Objavte lety za najlepšie ceny

Argentína Neuquén

Počasie Argentína Neuquén


Neuquén, situovaný na západnom pobřeží Patagonie, je mesto s kouzelnou atmosférou a změnami počasí. Letní měsíce, od prosince do února, jsou teplé a mírně vlhké. Průměrné teploty se pohybují okolo 25 °C s občasnými vlnami tepla nad 30 °C. V tomto období můžete očekávat krátkodobé bouřky, ale většinou jsou deštivé periody krátké a teploty zůstávají příjemné.

V zimních měsících, od června do srpna, Neuquén podléhá suchému chladnému podnebí. Průměrné teploty se pohybují okolo 5 °C během dne a -2 °C v noci. Oblast je v této době pokrytá sněhem a ideální pro milovníky zimních sportů. Můžete také očekávat silné větry, které způsobují bouře a sněhové vločky, ale to vše je součástí jedinečného zážitku na jihoamerickém kontinentu.

Začátkem jara, od září do listopadu, je počasí pro Neuquén přechodné. Teploty v průměru dosahují 15-20 °C, ale stále existuje možnost silných dešťových bouří. Během podzimu odsvítí slunce a stávají se teploty příjemnými a nikoli příliš chladnými.

Celkově lze říci, že Neuquén nabízí cestovatelům jednou v životě zážitek z mnoha klimatických podmínek. Tento argentinský kraj se neustále mění a nabízí celou řadu zážitků v závislosti na období, ve kterém ho navštívíte. Od zasněžených hor po slunečné pláže, Neuquén nabízí přírodní krásy, které se stanou nezapomenutelným zážitkem pro návštěvníky.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Neuquén


1. Kde sa nachádza Neuquén v Argentíne?
Neuquén je provinciou v Argentíne nachádzajúcou sa na juhu krajiny.

2. Aké je hlavné mesto provincie Neuquén?
Hlavným mestom provincie Neuquén je rovnomenne nazvané mesto Neuquén.

3. Ako sa dostanem do Neuquénu?
Často sa do Neuquénu dostáva letecky prostredníctvom Medzinárodného letiska Presidente Perón. Taktiež je možné cestovať po ceste alebo vlakom.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Neuquéne?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Neuquéne patria Národny park Lanín, Národný park Nahuel Huapi, jazerá Huechulafquen a Lácar, termálne kúpele Copahue, jaskyňa Cueva de las Manos a mnoho ďalších.

5. Aké je počasie v Neuquéne?
Počasie v Neuquéne je zvlášť. V lete môže byť veľmi horúco, s teplotami dosahujúcimi až 40 °C, zatiaľ čo v zime môže byť dosť chladno, s teplotami klesajúcimi pod 0 °C.

6. Ktoré aktivity je možné podnikať v Neuqué


Ubytovanie Argentína Neuquén


Neuquén, hlavné mesto provincie Neuquén v Argentíne, je jedno z najobľúbenejších turistických miest v krajine. Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva a scenérií hor, má Neuquén tiež mnoho možností pre ubytovanie, ktoré uspokoja potreby a preferencie každého návštevníka.

Jednou z najpopulárnejších možností ubytovania v Neuquén je hotel. Mesto ponúka širokú škálu hotelových služieb, od luxusných 5-hviezdičkových hotelov po cenovo dostupné možnosti pre cestovateľov s menším rozpočtom. Veľa z týchto hotelov sa nachádza vo vyhliadkovej oblasti mesta, čo poskytuje nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Pre tých, ktorí preferujú viac domáce prostredie, je tu tiež veľa možností prenájmu apartmánov a chát. Tieto ubytovacie jednotky sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať viac súkromia a prístup k vlastnému kuchynskému zariadeniu. Mnohé z týchto apartmánov a chatiek sú okrem toho situované v krásnych prírodných prostrediach, čo poskytuje úžasnú príležitosť na objavovanie okolitej prírody.

Pre cestovateľov, ktorí preferujú niečo menej konvenčné, je tu aj možnosť ubytovania v hosteli. Hostely sú ideálne pre jednotlivých cestovateľov, ktorí chcú stretnúť nových ľudí a zároveň ušetriť peniaze. Neuquén má niekoľko kvalitných hostelských možností, ktoré poskytujú spoločné spálne a zdieľané sociálne zariadenia.

Okrem týchto tradičných možností je možné nájsť aj niektoré alternatívne formy ubytovania v Neuquéne. Napríklad, existujú ekofarmy, ktoré ponúkajú ubytovanie na vidieku a sú zamerané na udržateľný životný štýl a ekologické praktiky. Ubytovanie v takýchto farmách poskytuje zaujímavý pohľad na miestnu kultúru a tradície.

Neuquén je tiež obľúbeným miestom pre kempovanie, čo je ideálne pre dobrodruhov, ktorí si chcú užiť prírodu v pohodlí stanov. V okolí mesta sa nachádza množstvo kempingov, kde môžete stráviť noc v prírode a využívať rôzne outdoorové aktivity.

V závere, Neuquén ponúka širokú paletu možností ubytovania, ktoré zodpovedajú potrebám a preferenciám každého návštevníka. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely, útulné apartmány, spoločenské hosťovanie alebo niečo viac dobrodružného ako kempovanie, v Neuquéne je pre každého niečo.


Dovolenka Argentína Neuquén


Neuquén je jedným z najkrajších a najnenapodobiteľnejších regiónov v Argentíne. Táto oblasť sa nachádza na juhozápade krajiny a je obklopená nádhernou prírodou. Je to miesto, kde sa stretáva dychberúca krajina Patagónie, hory Andes a vodné toky, ktoré sú bohaté na ryby.

Pokiaľ hľadáte dovolenku, ktorá vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky, pestrú kultúru a čarovné scenérie, Neuquén je miestom, ktoré by ste nemali vynechať.

Prírodná nádhera Neuquénu je nekonečná. Svoje oči môžete sústreďovať na obrovské hory, nádherné jazerá, púšte a rieky. Tie najpopulárnejšie oblasti zahŕňajú národný park Lanin, národný park Nahuel Huapi a lago Traful.

Okrem toho, Neuquén je tiež známy svojou prekrásnou vína z oblasti Patagónie. Môžete navštíviť niektoré z viníc, ktoré sú uvedené vo všetkých karteokách a ponúkajú degustácie vo vínnej pivnici.

Mesto Neuquén samotné má viacero miest, ktoré by ste mali vidieť. Nájdete tu mnoho parkov a záhrad, ktoré sú dokonalým miestom na oddych. Môžete navštíviť aj múzeá a galérie, kde si môžete prehliadnuť vzácne umelecké diela a históriu tohto miesta.

V Neuquéne nebudete na prekvapení, keď zistíte, že sa ide o malé, kľudné a pomalé mesto. Je však dokonalé pre tých, ktorí chcú vymaniť sa z ruchu mesta a ponoriť sa do kultúry a scenérie oblasti Neuquén.

Kombinácia prírodnej nádhery, kultúry a vína robí Neuquén dokonalým miestom pre dovolenku. Rozhodne nebudete ľutovať, ak sa rozhodnete investovať svoj čas a peniaze do tejto oblasti. Pokojne sa môžete tešiť na nezabudnuteľné zážitky, pamätihodné výlety a dobrodružstvá v tejto nádhernej oblasti Patagónie.


Letenka Argentína Neuquén


Ak sa chystáte navštíviť Argentínu a oblasť Neuquén vám priťahuje pozornosť, určite by ste mali zvážiť možnosť letenky do tohto malebného mesta. Neuquén, hlavné mesto stejnojmenné provincie, je skrytý poklad na juhu krajiny, ktorý ponúka návštevníkom bohatú kombináciu prírodných krás, kultúry a dobrodružstva.

- Prírodné krásy

Neuquén je obklopený úchvatnými scenériami, ktoré spĺňajú očakávania každého milovníka prírody. To všetko začína pohorím Andes a rozsiahlymi jazerami, ktoré ponúkajú nádherné výhľady. Jeho vodné cesty sú bohaté na ryby a poskytujú zábavu pre rybárov. Turisti môžu tiež využiť možnosť turistiky a objavovať traily alespoň časti tohto horského reťazca.

- Dobrodružstvo na každom rohu

Neuquén je základňou pre množstvo dobrodružných aktivít. Vzhľadom na jeho očarujúce prírodné prostredie môžete využiť možnosti športov, ako je rafting, kajakovanie, jazda na koni či paragliding. Táto oblasť je tiež obľúbená pre svoje vynikajúce podmienky na cyklistiku a turistiku. Môžete si vychutnať nádhernú prírodu, ktorá vás obklopuje, a zároveň si pochutnať aj na adrenalínových zážitkoch.

- Kultúra a gastronómia

Neuquén je miestom, kde je možné sa ponoriť do bohatej kultúry Argentíny. Môžete navštíviť miestne múzeá a galérie, kde sa dozviete viac o histórii a kultúre tohto regiónu. Miestni ľudia sú veľmi hrdí na svoje tradície, a tak máte jedinečnú príležitosť zapojiť sa do miestnych osláv a festivalov.

Argentína je tiež známa svojou úžasnou gastronómiou a Neuquén nie je výnimkou. Región je známy výrobou vína a vďaka tomu si môžete vychutnať degustácie miestnych vín. Okrem toho môžete ochutnať aj typické argentínske jedlá, ako je asado (barbecue) a empanadas.

- Prístupnosť

Neuquén má pohodlné spojenie s ostatnými miestami v Argentíne aj s inými krajinami. Má medzinárodné letisko, ktoré je dostupné cez lety z Buenos Airesu a iných veľkých ázijských miest. Po prílete do Neuquén môžete využiť verejnú dopravu, ako sú autobusy a taxíky, aby ste sa dostali do miestnych hotelov a atrakcií.

Ak hľadáte kombináciu prírody, dobrodružstva, kultúry a gastronómie, letenka do Argentíny Neuquén je ideálnou voľbou. Môžete si vychutnať nádhernú prírodu, aktivity plné adrenalínu, miestnu kultúru a úžasnú gastronómiu, čo vám poskytne nezabudnuteľnú cestu do tohto jedinečného regiónu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky