Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Bimini Islands

Dovolenka Bahamy Bimini Islands


Bimini Islands: Rajská dovolenka v srdci Baham

Ak si milovník pláží, krištáľovo čistého mora a exotického prírodného prostredia, potom sú Bahamy Bimini Islands to pravé miesto pre teba. Bimini Islands sú uznané ako jedno z najkrajších miest v Karibiku a nachádzajú sa len niekoľko kilometrov od Miami.

Bimini Islands sú súčasťou Bahám a tvoria skupinu ostrovov, kde však nie sú ešte tak masovo navštevované ako niektoré iné miesta v Karibiku. Ich prírodná krása a pokojský životný štýl vám poskytnú dokonalý únik z každodenného zhonu.

Jeden z najväčších ťahákov Bimini Islands je ich plážová scéna. Suwitujúce piesočnaté pláže sú nádherné, jemné a bielou farbou pripomínajú sýty cukor. Voda tu je tak čistá, že si budete mať pocit, akoby ste bozkali samotné nebo. Môžete sa vyžívať v plávaní, potápaní, šnorchlovaní, jazde na vodnom skútri alebo len relaxovať na pláži s koktejlom v ruke.

Okrem pláží majú Bimini Islands aj bohatú prírodnú scenériu. Môžete objavovať ich korálové útesy, kde môžete stretnúť mnoho farebných rýb a iných morských živočíchov. Ak ste šťastný, možno zbadáte aj delfína alebo žraloka.

Niektorí návštevníci by mohli byť lákaní vyskúšať svoje šťastie s rybárčením. Bimini Islands sú známe ako raj pre rybárov. Tu sa nachádza niekoľko najlepších miest na lov veľkých rýb, ako napríklad bojový sailfish alebo veľký marlín. Mnohé súťaže v rybárčení sa každoročne konajú práve tu.

Okrem prírodných no osídlených atrakcií majú Bimini Islands aj jedinečnú kultúru. Možno sa zaujímate o miestnu históriu a legendy, v ktorých sa píše o Atlantíde a spojitosti ostrovov s Ernestom Hemingwayom. Mnoho miestnych občanov má skvelý príbeh na rozprávanie a môžu vám povedať viac o histórii a kultúre týchto ostrovov.

Keď prídete o svoju energiu, môžete si vychutnať miestne kulinárske špeciality. Mnoho reštaurácií a barov tu ponúka čerstvé morské plody, chuťovky s domácou citronovou trávou a miestne rumy, ktoré vymažú všetky starosti. Neuveriteľné jedlá budú neprehliadnuteľným zážitkom tejto exotické dovolenky.

Plynuli týždne uniknú a ty sa razom ocitneš v zažratom každodennom živote. Preto si však budete trúfnuť tvrdiť, že tvoja dovolenka na Bimini Islands bola tou najlepšou, akú si kedy zažil. Pokiaľ hľadáte rajský úkryt s výnimočne krásnou prírodou a romantickou atmosférou, Bahamy Bimini Islands sú pre vás tou správnou voľbou.


Počasie Bahamy Bimini Islands


Bahamy Bimini Islands ležia v Karibiku a sú známe svojou krásnou plážou a jasnou modrou vodou. Táto skupina ostrovov je obklopená korálovými útesmi a je ideálnym miestom pre dovolenku, najmä pre milovníkov vodných športov.

Počasie na Bahamách Bimini Islands je tropické, s teplým a vlhkým podnebím počas celého roka. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 30 °C, čo znamená, že vždy panuje príjemné letné počasie. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 35 °C. Od septembra do decembra je obdobie hurikánov, kedy je potrebné byť ostražitý a sledovať predpovede počasia.

Počas celého roka na Bahamách Bimini Islands vyhliadate slnečné a teplé dni. Obloha je väčšinou bez mrakov a slnko svieti takmer každý deň. Občas sa môžu vyskytnúť príležitostné prehánky, ktoré zvyčajne netrvajú dlho a poskytujú osvieženie od teplého počasia.

Vodná teplota je presne to, čo očakávate z Karibiku - teplo a pohodlné na kúpanie. Počas celého roka je teplota vody približne 26 °C až 28 °C. To ponúka ideálne podmienky na potápanie sa, šnorchlovanie a iné vodné aktivity.

Ak chcete navštíviť Bahamy Bimini Islands, odporúča sa plánovať svoju cestu v nízkej sezóne, ktorá sa koná od apríla do novembra. V tomto období sú ceny ubytovania a leteniek nižšie a pláže sú menej preplnené turistami. Avšak, ako som už spomenul, treba si dávať pozor na hurikány v období septembra a decembra.

V každom prípade, nech sa rozhodnete navštíviť Bahamy Bimini Islands kedykoľvek, môžete sa tešiť na nádherné počasie a nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších kútov Karibiku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Bimini Islands


1. Kde presne sa nachádzajú Bimini Islands na Bahamách?
Bimini Islands sa nachádzajú na severe Bahám, asi 80 km východne od mesta Miami na Floride, USA.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchšou možnosťou je lietadlom z Miami. Existuje aj trajektové spojenie s Miami a Fort Lauderdale.

3. Potrebujem víza na návštevu Bimini?
Ak ste občanom USA, nie je potrebné vízum na návštevu Bimini Islands. Pre iné štáty sa odporúča skontrolovať aktuálne vízové požiadavky.

4. Aký je typický počasie na Bimini Islands?
Bimini Islands majú tropické počasie s teplými teplotami po celý rok. Letá sú horúce a vlhké, zatiaľ čo zimy sú mierne a suché. Hurikánová sezóna trvá od júna do novembra.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Bimini Islands?
Najlepší čas na návštevu Bimini Islands je v období od decembra do apríla, kedy teploty sú príjemné a menej je tu riziko hurikánov.

6. Ako dlho by som mal zostať v Bimini Islands?
Odporúča sa aspoň týždeň, aby ste si mohli užiť všetky atrakcie a aktivity, ktoré Bimini ponúkajú.

7. Čo môžem robiť a vidieť na Bimini Islands?
Na Bimini sa môžete vychutnať krásne pláže, potápať alebo šnorchlovať v priezračnej vode súostrovia, navštíviť podvodnú sochu slávnej plavkyne Millyneage Taylor Moore, alebo sa vybrať na rybárčenie.

8. Sú Bimini Islands drahé?
Bimini Islands môžu byť o niečo drahšie ako iné ostrovy na Bahamách, kvôli ich polohe a obľúbenosti medzi turistami. Však je tu niekoľko cenovo dostupných možností ubytovania a stravovania.

9. Je bezpečné cestovať na Bimini Islands?
Bimini Islands sú všeobecne považované za bezpečné miesto, ale je vždy dobré dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad dbať na svoje hodnoty a byť ostražitý v ruchnejších oblastiach.

10. Aké sú najlepšie pláže na Bimini Islands?
Medzi najlepšie pláže na Bimini Islands patria pláže na ostrove South Bimini, ako napríklad Blister Beach, Radio Beach a Bimini Bay Beach.


Ubytovanie Bahamy Bimini Islands


Bimini Islands sú súostrovím na západnom konci Bahám. Sú to pôle Miami, takže sem prichádza veľa turistov na krátke víkendové getaways alebo na dlhšie dovolenky. Bimini je známe svojimi turistickými atrakciami a aktivitami, ako napríklad potápanie, rybolov a surfovanie. Ak sa plánujete navštíviť Bimini, musíte si zvoliť vhodné ubytovanie. V tomto článku vám poskytnem prehľad o ubytovaní na Bimini Islands.

Hilton at Resorts World Bimini:

Ak chcete zažiť luxusné ubytovanie, navštívte Hilton at Resorts World Bimini. Tento hotel ponúka plytka bazény, vynikajúce reštaurácie a bazénový bar. Každá izba má balkón s krásnym výhľadom na oceán. Hotel sa nachádza v živom prostredí, kde môžete nájsť rôzne športové aktivity, reštaurácie a bary.

Bimini Big Game Club Resort & Marina:

Bimini Big Game Club Resort & Marina vám poskytne typické bahamské ubytovanie. Súčasťou hotela je vlastný prístav pre jachty. Okrem toho má hotel aj vlastné potápačské centrum, bar a reštauráciu. Hotel je v ideálnej polohe, pretože sa nachádza na južnom konci ostrova Bimini, kde si môžete vychutnať každý moment slnka nad oceánom.

Tropicana Motel:

Tropicana Motel je skvelou voľbou, ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie. Motel sa nachádza v centre mesta a má priestranné izby a apartmány s kuchyňou. Hotel poskytuje bezplatné parkovanie vo svojej garáži, kde si môžete bezpečne zaparkovať svoje vozidlo.

Bimini Sands Resort & Marina:

Bimini Sands Resort & Marina ponúka veľmi pohodlné ubytovanie. Nachádza sa na západnej strane ostrova a je obklopený nádhernou plážou. Hotel ma k dispozícii vlastný prístav pre jachty a ponúka rôzne vodné športy, vrátane potápania. Okrem toho si tu môžete vychutnať bar s výhľadom na oceán.

Bimini Bay Resort and Marina:

Bimini Bay Resort and Marina je ďalším luxusným hotelom na Bimini. Hotel ponúka vynikajúce ubytovanie vo vile alebo v apartmáne. Má tiež vlastnú pláž, plytkú lagúnu, bazény a veľa reštaurácií. Tento hotel je vynikajúcou voľbou pre rodiny a ľudí, ktorí hľadajú pohodlné a luxusné ubytovanie.

V Bimini nájdete mnoho možností ubytovania, ktoré sú určené pre rôzne cestovateľov. Bimini ponúka luxusné hotely ako aj cenovo dostupné ubytovania. Bez ohľadu na vaše preference, tu určite nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a predstavám. Ak chcete vychutnať každú chvíľu svojho pobytu na tomto špeciálnom mieste, vyberte si vhodné ubytovanie.


Letenka Bahamy Bimini Islands


Bahamy sú známe svojimi úchvatnými plážami, krištáľovo čistými vodami a tropickým podnebím. Jedno z najobľúbenejších miest na Bahamách, ktoré si nesmieme nechať ujsť, sú ostrovy Bimini.

Bimini je malý súostrovie tvorené dvojicou ostrovov, z ktorých jeden sa nazýva North Bimini a druhý South Bimini. Tieto ostrovy sú situované len 80 kilometrov východne od Miami, čo ich robí ideálnym miestom na krátky výlet alebo dovolenku.

Letenky na Bimini sú ľahko dostupné, čo je výhodou pre tých, ktorí chcú objavovať tropické rajské miesta, ale nemajú veľa času na cestu. Existujú pravidelné lety zo všetkých väčších letísk v Spojených štátoch do letiska Bimini International Airport, ktorý sa nachádza na North Biminis.

Raz pristanete na Bimini, môžete sa tešiť na množstvo aktivít a zábavy. Pláže na Bimini sú jednoducho úchvatné. Biely piesok, široké pláže a azúrové more vytvárajú pohľad, aký sa len ťažko dostáva. Môžete si oddýchnuť na pláži, opaľovať, čítať knihu alebo si vyskúšať šnorchlovanie v krištáľovo čistých vodách.

Pre tých, ktorí majú radi vodné športy, Bimini je taktiež výbornou voľbou. Môžete si vyskúšať rybárčenie alebo si zapožičať loď a preskúmať okolité ostrovy. Bimini je tiež známe svojimi potápačskými miestami, kde môžete objaviť úžasný podmorský svet.

Keďže turizmus je na Bimini hlavným zdrojom príjmov, nájdete tu množstvo kaviarní, reštaurácií a hotelov, kde si môžete oddýchnuť a ochutnať miestnu kuchyňu. Pri výbere ubytovania môžete si vybrať medzi exkluzívnymi rezortmi, ktoré ponúkajú luxusné zariadenia a sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú maximálny pohodlie, alebo radšej vyberať z cenovo dostupných možností.

Okrem pláží a vodných aktivít môžete navštíviť aj múzeum Bimini, ktoré vám priblíži históriu ostrova a jeho kultúru. Môžete sa tiež prejsť po miestnych trhoch a nakúpiť si tradičné remeslá, či miestne suveníry.

Bimini je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku v tropickom raji. Príťažlivými faktormi sú krásne pláže, úžasné podmorské scenérie, športové aktivity a exotická atmosféra. Ak hľadáte tropický raj, Bimini je miesto, ktoré stojí za návštevu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky