Objavte lety za najlepšie ceny

Austrália Great Ocean Road (Victoria)

Počasie Austrália Great Ocean Road (Victoria)


Victoria je jedným z najkrajších miest na svete a nachádza sa v juhovýchodnej časti Austrálie. Je domovom slávnej Great Ocean Road, čo je jedna z najpôsobivejších cest na svete. Táto cesta je prepletená medzi skalnatým pobrežím a ponúka nádherné výhľady na oceán.

Počasie na Great Ocean Road sa líši od zimy po leto. V zime, ktorá trvá od júna do augusta, môžete očakávať chladné a daždivé počasie s priemerom teploty okolo 10 stupňov Celzia. Niektoré dni môžu byť aj slnečné, ale je najlepšie byť pripravený na chladnejšie podmienky. Teploty v noci môžu klesnúť o niekoľko stupňov pod bod mrazu, takže je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie.

Leto na Great Ocean Road je obdobie od decembra do februára a je to najhorúcejšia doba v roku. Teploty môžu dosiahnuť až 40 stupňov Celzia a príďte si vychutnať slnečné dni a osviežujúce vody Austrálskeho mora. Príroda okolo cesty bude v plnom kvete, keďže počas týchto mesiacov padá najviac zrážok. Ale tento čas je tiež najrušnejší, keďže je to obdobie dovoleniek a mnoho turistov sa vydá na Great Ocean Road.

Jar (september a október) a jeseň (marec a apríl) sú obdobia prechodu medzi letom a zimou. Teploty sú príjemné a pohybuje sa okolo 20 stupňov Celzia, s menšou pravdepodobnosťou daždivého alebo vetrového počasia. Tieto obdobia sú vhodné pre tých, ktorí sa vyhýbajú rušným turistickým obdobiam.

Pri cestovaní na Great Ocean Road je vždy dobré byť pripravený na zmenu počasia – ako hovorí miestny výraz, "if you don't like the weather, wait five minutes" (ak sa vám nepáči počasie, počkajte päť minút). To znamená, že počasie má tendenciu meniť sa veľmi rýchlo, takže je dôležité si so sebou vziať rôzne vrstvy oblečenia a náhradné pláštiky. Je tiež dôležité sledovať predpovede počasia a ostať v bezpečí, keď sa počasie zhoršuje.

Celý zážitok z cesty po Great Ocean Road závisí od počasia - môže výrazne ovplyvniť vaše výhľady a zážitky. Nech už sa vydáte na túto úžasnú cestu v zime alebo v lete, budete sa tešiť na nádherné prírodné scenérie a pôsobivé výhľady na oceán, ktoré vám ponúkne Great Ocean Road.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Great Ocean Road (Victoria)


Najčastejšie otázky a odpovede o Austrálii a Great Ocean Road (Victoria) sú:

1. Kam v Austrálii by som mal ísť okrem Great Ocean Road?
Ostávajúce miesta, ktoré sa odporúčajú v Austrálii sú: Sydney, ulica Bourke Street v Melbourne, Fraser Island, Údolie Barossa, Karijini National Park, a Bondi Beach.

2. Ako dlho trvá jazda v Great Ocean Road (Victoria)?
Jazda po Great Ocean Road trvá asi 3 hodiny, keď sa ide nie zastavovať. Pri návšteve atrakcií a prechádzaní sa to môže predĺžiť približne na cely deň.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Great Ocean Road?
Najlepší čas na návštevu Great Ocean Road je od marca do mája alebo od septembra do novembra, keď je počasie miernym a nie príliš horúce ako v lete.

4. Aké miesta by som sa nemal prehliadnuť na Great Ocean Road?
Najznámejšie miesta, ktoré by ste na Great Ocean Road nemali prehliadnuť, sú: The Twelve Apostles, London Bridge, Gibson Steps, Loch Ard Gorge a The Grotto.

5. Potrebujem niečo špeciálne k cestovaniu po Great Ocean Road?
Pri cestovaní po Great Ocean Road v Victoria treba mať so sebou auto, pohodlnú a odolnú obuv a náhradné oblečenie v prípade zmeny počasia.

6. Aké sú najlepšie miesta pre surf na Great Ocean Road?
Najlepšie miesta na surf na Great Ocean Road sú: Bells Beach, Jan Juc Beach, Torquay Point a The Box.

7. Kde si môžem urobiť najlepšie fotky na Great Ocean Road?
Najlepšie miesta na fotografovanie na Great Ocean Road sú: The Twelve Apostles, London Bridge, Gibson Steps a Loch Ard Gorge.

8. Ako sa môžem dostať z Melbourne do Great Ocean Road?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Great Ocean Road z Melbourne, je najať si auto alebo vstúpiť do jednej z tamôj autobusovej spoločnosti.

9. Kam môžem ísť počas akejkoľvek sezóny na Great Ocean Road?
Počas celého roka sa môžete pokojne napiť v národných parkoch Great Otway a Port Campbell aj na plážach. Ak nemáte radi podnebie v zime, v jarnom a letnom období sú priaznivé podmienky pre surf, rafting, turistiku a bicyklovanie.
10. Ako vzdialené od seba sú atrakcie na Great Ocean Road?
Vzdialenosti medzi atrakciami na Great Ocean Road sú veľmi krátke, takže všetky atrakcie sú ľahko dostupné a môžu byť navštívené v priebehu jedného alebo dvoch dní.


Letenka Austrália Great Ocean Road (Victoria)


Ak si plánujete cestu do Austrálie a máte radi nádheru prírody a scenérie, jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať, je Great Ocean Road v austrálskom štáte Victoria. Táto 243-kilometrová cesta vedie pozdĺž juhozápadného pobrežia a prechádza jedným z najúchvatnejších a najkrajších úsekov na svete.

Správne by ste začali túto jedinečnú cestu v mestečku Torquay, ktoré je zároveň aj svetovým hlavným mestom surfov. Odtiaľ môžete pokračovať cez slávne pláže ako Bells Beach a Anglesea, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na oceán a prírodnú krásu.

Jeden z najznámejších úsekoch Great Ocean Road je "The Twelve Apostles" (Dvanásť apoštolov). Patria medzi najikonickejšie skaly Austrálie, ktoré z Karlína kopce tiež vytvorila vulkanická činnosť. Tieto skaly sú teraz dôkazom erózie a odolnosti prírody. Najlepším časom na návštevu je za súmraku, keď sa môžete tešiť na fantastické západy slnka.

Okrem "The Twelve Apostles" existuje aj mnoho ďalších miest, ktoré stojí za to preskúmať. Medzi ne patrí aj Loch Ard Gorge, miesto, kde sa v roku 1878 potopil loďský Loch Ard. Toto miesto je výnimočné svojou históriou a ak si chcete oddýchnuť od jazdy, môžete sa ísť prejsť po miestnych turistických chodníkoch a objaviť skryté zátoky a prírodnú krásu.

Ďalším zaujímavým miestom, ktoré sa dá nájsť na Great Ocean Road, je národný park Great Otway, ktorý ponúka skvelé možnosti na výlety a prechádzky. Tento národný park je domovom pre mnoho druhov vtákov, ktoré sú v prírode jedinečné. Môžete tu tiež nájsť aj niekoľko vodopádov a ďalších prírodných úkazov, ktoré vás prekvapia svojou krásou.

Je dôležité si pamätať, že pri ceste po Great Ocean Road treba mať viac času na cestu, pretože cesta je veľmi krivkavá a predstavuje to mnoho zastávok na obdivovanie scenérie. Odporúča sa aj prenajatie si auta alebo zapojenie sa do organizovanej výletnej trasy, aby ste si mohli vychutnať túto cestu bez starostí.

Great Ocean Road v Austrálii je skutočne jedinečná a kúsok prírodného rajom. Nezabudnite si zobrať fotoaparát a odfotiť si tieto okamihy na pamiatku. Práve tieto krásne prírodné útvary ako "The Twelve Apostles" vytvárajú nezabudnuteľné zážitky, ktoré vám budú spomínať na svoju cestu do Austrálie na zvyšok života.


Dovolenka Austrália Great Ocean Road (Victoria)


Dovolenka v Austrálii je snom mnohých cestovateľov. Medzi najobľúbenejšie destinácie patrí aj Great Ocean Road vo Viktorii. Táto nádherná cesta je jednou z najznámejších turistických atrakcií v Austrálii a ponúka nezabudnuteľné zážitky pre každého.

Great Ocean Road je jednou z najdlhších pobrežných ciest na svete a púšťa vás do úžasného prírodného prostredia. Cesta sa začína v mestečku Torquay a pretína pobrežie austrálskeho juhovýchodu. Je to ideálna dovolenka pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť od rušných veľkomiest a zažiť prírodu v jej plnej kráse.

Počas jazdy po Great Ocean Road sa stretáte s nespočetnými krásnymi scenériami. Budete obdivovať vysoké útesy, ktoré sa zdvíhajú nad mohutnými vlnami južného oceánu. Najznámejším miestom na tejto ceste sú Dvanásť opienok (Twelve Apostles), veľké vápencové skalné útesy, ktoré vyrastajú zo zvodných vôd a pútajú pozornosť miliónov návštevníkov každý rok. Bez ohľadu na to, či ich uvidíte pri východe slnka alebo zapadnutí slnka, vždy vám vyrazia dych.

Okrem Dvanástich opienok môžete nájsť aj ďalšie úžasné prírodné útvary, ako sú London Bridge, Loch Ard Gorge a Grotto. Tieto miesta vám poskytnú neopakovateľné scenérie a skvelé príležitosti na fotografovanie. Počas vašej cesty budete mať tiež možnosť obdivovať krásne pláže a staré horské lesy, ktoré vytvárajú dokonalý kontrast s oceánom.

Ak sa vám chce dobrodružstvo, môžete sa zastaviť v jednom z mnohých rezervácií a parkov, ktoré ponúkajú rôzne turistické trasy. Môžete sa vydať na prechádzku po národných parkoch, vyliezť na vrchy a obdivovať úžasný výhľad alebo si užívať piknik pri jednom z mnohých scenických miest. Je tu tiež možnosť jazdy na koni, surfovania alebo rybolovu.

Samozrejme, nezabudnite navštíviť miesta ako Torquay, Surf World Museum a Bells Beach, ktoré sú známe ako kolíska austrálskeho surfovania. Torquay ponúka jedinečnú atmosféru a lákavé obchody so surfmi. Bells Beach je srdcom slávnej surfovej komunity a každoročne sa tu koná medzinárodný surfový súťaž Rip Curl Pro.

Vaša dovolenka na Great Ocean Road bude nezabudnuteľným zážitkom. Táto cesta je jedným z najkrajších a najimpozantnejších miest na Zemi. Od urbanizovaných pláží po divokú a nedotknutú prírodu, ponúka niečo pre každého cestovateľa. Ak ešte ste nikdy nezvažovali návštevu Austrálie, Great Ocean Road by vás určite mala presvedčiť.


Ubytovanie Austrália Great Ocean Road (Victoria)


Ak sa chystáte na dovolenku do Austrálie a plánujete navštíviť fascinujúcu Great Ocean Road v štáte Victoria, nepochybne hľadáte ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlný a príjemný pobyt. Táto populárna turistická atrakcia ponúka nádherné prírodné scenérie a množstvo zážitkov, a preto je dôležité mať k dispozícii pokojné a priestranné miesto na oddych.

Great Ocean Road je známa svojimi úchvatnými skalnými útesmi, prekrásnymi plážami a národným parkom Twelve Apostles. Nachádza sa na pobreží južnej Austrálie a umožňuje návštevníkom objavovať jedinečné prírodné krásy. Neustále sa meniace sa ročné obdobia pridávajú dobrodružstvu na Great Ocean Road nový rozmer, a preto je dôležité mať ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si túto nádhernú oblasť.

Pri hľadaní ubytovania na Great Ocean Road máte na výber z rôznych možností. Môžete si vybrať medzi hotely, resorty, penziónmi, kempingmi a prázdninovými domami. V blízkosti popredných turistických atrakcií, ako je národný park Twelve Apostles či Bells Beach, nájdete množstvo hotelov a resortov, ktoré poskytujú luxusné a pohodlné ubytovanie. Tieto možnosti sú ideálne pre tých, ktorí preferujú všetky moderné pohodlie a vyhľadávajú úplné zariadenia vrátane reštaurácií, bazénov a wellness centier.

Ak ste však dobrodružnejší typ cestovateľa a chcete si užiť intímnejšiu skúsenosť s prírodou, môžete sa rozhodnúť pre penzión alebo prázdninový dom. Tieto možnosti poskytujú väčšiu slobodu a samostatnosť, čo je ideálne pre tých, ktorí si chcú pripraviť vlastné jedlá a vychutnať si pokojnú atmosféru. Niektoré z týchto možností ponúkajú štýlový dizajn, sú situované v prirodzenom prostredí a umožňujú vám cítiť sa ako doma. Taktiež je možné nájsť aj ubytovanie v centre mesta, čo je vhodné pre tých, ktorí preferujú prístup k obchodom, reštauráciám a iným zariadeniam.

V neposlednom rade by sme nemali zabudnúť na kempingy, ktoré sú perfektnou voľbou pre dobrodružne zmýšľajúcich cestovateľov. Mnohé kempingy na Great Ocean Road ponúkajú nádherné výhľady na oceán a prírodné scenérie. S možnosťou stanovania sa môžete priblížiť k prírode a zažiť skutočný duch Great Ocean Road. Niektoré kempingy majú aj obmedzené zariadenia ako sprchy a toalety, takže si môžete užiť splynutie s prírodou ako nikdy predtým.

Nezáleží na tom, aký je váš preferovaný typ ubytovania, jedno je isté - Great Ocean Road je miestom plným krásy a zážitkov. A s takou veľkou rôznorodosťou ubytovacích možností určite nájdete to správne miesto, ktoré dokonale doplní váš pobyt na tomto úžasnom mieste.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky