Objavte lety za najlepšie ceny

Arménsko Selim Pass

Letenka Arménsko Selim Pass


Selim Pass je jedným z najkrajších a najbujnejších miest v Arménsku, známym svojou rôznorodosťou prírody a nádherným výhľadom. Nachádza sa v Arménskych vrchoch na nadmorskej výške 2 410 metrov a je dôležitým prechodom cez hory, spojujúcimi Zevan a Vardeny.

Pre mnoho turistov je Arménsko Selim Pass dôležitým miestom na návštevu, hlavne vďaka jeho úžasne malebným výhľadom. Počas cesty cez prechod môžete obdivovať majestátnu horskú krajinu plnú zelene, kvetov a horských vrcholov. Výhľad je tak očarujúci, že na chvíľu zabudnete na všetko ostatné a budete sa považovať za súčasť tejto nádhery.

Okrem svojej scenérie je Selim Pass známy aj svojou historickou dôležitosťou. Na tomto mieste sa nachádza starodávny Selim Karavansaray, ktorý bol postavený v 14. storočí počas obdobia Karakanidov. Tento karavanseraj slúžil ako obchodné a kultúrne centrum pre karavány, ktoré prechádzali cez túto časť Arménska. Dodnes je toto histórické miesto dobre zachované a je využívané turistami na prehliadky a ako zastávka na ich cestách cez túto oblasť.

Ďalším zaujímavým aspektom Selim Pass je jeho miesto vo Vaseline Historic and Cultural Reserve. Toto územie je známe tým, že sa tu nachádzajú rôzne archeologické a historické pamiatky. Mnohé z týchto pamiatok sú len pár minút od Selim Passu a turisti ich môžu preskúmať a objaviť bohatú históriu a kultúru Arménska.

Pre cestovateľov, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, je Selim Pass ideálnym miestom na turistiku a chodníkové trate. Svojou zhýčkanou krajinou a nádhernými výhľadmi ponúka túžobám viac ako len obyčajná prechádzka. Môžete si zvoliť medzi rôznymi trasami, od miernych až po náročné, a preskúmať okolitú prírodu a zákutia nádhernej Arménskej prírody.

Arménsko Selim Pass je oblasťou bohatou na kultúru, históriu a prírodu. Jeho úžasná scenéria a historická hodnota ho robia obľúbeným miestom pre cestovateľov, ktorí hľadajú jedinečný zážitok. Ak sa chystáte navštíviť Arménsko, nezabudnite zahrnúť Selim Pass do svojho itinerára a zažite jeho krásu a pôvab sami.


Ubytovanie Arménsko Selim Pass


Arménske Selim Pass je jedným z najkrajších miest na Arménskom vrchu. Nachádza sa na ceste medzi mestami Jerevan a Gjumri a ponúka jedinečný pohľad na okolitú krajinu. Tento historický a turistický oázis je známy nielen svojou krásou, ale aj svojim starovekým mostom a kláštorom.

Selim Pass leží na nadmorskej výške 2 410 metrov a je najvyšším bodom cesty Armeniya M14, čo robí z neho jeden z hlavných prechodov medzi Arménskom a Gruzínskom. Cesta na Selim Pass je náročná, avšak napriek svojej náročnosti odhaľuje nádherné výhľady na hory, údolia a jazerá, ktorých je v tejto oblasti hojne.

Najväčšou atrakciou Selim Pass je jeho historický most, známy ako Selimov Most. Táto stavba pochádza z 14. storočia a je jediným dochovaným mostom svojho druhu v Arménsku. Most slúžil ako dôležitá križovatka pre obchodné trasy medzi Arménskom a Gruzínskom. Jeho zachovanosť po tak dlhú dobu je dôkazom o skvelej konštrukcii a kvalite tejto stavby.

V blízkosti Selimovho mostu sa nachádza aj kláštor Selim. Tento kláštor je ukážkou arménskeho stredovekého kláštora, ktorý bol postavený v 13. storočí. Kláštor sa nachádza na skalnatom vrchu a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Mnohí návštevníci sem prichádzajú hľadať pokoj a zároveň objaviť históriu Arménska.

Okrem týchto historických pamiatok je Selim Pass tiež obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať prírodu a krásu Arménskeho vrchu. V okolí je možné vyskúšať turistiku, horské bicykle, rybolov a dokonca aj lyžovanie v zimných mesiacoch. Okolie Selim Pass je tiež známe svojou faunou a flórou, čo láka prírodovedcov a fotografov.

Pre turistov, ktorí plánujú navštíviť Selim Pass, je možné nájsť niekoľko ubytovacích možností v blízkosti tejto lokality. K dispozícii sú hotely, penzióny a chalupy, ktoré ponúkajú výhľad na Selim Pass a jeho okolie. Vybrané ubytovacie zariadenia poskytujú pohodlné a kvalitné služby a v prípade chýbajúcej miestnosti je možné ubytovať sa aj v neďalekom meste.

Navštíviť Selim Pass je nezabudnuteľným zážitkom pre turistov, ktorí majú záujem o históriu, prírodu a krásu vysokohorskej krajiny. Jeho nádherné scenérie a historické pamiatky ho robia ideálnym miestom pre oddych a objavovanie. Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré kombinuje históriu a krásu prírody, tak Selim Pass je tou správnou voľbou.


Počasie Arménsko Selim Pass


Arménsko Selim Pass môže byť považované za jedno z najnáročnejších miest v Arménsku, čo sa týka počasia. Leží na východ od jazera Sevan a predstavuje prekážku na ceste z Jervanu do Gegharkuniku.

Väčšinou je tu vysoká nadmorská výška, ktorá dosahuje viac ako 2400 metrov. Je to preto, že Selim Pass sa nachádza v horách Vardenis, konkrétne v pohorí Sisian. Vzhľadom na túto výšku tu prevláda horský typ klímy.

Počasie v Selim Pass je veľmi nepredvídateľné a variabilné. Aj keď je v Arménsku väčšinou suché a kontinentálne podnebie, Selim Pass má iné charakteristiky, ktoré by sa dali opísať ako subarktické.

Jedným z dôvodov je jeho vysoká nadmorská výška a preto tu často fúka silný vietor. Existujú obdobie v zime, kedy dávajte pozor na snehové búrky. Veterné podmienky môžu byť extrémne a veľmi nebezpečné. Z tohto dôvodu je dôležité sledovať predpovede počasia a dostatočne sa pripraviť, ak sa plánuje cesta cez Selim Pass.

Selim Pass je známy aj tým, že má jedna z najvyšších priemerov zrážok v oblasti. Pravidelne sa tu nachádzajú husté mraky a môžu prichádzať dažde alebo v snehových mesiacoch sneh. Zrážky sú časté nielen v zime, ale aj v ostatných ročných obdobiach. Preto je dôležité mať vhodnú výbavu, ak sa rozhodnete precestovať týmto miestom.

Napriek svojej nepredvídateľnosti a prísom tečúcemu vetru a zrážkam, počasie v Selim Pass môže ponúkať úžasné scenérie a výhľady. Keď je jasná obloha, je možné vidieť široké údolia a hory otvoriť sa pred vami. Rovnako, vzhľadom k svojej nadmorskej výške, sneh tu zostáva dlho a poskytuje zážitok zimnej krajiny.

Celkovo je Selim Pass miestom, kde by ste sa mali pripraviť na rôzne daždivé a veterné podmienky. Nech už sa rozhodnete ho navštíviť ako turista alebo prejsť cezňho, je nevyhnutné starať sa o svoju bezpečnosť a byť pripravený na zhoršujúce sa počasie.


Dovolenka Arménsko Selim Pass


Ak hľadáte jedinečnú dovolenku v malebnej krajine plnej histórie a kultúry, potom by ste nemali prehliadnuť Arménsko a jeho úchvatné miesto zvané Selim Pass. Táto horská cesta je známa svojou nádhernou krajinou a je považovaná za jednu z najzachovanejších a najkrásnejších historických trás v krajine.

Selim Pass sa nachádza v provincii Vajoc Dzor v južnom Arménsku a predstavuje skutočné dobrodružstvo pre turistov. Cesta vedie po horskom hrebeni s nádhernými panoramatickými výhľadmi na okolité hory a údolia. Počas jazdy cez Selim Pass budete mať možnosť obdivovať krásu prírody, ktorá je jedinečná svojou divokou a nezvyčajnou krajinou.

Hlavným ťahúňom tejto turistickej atrakcie je Selim Karavansaray, staroveká horská ubytovňa, ktorá sa nachádza na vrchole hrebeňa. Táto stavba bola postavená v 14. storočí počas obdobia kráľa Hovhanna II. Je to jediný karavansaray v Arménsku, ktorý ešte stále stojí. V minulosti slúžil karavansaray ako útočisko pre kočovných obchodníkov a otrokov, ktorí prechádzali touto oblasťou po Hedvábnej ceste. Dnes je to historická pamätihodnosť a turistická atrakcia, ktorá poukazuje na bohatú históriu krajiny.

Samotná budova karavansaraja je veľmi zaujímavá. Má kamenné múry a nádherné klenuté stropy. Interiér je pomerne jednoduchý, ale ponúka príjemnú atmosféru. Je dokonca možné si vybrať miesto a prespať v karavansaraye, čo je veľkým lákadlom pre dobrodruhov a turistov z celého sveta.

Cesta k Selim Karavansaray je sama o sebe úchvatná. Prudké serpentíny, úzke zákruty a nepretržité výhľady na zelené kopce a hory vytvárajú neopakovateľný zážitok. Výhľad na jezera a rieky, ktoré sa týčia hlboko pod vami, je ohromujúci a nenechá vás neskĺznuť z mysle. Každá zákruta prinesie novú scénu, ktorú si budete chcieť zachytiť na svojom fotoaparáte.

Selim Pass a Selim Karavansaray sú nielen miestami nesmiernej histórie, ale aj miestami extrémnej krásy. Ak sa chystáte na dovolenku do Arménska, určite by ste nemali prehliadnuť túto úchvatnú destináciu. Autor: Arménsko je priam stvorené pre dobrodružných a zvedavých cestovateľov.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Selim Pass


Najčastejšie otázky a odpovede o Arménskom Selim Pass:

1. Čo je Arménsky Selim Pass?
Arménsky Selim Pass je horský prechod v Arménsku, ktorý sa nachádza v pohorí Sévan v provincii Gegharkunik.

2. Aká je nadmorská výška Arménskeho Selim Pass?
Nadmorská výška prechodu Selim je približne 2 410 metrov nad morom.

3. Aká je história Arménskeho Selim Passu?
Arménsky Selim Pass je historická cesta, ktorá pochádza z 14. storočia a slúžila ako dôležitá obchodná trasa medzi Arménskom a Perziou.

4. Je Arménsky Selim Pass prístupný celoročne?
Nie, Arménsky Selim Pass je prístupný iba počas letných mesiacov, pretože zima v tejto oblasti prináša silné snehové záveje a nízke teploty.

5. Aké je Arménske Selim Lake?
Arménsky Selim Lake je jazero na Arménskom Selim Pass, ktoré je známe svojou scenériou a je populárnym miestom na fotografovanie.

6. Sú v blízkosti Arménskeho Selim Passu nejaké pamiatky?
Áno, v blízkosti Arménskeho Selim Passu sa nachádza kláštor Selim, ktorý je zahrnutý na zozname svetového dedičstva UNESCO a je vyhľadávanou turistickou atrakciou.

7. Ako sa dostanem na Arménsky Selim Pass?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Arménsky Selim Pass, je automobilom alebo turistickou trasou. Môžete si tiež najať miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže s navigáciou.

8. Aké sú aktivity, ktoré môžem vykonávať na Arménskom Selim Pass?
Na Arménskom Selim Pass môžete robiť turistiku, fotografovať scenériu, navštíviť kláštor Selim a skúsiť tradičné arménske jedlá a nápoje v miestnych reštauráciách.

9. Aké je počasie na Arménskom Selim Pass?
Počasie na Arménskom Selim Pass môže byť chladné a veterné aj v letných mesiacoch. Je vhodné sa obliecť do teplej vrstvenej oblečenia a mať so sebou veternú čiapku a ochranný krém proti slnečnému žiareniu.

10. Je potrebný niektorý špeciálny povolenie na návštevu Arménskeho Selim Passu?
Nie, nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie na návštevu Arménskeho Selim Passu. Je však dôležité mať platný cestovný pas a súhlasiť s miestnymi zákonnými predpismi a pravidlami.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky