Objavte lety za najlepšie ceny

Bahrajn Hawar Islands

Dovolenka Bahrajn Hawar Islands


Hawar Islands: Tichý raj pre dovolenkových nadšencov

Ak túžite po dovolenke strávenej na malebných ostrovoch s horskými výhľadmi, priezračnými plážami a fascinujúcim podmorským svetom, potom by ste mali zvážiť oddych na Hawar Islands v Bahrajne. Tieto ostrovy, nachádzajúce sa asi 20 kilometrov južne od bahrajnského pobrežia, sú jedným z najkrajších prírodných pokladov v Perzskom zálive.

Hawar Islands vynikajú svojou neporušenou prírodou a krehkým ekosystémom. Sú domovom pre množstvo divokých zvierat a vtákov, vrátane vzácnych druhov ako sú bahrajnské orol sahrastý či pelikán belavý. Preto je táto lokalita chránená ako rezervácia. Pre milovníkov prírody a ornitológov je Hawar Islands neprehliadnuteľným miestom, kde môžu pozorovať západ slnka nad rozprávkovými lagúnami a sledovať migrujúcich vtákov.

Hawar Islands ponúkajú aj širokú škálu vodných aktivít, vrátane potápania, rybolovu a plachtenia. Vody okolo ostrovov sú čisté a průzračné, vhodné na prieskum podmorského sveta. Môžete objavovať farebné útesy, ktoré domovinou pre množstvo rôznych druhov rýb a iných morských živočíchov. Ak sa rozhodnete pre potápanie, môžete stretnúť morské želvy, raje či bájne morské koníky.

Výlety na lodiach sú populárnou zábavou na Hawar Islands. Pôžitok z relaxácie na palube lode a obdivovania panorámy ostrova je nezabudnuteľný. Počas plavby môžete tiež viesť pozorovanie delfínov, ktorí sa občas objavujú pri ostrovoch. Je to úžasný zážitok, stretnúť tamtočnú prírodu v takomto kontakte.

Ak sa rozhodnete zostávať na Hawar Islands na dlhší čas, nebudete sklamaní. Sú tu dostupné luxusné rezorty a hotely s prvotriednymi službami a vybavením. Môžete sa tešiť na oddych pri bazéne, kozmopolitnú gastronómiu a lákavé wellness procedúry. Večery v hoteloch sú zvyčajne doplnené o živú hudbu a miestne tanečné predstavenia, čo je skvelé zábavné vyvrcholenie dňa.

Nezabudnite, že k Hawar Islands môžete cestovať z hlavného mesta Bahrajnu, Manamy, súčasne taktiež jednou z najdôležitejších finančných a obchodných centier v západnej Ázii. Takže, ak dáte prednosť kombinácii prírody a modernej civilizácie, môžete stráviť pár dní v Maname a potom vyraziť na pár dni zaslúženej relaxácie na ostrovoch. Mesto samo o sebe ponúka množstvo pamiatok, ako sú historické budovy, múzeá a prepychové nákupné centrá.

Hawar Islands v Bahrajne sú tichým rajom na Zemi pre dovolenkových nadšencov, ktorí túžia po kráse prírody a pocite skutočného oddychu. Odplávajte na ostrovy, kde sa s prestížnymi hotely a úžasnou prírodou stanete svedkom pokojnej bájky, ktorej kúzlo vás určite nadchne.


Letenka Bahrajn Hawar Islands


Bahrajn Hawar Islands je zemepisným územím Bahrajnu. Zahrnuje skupinu ostrovů ležících v Perském zálivu, západně od hlavního města Manámy. Tento krásný ostrov se stal v posledních letech velmi populárním turistickým cílem, hlavně kvůli svému jedinečnému přírodnímu prostředí.

Letenky do Bahrajnu jsou k dispozici u většiny leteckých společností, které provozují lety z celého světa. Pro cestovatele z Evropy jsou nejlepší variantou lety z Londýna. Hlavní letiště na Bahrajnu se nachází v Manáma a zde můžete najít také přímé lety na hlavní ostrov Hawar.

Hawar je klenotem Bahrajnu; kromě nádherných pláží a bělostných dun je také domovem mnoha zvířat, včetně krokodýlů a řady vzácných druhů ptáků. Mezi další zajímavosti patří proslulý písečný plážový resort, který nabízí prvotřídní ubytování a zařízení pro turisty. Můžete si zde užít relaxaci na pláži, vodní sporty, výlety na lodi a mnoho dalšího.

Nejlepší čas pro návštěvu Bahrajnu je od listopadu do března, kdy je teplota příjemná a sluneční svit je intenzivnější. Během letních měsíců je zde velmi horko a vlhkost vzduchu je vysoká, takže turistům se nedoporučuje návštěva v této době.

Pokud plánujete návštěvu Bahrajnu a jeho krásného ostrova Hawar, určitě se vyplatí si zakoupit letenky co nejdříve. Poptávka po letenkách na tento ostrov roste, takže mohou být velmi rychle vyprodány. Mějte také na paměti, že ceny letenek se mohou lišit v závislosti na ročním období a předpokládané poptávce. Pokud máte flexibilní cestovní plán, můžete ušetřit nějaké peníze tím, že plánujete vaši cestu mimo hlavní turistickou sezónu.

Vzhledem k tomu, že letenky na Bahrajn Hawar Islands jsou dostupné a výhodné, neměli byste váhat, kdyby jste měli šanci se na tento ostrov podívat. Příroda a pláže jsou tady nepopsatelně krásné a nabídnou vám relaxaci a odpočinek, který si po celém roce zasloužíte.


Ubytovanie Bahrajn Hawar Islands


Bahrajn je známy svojimi krásnymi ostrovmi a nádhernými plážami. Jedným z najpopulárnejších miest na pobyt na Bahrajne sú Hawar Islands. Tieto ostrovy, ktoré sa nachádzajú južne od Bahrajnu, sú označované ako "rajské ostrovy" a sú jedinečným cieľom pre oddych a relaxáciu.

Hawar Islands ponúkajú široký výber ubytovacích možností, aby vyhovovali každému gusta a rozpočtu. Mnoho luxusných rezortov a hotelov sa nachádza na týchto ostrovoch, kde návštevníci môžu zažiť prvotriedne služby a nekonečné pohodlie. Tieto ubytovacie zariadenia majú často svoje súkromné pláže, bazény, wellness centrá a gurmánske reštaurácie, ktoré ponúkajú široký výber jedál a nápojov.

Okrem luxusných rezortov sú dostupné aj iné ubytovacie možnosti, ako sú súkromné vily a chatky. Tieto možnosti sú ideálne pre tých, ktorí preferujú väčšiu súkromie a odlúčenie od ruchu a nepokojného života. Návštevníci môžu si vybrať medzi ubytovaním priamo na pláži alebo v blízkosti prírodných rezervácií, kde môžu obdivovať divokú faunu a flóru Hawar Islands.

Pre tých, ktorí majú radi aktívny životný štýl, Hawar Islands ponúkajú mnoho dobrodružných a adrenalínových aktivít. Môžete sa vydať na potápanie, rybolov, plachtu, kajak, jazdu na koni a mnoho ďalších vodných a outdoorových aktivít. Mnohé hotely a rezorty poskytujú aj organizované výlety a exkurzie, ktoré umožnia návštevníkom objaviť krásy a tajomstvá Hawar Islands.

Okrem prírodných krás ponúkajú Hawar Islands aj bohatú kultúrnu dedičinu a históriu Bahrajnu. Návštevníci môžu navštíviť miestne dediny, múzeá a historické pamiatky. Proste sa zahĺbiť do miestnych zvykov a tradícií a vychutnať si autentickú bahrajnskú pohostinnosť.

Hawar Islands je dokonalým miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a únik z reality. Tieto ostrovy ponúkajú osviežujúcu a príjemnú atmosféru s nekonečným množstvom vecí na vyžitie. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné ubytovanie alebo radšej jednoduchšie a súkromnejšie prostredie, Hawar Islands určite stojí za návštevu pri plánovaní cesty na Bahrajn.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Hawar Islands


1. Kde sa nachádzajú Hawar Islands v Bahrajne?
Hawar Islands sa nachádzajú vo východnej časti Bahrajnského zálivu, približne 20 kilometrov vyhliadkovýom juhovýchode od hlavného mesta Manáma.

2. Aký je hlavný spôsob, ako sa dostať na Hawar Islands?
Najčastejším spôsobom, ako sa dostať na Hawar Islands, je loďou alebo trajektom z Manámy.

3. Aké aktivity môžem robiť na Hawar Islands?
Na Hawar Islands máte možnosť podnikať rôzne aktivity, ako sú potápanie, rybolov, vogovanie a sledovanie vtákov. Okrem toho môžete tiež relaxovať na pláži, vyraziť na prechádzku a obdivovať prírodnú krásu ostrovov.

4. Je možné v Hawar Islands nájsť ubytovanie?
Áno, v Hawar Islands je niekoľko hotelov a rezortov, kde si môžete zabezpečiť ubytovanie na vašu návštevu.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Hawar Islands?
Najlepšia doba na návštevu Hawar Islands je v období medzi októbrom a aprílom, keď sú teploty príjemné a počasie je slnečné.

6. Aké druhy vtákov môžem vidieť na Hawar Islands?
Hawar Islands sú známe ako dôležité hniezdne miesto pre množstvo vtákov. Medzi najčastejšie druhy vtákov, ktoré môžete vidieť, patria pelikáni, plyšáky, čačky a básničky.

7. Ako dlho trvá preplávka na Hawar Islands z Manámy?
Trvanie preplavby na Hawar Islands z Manámy sa líši v závislosti od poveternostných podmienok a typu loďky. Všeobecne však preplavba trvá približne 45 minút až 1 hodinu.

8. Je potrebné získať povolenie pred návštevou Hawar Islands?
V súčasnosti nie je potrebné získať žiadne špeciálne povolenie pred návštevou Hawar Islands. Pred odchodom je však vhodné skontrolovať aktuálne cestovné pokyny a pravidlá.

9. Aký je maximálny počet ľudí, ktorý môže byť na Hawar Islands?
V priebehu jedného dňa môže byť na Hawar Islands maximálne 1200 ľudí.

10. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Hawar Islands?
V blízkosti Hawar Islands sa nachádzajú aj ďalšie atrakcie, ako sú Al Dar Island sú trosky, Durrat Al Bahrain a alkoholový Island.


Počasie Bahrajn Hawar Islands


Bahrajn je ostrovný štát v Perzskom zálive ležiaci vo výhodnej geografickej polohe. Jeho poveternostné podmienky sú prevažne arabské, charakterizované vysokými teplotami a minimálnymi zrážkami. V rámci Bahrajnu sa nachádzajú aj Hawar Islands, ktoré patrí medzi najkrajšie a najatraktívnejšie miesta pre turistov i domácich obyvateľov.

Hawar Islands tvoria skupinu pustých, korálových a neobývaných ostrovov. Vďaka svojej polohe a klíme predstavujú malý raj pre mnoho divokých rastlín a zvierat, ktoré tiahnu sem počas pešej alebo migrácie. Obrovské množstvo vtákov tu nájde svoje hniezdiace miesto, čo robí z Hawar Islands jedno z najdôležitejších miest pre vtáčí ekosystém v celom regióne.

Počasie na Hawar Islands sa nelíši veľmi od celého Bahrajnu. Letá tu sú extrémne horúce a suché, s vysokými teplotami dosahujúcimi až 45 ° C. V zimných mesiacoch sa teploty zmiernia na príjemných 15 ° C - 20 ° C, čo je ideálna doba na návštevu týchto ostrovov. V rámci Bahrajnu je to aj obdobie, kedy prichádzajú mnohí vtáci migrujúci z Európy, aby hniezdili na týchto ostrovoch.

Zrážky na Hawar Islands sú minimálne a koncentrované na obdobie od decembra do apríla. V tomto období môže prísť k miernemu dážďu až 20 mm. Zvyčajne ide o krátkodobé, slejvsové zrážky, ktoré len zriedka vydržia viac ako pár hodín. To však neznamená, že ostrovy sú úplne suché, pretože vlhkosť z Perzského zálivu im poskytuje dostatok vlahy pre rast rastlín a zvierat.

Pri plánovaní návštevy Hawar Islands je dôležité sledovať aktuálne poveternostné správy, aby ste sa vyhli náhlym búrkam, ktoré sa môžu vyskytnúť v zálive. Vzhľadom na ich odľahlú polohu je dobré mať na pamäti, že sú dobre prístupné iba lodiou. Môžete si prenajať loď alebo sa pripojiť k organizovanej výletnej plavbe.

Napriek extrémnym teplotám a minimálnym zrážkam ponúkajú Hawar Islands nádhernú krajinu a pohľady, ktoré nebudete mať možnosť zažiť na mnohých iných miestach. Migrácia vtákov, tesné výhľady na korálové útesy a príjemné príležitosti na potápanie robia z tohto miesta jedinečné miesto na Bahrajne. Nech je počasie akékoľvek, návšteva Hawar Islands vám zaručene poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky