Objavte lety za najlepšie ceny

Bahrajn Al Areen Wildlife Park

Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Al Areen Wildlife Park


1. Ako sa dostanem do Bahrajn Al Areen Wildlife Park?

Odpoveď: Bahrajn Al Areen Wildlife Park sa nachádza asi 30 minút jazdy od Manamy. Môžete si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, ako je taxi.

2. Kedy je otvorený park?

Odpoveď: Park je otvorený denne od 8:00 do 18:00.

3. Aké zvieratá sa v parku nachádzajú?

Odpoveď: Park je domovom mnohým druhom zvierat, vrátane gepardov, levov, tigrov, hyen, zebier a mnohých ďalších.

4. Môžem sa stretnúť s tigrom naživo?

Odpoveď: Nie, v parku sa neposkytujú žiadne interakcie so zvieratami, ktoré by mohli ohroziť ich zdravie alebo bezpečnosť.

5. Môžem si zobrať vlastné jedlo a nápoje do parku?

Odpoveď: Áno, môžete si zobrať vlastné jedlo a nápoje do parku, ale park má aj reštaurácie a stánky s občerstvením.

6. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?

Odpoveď: V parku môžete pozorovať zvieratá, navštíviť výstavu vtákov, jazdiť na koňoch a strieľať z luku.

7. Môžem si zobrať domáce zvieratá do parku?

Odpoveď: Nie, domáce zvieratá nie sú povolené v parku pre bezpečnostné dôvody.

8. Aký je vstupné do parku?

Odpoveď: Vstupné do parku je okolo 4 BHD pre dospelých a 2 BHD pre deti. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od aktuálnych akcií a sezóny.


Ubytovanie Bahrajn Al Areen Wildlife Park


Bahrajn Al Areen Wildlife Park je unikátnym miestom, ktoré ponúka návštevníkom možnosť prežiť nezabudnuteľné zážitky. Tento park sa nachádza v jednom z najväčších mestách Bahrajnu - Al Areen.

Al Areen Wildlife Park je domovom pre množstvo zvierat, ktoré sú inak ťažko dostupné v bežnom živote. Park ponúka návštevníkom možnosť vidieť vzácne druhy zvierat, ako sú tigre, gepardy, pumy, hyeny, vážky a mnohé iné. Okrem zvierat si môžete v parku pozrieť aj ďalšie zaujímavé atrakcie, ako sú napríklad exotické kvety a rastliny, ktoré sa vyskytujú iba v tejto oblasti.

Ubytovanie v parku je tiež k dispozícii pre tých, ktorí chcú zažiť pravý pocit divočiny. Ubytovanie ponúka moderné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným komfortom pre príjemný a pohodlný pobyt. Izby sú zariadené v prírodnom štýle a ponúkajú nádherný výhľad na park a jeho okolie.

Park ponúka rôzne zážitkové programy, ktoré sa odohrávajú v noci, aby ste mohli vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Napríklad nočné safari, počúvanie zvukov zvierat a obzvlášť populárne sú nočné prechádzky. Po celý deň sa môžete kúpať vo vyhrievaných bazénoch alebo si užiť krásu miestnej krajiny pri prechádzke.

Al Areen Wildlife Park ponúka návštevníkom niečo úplne iné ako typické zážitky v turistických rezortoch. Je to skutočný zážitok nesúci sa v atmosfére tajomna a krásy prírody. Okrem toho park udržuje vysoké štandardy v ochrane a starostlivosti o zvieratá. Každá návšteva tejto lokalite si zanechá v pamäti nezabudnuteľné zážitky a obohatí Váš životný zážitok.


Letenka Bahrajn Al Areen Wildlife Park


Bahrajn Al Areen Wildlife Park: Kombinácia prírody a dobrodružstva

Jedným z najnavštevovanejších miest v Bahrajne je Al Areen Wildlife Park. Tento úchvatný park ponúka návštevníkom jedinečný zážitok z prírody, ktorý kombinuje vzrušenie a dobrodružstvo s učením a relaxáciou. Známy pre svoju rozsiahlu collectú priateľskú zver, tento park je vrcholnou atrakciou pre návštevníkov všetkých vekových skupín.

Al Areen Wildlife Park sa nachádza v južnej časti Bahrajnu a rozprestiera sa na ploche viac ako 8 km². Je domovom pre širokú škálu divokej zveri a vtáctva, vrátane vzácnych a ohrozených druhov. Medzi najznámejšie obyvateľov parku patria zebry, gepardy, tigre, slony a mnoho ďalších fascinujúcich druhov. Park sa snaží zachovať biodiverzitu Bahrajnu a poskytuje návštevníkom možnosť spoznať tieto zvieratá zblízka a pritom rešpektovať ich prirodzené prostredie.

Jednou z hlavných atrakcií parku je možnosť sledovať rôzne predstavenia so zvieratami. Pravidelne sa tu usporadúvajú ukážky vyškolených zvierat, ktoré dokážu návštevníkov ohúriť svojou eleganciou a inteligenciou. Tieto predstavenia ponúkajú educatívny a zábavný spôsob, ako sa dozvedieť viac o konkrétnych druhoch zvierat a ich zvykoch.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac interaktívny prístup, je k dispozícii možnosť safari. Návštevníci majú možnosť ísť na prehliadku vozidlom a počas nej mať blízky pohľad na rôzne druhy zvierat. Táto skúsenosť umožňuje cestovať priamo medzi zvieratami a obdivovať ich v ich prirodzenom prostredí. Je to odpoveď na túžbu po dobrodružstve a vzrušení, ktoré každý návštevník Al Areen Wildlife Park hľadá.

Okrem toho, park tiež ponúka možnosť relaxácie a oddychu. Návštevníci môžu využiť rôzne prechádzky a traily, čo im umožní preskúmať rozmanitosť prírody a krásu miestnych flóry a fauny. Park tiež obsahuje niekoľko piknikových miest, kde návštevníci môžu stráviť pokojné chvíle so svojimi blízkymi v krásnom prostredí.

Al Areen Wildlife Park je jedným najzaujímavejších miest na Bahrajne, ktoré ponúka nezabudnuteľný zážitok z prírody a dobrodružstva. S ohromujúcou zbierkou zvierat a vzácnym vtáctvom, je parkmagnetom pre návštevníkov z celého sveta. Bez ohľadu na vek a záujmy návštevníka, Al Areen Wildlife Park sa stane miestom zážitkou pre každého.


Dovolenka Bahrajn Al Areen Wildlife Park


Bahrajn Al Areen Wildlife Park: Raj pre milovníkov divočiny

Bahrajn, malý ostrov v Perzskom zálive, je známy svojou bohatou históriou, kultúrou a úchvatnými prírodnými scenériami. Voľakedy sa Bahrajn považoval za dôležitý obchodný bod v regióne a svoju bohatú minulosť zachoval v podobe historických pamiatok. Okrem týchto kultúrnych pokladov však Bahrajn ponúka aj jedinečné prírodné zážitky, ktoré by mal každý turista spoznať. Jedným z najvyhľadávanejších miest je Al Areen Wildlife Park.

Al Areen Wildlife Park je jedinečný zážitok pre všetkých milovníkov divočiny a prírody. Park sa nachádza v južnej časti Bahrajnu a má rozlohu približne 760 hektárov. Jeho cieľom je zachovať a chrániť endemické druhy rastlín a živočíchov, ktoré sú pre túto oblasť typické.

V parku návštevníci nájdu široké spektrum druhov zvierat vrátane exotických vtákov, cicavcov a plazov. Medzi najvýznamnejšie zvieratá patrí arabský gazela, ktorá je jedným z najohrozenejších druhov na svete. Park sa tiež pýši veľkou populáciou arabského orlu, sokolov púštnych a iných ohrozených druhov vtákov. Títo dravci sú hlavnou atrakciou parku a ich vzlety a potápania nad hlavami návštevníkov sú úchvatné.

Okrem obdivovania divokých zvierat, návštevníci majú tiež možnosť vidieť ukážky tradičného lovoväzenia s jastrabmi, ktoré je súčasťou miestnej kultúry. Môžete sa dokonca stať účastníkom tejto zaujímavej aktivity a naučiť sa niektoré z techník lovu s pomocou jastrabov.

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalinový zážitok, je v Wildlife Parku aj možnosť jazdy na velblodoch, ktorá je pre oblasť typická. Sprehádzka po púšti na týchto úchvatných zvieratách je jedinečným zážitkom a prídete bližšie k tomu, ako sa cítili tradiční obyvatelia Bahrajnu v minulosti.

Okrem toho, park ponúka aj rôzne edukačné programy a prezentácie o miestnej faune a flóre. Návštevníci sa môžu dozvedieť o klíme a ekosystéme Bahrajnu, ako aj o opatreniach na ochranu a zachovanie ohrozených druhov.

Al Areen Wildlife Park je ideálnou destináciou pre rodinné výlety, výlety s priateľmi alebo jednoducho pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o prírodu a túžia po poznávaní nových miest. Vstupné je pomerne lacné a výťažok z návštevy parku sa používa na jeho údržbu a ochranu endemických druhov.

Ak plánujete dovolenku v Bahrajne, nezabudnite na Al Areen Wildlife Park. Spoznajte krásu miestnej prírody a nezávisle na tom, či ste nadšenci zvierat alebo jednoducho milovníci prírody, táto destinácia vám ponúkne jedinečný zážitok, ktorý si budete pamätať navždy.


Počasie Bahrajn Al Areen Wildlife Park


Bahrajn je známy svojimi extrémnymi klimatickými podmienkami, ktoré zahrňujú vysoké letné teploty a nedostatok zrážok. Táto situácia vytvára zložitý život pre divoké zvieratá v oblasti, a preto bolo potrebné vytvoriť vhodné miesto pre ich uchovávanie a ochranu. V Bahrajne sa však nachádza Al Areen Wildlife Park, ktorý je domovom mnohých unikátnych druhov zvierat a vtákov.

Al Areen Wildlife Park, ktorý sa nachádza v južnej časti Bahrajnu, bol otvorený pre verejnosť v roku 1976 a odvtedy sa stal hlavnou turistickou atrakciou tejto krajiny. Park zaberá rozlohu viac ako 10 miliónov štvorcových metrov a obsahuje viac ako 1000 druhov rastlín a zvierat. Al Areen Wildlife Park je jedným z najdôležitejších miest ochrany prírody v Bahrajne.

Park bol založený za účelom propagácie ochrany prírody a zachovania divokej fauny. Vďaka tomu, že sa park nachádza vo vnútri púšte, sa na jeho území nachádza mnoho druhov zvierat, ktoré sa inak v Bahrajne nevyskytujú. Medzi najdôležitejšie druhy patrí arabský orol, lanner falcon, stepná krysa a ťaveň. Okrem toho, park ponúka aj možnosti pre vediecky výskum a environmentálnu výchovu.

Okrem zvierat a rastlín, park poskytuje aj množstvo iných turistických atrakcií. K dispozícii sú prehliadky, populárne živé predstavenia arabských orlov a lanner falcon, ktoré sú pritiahnuté k týmto miestam na lov. Okrem toho, park ponúka možnosti hrania golfu, spa a wellness, aj tradičnú arabskú kuchyňu.

V noci sa park mení na úplne iné miesto s tajomnou atmosférou. Môžete sa tu vydať na nočné prehliadky, počúvať tradičnú hudbu a pozorovať nočný život zvierat.

Al Areen Wildlife Park je jedným z najznámejších národných parkov v Bahrajne, ktorý poskytuje zelené útočisko pre ochranu divokej fauny a zvierat v oblasti. Je to miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návšteve tejto krajiny. Ak s ním ešte nemáte plánované stretnutie, rozhodne by ste si ho mali zapísať do svojho zoznamu turistických miest.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky