Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Nassau (hlavné mesto)

Ubytovanie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú jednou z najkrajších a najexkluzívnejších destinácií na svete, a v srdci Bahám na ostrove New Providence, sa nachádza hlavné mesto Nassau. Toto mesto ponúka čarovnú atmosféru, záplavu kultúrnych zážitkov, a ubytovanie pre každého od exotických apartmánov až po luxusné hotely.

Nassau ponúka mnoho možností ubytovania. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, sú tu hotely s päťhviezdičkovým hodnotením ako je napríklad The Bahamas Marriott Resort. Tento hotel ponúka nádherný výhľad na more a tiež verejnú pláž, ktorá sa nachádza priamo pred hotelom. V hoteli sú tiež k dispozícii našim hosťom dve budovy, ktoré sú oddelené od hlavnej budovy a ponúkajú väčšiu súkromie.

Pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie ubytovanie, je tu niektorý z hotelov na miestach, ktoré poskytujú prístav pre jachty. Jedným z takýchto hotelov je napríklad Graycliff Hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento elegantný hotel ponúka základné ubytovanie, ale hostia si takisto môžu vychutnať ručne vyrobené cigary a kuchyňu celej princeznej Diany, ktorá si toto miesto vybrala ako svoju rezidenciu počas svojej návštevy Bahám.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Nassau je ubytovanie v apartmánoch. V Nassau je množstvo elegantných a dobre vybavených apartmánov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú niečo intímne a príjemné. Mnoho z týchto apartmánov sa nachádza v okolí zálivu súvisiaceho s plážami a sú v pešej vzdialenosti od veľa atrakcií v Nassau, ako sú napríklad múzeá, obchodné ulice a kaviarne.

Ako navštíviť Bahamy, návštevu Nassau a ubytovanie si je naozaj potrebné naplánovať skôr. V týchto nádherných oblastiach je množstvo príležitostí a to všetko záleží na vašich preferenciách. Bez ohľadu na tom, aké je vaše cestovateľské predstavy, je Nassau ideálnym miestom na návštevu a ubytovať sa.


Dovolenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú karibský ostrovný raj, ktorý láka milovníkov pláží, slnka a luxusu. Jedným z najobľúbenejších miest na Bahamách je hlavné mesto Nassau, ktoré ponúka nielen nádherné pláže, ale aj bohatú históriu a kultúru.

Nassau je hlavným mestom Bahám, leží na ostrove New Providence a je centrom hospodárstva, politiky a kultúry. Mesto je známe svojimi farebnými koloniálnymi budovami, ktoré vytvárajú unikátnu atmosféru. Prechádzka po uliciach mesta je ako cesta do minulosti, kde sa miešajú zvyky a tradície afrických, španielskych a britských osadníkov.

Medzi najväčšie turistické atrakcie v Nassau patrí historický Fort Charlotte z 18. storočia, ktorý ponúka úchvatné výhľady na mesto a okolité ostrovy. Ďalšou zaujímavosťou je Ardastra Gardens, Zoo and Conservation Centre, kde môžete mať jedinečnú príležitosť stretnúť sa s exotickou faunou Bahám.

Nassau je tiež domovom pre Paradise Island, ktorý je známy svojimi luxusnými rezortami a kasínami. V tomto rajskom komplexe nájdete niektoré z najluxusnejších hotelov na svete, ako napríklad slávny Atlantis Paradise Island. Okrem hazardných hier tu nájdete aj vodné parky, golfové ihriská a luxusné obchody. Paradise Island je ideálnym miestom pre tých, ktorí túžia zažiť glamour a pohodlie.

Samozrejme, Bahamy sú priam stvorené pre milovníkov pláží a slnka. Pláže v Nassau sú žiarivo bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Cabbage Beach, Cable Beach a Love Beach patria medzi najkrajšie pláže na svete. Môžete si oddýchnuť na pláži, opaľovať sa, plávať alebo si vyskúšať rôzne vodné športy.

Okrem toho, Nassau ponúka aj vynikajúcu gastronómiu. Po ochutnaní miestnych špecialít, ako je conch salad (šalát z morských slimákov), cracked conch (krekovaná morská slimákov) a guavas (druh ovocia), si môžete dopriať pohárik bahamského rumu. Miestne trhy, ako Straw Market, sú ideálnym miestom na nákup exotických suvenírov a rukodielníkov.

Ak hľadáte dovolenku plnú slnka, pláží, histórie a luxusu, Nassau na Bahamách je pre vás správne miesto. Mesto ponúka širokú škálu zážitkov a aktivít pre všetky vekové kategórie. Dúfam, že tento malý článok vás nadchol a budete sa rozhodnúť navštíviť tento karibský ostrov.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Otázky a odpovede týkajúce sa Bahám, hlavne mesta Nassau sú:

1. Ako sa dostanem z letiska na hotel v Nassau?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je využiť taxík, ktorý nájdete priamo pred letiskom. Cesta trvá približne 30-40 minút.

2. Aké aktivity by som mal zažiť v Nassau?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie patrí návšteva pláže Cable Beach, návšteva historických pamiatok ako Fort Charlotte, obdivovanie výhľadu z vodopádu Queen's Staircase alebo nákupy a jedlo na trhu Straw Market.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Bahám a Nassau?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Bahám a Nassau je od decembra do apríla, keď je suché a teplé počasie. Avšak v tomto období bývajú aj vyššie ceny.

4. Potrebujem víza na návštevu Bahám?
Odpoveď: Slovenskí občania potrebujú platné cestovné pasy a víza na vstup do Bahám. Víza je možné získať na ambasáde Bahám v Bruseli alebo priamo na letisku pri prílete.

5. Kde sa dá najlepšie ochutnať miestne jedlo v Nassau?
Odpoveď: Skvelé miestne jedlo sa dá ochutnať v reštauráciách Fish Fry alebo Arawak Cay, kde ponúkajú tradičné bahamské jedlá ako conch, ryby a miestne ovocie a zeleninu.


Letenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú karibský štát, ktorý sa nachádza vo vzdialenosti približne 80 kilometrov na východ od Floridy. Je veľmi obľúbeným cieľom pre dovolenkárov, ktorí túžia po dokonalej kombinácii krásnych pláží, modrého mora a slnečného počasia. Medzi najvyhľadávanejšie miesta na Bahamách patrí hlavné mesto Nassau.

Nassau, nachádzajúce sa na ostrove New Providence, je pulzujúcim a živým mestom, kde sa stretávajú kultúra, histórie a prírodná krása. Je to ideálny cieľ pre tých, ktorí chcú nielen relaxovať na pláži, ale aj objavovať a poznávať nové veci.

Jednou z najväčších výhod cestovania do Nassau je, že letenky sú pomerne dostupné a môžete si vybrať z mnohých leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych svetových destinácií. To znamená, že bez ohľadu na to, odkiaľ priletíte, ak sa rozhodnete navštíviť Bahamy, môžete si byť istí, že sa sem dostanete.

V prípade, že sa rozhodnete cestovať do Nassau, budete nadšený množstvom aktivít, ktoré vám ponúka. Môžete sa vybrať na prechádzky po meste a obdivovať farebné koloniálne budovy, navštíviť historické pamiatky alebo podniknúť plavbu ponorkou a obdivovať korálové útesy a morský svet. V blízkosti mesta sa nachádza aj niekoľko národných parkov, kde si môžete urobiť prechádzky a obdivovať miestnu flóru a faunu.

Nassau je tiež známe svojimi krásnymi plážami. Zlatistý piesok, tyrkysové more a slnečné počasie tvoria dokonalú kombináciu pre všetkých, ktorí túžia po oddychu a relaxe. A počas svojho pobytu by ste si nemali nechať ujsť možnosť vyskúšať niektoré vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie alebo plachtenie.

Okrem prírodných krás ponúka Nassau aj množstvo možností pre nakupovanie a stravovanie. Môžete prebádať trhy a obchody so suvenírmi a miestnym rukodielníctvom, alebo ochutnať tradičné bahamské jedlá v miestnych reštauráciách. Bahamská kuchyňa je známa svojou kombináciou miestnych chutí a vplyvmi z rôznych kultúr, ktoré tu existujú.

Väčšina ľudí prichádza do Nassau za slnečným počasím a krásnymi plážami, ale to nie je všetko, čo tento úchvatný karibský klenot ponúka. Je to miesto plné histórie, kultúry a neskutočne priateľských ľudí. Ak teda hľadáte ideálny cieľ na svoju nasledujúcu dovolenku, Nassau na Bahamách je skvelou voľbou.


Počasie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú známe svojou krásnou, krištáľovo čistou vodou, pozoruhodnými plážami a slnečným počasím. Hlavné mesto Baham, Nassau, nie je výnimkou.

Nassau sa nachádza na západnom konci Bahamských ostrovov a má kontinentálne, subtropické podnebie. Toto znamená, že počasie v Nassau je teplé a vlhké po väčšinu roka.

Počasie v Nassau sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. Letné mesiace od júna do septembra sú najteplejšie. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje od 27 ° C do 32 ° C. Najteplejší mesiac je august s maximálnou teplotou okolo 33 ° C. V týchto mesiacoch však môžete očakávať aj veľa dažďa a búrok, ktoré sa týkajú tropických oblastí.

Zima tu nie je výrazná a teplota sa zriedka dostáva pod 20 ° C. Zimné mesiace sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť vysokým teplotám a zároveň si vychutnať slnko. Priemerná teplota počas zimy (od decembra do marca) je 20 ° C až 25 ° C.

Pri návšteve Nassau by ste mali byť pripravení na hojné množstvo slnka, čo znamená aj vysokú vlhkosť. Vlhkosť v Bahamách môže byť veľmi vysoká od 60% do 90%, čo vás môže unaviť a zvýšiť pocit tepla. Je preto dôležité si so sebou vziať dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnečným žiarením.

Celkovo sú Bahamy a Nassau miestom, ktoré turistom ponúka celoročne príjemné počasie a nádherné pláže. Pri návšteve Nassau v lete nezabudnite na plávanie a ochutnávanie bahamských specialít a v zime vychutnajte slnko pri prechádzkach plážou.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky