Objavte lety za najlepšie ceny

Austrália Whitehaven Beach (Queensland)

Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


1. Kde sa nachádza Whitehaven Beach v Austrálii?
Whitehaven Beach sa nachádza na obľúbenej turistickej destinácii Whitsunday Island v austrálskom štáte Queensland.

2. Ako sa dostanem na Whitehaven Beach?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Whitehaven Beach, je vziať loď alebo katamarán z miest jako je Airlie Beach či Shute Harbour. Existujú aj výlety z ostrova Hamilton alebo Daydream Island.

3. Ako dlho trvá cesta na Whitehaven Beach?
Cesta na Whitehaven Beach závisí od miesta, z ktorého odchádzate. Cesta z Airlie Beach môže trvať približne 1,5 až 2 hodiny.

4. Je Whitehaven Beach bezpečné pre plávanie?
Áno, Whitehaven Beach je bezpečné pre plávanie. Pláž je veľmi plochá a plytká, voda je čistá a jasná. Avšak treba si dávať pozor na prúdy pri vstupovaní do vody.

5. Aké aktivity je možné robiť na Whitehaven Beach?
Na Whitehaven Beach môžete relaxovať na bielych piesčitých plážach, plávať, šnorchlovať, alebo sa vziať na prechádzku po okolí. Môžete si tiež prenajať kajak, stoja paddleboard, alebo usporiadať si piknik na pláži.

6. Je možné prespať na Whitehaven Beach?
Nie je povolené táboriť ani spávať priamo na Whitehaven Beach. Pre nocovanie je potrebné vyhľadať ubytovanie v okolitých dedinkách či ostrovoch.

7. Kde sa dajú nájsť ubytovacie možnosti poblíž Whitehaven Beach?
V okolí sa nachádza niekoľko možností ubytovania, vrátane luxusných letovísk a hotelov na miestach ako Hamilton Island, Hayman Island alebo Daydream Island. Ostatné bližšie možnosti nájdete v Airlie Beach.

8. Je potrebné platiť za vstup na Whitehaven Beach?
Nie, nevyžaduje sa žiadny poplatok za vstup na Whitehaven Beach.


Dovolenka Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jedným z najkrajších a najpopulárnejších pláží na svete a nachádza sa v austrálskom štáte Queensland. Táto nádherná destinácia láka tisíce turistov každý rok svojou bielou piesočnatou plážou, jasnou modrou vodou a úchvatným prírodným okolím.

Whitehaven Beach je súčasťou Whitsunday Island, ktorá je najväčšou ostrovom zo 74 ostrovov v tomto súostroví. Je to jedno z najlepšie strážených tajomstiev Austrálie a je chránené národnou rezerváciou. Pláž je dlhá takmer 7 kilometrov a ponúka návštevníkom nespočetné možnosti na relaxáciu a oddych.

Jedným z najvýraznejších prvkov Whitehaven Beach je piesok. Jej biela farba je taká intenzívna a čistá, že pláž pôsobí takmer ako snová. Piesok je zložený z mäkkých kryštalických niteľov, ktoré sú tak jemné, že sa hovorí, že je to najjemnejší piesok na svete. Preto je nádherný pohľad na bielu pláž, ktorou sa vlny a prúdy mierne pohrávajú.

Okrom toho, čo robí Whitehaven Beach špeciálnym je jeho okolitá príroda. Pláž sa nachádza v srdci Great Barrier Reef Marine Park, ktorý je zároveň zapísaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO. To znamená, že návštevníci majú možnosť nielen počasie si užiť Whitehaven Beach, ale zároveň objaviť úžasné podmorské svety a hromadu exotických morských tvorov ako ryby, žraloky či koraly.

Nie je prekvapujúce, že Whitehaven Beach je jednou z najpopulárnejších destinácií pre turistiku a šnorchlovanie v Austrálii. To všetko vytvára jedinečnú atmosféru a nádhernú scenériu, ktorú si turisti môžu užívať pri prechádzkach po pláži, plavbách loďou alebo šnorchlovaní pri brehu.

Pre tých, ktorí sa nechcú len váľať na pláži a užívať si slnko, je tu možnosť prechádzať sa po prekrásnej trase či výlety na okolité ostrovy. Whitehaven Beach je ľahko dostupná z prístavu Airlie Beach, kde môžete vziať loď na výlet alebo si prenajať vlastnú loď a preskúmať okolité vody samostatne.

Ak plánujete dovolenku v Austrálii, Whitehaven Beach by nemal chýbať na zozname vašich destinácií. Je to miesto, kde môžete vychutnať spojenie medzi dokonalou plážou a úžasnou prírodou. Pridajte si Whitehaven Beach na svoj zoznam a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Austrálii.


Ubytovanie Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Austrália je známa svojou nádhernou prírodou a prekrásnymi plážami. Jednou z najkrajších pláží v tejto krajine je Whitehaven Beach, nachádzajúca sa v Queenslande. Táto nekonečná piesočná pláž sa vyznačuje svojou jemnou bielou farbou piesku a krištáľovo čistou vodou.

Whitehaven Beach je súčasťou Whitsunday ostrovov, ktoré sú hlavnou turistickou atrakciou tohto regiónu. Ostrovy sú súčasťou Svetového dedičstva a ponúkajú množstvo aktivít a možností pre turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Whitehaven Beach, môžete sa ubytovať v niektorom z blízkych rezortov. Na výber máte rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov s výhľadom na pláž až po lacnejšie hostely pre cestovateľov s menším rozpočtom.

Väčšina miestnych rezortov ponúka širokú škálu služieb a možností pre zábavu a relaxáciu. Spolu s ubytovaním si môžete zarezervovať aj rôzne výlety a aktivity, ako napríklad jazdu na katamaráne, prieskum korálového útesu alebo vodné aktivity ako potápanie a šnorchlovanie.

Whitehaven Beach je známa aj svojou jedinečnou geológiou a flórou a faunou. Na pláži možno vidieť množstvo morských vtákov a rôzne druhy rýb, ktoré plávajú v blízkosti brehu. Taktiež je to ideálne miesto na šnorchlovanie a objavovanie podmorského sveta.

Piesok na pláži Whitehaven Beach je taký jemný a čistý, že sa používa aj na výrobu hodiniek a šperkov. Pláž je považovaná za jednu z najčistejších na svete a je chránená pred komerčnou výstavbou.

Kamenným hitom tejto pláže je známy Hill Inlet, ktorý sa nachádza na jednom konci Whitehaven Beach. Tento výbežok piesku a vody tvorí nádherný farebný obrazec vďaka prílivovým tokom. Po zachode slnka je táto oblasť dve hodiny zakrytá vodou, čo vytvára úchvatný vzhľad.

Whitehaven Beach v Queenslande je skutočným rajom na Zemi a nie je prekvapením, že je to jedna z najnavštevovanejších pláží v Austrálii. Ak hľadáte pokoj, krásu prírody a dokonalý odpočinok pri tichom oceáne, potom by ste si určite nemali nechať ujsť túto nádhernú destináciu. Ubytovanie v niektorom z miestnych rezortov vám poskytne dokonalý prístup k tejto pláži a nezabudnuteľné zážitky z vášho pobytu v Austrálii.


Počasie Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jednou z najkrajších pláží na svete a nachádza sa na ostrove Whitsunday, vokolí Queenslandu v Austrálii. Táto jedinečná destinácia láka návštevníkov z celého sveta svojou nádhernou bielou plážou a azúrovými vodami.

Počasie na Whitehaven Beach je prevažne teplé a slnečné. Toto miesto leží v tropickom pásme, čo znamená, že tu panuje teplé podnebie počas väčšej časti roka. Teploty sa pohybujú od 25°C do 30°C, s najvyššími teplotami dosahujúcimi až 35°C počas letných mesiacov (december - február).

Na pláži tiež dominuje vysoká vlhkosť vzduchu, čo môže byť pre niektorých turistov únavné. Vlhkosť sa pohybuje od 65% do 80%, s najvyšším výskytom počas leta a monzúnového obdobia (december - marec).

Whitehaven Beach je známy aj svojimi tropickými dažďami, ktoré sa vyskytujú počas obdobia monzúnov. Tento obdobie od apríla do novembra prináša viac dažďových zrážok a častejšie búrky. Ideálne obdobie návštevy na maximálne vychutnanie pláže je od júna do októbra, keď sú počasie a vlhkosť mierne a dažde sú menej časté.

Ak sa rozhodnete navštíviť Whitehaven Beach, nezabudnite si so sebou vziať slnečnú ochranu, ako je krém s vysokým ochranným faktorom a šiltovku, pretože slnko tu býva pomerne silné. Tiež si nechajte oblečenie, ktoré vás ochráni pred moskytmi a inými hmyzmi, ktoré sú bežné v tropickom prostredí.

V každom prípade, ak navštívite Whitehaven Beach, vrhnete sa do nádherných azúrových vôd a vychutnáte si jemný piesok, budete mať vzácnu príležitosť užiť si jednu z najkrajších pláží sveta a zažiť prírodu, ktorá je jedinečná pre túto oblasť Austrálie.


Letenka Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach, nachádzajúci sa na ostrove Whitsunday v austrálskom štáte Queensland, je jedným z najkrajších pláží na svete. Jej neobvykle biely piesok a krásna tyrkysová voda návštevníkov fascinuje. Ak sa chystáte navštíviť čarovné miesto, mali by ste začať hľadať letenky do Austrálie už teraz.

Letenky do Brisbane, ktoré sa nachádza v blízkosti ostrova Whitsunday, nájdete u niekoľkých leteckých spoločností a náklady sa bežne pohybujú medzi 800 až 1 500 eurami. Pre najvýhodnejšie ponuky sa však odporúča hľadať letenky niekoľko mesiacov vopred a sledovať rôzne zľavové akcie.

Keďže Whitehaven Beach sa nachádza na ostrove, bude pre vás najjednoduchšie si priamo v Austrálii prenajať loď alebo sa zúčastniť organizovanej plavby. Väčšina agentúr ponúka viacdňové plavby, ktoré vám umožnia preskúmať okolité ostrovy a užívať si krásy Austrálie nielen na pevnine. Ceny sa pohybujú približne od 400 eur za osobu a mnoho z nich ponúka aj stravu a ubytovanie na palube.

S Whitehaven Beach je spojená aj určitá zodpovednosť návštevníkov. Pláž je obklopená pralesmi a morskými živočíchmi, ktorým by sme mali venovať ochranu. Odporúča sa preto používať biologicky odbúrateľné opaľovacie krémy a nedovoliť si akékoľvek znečisťovanie. Nezabudnite tiež, že na pláži nie sú umiestnené žiadne odpadkové koše, takže si musíte všetok odpad zobrať so sebou.

Ak sa chcete presvedčiť o kráse Whitehaven Beach na vlastné oči, nenadávajte a kúpte si letenku do Austrálie. Zaručujeme vám, že sa vám táto krásna pláž isto zapáči a zostane vám v pamäti na dlho.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky