Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Little Exuma

Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Little Exuma


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Bahamách, konkrétne o ostrove Little Exuma:

1. Kam sa nachádza ostrov Little Exuma?
Ostrov Little Exuma je súčasťou Bahamských ostrovov a nachádza sa na juhovýchode Bahám.

2. Ako sa dostať na ostrov Little Exuma?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na ostrov Little Exuma, je letieť do hlavného mesta Bahám, Nassau, a potom absolvovať krátky voľný let na letisku Exuma International Airport, ktoré sa nachádza na susednom väčšom ostrove Great Exuma. Odtiaľ je dostupná trajektová služba alebo miestne dopravné služby, ktoré vás prepravia na ostrov Little Exuma.

3. Aké aktivity a atrakcie ponúka ostrov Little Exuma?
Ostrov Little Exuma je známy svojimi krásnymi plážami, ktoré sú ideálne na plávanie, potápanie, šnorchlovanie a opaľovanie. Môžete tiež navštíviť niektoré z najkrajších lagún na svete, ako sú Exuma Cays Land and Sea Park a Moria Harbour Cay National Park. Ďalšie obľúbené aktivity zahŕňajú rybolov, jazdu na kajaku, prehliadku historických miest a objavovanie miestnej kuchyne a kultúry.

4. Aký je najlepší čas na návštevu ostrova Little Exuma?
Najlepší čas na návštevu ostrova Little Exuma je v období medzi decembrom a májom, keď teploty sú príjemne teplé a počasie je väčšinou slnečné. Treba si však uvedomiť, že Bahamy môžu byť zasiahnuté tropickými búrkami a hurikánmi v období od júna do novembra.

5. Aké ubytovacie možnosti sú dostupné na ostrove Little Exuma?
Na ostrove Little Exuma nájdete rôzne ubytovacie možnosti, vrátane hotelov, rezortov, súkromných domov a apartmánov na prenájom. Najpopulárnejšie ubytovanie sa nachádza v blízkosti pláže, ponúkajúce výhľady na more a prístup k rôznym aktivitám na pláži.

Tieto odpovede by mali poskytnúť základné informácie o Bahamách, konkrétne o ostrove Little Exuma. Nezabudnite si však overiť aktuálne informácie a podrobnosti o vašej návšteve od miestnych zdrojov alebo cestovnej agentúry.


Dovolenka Bahamy Little Exuma


Bahamy sú jednou z najkrajších a najexotičnejších destinácií na svete. Nachádzajú sa v Karibiku a ponúkajú krásne pláže, priezračné modré more a pokojnú atmosféru. Medzi najpopulárnejšie ostrovy Bahám patrí aj Little Exuma.

Little Exuma je malý, ale kúzelný ostrov nachádzajúci sa na juhovýchode Bahám. Je to pravý raj pre milovníkov pláží a šnorchlovania. Ostrov je známy pre svoje nádherné bielé piesočnaté pláže, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Ak sa rozhodnete navštíviť Little Exuma, určite nevynechajte pláže jako Tropic of Cancer Beach, Forbes Hill Beach alebo Coco Plum Beach. Tieto pláže sú považované za niektoré z najkrajších na Bahamách a majú dokonale čistú vodu so širokým spektrom farieb.

Väčšina návštevníkov ostrova navyše túži objaviť koralové útesy a farebné morské živočíchy. Ostrov Little Exuma ponúka ideálne podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Môžete skúsiť šnorchlovať v blízkosti pláže neďaleko ostrova Stocking Island, kde objavíte rozmanitý podmorský život a pôsobivé koralové útesy.

K dispozícii sú aj rôzne vodné športy, ako sú napríklad jazdenie na surfboarde, jachting či kajak. Ak sa zaujímate o rybolov, na Little Exuma máte možnosť sa pripojiť k odborníkom a vyskúšať si túto často vyhľadávanú aktivitu. Vďaka bohatej populácii rýb v pobrežnej oblasti je tento ostrov ideálnym miestom na rybolov. Budete mať možnosť chytiť veľkú rybu, ako sú mahi-mahi, žrď či barracuda.

Okrem relaxovania na pláži a vodných aktivít ponúka Little Exuma aj množstvo ďalších atrakcií. Vo vnútrozemí ostrova môžete prezrieť súkromný rezort Sandals Emerald Bay, kde si môžete užiť podmanivé golfové ihrisko. Môžete siahnuť aj po operáciách takých, ako je prechádzka po prirodzenej jaskyni vyrazenej v vápencových útesoch, ktorá sa nazýva Pompey's Pillar.

Ak máte radi dobrodružstvo, Little Exuma sa nachádza v blízkosti niekoľkých menších nenasýtených ostrovov, ktoré si môžete prenajať. Môžete sa tak vydať na malé súkromné dobrodružstvo a stráviť deň na opustenom ostrove, kde si užijete grilovanie, plávanie a objavovanie krásnej prírody.

Na Little Exuma je k dispozícii niekoľko boutique hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie s výhľadom na more a priamy prístup na pláže. Môžete si tiež prenajať súkromnú vilu alebo byt a zažiť autentický bahamský životný štýl.

Little Exuma je skutočný raj. Ak hľadáte dovolenku s dokonalými plážami, priezračným morom a pokojnou atmosférou, toto miesto je pre vás. Navštívte Bahamy a zažite nezabudnuteľnú dovolenku!


Ubytovanie Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma: Ubytovanie v raji

Bahamy Little Exuma je ostrov v Karibiku, ktorý je snom mnohých turistov. Je to miesto so sýtim pobrežím jemného piesku, nádhernými modrými lagúnami a s čistými koralovými útesmi, ktoré sú domovom mnohých druhov rýb a iných morských živočíchov. Ak hľadáte raj na zemi, Bahamy Little Exuma je skutočne tou správnou voľbou.

Ak sem plánujete cestu, musíte si vybrať ubytovanie. Na tomto ostrove nájdete rozličné možnosti - od luxusných hotelov až po skromnejšie chatky na pláži. Tu je niekoľko tipov na ubytovanie, ktoré by mohli byť pre vás tou správnou voľbou.

1. Turquoise Cay Boutique Hotel

Ak hľadáte luxusné a súkromné ubytovanie, Turquoise Cay Boutique Hotel je tou správnou voľbou. Hotel ponúka 10 súkromných izieb, ktoré sú vybavené klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou a terasou s výhľadom na oceán. Okrem toho máte k dispozícii aj bazén, bar a reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné karibské jedlá priamo na pláži.

2. Grand Isle Resort & Spa

Grand Isle Resort & Spa ponúka tiež luxusné a súkromné ubytovanie s prístupom k okolitým plážam. Na výber máte z rôznych izieb a apartmánov, ktoré sú vybavené kuchyňou, terasou a súkromnými kúpeľňami. Okrem toho máte k dispozícii aj bazén, bar a vyžitie pre celú rodinu.

3. Sandals Emerald Bay

Ak hľadáte romantiku a idylické prostredie, Sandals Emerald Bay je tou správnou voľbou. Tento rezort pre dospelých ponúka romantické apartmány a izby s výhľadom na oceán, kde si môžete užiť súkromie a romantickú atmosféru. Okrem toho máte k dispozícii aj bazén, bar a reštauráciu, kde si môžete vychutnať rôzne chutné jedlá.

4. Palm Bay Beach Club

Palm Bay Beach Club je skromnejšia možnosť ubytovania na Bahamách Little Exuma. Ide o rodinný hotel, ktorý ponúka izby a apartmány s kuchyňou a terasou. Okrem toho môžete využiť aj bazén a iné vyžitie pre celú rodinu.

5. Hideaways at Palm Bay

Hideaways at Palm Bay je ďalšou skromnejšou možnosťou ubytovania na Bahamách Little Exuma. Hotel ponúka izby a apartmány v blízkosti pláže, ktoré sú vybavené klimatizáciou a terasou s výhľadom na oceán. Okrem toho máte k dispozícii aj bazén, bar a reštauráciu.

Bahamy Little Exuma je miesto, kde môžete relaxovať a užiť si dovolenku v raji. Na výber je tu mnoho možností ubytovania, od luxusných hotelov po skromnejšie chatky na pláži. Dôležité je vybrať si také ubytovanie, ktoré vám bude vyhovovať a prispievať k tomu, aby ste si užili nezabudnuteľnú dovolenku na Bahamách Little Exuma.


Letenka Bahamy Little Exuma


Ak hľadáte miesto pre dovolenku, kde vás bude obklopená modrá voda, biely piesok a jedinečná príroda, Bahamy sú ideálnou destináciou. Na ostrove Little Exuma umocníte svoje nezabudnuteľné zážitky krásnym miestom s množstvom aktivít a zážitkov. Ak sa zaujímate o letenky na ostrov Little Exuma, určite sa dočkáte niekoľkých možností.

Prvou voľbou je let z New Yorku do hlavného mesta Nassau, kde budete môcť pokračovať v ceste na ostrov Little Exuma. Na ostrove nájdete mnoho pláží, kde si môžete užiť slnko a kúpať sa v krásnom karibskom mori. Okrem toho, si môžete prenajať loďku a skúsiť rybolov, prevoz na okolité ostrovy alebo objavovať miesta, ktoré sú nedostupné pešo.

Ak preferujete priame lety, môžete si zvoliť let z Miami. Let trvá zhruba hodinu a pol a po prílete na ostrov Little Exuma sa dostať k miestu určenia nebude trvať dlho. Počas letu si môžete vychutnať spektakulárny výhľad na Bahamy zhora.

Ale prečo by ste si vybrali letenku na ostrov Little Exuma? Okrem skvelých pláží a prírodných zdrojov, si môžete vychutnať aj ďalšie zážitky. Napríklad, môžete sa zúčastniť plážových hier, preteky na prívale alebo súťaže v rybárskej sieti. Zároveň, môžete objavovať miestne atrakcie, ako napríklad Stará Salina, miesto, kde sa otrhávajú mangové plody alebo Cotton Bay Estate, kde nájdete neopísateľné kúsky histórie.

Na záver, letenka na ostrov Little Exuma vám umožní objaviť nové miesta, priateľských ľudí a skvelý spôsob dovolenky. Ak ste pripravení objaviť krásy Bahám, určite vyskúšajte let na ostrov Little Exuma.


Počasie Bahamy Little Exuma


Bahamy sú skvelým miestom pre dovolenku. Pláže, slnko a jasne modré more sú len niektoré z attributeov, ktoré láka turistov z celého sveta. Tieto ostrovy ponúkajú rôzne skúsenosti ako napríklad potápanie, rybolov alebo len oddych na pláži. Jedným z najspektrálnejších miest Bahám je Little Exuma. Tento ostrov je rajom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a najlepšie počasie.

Väčšina Bahám má teplé, tropické počasie po celý rok. V mesiacoch od decembra do mája je obdobie sucha. V týchto mesiacoch sú teploty priemerné okolo 24 °C - 27 °C. V tomto období je vonku neskutočne príjemne a ideálne na plážovanie. Počas leta, od júna do novembra, väčšina ostrovov čelí tropickým búrkam, ktoré sa môžu stať aj hurikánmi. Napriek tomu, mnoho turistov sa rozhoduje navštíviť Bahamy počas leta, aby unikli od vysokých teplôt.

Exuma je na juhovýchodnej strane Bahamských ostrovov. Má veľmi podobné podnebie ako zvyšok Bahám, ale má veľké množstvo rôznych miest k výberu od chladných pláží do upravenej močiare a prirodzených modrých jamskách. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C počas celého roka. Slnečné lúče sú najagresívnejšie medzi hodinami 11:00 - 15:00. Miestni odporúčajú, aby turisti mali so sebou opaľovacie krémy s ochranným faktorom 50+.

Jedným z hlavných atribútov Little Exuma je jeho krásne pláže. Sú to priehľadné, modré a teplé vody. Navštívením tejto oblasti môžete vidieť, aké krásne biele piesočné pláže môžu byť. Hlavne plážovo, Divokou ružou a Mocárskou plážou sú najpopulárnejšie. Tieto pláže sú ideálne na piknik alebo grilovanie so svojimi priateľmi a rodinou. Navyše sú ideálne na rôzne aktivity ako potápanie, šnorchlovanie alebo na vlny pre surfistov.

Väčšinou je počasie na Little Exuma perfektné pre turistov, ktorí si potrebujú oddýchnuť na pláži. Toto miesto je jedným z mála ostrovov, kde je povolené kempovať na pláži. Pokiaľ chcete zažiť nutkanie trávenia noci pod hviezdami na pláži, Little Exuma je jedným z najlepších miest pre tento typ zážitku.

Krátko a jasne, Little Exuma je miestom s krásnym počasím pre turistov, ktorí chcú urobiť všetko čo s plážou a oceánom. Či už chcete tráviť veľa času na pláži alebo sa vydať na dobrodružstvo do močarí alebo neobyčajných jaskýň, tento ostrov je určite správne miesto pre každého. Určite je to miesto, ktoré navštívi každý, kto sa chce dozvedieť viac o krásach Bahám.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky