Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Exuma Cays

Letenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays sú jedným z najkrajších miest na Zemi a poskytujú nezabudnuteľný zážitok turistom, ktorí sú pripravení na dobrodružstvo. Táto oblasť ostrovov a atolov tvorí súostrovie Exuma, ktoré sa nachádza vo východnej časti Bahám. Tento raj je však pre väčšinu turistov zatiaľ stále neobjavený, takže teraz je ten správny čas, aby ste sa tam vybrali aj vy.

Pri návšteve Exuma Cays budete mať možnosť objaviť tie najkrajšie pláže, ktoré bahamské ostrovy ponúkajú. Jednou z nich je aj pláž Stocking Island. Táto paradajková pláž je typická svojou jemnou koralovou náplavou, ktorá je ideálna na prechádzky s bosými nohami. Navyše, okolo pláže sa nachádza množstvo potápačských a šnorchlovacích lokalít, takže sa môžete tešiť aj na skvelý podvodný svet.

Ďalšou atrakciou pre návštevníkov Exuma Cays je nezabudnuteľný výlet k prírodnému parku veľrýb na ostrove Saint Thomas. Práve tu sú najlepšie miesta na pozorovanie obrovských ryb. Táto oblasť je tiež domovom pre rôzne druhy rýb, korytnačiek a iných morských zvierat, ktoré robia z oblasti prírodný raj.

Nakoniec, nezabudnite navštíviť aj ostrovy ako Little Farmer's Cay a Great Exuma. Tieto ostrovy sú plné kultúry, histórie a borovíc. Na týchto ostrovoch si môžete skúsiť aj tradičné jedlá, ktoré sú typické pre Bahamy.

Ak sa chcete dostať na Exuma Cays, môžete si zakúpiť letenky z mesta Florida do hlavného mesta Bahám - Nassau. Z tohto miesta sa môžete dostať na Exuma Cays buď vyše letu alebo cez trajekt. Voľba závisí od času, ktorý máte k dispozícii a od vašich plánov.

Výlet na Bahamy Exuma Cays bude nezabudnuteľný a poskytne vám množstvo príležitostí na relaxáciu a objavovanie skrytých pokladov Baham. Od bledých pláží až po skryté podvodné svety, budete mať všetko, čo by ste očakávali od karibského dobrodružstva. Takže prepádajte sa na nesmiernu krásu Exuma Cays a užite si tento úžasný kúsok sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Exuma Cays


1. Kde sa nachádzajú Exuma Cays na Bahamách?
Exuma Cays sú skupina ostrovov, ktorá sa nachádza na Bahamách.

2. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať na Exuma Cays?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Exuma Cays, je letecky pristáť na MFFS Mezinárodné letisko v Great Exuma a potom použiť miestnu dopravu alebo prenajať loď na presun na samotné ostrovy v skupine Exuma Cays.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Exuma Cays?
Najlepšie obdobie na návštevu Exuma Cays je od decembra do mája, keď je teplejšie a suchšie počasie.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúkajú Exuma Cays?
Na Exuma Cays si môžete vychutnať krásne pláže, vodné športy ako potápanie a šnorchlovanie, rybolov, návštevu prekrásnych modrých jaskýň a plávanie s divými prasiatkami.

5. Môžem si prenajať loď na presun na Exuma Cays?
Áno, je možné si prenajať loď na presun na Exuma Cays. Je to jedna z najlepších možností, ako preskúmať a objaviť rôzne ostrovy v skupine Exuma Cays.

6. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Exuma Cays?
Na Exuma Cays nájdete rôzne možnosti ubytovania vrátane luxusných rezortov, plážových bungalovov a súkromných výnimočných domovov.

7. Koľko trvá let z hlavného mesta Bahám do Exuma Cays?
Let z hlavného mesta Bahám, Nassau, na Exuma Cays trvá približne 30 - 45 minút.

8. Potrebujem vízum na návštevu Exuma Cays ako turista?
Ak ste občanom krajiny, ktorá má dohodu o bezvízovom vstupe s Bahamami, nebude potrebné získať vízum na návštevu Exuma Cays ako turista. Je však dôležité overiť si aktuálne vízové požiadavky pred cestou.

9. Aké je miestne jedlo na Exuma Cays?
Miestne jedlá na Exuma Cays sa zameriavajú na čerstvé morské plody a karibskú kuchyňu. Tu si môžete vychutnať chutné plody mora, ako je humár alebo homár, ako aj pokrmy z mořských plodov a rýb.

10. Aké je miestne počasie na Exuma Cays?
Miestne počasie na Exuma Cays je väčšinou teplé a slnečné. Priemerné teploty sa pohybujú od 24°C - 29 °C a väčšinou sa udržujú počas celého roka.


Dovolenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays: Ostrovné dobrodružstvo na Karibiku

Bahamy sú jednou z najkrajších destinácií na svete, kde môžete prežiť oslňujúcu dovolenku v luxusnom prostredí. Dýchajúca podnesením krás, modré more, bielosné pláže a nezabudnuteľný zážitok z rôznych vodných aktivít, Bahamy sú zemiou snov. Medzi ostatnými ostrovmi Bahám, ostrovy Exuma Cays sa odlišujú tým, že sú miestom neustálej prírodného krásy. Celá Exuma Cays ostrovná skupina sa skladá z asi 365 ostrovov a malých koralových kovov. Vynikajúce pláže, úžasná turistická infraštruktúra, výskyt ryb a iných morských tvorov, čistý vzduch a skutočne pohostinní miestni obyvatelia prinášajú obrovskú popularitu k ostatným miestam Baham.

Ak hľadáte veľkolepé zážitky na Bahamách, Exuma Cays je ten správny ostrov pre vás. Pokiaľ vás láka ostrovné dobrodružstvo, Exuma Cays vám ponúkajú unikátnu príležitosť objaviť krásy a potešenia, ktoré ponúka Karibik. Toto miesto je ideálne pre plachetnice, jachty, kiteboard, malé ponorky a kajaky, rybolov a potápanie. Existuje tiež niekoľko nádherných pláží, kde si môžete užiť pohodlne ležať a relaxovať.

Západo-exumy sú plné odľahlých a pokojných pláží, vrátane pláže Moriah Harbour a Coco Plum Beach. Toto miesto je ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí hľadajú nenápadné a tiché miesto pre oddych po celý deň. Medzi inými plážami, Exuma Park a Beach at Stocking Island sú tiež skvelými možnosťami pre prípad, akonáhle chcete opustiť prístav.

Exuma Cays je tiež domovom mnohých dykarských zón, kde možno nájsť mnoho druhov morských rýb, vrátane tyrána a policajta. Taktiež sa tu nachádza najkrajší morský park Caribbean Island, kde sa zotavujú morské želvy, ktoré boli zachránené pred vymiznutím. V blízkosti Bahami sú tiež niekoľko miest, kde sa môže pozorovať pohyb divokých oceánových dravcov.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku na Bahamách, Exuma Cays je vašou najlepšou voľbou. Tu nájdete krásne prostredie, kde sa môžete užiť tropických pláží, zvukov oceánu a vynikajúci luxus. Pridajte sa k ostatným návštevníkom a užite si množstvo nezabudnuteľných zážitkov, zatiaľ čo objavíte krásy Baham.


Počasie Bahamy Exuma Cays


Bahamy sú známe svojimi bleduškými plážami, krištáľovo čistým morom a modrou oblohou. Exuma Cays patria k najkrajším miestom na Bahamách a ponúkajú nekonečnú zábavu pri krásnej prírode. Ak sa chystáte na dovolenku na Bahamy, určite neoľutujete cestu do Exuma Cays.

Letné počasie na Bahamách

Exuma Cays majú tropické podnebie s teplotou od 26°C do 31°C. Charakteristické sú vysoké teploty a vysoká vlhkosť. Počas leta sa zvyčajne objavujú aj búrky, ktoré však rýchlo prechádzajú. Ak sa chcete vyhnúť búrkam, najlepšie obdobie na návštevu Baham je od decembra do mája. V tomto období sa počasie stabilizuje a teploty sú príjemné. Väčšina ľudí dorazí práve v lete, keď sú teploty vyššie a návštevníci užívajú si kúpanie v krásnom mori.

Známe pláže na Exuma Cays

Exuma Cays je domovom niekoľkých nebeských pláží, ktoré z neho činia miesto k úplnému oddychu a relaxu. Bledý piesok, krištáľovo čisté more, ostré zákruty a jemný vietor - to je to, čo robí pláže na Exuma Cays tak oslnivými.

Pig Beach, ktorá je tiež známa ako Big Major Cay je pláž, kde si môžete pozrieť divé prasce, ktoré sa zvyčajne kúpu v mori. Ein býva čierne a má ohanbia na hlave a cieľom prasiat je určite získať ciel e raz. Môžete sa pozrieť aj na Sand Dollar Beach, kde počas búrky môžete nájsť soliárne hviezdy. Ďalšími populárnymi plážami na Exuma Cays sú Ten Bay Beach, Coco Plum Beach a Tropic of Cancer Beach.

Vodné športy na Exuma Cays

Ak sa vám už zdá plávanie v oceáne nudné, Exuma Cays vám ponúkajú niekoľko vodných športov. Okrem potápania a rybolovu si môžete vyskúšať aj windsurfing, kajakárstvo a paddleboarding. Väčšina hotelov a rekreačných stredísk ponúka aj kurzové vzdelávanie pre začiatočníkov.

Záver

Ak hľadáte miesto, kde by ste si mohli užiť dokonalú dovolenku v tropickom raji, Exuma Cays na Bahamách sú ideálnym miestom. Nemôžete sa dočkať, až túžobne zbystrie na vašu najbližšiu dovolenku a budete môcť užiť si čas na týchto úžasných miestach. Ak chcete zažiť niečo úplne jedinečné a luxusné, navštívte Exuma Cays.


Ubytovanie Bahamy Exuma Cays


Bahamy sú známe svojimi úchvatnými plážami, jasnými vodami a tropickými podnebiami. Medzi najexkluzívnejšie ostrovy v tejto oblasti patria Exuma Cays. Exuma Cays je reťazec viac ako 365 malých ostrovčekov, ktoré sa nachádzajú v Atlantickom oceáne, v juhovýchodnej časti Bahám.

Jedným z najväčších lákadlom Exuma Cays je ich úchvatná prírodná krása. Ostrovy sú obklopené bielym pieskom, krištáľovo čistou vodou a sú pokryté tropickou vegetáciou. Mnohé z nich sú úplne nedotknuté ľudskou činnosťou a ponúkajú návštevníkom jedinečnú príležitosť zakúsiť jedinečnú prírodu.

Napriek tomu, že Exuma Cays sú známe ako miesto hodné súkromia a exkluzivity, nájdete tu aj niekoľko luxusných a pohodlných ubytovacích možností. Väčšina z nich je sústredená na niekoľkých vybraných ostrovoch.

Z Posledných zadiaľovaných ostrovov sú populárne Great Exuma a Little Exuma. Tieto ostrovy ponúkajú širokú škálu ubytovacích možností, od malých boutique hotelov a luxusných rezortov po súkromné vily a apartmány pri pláži.

Ak hľadáte maximálne pohodlie a luxus, niekoľko ostrovov v Exuma Cays tiež ponúka exkluzívne súkromné ostrovy s rezortmi, ako napríklad Musha Cay. Musha Cay je súkromný ostrov, ktorý patrí slávnemu hudobníkovi Davidovi Copperfieldovi. Ostrov ponúka niekoľko nadšených plážových vily, ktoré poskytujú prémiové služby a výhľad na okolitú krásu.

Ďalšou obľúbenou možnosťou je rezervačný ostrov Fowl Cay. Tento ostrov ponúka malý, intímny rezort s nádhernými ubytovacími jednotkami, ktoré sú obklopené tropickou zelenou a majú prístup k súkromným plážam.

Okrem rezortov a hotelov je tiež možné nájsť rôzne súkromné vily a apartmány na prenájom. Tieto ubytovacie jednotky sú ideálne pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a nezávislosť a cítia sa ako doma.

Keďže Exuma Cays sú malé ostrovy, doprava medzi jednotlivými miestami môže byť ťažkopádna. Väčšina ubytovacích zariadení poskytuje prepravu pre svojich hostí, vrátane súkromných lodí a vrtuľníkov.

Keď navštívite Exuma Cays, nezabudnite využiť ich prírodné poklady. Okrem opaľovania a plážových aktivít môžete vyskúšať potápanie s rôznymi druhmi rýb a koralovými útesmi, morskou jazdou na surfe či rybolovom. Exuma Cays je tiež domovom pre niekoľko rezervácií divokej fauny, kde môžete pozorovať endemické druhy, ako sú exumieští leguáni alebo divé prasiatka pláži.

Ubudnutie na Bahamas Exuma Cays je jedinečnou skúsenosťou, ktorá ponúka kombináciu nedotknutej prírody, luxusu a relaxácie. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, budete mať výhodný prístup k jedinečnému ostrovnému životu a nádherným plážam, ktoré Bahamy Exuma Cays ponúkajú.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky