Objavte lety za najlepšie ceny

Argentína El Calafate (perito moreno)

Ubytovanie Argentína El Calafate (perito moreno)


El Calafate je malé mestečko v argentínskej provincii Santa Cruz, ktoré sa nachádza v blízkosti známeho gletchera Perito Moreno. Toto miesto je veľmi obľúbené medzi turistami, ktorí sem prichádzajú obdivovať krásu a mohutnosť tohto prírodného divu.

Pre tých, ktorí si chcú vychutnať celý zážitok z pohľadu na Perito Moreno, je tu mnoho možností ubytovania. Mnohé hotely, hostely a penzióny sa nachádzajú v mestečku El Calafate, čo zaručuje pohodlný prístup k gletcheru.

V mestečku nájdete rôzne druhy ubytovania, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Mnohé hotely v El Calafate ponúkajú krásny výhľad na lagúnu a gletcher a sú vybavené komfortnými a luxusnými zariadeniami. Ak hľadáte niečo jednoduchšie a cenovo dostupnejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hosteli alebo penzióne, kde si zároveň vychutnáte aj príjemnú atmosféru miestnych.

Väčšina ubytovacích zariadení v El Calafate ponúka rôzne služby a vybavenie, ktoré prispôsobujú potrebám turistov. Niektoré hotely majú reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať tradičné argentínske jedlá a nápoje. Ďalšie ponúkajú wellness centrá a bazény, kde si môžete oddýchnuť a zrelaxovať sa po náročnom dni strávenom na gletchere.

Okrem ubytovania v mestečku El Calafate je možné si zvoliť aj alternatívnu formu ubytovania. K dispozícii sú rôzne chatky a kempingové miesta, ktoré vám umožnia zažiť prírodu až do posledného detailu. Táto voľba je ideálna pre tých, ktorí majú radi kempovanie a chcú byť ešte bližšie k prírode.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, máte v El Calafate určite garantovaný krásny výhľad na gletcher Perito Moreno. Táto nádherná prírodná atrakcia je len krátku cestu vzdialená od mestečka a ponúka jedinečný a ohromujúci zážitok. Môžete ho obdivovať z rôznych vyhliadkových plošín alebo si vytvoriť vlastnú cestu pešo alebo na lodi.

Mesto El Calafate je tiež výborným východiskovým bodom pre ďalšie dobrodružstvá v tejto oblasti. Navštívte najväčšie jazero v Argentíne, Lago Argentino, a prejdite sa po národnom parku Los Glaciares, kde sa nachádzajú aj ďalšie glaciéry Oko a Upsala.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v El Calafate, miesto, kde sa spoja krása prírody a pohostinnosť miestnych obyvateľov, nemôžete urobiť chybu. Ponúka vám nielen úžasný výhľad na slávny gletcher Perito Moreno, ale aj rôzne možnosti ubytovania, ktoré vám zaručia pohodlie a relaxáciu.


Počasie Argentína El Calafate (perito moreno)


Argentína je krajina, ktorá sa môže pochváliť množstvom krásnych a unikátnych miest a prírodných úkazov. Jedným z nich je aj El Calafate, známe miesto, ktorého hlavnou atrakciou je vidieť mohutný ľadovec Perito Moreno. Napriek tomu, že sa mnoho turistov ponáhľa kráčať po ľadovci, je dôležité pamätať na jednu vec - počasie.

V El Calafate vládne typické patagónske počasie, ktoré často býva nepredvídateľné a veľmi obratné. Obvykle sa toto miesto teší chladnému ale slnečnému počasiu cez väčšinu roka, s dosť nízkymi teplotami, ktoré sa pohybujú od 0°C do 10°C. Zimné mesiace sú najchladnejšie, keď je teplota schopná klesnúť aj pod -10°C. Je potrebné si uvedomiť, že El Calafate je umiestnené na juhu krajiny, kde počasie môže byť nezmyselne drsné. Víchrice sú časté a môžu byť veľmi silné, takže turisti by si mali byť istí, že sa oblečú do dostatočne teplých a odolných odevov.

Počas jarných a letných mesiacov, ktoré sú zvyčajne obdobím návštevy, je klima mierne teplejšia, čo znamená, že teploty sa môžu pohybovať od 15°C do 20°C. Aj keď teploty sa zdajú byť príjemnejšie, stále sa oplatí mať na sebe teplú a vodeodolnú odev, aby sme sa mohli cítiť pohodlne a chránili pred rozmoknutím. Okrem toho, keď prichádza jar, kvety a rastliny začínajú kvitnúť, čím sa táto oblasť stáva ešte krajšou.

Nech si turisti vyberú akýkoľvek ročný obdobie na návštevu El Calafate, musia si byť vedomí, že počasie tu môže byť náchylné k rýchlemu a dramatickému zhoršeniu. Ako sme už spomenuli, víchrice sú tu časté, takže keď sa vydatne obliekame, určite nepoľutujeme: ale problémom je koľko sa najviac oblečieme - v závislosti na dňoch môže byť príliš teplé alebo príliš chladné. Niektorí cestovatelia si to chodia skúšať sami a dobrodružne, no to nie je vždy najmúdrejšie rozhodnutie; preto všetkým odporúčame, aby si pred cestou do Argentíny El Calafate (Perito Moreno) pozreli aktuálne predpovede počasia a uistili sa, že sú pripravení na všetky prípadnosti.

Napriek nepredvídateľnému počasiu je El Calafate a Perito Moreno jedným z najobdivovanejších miest v Južnej Amerike a určite stojí za to navštíviť. Dôležité je si pamätať, že na tento krásny úkaz prírody však musíme byť pripravení, a to nie len so správnym oblečením, ale aj s optimistickým a flexibilným duchom, ktorý vychádza z oslobodenia od stresu, všetkého zbytočného, a prijímania miestnych skúseností do svojho cestovania.


Dovolenka Argentína El Calafate (perito moreno)


Argentína je krajinou plnou neuvěřitelné krásy a různorodé přírody. Jedním z nejslavnějších turistických cílů v zemi je město El Calafate, které slouží jako brána do národního parku Los Glaciares a k malebnému ledovci Perito Moreno.

El Calafate je malé město nacházející se v provincii Santa Cruz, na jihozápadě Argentiny. Toto malebné město je obklopeno místními horami a leží na břehu jezera Argentino. Je to ideální výchozí bod pro návštěvu jedné z největších přírodních památek této oblasti - ledovce Perito Moreno.

Ledovec Perito Moreno je jedním z nejpůsobivějších přírodních zázraků, které můžete vidět na světě. Tento obrovský ledovec se rozprostírá na ploše přes 250 čtverečních kilometrů a je více než 30 kilometrů dlouhý. Co je na něm neuvěřitelné, je fakt, že je jedním z mála ledovců na světě, který se stále rozšiřuje namísto toho, aby se snižoval. Pravidelně oslní návštěvníky ohromujícími zvuky a epickým divadlem ledových splazů, které padají z jeho povrchu.

Existuje několik způsobů, jak vychutnat ledovec Perito Moreno. Můžete si vybrat okružní plavbu po jezeře Argentino, kde se blíže podíváte na tento ledovec. Loď se pomalu projíždí před ním, umožňujíc vám vidět jeho impozantní velikost a barevné odlesky vody, která se odráží od jeho ledovcového povrchu.

Další možností je využít stezky tvořené přírodním parkem Los Glaciares. Tato stezka vás provede kolem ledovce a umožňuje vám nejen obdivovat jeho krásu z blízka, ale také slyšet ohlušující zvuky, které povykující led vydává. Můžete se také rozhodnout pro ledovcový trekking, což je jedinečná zkušenost, která vám umožní procházku po jeho ledovcovém povrchu s profesionálním průvodcem.

El Calafate není jen o ledovci Perito Moreno. Město má také přívětivou atmosféru a hostí mnoho kaváren, restaurací a obchodů. Můžete si zde vychutnat tradiční argentinské steak nebo ochutnat místní sladkost - Calafate berry, která je místní specialitou.

Navíc má El Calafate strategickou polohu, která vám umožní objevit další úžasné přírodní památky v okolí. Můžete se vydat na výlety do národních parků Torres del Paine v Chile nebo Fitz Roy v Argentině, které jsou vzdálené jen pár hodin jízdy autem nebo autobusem.

El Calafate nabízí nezapomenutelný zážitek pro cestovatele, kteří se zamilovali do krásy přírody. Od epických ledovcových scenérií až po přátelské prostředí města, tato destinace je jistě jednou z nejlepších v Argentině.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína El Calafate (perito moreno)


1. Kde sa nachádza El Calafate v Argentíne?
El Calafate sa nachádza v južnej časti Argentíny, v provincii Santa Cruz.

2. Ako sa dostanem do El Calafate?
Najjednoduchší spôsob ako sa dostať do El Calafate je cestou letecky. Existujú lety zo Santiago de Chile, Buenos Aires a iných argentínskych miest. Z Buenos Aires je to približne 3 hodiny letu.

3. Ako sa dostanem k Perito Moreno ľadovcu z El Calafate?
Perito Moreno ľadovec sa nachádza približne 80 km od El Calafate. Existujú autobusové prepravné služby, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov, ale väčšina ľudí si prenajíma auto alebo využíva taxi.

4. Aké je najlepšie obdobie na návštevu El Calafate a Perito Moreno ľadovca?
Najlepšie obdobie na návštevu El Calafate a Perito Moreno ľadovca je medzi novembrom a marcom, keď sú teploty mierne a počasie je stabilné. V tomto období je možné vidieť aj súboje ľadovej dosky.

5. Koľko stojí vstup na Perito Moreno ľadovec?
Ceny vstupu na Perito Moreno ľadovec sa líšia v závislosti od štátneho príslušníka a veku. Priemerne cena vstupenky pre zahraničných turistov je približne 800 argentínskych pesov.

6. Môžem sa vyhrať na Perito Moreno ľadovci?
Nie, na Perito Moreno ľadovci sa výhrať nesmie. Ide o chránenú oblasť, kde sa treba držať určených ciest a zberných miest.

7. Aké iné atrakcie sú v El Calafate okrem Perito Moreno ľadovca?
Okrem Perito Moreno ľadovca, El Calafate ponúka aj ďalšie atrakcie, ako je Národný park Los Glaciares, ktorý je domovom mnohých iných ľadovcov, ako aj možnosti prehliadok na loďke po jazere Argentino.

8. Ako je počasie v El Calafate?
Počasie v El Calafate je chladné a suché. Leto (december-február) má priemerne teploty okolo 15 °C, zatiaľ čo v zime (jún-august) sa priemerne teploty pohybujú okolo -2 °C až 5 °C.

9. Môžem si kúpiť suveníry v El Calafate?
Áno, v El Calafate je mnoho obchodov a trhov, kde môžete kúpiť suveníry, ako sú napríklad typické argentínske kože, ručne vyrobené šperky, drevorezby a iné miestne produkty.

10. Ako dlho by som mal zostať v El Calafate?
Odporúča sa zostať v El Calafate minimálne 2-3 dni, aby ste mali dostatok času na návštevu Perito Moreno ľadovca a ďalších atrakcií v okolí. Ak máte viac času, môžete si vychutnať aj iné aktivity, ako sú turistika, rybolov, alebo výlety na jazero Argentino.


Letenka Argentína El Calafate (perito moreno)


El Calafate je malebné mesto, ktoré sa nachádza na juhu Argentínskej Patagónie a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v tejto oblasti. Jeho hlavnou atrakciou je národný park Los Glaciares, ktorý sa rozprestiera na ploche viac ako 700 000 hektárov a zahŕňa niekoľko impozantných ľadovcov.

Ak chcete zažiť úžasnú prírodu a krásu, letenka do El Calafate je tým najlepším spôsobom, ako sa tam dostať. Medzinárodné letisko El Calafate je leteckým uzlom pre túto oblasť a dostupné lety sú často k dispozícii. Môžete si vybrať z množstva leteckých spoločností a nájsť let, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Po prílete do El Calafate nevynechajte návštevu národného parku Los Glaciares, ktorý je domovom niektorých z najimpozantnejších ľadovcov na svete, medzi ktoré patrí aj slávny Perito Moreno. Perito Moreno je jeden z mála ľadovcov na svete, ktorý stále rastie a mení sa. Je obrovský a jeho veľkosť je ťažko popísateľná. Vysoký je asi 60 metrov nad vodou a jeho šírka je viac ako 5 kilometrov. Svojou masou a impozantnosťou je to naozaj ohromujúce miesto.

Národný park Los Glaciares ponúka aj mnoho iných aktivít a možností na preskúmanie. Môžete sa zapojiť do túr po ľadovcoch, pokochávať sa krásnymi vodopádmi a užiť si prechádzky v nádhernej prírode, obohatenej o množstvo fauny a flóry. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete si dokonca vyskúšať treking na niektoré z ľadovcov, čo je jedinečný a vzrušujúci zážitok.

Okrem národného parku Los Glaciares sa v okolí El Calafate nachádzajú aj ďalšie významné turistické atrakcie. Môžete navštíviť Torres del Paine, krásny národný park v susednom Čile, ktorý je tiež známy svojimi dojemnými ľadovcami a horskou scenériou. Alebo navštívte El Chaltén, malú dedinku v Patagónii, ktorá je výchozím bodom pre túry na známu horu Fitz Roy.

Po celodennom objavovaní prírodných krás tejto oblasti nezabudnite si vychutnať aj miestnu kuchyňu. El Calafate je preslávené svojimi gastronomickými zážitkami, ktoré sú založené na miestnej kultúre a prírodných surovinách. Vyskúšajte tradičné jedlá z Patagónie, ako sú jahňacie kotlety alebo ručne vyrobené čokoládové delikatesy.

Letenka do El Calafate vás zavedie do krajiny, kde sa nachádzajú niektoré z najkrajších prírodných scenérií na svete. Počas svojej návštevy môžete poznávať zázračný svet ľadovcov, úchvatných hôr a pokojných jazier. Výlet do tejto oblasti vám umožní cítiť pokoru a úctu pred silou prírody.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a krásy, letenka do El Calafate je tou správnou voľbou. Nechajte sa uniesť krásou tohto miesta a nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré vám poskytne. Venujte niekoľko dní objavovaniu tejto nádhernej časti sveta a odnesiete si domov spomienky na celý život.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky