Objavte lety za najlepšie ceny

Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary

Počasie Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary sa nachádza na juhozápadnom pobreží Bahrajnu. Tento park, ktorý je v súčasnosti najväčší chránený prírodný park na ostrove, bol založený v roku 1976. Tento park, ktorý zaujíma plochu vyše 15 km štvorcových, ponúka bohatú flóru a faunu.

Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary, ktorý sa nachádza v púšti, má veľmi teplé a suché počasie. Letné mesiace, ktoré sa pohybujú od júna do septembra, sú extrémne horúce a suché. Počas týchto mesiacov teplota môže stúpať až nad 40 stupňov Celzia ráno až do neskorých večerných hodín.

Zimné mesiace, ktoré sa pohybujú od novembra do marca, sú o niečo chladnejšie, ale stále teplé. Teplota sa pohybuje okolo 20 stupňov Celzia po celý deň, ale v noci môže klesnúť na približne 10 stupňov Celzia.

Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary sa nachádza v oblasti, ktorá je známa pre svoje silné veterné podmienky. Vetranie je najčastejšie v období od februára do mája, s občasnými búrkami a pieskovými búrkami. Priemerná ročná zrážková hladina v oblasti je približne 90 mm, pričom najväčšia časť zrážok spadne počas zimných mesiacov.

V lete je dôležité prijať opatrenia na zvládnutie vysokých teplôt, ako napríklad nosenie lehkých a vzdušných odevov, nosenie slnečných okuliarov a používanie opaľovacích krémov s vysokým faktorom ochrany pred UV žiarením.

Správa parku zdôrazňuje, že je potrebné dodržiavať pravidlá parku a rešpektovať prírodné prostredie na Bahrajne. Návštevníci by mali dbať na to, aby zanechali park taký, ako bol pri ich príchode. Správa chráneného územia opatruje ďalšie informácie o bezpečnosti a iných otázkach týkajúcich sa parku, ktorý sa dnes stal významnou cieľovou oblasťou pre turistov a návštevníkov z celej krajiny aj zo zahraničia.


Letenka Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary: Unikátny prístav pre milovníkov prírody

Bahrajn, ostrovná krajina v Perzskom zálive, je známa svojou bohatou históriou, kultúrou a ohromujúcimi plážami. Toto exotické miesto však ponúka aj jedinečné prírodné bohatstvo vo forme Al Areen Wildlife Sanctuary.

Al Areen Wildlife Sanctuary sa nachádza len pár kilometrov južne od hlavného mesta Manama a je domovom mnohých vzácnych a ohrozených druhov flóry a fauny. Je to jedno z najväčších chránených území v Bahrajne a poskytuje útočisko pre rôzne druhy vtákov, cicavcov, plazov a rastlín.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií tohto útočiska sú celoročné termálne pramene, ktoré pramenia z podzemných vôd na ploche viac ako 80 hektárov. Tieto termálne pramene poskytujú ideálne prostredie pre život mnohých vodných vtákov a vtáčích druhov. Návštevníci môžu pozorovať vzácne vtáky ako flamingá, pelikány, kačice a mnoho ďalších, ako sa prechádzajú okolo prameňov alebo si oddýchnu pri jazierku.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o divokú zver, Al Areen Wildlife Sanctuary ponúka niekoľko dobre vybudovaných opatrení, kde môžu navštíviťory vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Zoologická záhrada v útočisku poskytuje domov pre množstvo cicavcov vrátane vzácnej arabskej antilopy a arabského oryxa. Títo tvorovia sú veľmi ohrození a tak ich ochrana a chov v zajatí je dôležitým krokom v ich zachovaní.

Voľnejšie žijúce cicavce, ako sú gazely a pandy líšky, možno objaviť v samotnom útočisku. Práve prechádzka po jeho chodníkoch vás zavedie bližšie k týmto úžasným tvorom a zároveň vám umožní obdivovať ich prirodzené prostredie a krásu.

Al Areen Wildlife Sanctuary tiež ponúka rôzne vzdelávacie a vedecké programy, ktoré majú na cieľ ochranu prírody a zvýšenie povedomia verejnosti o krehkej rovnováhe v ekosystémoch. Tieto programy pomáhajú návštevníkom lepšie pochopiť dôležitosť ochrany druhov a vyzdvihnúť úsilie, ktoré je potrebné vyvinúť na ich zachovanie.

Ak plánujete návštevu Bahrajnu a máte radi prírodu, Al Areen Wildlife Sanctuary nesmiete vynechať. Je to jedinečná príležitosť spoznať vzácne a ohrozené druhy v ich prirodzenom prostredí. Navyše, táto nádherná prírodná rezervácia ponúka relaxačné a obnovujúce prostredie zďaleka od rušného mestského života.

V Bahrajne je spojenie s prírodou a ochranou životného prostredia dôležitou súčasťou ich kultúry a Al Areen Wildlife Sanctuary je perfektným miestom na to, aby ste túto krásu a dôležitosť pre seba objavili. Nech už ste milovníkom prírody alebo len hľadáte pokoj a oddych na tichom mieste, toto útočisko určite uspokojí vaše potreby a zároveň vám umožní získať hlbší rešpekt k prírodnej rozmanitosti a potrebe jej ochrany.


Dovolenka Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Ak hľadáte exotickú a zároveň pokojnú dovolenku, Bahrajn je krajinou, ktorú by ste mali zvážiť. Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Bahrajne patrí Al Areen Wildlife Sanctuary, prírodný rezervát s bohatou faunou a flórou.

Nachádza sa v južnej časti Bahrajnu, v blízkosti hlavného mesta Manáme. Al Areen Wildlife Sanctuary pokrýva oblasť takmer 800 hektárov a je domovom mnohým vzácnym a ohrozeným druhom zvierat a rastlín.

Pri vstupe do rezervátu sa návštevníci ocitnú v krajine neobmedzenej krásy. Čakajú ich rozsiahle pasienky, lesy a jazerá obklopené skalnatými horami. Môžete si prechádzať po dobre značených chodníkoch a objavovať divokú krajinu.

Najväčšou atrakciou Al Areen Wildlife Sanctuary je jeho bohatá fauna. Môžete tu vidieť leopardy, pumy, gepardy, gazely, antilopy aj vzácne opice. S veľkou dávkou šťastia by ste mohli vidieť aj vzácne druhy vtákov, ako napríklad ibisy alebo bociany.

Rezervát ponúka aj možnosť poznávať miestne rastlinstvo. Máte tu jedinečnú príležitosť vidieť tropické rastliny a stromy, ktoré vo voľnej prírode neraz neuvidíte. Okrem toho, Al Areen Wildlife Sanctuary je známy aj svojimi termálnymi prameňmi a minerálnymi zdrojmi, ktoré možno nájsť v rezerváte.

Okrem bohatstva prírody ponúka Al Areen Wildlife Sanctuary aj širokú škálu aktivít pre návštevníkov. Medzi najobľúbenejšie patria jazdy na koni, obľúbená aktivita v arabskom svete. Rezervát tiež ponúka možnosť organizovať pikniky a grilovačky, čo je veľkým lákadlom pre rodiny s deťmi.

Pre tých, ktorí chcú viac, je k dispozícii predajňa suvenírov, kde môžete kúpiť miestne produkty a suveníry. Na mieste sú tiež dostupné jednoduché jedlá a občerstvenie, takže sa nemusíte starať o to, čo si na dovolenke zjete.

Dovolenka v Al Areen Wildlife Sanctuary v Bahrajne je jedinečným zážitkom pre milovníkov prírody a zvierat. Získate vzácne príležitosti vidieť druhy, ktoré sú inde len ťažko dostupné a preskúmať úchvatnú krajinu rezervátu. Môžete si oddýchnuť od každodenného zhonu a prežiť prírodný raj. Na dovolenku by ste mali určite zvážiť Al Areen Wildlife Sanctuary v Bahrajne.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


1. Čo je Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary?

Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary je prírodná rezervácia nachádzajúca sa v Bahrajne, ktorá je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín.

2. Kde sa nachádza Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary?

Rezervácia sa nachádza na juhu Bahrajnu, v blízkosti obce Al Areen.

3. Aké druhy zvierat možno vo vyhlásenej rezervácii nájsť?

V Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary možno nájsť rôzne druhy vtákov, plazov a iných zvierat, vrátane gaziel, hyen, dikobrazov, ježov, kopov, ibisov a mnohých ďalších.

4. Aké aktivity je možné v rezervácii vykonávať?

Návštevníci Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary sa môžu venovať rôznym aktivitám, ako je pozorovanie vtákov, prechádzky a hiking, pikniky a fotografovanie prírody.

5. Aké sú otváracie hodiny rezervácie?

Rezervácia je otvorená denne od rána do večera, a to vrátane víkendov a sviatkov.

6. Aká je vstupná cena a či je potrebné si vopred rezervovať vstupenky?

Vstup do Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary je voľný. Pred rezerváciou nie je nutné si rezervovať vstupenky.

7. Má rezervácia poskytovať turistické sprievodcov?

Rezervácia momentálne neposkytuje oficiálnych turistických sprievodcov. Návštevníci si môžu samostatne prechádzať po rezervácii.

8. Je možné vidieť zvieratá vo voľnej prírode alebo je potrebné sa zúčastniť organizovaných prehliadok?

Zvieratá v rezervácii obývajú voľnú prírodu a v mnohých prípadoch ich možno vidieť voľne počas prechádzok. Nie sú organizované žiadne povinné prehliadky.

9. Aké sú odporúčania a pravidlá na dodržiavanie pri návšteve rezervácie?

Pri návšteve Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary je dôležité dodržiavať pravidlá, ako napríklad nevyliezť zo značených chodníkov, nekŕmiť zvieratá, neporušovať prírodné prostredie a rešpektovať pokoj a bezpečie zvierat.

10. Aké sú ďalšie atrakcie v okolí rezervácie?

V blízkosti rezervácie je niekoľko ďalších atrakcií vrátane Národného múzea Bahrajnu, Masáže centra Al Areen, Bab Al Bahrain a Rört towers.


Ubytovanie Bahrajn Al Areen Wildlife Sanctuary


Bahrajn je malá ostrovná krajina v Perzskom zálive, ktorá je známa svojou bohatou prírodou a biodiverzitou. Jedným z najväčších výklenkov tejto prírody je rezervácia Al Areen Wildlife Sanctuary. Táto rezervácia ponúka návštevníkom možnosť ubytovania priamo v srdci divočiny, čo je neodolateľná príležitosť pre milovníkov prírody a dobrodružstiev.

Al Areen Wildlife Sanctuary sa nachádza v púštnej oblasti v južnom Bahrajne a je domovom mnohým vzácnym druhom rastlín a živočíchov, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť. Táto rezervácia bola vytvorená s cieľom ochrániť a zachovať pôvodnú prírodu Bahrajnu a poskytnúť prostredie pre výskum a vzdelávanie v oblasti ekológie a ochrany prírody.

Ubytovanie v Al Areen Wildlife Sanctuary je zamerané na prírodné zážitky a spočíva v malebných chatkách, ktoré sa nachádzajú v srdci prírody. Tieto chatky sú navrhnuté tak, aby maximálne využili pokoj a pohodu, ktoré ponúka táto rezervácia. Každá chatka je vybavená súkromnou kúpeľňou, posteľou a vyhliadkou na okolitú krajinu. Väčšina chatiek ponúka aj terasu, kde si môžete vychutnať panoramatický výhľad na okolitú divočinu.

Okrem ubytovania ponúka Al Areen Wildlife Sanctuary aj rôzne aktivity a zážitky pre svojich návštevníkov. Môžete sa vybrať na prehliadky rezervácie s miestnymi sprievodcami a spoznať tak bohatstvo fauny a flóry Bahrajnu. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vybrať na safari po púšti a objaviť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Po náročnom dni sa môžete oddýchnuť v wellness centre rezervácie, kde si môžete dopriať masáže a relaxáciu.

Al Areen Wildlife Sanctuary je nielen miestom pre turistov, ale aj pre výskumníkov a študentov, ktorí majú záujem o štúdium prírodných vied a biodiverzity. Rezervácia ponúka programy pre skupiny a inštitúcie, ktoré zahŕňajú výskumný pobyt a praktické lekcie o ochrane prírody a ekológii. Tieto programy sú vedené skúsenými odborníkmi a ponúkajú unikátnu príležitosť na obohatenie vedomostí o prírode a ochrane životného prostredia.

Pre tých, ktorí hľadajú jedinečné a nezabudnuteľné ubytovanie v Bahrajne, je Al Areen Wildlife Sanctuary stopercentnou voľbou. Táto rezervácia kombinuje pohodlie a luxus s jedinečným prírodným prostredím, čo robí z nej ideálne miesto na relaxáciu a objavovanie divočiny. Nech už ste milovník prírody, dobrodružstva alebo výskumu, Al Areen Wildlife Sanctuary vás určite nadchne svojou krásou a bohatstvom.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky