Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy San Salvador Island

Ubytovanie Bahamy San Salvador Island


Bahamy sú známe svojimi nádhernými bielymi plážami, jasnou tyrkysovou vodou a exotickým podnebím. Jedným z najobľúbenejších a najnavštevovanejších ostrovov na Bahamách je San Salvador Island. Tento ráj pre dovolenkárov ponúka nielen prirodzenú krásu, ale aj rozmanité možnosti ubytovania pre návštevníkov.

San Salvador Island je pomerne malý ostrov s dĺžkou len 20 kilometrov a šírkou približne 8 kilometrov. Napriek svojej veľkosti ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov s rôznymi preferenciami a rozpočtom.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, San Salvador Island ponúka niekoľko luxusných rezortov. Tieto rezorty sa nachádzajú priamo na pláži a ponúkajú prístup k súkromným plážam, bazénom, reštauráciám s plnou obsluhou a širokému spektru služieb. Väčšina týchto rezortov je zameraná na relaxáciu a pohodu svojich hostí a ponúka všetko, čo si nároční cestovatelia môžu predstaviť.

Pre tých, ktorí preferujú autentickejšie a lokálne skúsenosti, na ostrove San Salvador Island sú k dispozícii aj menšie rodinné hotely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v blízkosti hlavného mesta ostrova - Cockburn Town. Títo hotelieri ponúkajú priateľskú atmosféru a hostia majú často možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a spoznať ich kultúru. Tieto ubytovacie možnosti sú často cenovo dostupnejšie a sú ideálne pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom.

Ak preferujete sebauvedomelé ubytovanie, ostrov San Salvador Island ponúka aj možnosť prenájmu súkromných vily alebo apartmánov. Tieto súkromné domy sú často dobre vybavené a ponúkajú viac súkromia a nezávislosti pre hostí. Mnoho z týchto pozemkov je tiež situovaných priamo na pláži alebo s výhľadom na more, čo robí z nich ideálne miesto na relaxáciu a užívanie si krásy San Salvador Island.

Ak si chcete užiť autentickú skúsenosť na Bahamách a súčasne cestovať s obmedzeným rozpočtom, môžete si zvoliť aj kempovanie na San Salvador Island. Ostrov ponúka prírodné kempoviská s jednoduchým vybavením, ktoré sú ideálne pre dobrodružne založených cestovateľov. Kempovanie vám umožní stráviť viac času vonku a objaviť skryté kúty ostrova.

Napriek svojej veľkosti, San Salvador Island ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre každého návštevníka. Bez ohľadu na vaše preferencie a rozpočet, nájdete tu vhodné miesto na pobyt, kde budete môcť relaxovať a vychutnávať si krásy Bahám.


Letenka Bahamy San Salvador Island


Bahamy patria medzi najobľúbenejšie destinácie miliónov turistov z celého sveta. Táto ostrovná krajina ponúka nádherné pláže, krištáľovo čistú vodu a úchvatnú prírodu. Medzi tieto kúzelné ostrovy patrí aj San Salvador Island.

San Salvador Island, alebo ako ho nazývajú miestni "San Sal", je ostrov ležiaci v severovýchodnej časti Baham. Tento ostrov má rozlohu päťdesiat štyri štvorcových kilometrov a menej ako tisíc obyvateľov. San Salvador Island je známy predovšetkým svojimi nádhernými plážami s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou.

Jednou z najobľúbenejších pláží je French Leave Beach, kde sa môžete len tak slnkočkať alebo si užiť vodné športy ako potápanie, kajaking a windsurfing. Ďalšou nádhernou plážou je Grotto Beach, ktorá je obklopená úchvatnými útesmi. Ak chcete vidieť úplne najkrajšie miesta San Salvador Island, navštívte starobylú ruinu kostola San Salvador, ktorý bol postavený už v roku 1846.

Dobre, ale ak vás láka navštíviť San Salvador Island, ako sa tam dostanete? Najlepšou možnosťou je cestovať letadlom. Môžete si zdarma stiahnuť aplikáciu Skyscanner, ktorá vám umožní vyhľadať letenky z vášho letiska a porovnať rôzne letecké spoločnosti.

Z Bratislavy sa väčšinou letí s minimálne jednou prestupnou zastávkou, avšak v závislosti od sezóny sa môžu ceny lítať pod 900 €. Ako porovnať ceny za letenky s rôznymi dátumami vyhľadávania, to už je na vašej chyteľnosti.

Vyhľadať si let na San Salvador Island sa určite oplatí. Tento ostrov ponúka nádherné prírodné scenérie, úžasne pláže, vynikajúcu kuchyňu a množstvo zaujímavých miest na preskúmanie. Ak ste ešte nevedeli, kam by ste mali nasmerovať vašu ďalšiu dovolenku, určite uvažujte o San Salvador Island – rajské miesto na Zemi.


Počasie Bahamy San Salvador Island


San Salvador Island je jedným z ostrovov Baham, ktorá sa nachádza v Atlantickom oceáne. Tento nádherný ostrov je známy svojou krásnou prírodou a úžasnými plážami, ale aj svojím tropickým a slnečným počasím.

Počasie na ostrove San Salvador je typické pre Karibik. Má tropický podnebie so strednými teplotami počas celého roka. Priemerná teplota dosahuje približne 26-29°C, čo je ideálne pre návštevníkov, ktorí sa chcú vyhnúť chladným zimným mesiacom.

V období leta, ktoré trvá od júna do septembra, sa teplota môže pohybovať okolo 30°C, ale vďaka miernemu vánku z Atlantiku je pocitová teplota oveľa príjemnejšia. Teplota mora je tiež veľmi príjemná na kúpanie, približne 26-29°C, čo je perfektné pre vodné športy a dovolenku.

Zima, ktorá sa na ostrove prejavuje od decembra do marca, je najchladnejším obdobím na Bahamách. Avšak aj napriek tomu priemerná teplota dosahuje príjemných 24-27°C, takže ostrov stále ponúka ideálne podmienky na dovolenku. Väčšinou v tomto období prší menej, ale môže sa vyskytnúť krátky dážď alebo búrka.

Na San Salvador Island môže byť aj vysoká vlhkosť vzduchu, čo je spôsobené blízkosťou oceánu. Vlhký vzduch v kombinácii s teplými teplotami môže spôsobovať pocit horúčavy. Je preto dôležité mať vždy dostatok tekutín a chrániť sa pred slnkom.

Ak plánujete svoju dovolenku na Bahamách, San Salvador Island je skvelou voľbou. S jeho prietokom prírody, plážami z bieleho piesku a priaznivým tropickým počasím budete mať nezabudnuteľný zážitok. Bez ohľadu na to, kedy sa tam rozhodnete ísť, bude vám počasie prísť v ústrety a umožní vám vychutnávať si krásy ostrova bez obáv o zlé počasie.


Dovolenka Bahamy San Salvador Island


San Salvador je ostrov na Bahamách, ktorý ponúka návštevníkom jedinečné a nezabudnuteľné dovolenkové zážitky. Nachádza sa na samom severe Karibiku a je známy svojou krásnou prírodou a pôsobivými plážami.

Táto malá, ale pôvabná dedinka je domovom iba približne 1 000 obyvateľov, čo z nej robí ideálne miesto pre tých, ktorí vyhľadávajú pokoj a odpočinok na dovolenke. San Salvador ponúka množstvo príležitostí na vodné aktivity vrátane potápania, šnorchlovania, rybolovu a plachtenia. Okrem toho je toto miesto tiež ideálne pre tých, ktorí majú záujem o objavovanie nových miest a kultúr.

Jednou z najdôležitejších atrakcií pre návštevníkov je John Watling's Distillery, ktorá je známa svojou výrobou rumu. Táto historická destiléria je otvorená pre verejnosť a ponúka prehliadky, počas ktorých môžete ochutnať rôzne druhy rumu a dozvedieť sa viac o histórii a procese výroby alkoholu.

Pláže na ostrove San Salvador sú jedinečné svojou bielo piesočnou plážou a azúrovou vodou Karibiku. Pláž Sandy Point je najväčšou a najpopulárnejšou plážou na ostrove. Je obľúbená pre svoje jemné pieskové dno a príležitosť na šnorchlovanie okolo koralových útesov. Toto miesto je tiež domovom mnohých druhov morského života, vrátane farbených rybiek a rôznych druhov korálov.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, San Salvador ponúka jedinečné možnosti na potápanie. Jedným z najznámejších miest je holandský útes, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od pobrežia. Tento útes je domovom pre veľké množstvo rôznych rýb, žralokov a iného morského života. Skúsenými potápačmi obľúbenou atrakciou je tiež Blue Hole - modrá jaskyňa, ktorá ponúka úžasný výhľad do podmorskej scenérie.

San Salvador ponúka aj mnoho možností pre kultúrnu a históriu. Môžete navštíviť historickú osadu Cockburn Town, kde nájdete staré budovy a pamiatky z koloniálnej éry. Vo vnútrozemí ostrova sa nachádza aj múzeum San Salvador Histórico, kde si môžete vypočuť príbehy a dozvedieť sa viac o histórii ostrova.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka kombináciu krásnej prírody, pláží, vodných aktivít a kultúrnych zážitkov, ostrov San Salvador na Bahamách je ideálne miesto. Nech už ste dobrodruh alebo máte radšej oddych a relax, toto miesto vám ponúkne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy San Salvador Island


1. Aké je počasie na San Salvador Island?
Odpoveď: Na San Salvador Island je vlhké tropické podnebie s teplotami okolo 27-30 °C

2. Potrebujem vízum na Bahamy, ak sa chystám na San Salvador Island?
Odpoveď: Áno, väčšina návštevníkov potrebuje vízum na Bahamy, ale to závisí od krajiny, z ktorej pochádzate. Viac informácií o vízach na Bahamy nájdete online.

3. Je San Salvador Island dobré miesto na potápanie?
Odpoveď: Áno, San Salvador Island je populárne miesto pre potápačov kvôli jasnej vode a bohatému podmorskému svetu.

4. Existujú na San Salvador Island turistické atrakcie okrem pláží a potápačských miest?
Odpoveď: Áno, medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí Cat Island Lighthouse, Gerace Research Centre a Watling's Castle.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu San Salvador Island?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu San Salvador Islandu je v období medzi decembrom a májom, keď je suchšie počasie. Mnoho ľudí sa určite vyhne obdobiu jún-august kvôli hurikánovému obdobiu.

6. Kde si môžem prenajať auto na San Salvador Island?
Odpoveď: Existujú niektoré miestne pôžičovne áut na San Salvador Island, ale väčšina turistov si požičiava auto u väčších medzinárodných spoločností.

7. Aké aktivity sa dajú robiť mimo pláží na San Salvador Island?
Odpoveď: Medzi populárne aktivity na San Salvador Island patrí návšteva múzeí, prechádzky po trhoch a návšteva miestnych reštaurácií a barov.

8. Aké jsou ceny za ubytovanie na San Salvador Island?
Odpoveď: Náklady na ubytovanie na San Salvador Island závisí od vašich preferencií, ale môžete očakávať ceny od p 100 do 300 dolárov na noc za hotelový pokoj. Airbnb môže byť výhodnejšou alternatívou.

9. Ak sa chcem dostať na San Salvador Island z iného ostrova Baham, ako by som to mal spraviť?
Odpoveď: Možností je niekoľko, závisí od miesta z ktorého cestujete, no častou možnosťou je let lietadlom alebo trajektom.

10. Je San Salvador Island bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Áno, San Salvador Island je považovaný za bezpečné miesto na návštevu, ale ako všade treba dodržovať základné zásady zdravého rozumu pri cestovaní.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky