční suvenýry, jako jsou tkané košíky, turistické mapy, šperky nebo koberce.

Pokud hledáte skvělý zážitek a rozmanitou kulturu, navštivte Constantine, nezapomeňte si ale předem zarezervovat letenku. Tato destinace je stále méně navštěvována, a tak si můžete být jisti, že vás zde těší klid a bezpečnost.


Najčastejšie otázky a odpovede Alžírsko Constantine


Najčastejšie otázky o Alžírsku Constantine a ich odpovede:

1. Aké je klimatické podnebie v Constantine?

V Constantine je stredomorské podnebie s miernymi zimami a suchými letami.

2. Aké sú turistické atrakcie v Constantine?

V meste Constantine sú turistické atrakcie, ako je most Sidi M'Cid, Medersa el-Attarine, La Place des Victoires, múzeum Cirta a Cirta Numidia.

3. Aký je miestny jazyk v Constantine?

Miestnym jazykom v Constantine je arabčina, ale voľne sa používa aj francúzština.

4. Aká je miestna mena?

Miestna mena v Alžírsku je alžírsky dinár (DZD).

5. Aké sú miestne jedlá?

Miestne jedlá v Constantine sú napr. couscous, tajin, kebab, medenáč, brik a chorba.

6. Ako sa dostanem do Constantine?

Do Constantine sa dá dostať lietadlom do letiska Mohamed Boudiaf Airport alebo autobusom alebo vlakom.

7. Aký je časový rozdiel medzi Alžírskom a Slovenskom?

V zimnom období je Alžírsko o jednu hodinu pred Slovenskom a v letnom období o dve hodiny pred Slovenskom.

8. Je Alžírsko bezpečné na cestovanie?

Alžírsko je považované za bezpečnú krajinu na cestovanie, ale návštevníci by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť obozretní vo všeobecnosti.

9. Aké sú tradičné oblečenia mužov a žien v Constantine?

Tradičné oblečenie mužov v Constantine je tak called "gandoura" a "chechia" a tradičné oblečenie žien je "haik" a "melhfa".

10. Aký je najlepší čas na návštevu Constantine?

Najlepší čas na návštevu Constantine je v období jarného a jesenného počasia, teda od marca do maja a od septembra do novembra. Teploty sú príjemné a menej horúce ako v lete.


Dovolenka Alžírsko Constantine


Alžírsko je africká krajina, ktorá mnohým cestovateľom uniká, no poskytuje vynikajúce možnosti na dovolenku. Medzi atraktívne miesta Alžírska patrí aj Constantine, ktorého históriu, architektúru a kultúru by ste v žiadnom prípade nemali prehliadnuť.

Constantine sa nachádza na východe krajiny, asi 80 kilometrov od pobrežia. Mesto je obklopené malými kopčekmi a hlbokými roklinami, ktoré robia z jeho horizontu veľmi zaujímavý pohľad. Mesto bolo založené v 9. storočí a počas stredoveku bolo dôležitým centrom islamskej vedy, kultúry a obchodu. Pretože Constantine leží na rieke Rhumel, bola to vždy dôležitá obchodná križovatka medzi južnými oázami a priemyselným severom.

Mestským symbolom je Most princeznej Eudoxie, najdlhší most v krajine, ktorý spája dve časti mesta. Ďalším zaujímavým miestom na návštevu je staré mesto, v ktorom sa nachádza množstvo historických pamiatok ako napríklad citadela, paláce, mešity, múzeá a staré domy. Najstaršia časť mesta sa nachádza na kopci a bola vybudovaná na podobnom mieste ako bývalo fénické mesto. Väčšina budov v starom meste bola postavená v 19. storočí a ich nádherná architektúra vám ťažko uletí z pamäti. Na vrchole kopca sa nachádza mešita Salah Hadi, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto.

Okrem historických pamiatok nájdete v Constantine aj moderné oblasti, obchodné centrá, kaviarne a reštaurácie, ktoré ponúkajú jedlá z regiónu. V meste sa konajú aj mnohé zaujímavé kultúrne akcie, ako napríklad festival hudby a tanca.

Ak plánujete navštíviť Constantine, najlepšie obdobie je od apríla až do októbra, kedy je príjemné počasie a menej vetra. Cestovať do Alžírska si vyžaduje určitú opatrnosť, ale podľa väčšiny cestovateľov sa dá zvládnuť. Väčšina hotelov poskytuje turistom spoľahlivú základňu a v Constantine nájdete aj niekoľko hotelových komplexov priamo v centre.

Ďalším dôležitým faktom pri cestovaní do Alžírska je ujasniť si vízové podmienky pre váš štát. Pokiaľ máte všetky doklady v poriadku, vašu dovolenku v Constantine si určite užijete a nezabudnuteľné zážitky si uchoVáte na celý život.


Ubytovanie Alžírsko Constantine


Ak plánujete navštíviť Alžírsko a hľadáte vhodné ubytovanie v meste Constantine, tu je niekoľko možností, na ktoré by ste sa mali pozrieť.

Constantine, aj známe ako "Mesto mostov", je jedným z najkrajších a najkultúrnejších miest v Alžírsku. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny a je hlavným mestom provincie Constantine. Je to historické mesto, ktoré ponúka bohaté dedičstvo a impozantnú architektúru.

Jedným z najpopulárnejších hotelov v Constantine je Hôtel Marriott Constantine. Nachádza sa v centre mesta a je ideálnym miestom pre cestovateľov, ktorí chcú byť blízko hlavných turistických atrakcií. Hotel ponúka moderné zariadenia, ako je klimatizácia, satelitná televízia a bezplatné Wi-Fi. Okrem toho má hotel aj bazén a fitnescentrum, kde si hostia môžu oddýchnuť po celodennom objavovaní mesta.

Ak preferujete menšie a intímnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z mnohých rodinných hotelov alebo penziónov v Constantine. Napríklad Dar Diaf Constantine Hotel je malý rodinný hotel s príjemnou atmosférou a pohostinnosťou. Nachádza sa v blízkosti priehrady Boussouf, kde si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitú krajinu. Hotel ponúka jednoduché, ale čisté izby a hostia majú prístup aj k reštaurácii, kde si môžu vychutnať tradičnú alžírsku kuchyňu.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, je tu aj Hotel Novotel Constantine, ktorý sa nachádza v prestížnej časti mesta. Hotel ponúka štýlové izby s moderným zariadením a výhľadom na údolie Rummel. Hostia majú prístup k reštaurácii a barom v hoteli, kde sa môžu oddýchnuť a vychutnať si vybrané jedlá a nápoje.

Nezabudnite, že ceny ubytovania v Constantine sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dostupnosti. Je však vždy dobré porovnať rôzne hotely a rezervovať si izbu vopred, najmä ak chcete navštíviť mesto počas vrcholového cestovného obdobia.

Constantine je fascinujúce mesto s bohatou históriou a kultúrou. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, budete mať príležitosť objaviť jeho krásu a zažiť pôvab alžírskeho dedičstva.


Počasie Alžírsko Constantine


Constantine v Alžírsku sa nachádza na severe krajiny a je jedným z najväčších a najdôležitejších miest v regióne. Počasie sa tu výrazne líši v závislosti na ročnom období.

V lete (júl a august) sa teplota môže vyznačovať vysokými hodnotami, najmä v priebehu dňa, keď sa teploty môžu pohybovať okolo 35 stupňov Celzia. V noci sa potom náhle ochladí a teplota klesne na približne 15 stupňov. Počas leta môže byť aj vlhké počasie s občasnými búrkami.

Jeseň v Constantine je miestami suchá a miestami vlhká. Od septembra do novembra sa teploty postupne znižujú na cca 15 - 20 stupňov v priebehu dňa. V noci je potom miestami chladnejšie, s teplotami klesajúcimi až na 10 stupňov Celzia. Počas jeseň sa môžu vyskytnúť aj pravidelné dažde, ale riziko búrok klesá.

Zima (december - február) v Constantine býva chladná a suchá. Teploty sa vo dne môžu pohybovať od 10 do 15 stupňov Celzia, kdežto v noci klesá na 0 až 5 stupňov. Vítr môže byť v zime chladný a suchý.

Na jar (marec - máj) sa teploty postupne zvyšujú. Počasie býva jarné a zvyčajne suché. Teploty sa v priebehu dňa môžu pohybovať okolo 20 stupňov Celzia a v noci klesne na približne 10 stupňov.

Všeobecne platí, že počasie v Constantine je ovplyvnené okolitými horami a pohoriami, ktoré môžu zmeniť teploty, vlhkosť a prípadne spôsobiť dažde. Ak sa plánuje návšteva tejto lokalite, je vhodné sledovať počasie v predstihu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky