Objavte lety za najlepšie ceny

Austrália Royal National Park (Nový Južný Wales)

Dovolenka Austrália Royal National Park (Nový Južný Wales)


Austrália je krajina plná nádherných miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z týchto miest je národný park síce menšieho rozsahu, ale s množstvom krásnych miest a plným prírodných zázrakov. Nachádza sa v Novom Južnom Walesi a nazýva sa Royal National Park.

Tento národný park bol založený v roku 1879 ako prvý národný park v Austrálii a je domovom pre množstvo zvierat a rastlín. Park sa nachádza iba 32 kilometrov južne od Sydney a má dĺžku 30 kilometrov a šírku 10 kilometrov. Okrem prírody ponúka park aj historickú hodnotu, pretože v ňom sa nachádzajú pozostatky domorodého kmene Dharawal.

Pokiaľ hľadáte obrovskej veľkosti vodopád, môžete navštíviť vodopády Wattamolla. Tento kras vytvorený prírodnou silou je k dispozícii pre všetkých hľadačov dobrodružstva. Všetci, ktorí milujú vodné aktivity, sa môžu túlať s kajakom alebo paddleboardom po rieke Hacking.

Pre milovníkov trekkingu je v parku množstvo trás. Najslávnejšou je ciesta Coast Track, ktorá má 26 kilometrov a prechádza krásnym pobrežím s vysokými útesmi a plážami.

Osamelí turisti sa môžu vydať na cestu posiatej okolitou flórou a faunou z Gaymala Trail, ktorá vedie do obrovských skálne skalného labyrintu.

Okrem toho je v parku veľa miest, kde sa dajú pozorovať zvieratá v prirodzenom prostredí. Na pláži Wattamolla sa dajú pozorovať rôzne vtáky, ako vrane a orlice. Ak máte radi koaly a klokanov, môžete sa pozrieť do parku Audley v časti parku, kde sa nachádza koalí park.

Nevýhodou je, že jednodenná návšteva parku nestačí na to, aby ste ho mohli vychutnať. Ak sa rozhodnete pre viacdňovú návštevu, môžete prespať v jednej z večierní v parku.

Celkovo povedané, národný park Royal je miesto, kde môžete stráviť príjemnú dovolenku a užiť si ako relaxačné, tak aj aktívne aktivity. Navštívit ho stojí naozaj za to pre tých, ktorí obdivujú krásy prírody.


Ubytovanie Austrália Royal National Park (Nový Južný Wales)


Austrálsky kráľovský národný park (Royal National Park) sa nachádza v Novom Južnom Walese a je jedným z najstarších národných parkov na svete. Tento nádherný park ponúka návštevníkom niekoľko možností ubytovania, ktoré umožňujú prespať v tesnej blízkosti prírody.

Jednou z možností je stanovanie v parku. Royal National Park disponuje niekoľkými stanoviskami, kde si môžete postaviť stan a prežiť noc pod hviezdami. Tieto stanoviská sú dobre vybavené, poskytujú toalety, pitnú vodu a ohnisko na oheň. Stanovanie v parku vám umožní prebudiť sa s nádherným výhľadom na okolitú prírodu a zažiť jej čaro hneď po prebudení.

Ak preferujete pohodlnejší spôsob ubytovania, v parku sa nachádzajú aj chatky na prenájom. Tieto chatky sú dobre zariadené, sú vybavené postielkami, kuchynskými zariadeniami a vykurovaním. Prenájom chatky vám ponúka pohodlie domova uprostred prírody. Môžete si pripraviť vlastné jedlo, tráviť večery pri ohnisku alebo jednoducho len relaxovať na terase a obdivovať krásu okolitej prírody.

V prípade, že preferujete exkluzívnejšie ubytovanie, niektoré miesta v parku ponúkajú aj luxusné bungalovy, ktoré sú vybavené súkromným bazénom, vírivkou a výhľadom na oceán. Tieto bungalovy sú ideálne pre tých, ktorí chcú zostať v národnom parku s maximálnym pohodlím a súkromím.

Ubytovanie v Austrálskom kráľovskom národnom parku vám umožňuje zažiť jedinečné a nezabudnuteľné dobrodružstvo v jednom z najkrajších austrálskych národných parkov. Buďte v kontakte s prírodou, objavujte nádherné pláže, prechádzajte sa po turistických chodníkoch a obdivujte nádherné výhľady.

Nezáleží na tom, či ste dobrodruh, ktorý si užije nocovanie pod stanom, alebo preferujete pohodlné ubytovanie v chatke alebo bungalove, Royal National Park ponúka ubytovacie možnosti pre každého. Rozlúčte sa so svetlami mesta a vychutnajte si prírodu v jej najlepšej podobe. Ubytovanie v tomto nádhernom parku vám zaručí nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budete pamätať aj po dlhých rokoch.


Letenka Austrália Royal National Park (Nový Južný Wales)


Austrálsky Royal National Park leží len krátku cestu južne od metropoly Sydney a napriek tomu predstavuje úplne inú, nepoznanú a pohodovú stránku Austrálie. Svojou krásou, divokou prírodou a úžasnými panoramatickými výhľadmi si zaslúžil názov „the royal“.

Najlepší spôsob, ako si vychutnať krásy tohto parku, je prejsť sa po horách a údoliach, kde sa budete cítiť tak, akoby ste boli sami s prírodou. Na svojej ceste si podmaníte hory, útesy, hlboké rokliny, prekrásne pláže až k Pacifickej oceánu.

Kľúčom k tomuto parku je správny čas návštevy. Návštevu by ste mali naplánovať medzi marcom a májom alebo septembrom a novembrom, keď je v parku najväčšia kvitnúca sezóna. Tieto obdobie vám umožnia vidieť neskutočné kvety, medzi ktorými si určite nájdete aj svojho obľúbeného. Koncom zimy sa v parku objavia aj velikány – veľrýby.

Aby ste si vychutnali tento park v plnej kráse, určite nevynechajte jeho najlepšie časti. Medzi ne patrí napríklad:
- Garawarra Farm Carpark – krásne miesto na piknik alebo oddych
- Audley Visitor Centre – informačné centrum, od kde sa môžete dostať k prírodným pamiatkam, ako sú napríklad Curracurrong Falls alebo Jibbon Beach
- Bundeena – nádherné prírodné pláže, ktoré sa nachádzajú len kúsok od Sydney.

Samozrejmosťou je návšteva slávneho Grand Pacific Drive, švajčiarskej cesty Austrálie. Tento úsek ponúka nádherný prechod, kde si užijete divokú prírodu, krásne pláže a panoramatické výhľady.

Letenky na Austráliu nájdete snáď v každej cestovnej kancelárii, alebo na internete, kde sa ponúkajú rôznorodé ceny. Samozrejme, cena závisí od toho, v akom období cestujete a aká je doba predaju. Preto, aby ste sa do Austrálie dostali lacnejšie, je dobré sledovať tieto letové listy a ceny pravidelne.

V Royal National Park určite zažijete niečo iné ako inokedy. Vychutnajte si nádhernú prírodu, zrelaxujte sa a zapojte sa do množstva aktivít ponúkaných v parku. V Austrálii sa dozviete množstvo nových vecí o faune, flore, ale aj o miestnych zvykoch a tradíciách. Preto neváhajte a poďte objaviť krásy tohto austrálskeho kúsku rajského ostrova.


Počasie Austrália Royal National Park (Nový Južný Wales)


Austrália je známa svojim pestrým a často extrémnym počasím, a Royal National Park v Novom Južnom Walese nie je výnimkou. Tento park, nachádzajúci sa na východnom pobreží Austrálie, ponúka návštevníkom zaujímavé a niekedy aj nepredvídateľné klimatické podmienky.

Royal National Park, založený v roku 1879, je najstarším národným parkom v Austrálii a rozkladá sa na ploche 151 km². Jeho rozmanitosť v prírodných scenériách a bohatá divočina ho robia obľúbeným miestom pre turistov aj miestnych obyvateľov. Avšak, predtým ako sa vyberiete na túru do tohto národného parku, je nevyhnutné mať na pamäti jeho rôzne klimatické podmienky.

Počas roka sa v Royal National Park vyskytujú štyri základné ročné obdobia, aj keď teploty sa môžu veľmi líšiť v závislosti od konkrétneho mesiaca a roka. V letných mesiacoch, ktoré začínajú v decembri a vrcholia v marci, teploty sa môžu pohybovať od 20 °C do 35 °C. Letá sú zvyčajne teplé a suché, a preto je dôležité nosiť ochranné opaľovacie krémy, pokrývky hlavy a dostatočné množstvo vody pri návšteve parku počas tohto obdobia.

Podzimné a jarné mesiace (apríl a máj, a potom september a október) v Royal National Park majú mierne teploty, ktoré sa pohybujú od 15 °C do 25 °C. Tieto obdobia sú zvyčajne veľmi príjemné a vhodné pre turistiku a aktivity na voľnom vzduchu. Môžete očakávať mierny vietor a pravidelné prehánky, takže si nezabudnite vziať ​​so sebou náhradné oblečenie.

Zimné mesiace (jún, júl a august) sú zima v Austrálii, ale teploty v Royal National Park sa zriedka dostanú pod bod mrazu. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 8 °C and 18 °C. To znamená, že je dôležité si oblečenie vrstviť a byť pripravený na chladnejšie podmienky. Zimné mesiace môžu byť taktiež spojené s vyššími zrážkami, tak si nezabudnite vziať ​​svoj dáždnik alebo nepremokavý oblek.

Celoročne je však dôležité mať na pamäti, že počasie v Royal National Park je nepredvídateľné a môže sa rýchlo meniť. Vzhľadom na to, že ide o chránenú oblasť so značnou divokou prírodou, bolo zaznamenaných niekoľko extrémnych počasových situácií, vrátane silných búrok a požiarov, ktoré môžu mať vplyv na oblasť.

Ak plánujete navštíviť Royal National Park v Austrálii, dôkladne si overte aktuálne predpovede počasia a prispôsobte svoje plány tomu. Buďte pripravení na rôzne podmienky a užite si krásu prírody, ktorá tento národný park ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Royal National Park (Nový Južný Wales)


1. Kde sa nachádza Royal National Park?
- Royal National Park sa nachádza v Novom Južnom Walese v Austrálii.

2. Aké sú vstupné poplatky do parku?
- Vstup do parku je bezplatný.

3. Aké aktivity sa dajú v parku robiť?
- V parku sa dajú robiť rôzne turistické aktivity ako napríklad turistika, kúpanie, pikniky, surfovanie a rybolov.

4. Je možné v parku tábořiť?
- Áno, je možné v parku tábořiť. Sú k dispozícii kempy a miesta na stanovanie.

5. Aké zvieratá sa v parku môžu vidieť?
- V parku sa dajú vidieť rôzne druhy zvierat, ako napríklad klokany, wallaby, echidny, possums, hady, koaly a rôzne druhy vtákov.

6. Je v parku možné vidieť vodopády?
- Áno, v parku sa nachádza niekoľko vodopádov, ako napríklad Wattamolla Falls, Wedding Cake Rock a nádherná lúčna krajina.

7. Aké sú najlepšie miesta na piknik?
- V parku sa nachádza niekoľko miest na piknik, ako napríklad Garie Beach, Jibbon Beach, Audley Boatshed a Bonnie Vale Picnic Area.

8. Aké je najlepšie obdobie na návštevu parku?
- Najlepšie obdobie na návštevu parku je jeseň (marec až máj) alebo jar (september až november), keď je teplota príjemná a park je plný zelene a kvetov.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky