Objavte lety za najlepšie ceny

Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)

Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


1. Ako sa dostanem na Rottnest Island?
- Na Rottnest Island sa dá dostať lodou z mesta Perth, Fremantle alebo Hillarys Boat Harbour.

2. Ako dlho trvá plavba na Rottnest Island?
- Plavba zz Perthu trvá približne 1 hodinu, z Fremantle 30 minút a z Hillarys Boat Harbour 45 minút.

3. Potrebujem rezervovať miesto na lodi vopred?
- Je odporúčané si zarezervovať miesto na lodi vopred, najmä počas letných mesiacov a počas víkendov.

4. Aké aktivity sú na Rottnest Island?
- Na ostrove si môžete vychutnať pláže, šnorchlovanie, jazdu na bicykli, prehliadku histórie ostrova a pozorovanie miestneho zvieraťa - kvakajúcich quokiek.

5. Kde si môžem prenajať bicykle na Rottnest Island?
- Na ostrove sú dostupné stánky, kde si môžete prenajať bicykle.

6. Je potrebné si priniesť vlastný piknik na ostrov?
- Na ostrove sú dostupné reštaurácie a obchody s potravinami, takže si nemusíte nosiť vlastný piknik.

7. Môžem na ostrove kempovať?
- Áno, na ostrove Rottnest Island sú dostupné kempovacie zóny.

8. Aký je rozvrh lodí zo spätného smeru na pevninu?
- Rozvrh lodí zo spätného smeru na pevninu závisí od konkrétneho prístavu. Odporúča sa skontrolovať rozvrh na webovej stránke prevádzkovateľa lodí.

9. Má Rottnest Island obmedzený prístup pre turistov?
- Rottnest Island je vereky prístupný pre turistov, ale existujú pravidlá pre ochranu prírody a zvierat na ostrove, ktoré treba dodržiavať.

10. Aké sú najlepšie ročné obdobia pre návštevu Rottnest Island?
- Najlepšie ročné obdobia pre návštevu Rottnest Island sú jar a jeseň, keď je počasie mierne a prijateľné. Letné mesiace môžu byť veľmi teplé a suché.


Letenka Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Rottnest Island je jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest pre turistov v Západnej Austrálii. Táto malá ostrovná oblasť, nachádzajúca sa len 19 km juhozápadne od Fremantle, ponúka nekonečné príležitosti na objavovanie prírodného bohatstva a relaxáciu na krásnych plážach.

Prístup na Rottnest Island je jednoduchý a pohodlný. Mnoho návštevníkov sa rozhodne cestovať letecky, zabezpečujúc si letenku z jedného z hlavných miest v Austrálii. Austrália ponúka mnoho medzinárodných letísk, odkiaľ sú lety do Perthu, hlavného mesta Západnej Austrálie. Po prílete do Perthu môžete si zabezpečiť letenku na malé letisko v Kings Parku v Fremantle. Odtiaľ vás čaká krásná pätnásťminútová letka s úžasným výhľadom na okolitú krajinu, ktorá vás zavedie priamo na Rottnest Island.

Po prílete sa návštevníci môžu tešiť na množstvo aktivít a krásnych miest na ostrove. Rottnest Island je známy pre svoje fantastické farebné útesy a nezapomenuteľné podmorské svety, čo ho robí perfektným miestom na šnorchlovanie alebo potápanie. V jasných dňoch môžete vidieť korály, ryby a rôzne morské živočíchy, ktoré robia z vody miestnu faunu a flóru.

Ostrov je domovom pre unikátneho ačkoli malého a roztomilého druhu zvaného quokka. Títo krátkoocasí vačnatí obyvatelia sú veľmi priateľskí a radi sa fotia s turistami. Prechádzky sa medzi quokkami sú jednou z hlavných atrakcií Rottnest Island a umožňujú návštevníkom zažiť úplne jedinečnú skúsenosť.

Okrem prírodného bohatstva a miestneho zvieracieho života, môžete si vychutnať aj slnečné pláže a jachting. Ostrov má viac ako 60 pláží, z ktorých mnohé sú úplne neobývané a poskytujú úplné súkromie a oddych. Turisti si tu môžu prenajať loď, aby mohli objaviť odľahlé pláže a zažiť morské dobrodružstvá.

Navštíviť Rottnest Island je ako vstúpiť do maleskej austrálskej ríše. Je to dokonalé miesto na oddych a relaxáciu ďaleko od každodenného zhonu. Letenka z Austrálie do Rottnest Island ponúka nádhernú prírodu, pláže s bielym pieskom a vzácne zvieratá, čo je skvelá kombinácia pre každého cestovateľa. Nie je divu, že mnoho ľudí túži navštíviť tento malý kúsok rajského ostrova v samom srdci Západnej Austrálie.


Dovolenka Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Austrália je krajina s bohatou a rozmanitou prírodou, a keď sa hovorí o jej západnej časti, nemožno nespomenúť Rottnest Island. Tento ostrov, ktorý sa nachádza pri pobreží Západnej Austrálie, ponúka návštevníkom dokonalú kombináciu prírody, histórie a zábavy. Tak čo všetko Rottnest Island ponúka a prečo by ste si na dovolenke v Austrálii nemali nechať ujsť práve tento kúsok neba na zemi?

Prírodné krásy

Najväčším lákadlom ostrova sú jeho prírodné krásy. Zelenými brehmi lemujú pobrežie, kde sa vlny krútia okolo útesov a vytvárajú nekonečné krásne zvlnenia, ktoré sú ako stvorené na potápanie sa a šnorchlovanie. Okrem toho, môžete tu vidieť aj mnohé druhy zvierat, ako napríklad kengury, všudyprítomné oslíky a slávne malé zviera - quokka. Táto srnča-podobné tvor má veľmi roztomilý a sympatický vzhľad, ktorý sa fotografiám zaručene bude dariť. Quokky sú na ostrove veľmi zvyknuté na ľudí, a tak sa neboja a spoločne s nimi naháňajú začínajúci fotografi. Okrem toho, Rottnest Island je obľúbená destinácia pre pozorovanie rôznych druhov letušiek a vtákov.

Ľahká dostupnosť

Rottnest Island je dostupný výhradne loďou alebo helikoptérou. Cesta z Perthu trvá približne 25 minút trajektom, ale ak chcete prežiť adrenalínový zážitok, môžete sa rozhodnúť na cestu helikoptérou. Cesta trvá zhruba 12 minút a ponúka nádherný výhľad na celý ostrov a okolitú krajinu.

Historické pamiatky

Ostrovy, ktoré sa týčia nad pobrežím, vás už na diaľku zaujmú a pripravia na návštevu miesta s bohatou históriou a mnohými pamiatkami. Rottnest Island má veľa histórie, ktorú sa nám ponúka spoznať. Na ostrove sú rozmístnené múzeá, ktoré by ste nemali vynechať. Medzi najvýznamnejšie patrí múzeum v osade Thomson Bay, ktoré sa nachádza v blízkosti prístavu, kde pristávajú trajekty. Môžete tu nájsť množstvo artefaktov a histórie prvých osadníkov ostrova.

Zábava pre každého

Okrem prírody, história a pozorovania zvierat, ponúka Rottnest Island aj množstvo zábavy. K dispozícii sú rôzne aktivity, ako napríklad obľúbené cykloturistika po celom ostrove, golf a miestne kasíno. Najkrajšie na tom všetkom je, že vzhľadom k malej veľkosti ostrova, všetko je v dostupnej vzdialenosti a môžete byť istí, že sa sem opäť vrátite.

Neváhajte a počas vášho pobytu v Austrálii navštívte Rottnest Island. Cesta na tento malý a krásny ostrov určite stojí za to. Príroda, história, zábava a nové zážitky Vás, a hlavne Všetky austrálske zážitky na Vás celé čakajú.


Ubytovanie Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Austrálsky ostrov Rottnest Island sa nachádza na pobreží Západnej Austrálie a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami a úchvatným prírodným prostredím, čo robí z neho obľúbené miesto pre dovolenkárov a turistov z celého sveta.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Rottnest Island, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie. Na ostrove nájdete rôzne druhy ubytovania, ktoré sa budú líšiť podľa vašich preferencií a potrieb.

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, môžete zvážiť hostel. Na ostrove nájdete neďaleko prístavu dostupný hostel, ktorý ponúka pohodlné spánkové priestory a zdieľané kúpeľne. Hostel tiež ponúka spoločné priestory, kde si môžete oddýchnuť, zrelaxovať sa či rozprávať s ostatnými hostiťami. Hostel je ideálny pre tých, ktorí zároveň aj šetria a hľadajú jednoduché ubytovanie.

Na ostrove Rottnest Island nájdete aj hotel, ktorý ponúka modernejší komfort pre svojich hostí. Hotel sa nachádza v blízkosti obľúbených pláží a ponúka pohodlné izby s vlastným kúpeľňou. Hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a maximálny komfort.

Pre tých, ktorí milujú prírodu a radi sa prechádzajú, na ostrove Rottnest Island nájdete aj kempingové miesta. Kempingy ponúkajú jedinečnú príležitosť zažiť krásu ostrova uprostred prírody. Kempingové miesta sú vybavené osvetlením, grilmi a väčšinou aj zbernými miestami pre odpad. Kempingy sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode a majú radi romantické primitívne prostredie.

Celkovo môžeme povedať, že ubytovanie na ostrove Rottnest Island ponúka širokú paletu možností pre rôzne typy návštevníkov. Či už hľadáte skromné ubytovanie s nízkym rozpočtom, alebo luxusné izby s max. komfortom, na ostrove nájdete to, čo hľadáte. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do prírody a zažiť krásy ostrova Rottnest Island, campovanie je ideálnou voľbou.

Ak si plánujete navštíviť Austrálsky ostrov Rottnest Island, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred. S výberom ubytovania si dajte záležať a nechajte si vybrať ten najlepší variant pre vás a vašu rodinu alebo priateľov. Ostrov Rottnest Island je nádherným miestom na dovolenku, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a krásne spomienky.


Počasie Austrália Rottnest Island (Západná Austrália)


Austrália je známa svojimi rozmanitými klimatickými podmienkami a jedným z tých najneskôršie objavených miest je Rottnest Island, ktorý sa nachádza západne od Austrálie.

Rottnest Island je malý ostrov s rozlohou len okolo 19 kilometrov štvorcových. Ostrov je obľúbeným turistickým miestom s krištáľovo čistými a modrými vodami. Napriek tomu, že ostrov je malý, ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, vrátane šnorchlovania, plávania a prechádzok po nádherných plážach.

Počasie na Rottnest Island je veľmi príjemné po celý rok a preto je ideálnym miestom na návštevu kedykoľvek počas roka. Letné mesiace od decembra do februára sú najteplejšie a teploty sa môžu pohybovať okolo 25 až 30 stupňov Celzia. V zime, od júna do augusta, sú teploty o niečo chladnejšie, ale stále dosahujú priemerné teploty okolo 15 až 20 stupňov Celzia.

Ostrov sa nachádza v miernom klimatickom pásme, kde je priemerné ročné množstvo zrážok len okolo 500 mm. Toto umožňuje návštevníkom užívať si väčšinu svojho času na vonkajších aktivitách, vrátane návštevy pláží.

Väčšina návštevníkov Rottnest Island sa zaujíma o jeho miestnu faunu, kde je najznámejším zástupcom malé zviera zvané quokka. Quokka je unikátny druh kengury, ktorý sa nachádza len na Rottnest Island a na niektorých okolitých ostrovoch.

Ak hľadáte krásne miesto na dovolenku s príjemným počasím a miernym klimatom, Rottnest Island by mohol byť vašou voľbou. Ostrov ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov a jeho nádherné pláže s krištáľovo čistými vodami sú vskutku krásne. Vďaka príjemnému počasiu sa môžete tešiť z všetkých týchto aktivít po celý rok.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky