Objavte lety za najlepšie ceny

Barbados Andromeda Botanic Gardens

Počasie Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je známy svojou krásnou prírodou a jedným z najväčších pokladov krajiny sú Andromedove botanické záhrady. Toto jedinečné miesto sa nachádza na severe ostrova a je domovom mnohých exotických rastlín a kvetov.

Počasie v Barbados Andromeda Botanic Gardens sa výrazne líši od zvyšku ostrova. Vzhľadom na to, že záhrady sa nachádzajú v horskej oblasti, teploty sú tu o niečo chladnejšie a príjemnejšie ako na pobrezí. Priemerná denná teplota v záhrade sa pohybuje približne od 25 °C do 30 °C, čo je pre návštevníkov veľmi príjemné počasie.

Jeden z najvýraznejších faktorov v počasí v Andromedových botanických záhradách je vlhkosť. Ostrov Barbados patrí medzi vlhké tropické oblasti, kde je vlhkosť vždy vysoká. To je dôvod, prečo je vegetácia v záhradách taká bujnejšia a záhrady sa stávajú pravým rajom pre milovníkov prírody. Vlhkosť ovplyvňuje aj ročné obdobie, pričom najväčšia vlhkosť je v období dažďov, teda od júna do novembra.

Andromedové botanické záhrady majú výhodu, že sa nachádzajú na vyvýšenom mieste, čo poskytuje záhrade výbornú cirkuláciu vzduchu. Vďaka tomu je tu príjemný a osviežujúci bríšok vetra, ktorý robí prechádzku záhradou ešte príjemnejšou. Okrem toho, vďaka chládku, ktorý prináša toto miesto, mnohé rastliny a kvety prosperujú a dosahujú svoj maximálny rast.

Ak sa chystáte navštíviť Andromedové botanické záhrady, odporúča sa si pripraviť príslušné oblečenie a obuv. Pohodlné boty s dobrým odpružením a oblečenie z jemných materiálov, ktoré umožnia vašej pokožke dýchať, sú nevyhnutnosťou. Tiež by ste si mali zobrať so sebou slnečné okuliare, opaľovací krém a dostatok vody, aby ste sa vyhli dehydratácii.

Andromedové botanické záhrady sú nielen rájem pre záhradkárov a milovníkov prírody, ale aj miestom oddychu a relaxu. Prírodné prostredie s výnimnými výhľadmi a rozmanitosťou rastlín a kvetov vám poskytne úplný únik od každodenných starostí a hlučného mestského života.

V záhrade nájdete rôzne časti vrátane akejési jazierka, kde sa môžete osviežiť a oddýchnuť si od slnka. Budete mať tiež možnosť prechádzať sa po chodníkoch, relaxovať na lavičkách a objavovať krásy tejto malebné lokality. Nech ste milovníkom prírody alebo len túžite po oddychu, Andromedové botanické záhrady na Barbadose sú miestom, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve tohto krásneho ostrova.

Takže ak máte šancu navštíviť Barbados, určite si zaplánujte výlet do Andromedových botanických záhrad a počkajte sa na úžasné dobrodružstvo v kráse prírody a pokoji tohto miesta. Nechajte sa uniesť exotickými rastlinami, kvetmi a pôvabom počasia, ktorým sa vyznačuje táto časť ostrova.


Dovolenka Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov, známy svojimi krásnymi plážami, modrou vodou a slnečným počasím. Avšak, existuje aj ďalšia stránka tohto ostrova, ktorá môže prekvapiť mnohých návštevníkov - Andromeda Botanic Gardens. Toto miesto je rajom pre milovníkov prírody a botaniky a určite by nemalo chýbať na zozname aktivít počas dovolenky na Barbados.

Andromeda Botanic Gardens sa nachádza v juhovýchodnej časti ostrova v dedinke Bathsheba. Tento botanický záhrada sa rozprestiera na ploche 6 akr a je domovom pre viac ako 600 druhov rastlín, ktoré boli zhromaždené z celého sveta. Záhrady boli založené v roku 1954 Irene Bannochie, botaničkou a umelkyňou, ktorá mala vášeň pre zachovanie a expanziu bohatstva karibských rastlín.

Prechádzka záhradami ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu a Atlantický oceán. Svojou rozmanitosťou druhov rastlín vám Andromeda Botanic Gardens odhalia krásu tropických kvetov, stromov a exotických rastlín, ktoré sú staré až niekoľko desaťročí. Môžete objaviť širokej rozsah rastlín vrátane orchidey, hibiscusu, bromelad, palmy, škorice a mnoho ďalších. Rovnako tu nájdete tiež niekoľko druhov vzácnych vtákov, motýľov a ďalších živočíchov, ktorí sú súčasťou tohto unikátneho prírodného prostredia.

V Andromeda Botanic Gardens si môžete prenajať aj sprievodcu, ktorý vám poskytne zaujímavé informácie o rastlinách a miestnych ekosystémoch. Títo odborníci vám radi poskytnú podrobnosti a odpovedia na všetky vaše otázky. Môžete sa dozvedieť o liečivých vlastnostiach niektorých rastlín, tradíciách a histórii ostrova, ako aj o ekologických hrozbách pre karibskú flóru a faunu.

Ak máte radi cvičenie na čerstvom vzduchu, môžete tiež absolvovať niektoré z trás na turistiku a prechádzať sa po záhradách. Máte možnosť vybrať si medzi niekoľkými prechádzkami, ktoré sú označené a sú rôzne náročné. Pre tých, ktorí si želajú byť ešte aktívnejší, sú tu aj rôzne miesta, kde si môžete posedieť a relaxovať alebo sa venovať joge či meditácii.

Andromeda Botanic Gardens je miestom, kde si môžete oddýchnuť od rušného života v mestách a stráviť niekoľko hodín v pokoji a pohodlí prírody. Je to ideálny výlet pre jednotlivcov, páry aj rodiny, ktorí chcú objaviť inú stránku Barbadosu.

Vstup do Andromeda Botanic Gardens je za symbolický poplatok, ktorý sa používa na zachovanie a starostlivosť o túto nádhernú botanickú záhradu. Návštevné hodiny sú od 9:00 do 17:00 hodiny každodenne.

Dovolenka na Barbados môže ponúknuť viac než len slnko a pláž. Andromeda Botanic Gardens je miestom, kde môžete zažiť prírodu v jej najladnejšej kráse a objaviť bohatstvo flóry a fauny tohto karibského ostrova. Nech už ste botanik, milovník prírody alebo jednoducho hľadáte pokojný útek od každodenného zhonu, tento unikátny kúsok rajského ostrova vám určite neodradí.


Ubytovanie Barbados Andromeda Botanic Gardens


Andromeda Botanic Gardens je jedným z najkrajších miest na karibskom ostrove Barbados, ktorý ponúka jedinečnú kombináciu exotických rastlín, pokojnej atmosféry a úžasného výhľadu na Karibské more. Tento záhradný raj ponúka návštevníkom miesto na oddych, relaxáciu a ponořenie sa do prírody.

Andromeda Botanic Gardens sa nachádza v oblasti Bathsheba, na východnom pobreží ostrova Barbados. Toto miesto sa pýši jedným z najlepších tropických záhrad v Karibiku a je domovom pre viac ako 600 druhov rastlín z celého sveta. Záhrady boli založené v roku 1954 pod vedením pani Iris Bannochie, britskej biolóžky a záhradníčky, ktorej láska k rastlinám a kráse prírody ju inšpirovala vytvoriť tento úžasný priestor.

Pri vstupe do Andromeda Botanic Gardens sa návštevníci stretávajú s ohromujúcou scenériou. Krivé chodníčky a zákutia záhrady vás vedia viesť cez bohatú a rozmanitú kolekciu rastlín. Mnohé z týchto druhov sú cenné a vzácne, vrátane endemických druhov, ktoré sa vyskytujú iba na Barbados. Napríklad "Pride of Barbados" je kvetina, ktorá je považovaná za symbol ostrova a možno ju vidieť vo veľkom množstve v Andromede.

Každý roh Andromedy Botanic Gardens je preskúmaním a objavením nových krás. Rastliny s nádhernými kvetmi, exotickými listami a vôňou vytvárajú zmyslovú senzáciu, ktorá vás pohltí. V záhrade nájdete aj rôzne druhy paliem, bambusové háje, orchidey a mnoho iných fascinujúcich rastlín.

Okrem bohatých rastlín ponúka Andromeda Botanic Gardens aj úžasné výhľady na okolitý vidiek. Z vyvýšených bodov získate panoramatický pohľad na Karibské more, ako aj na útesy a prírodnú krásu Barbadosu. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť, zatvoriť oči a vychutnávať si pokojné melódie vetra a šumenie listov.

Andromeda Botanic Gardens ponúka aj možnosť návštevy jej záhradnej galérie, kde môžete vidieť diela miestnych umelcov a fotografie, ktoré zachytávajú krásu a rozmanitosť záhrady. Okrem toho tu nájdete aj obchod so suvenírmi, kde môžete zakúpiť rôzne predmety, ktoré vám budú pripomínať vašu návštevu.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Andromeda Botanic Gardens, máte šťastie. V tejto oblasti sa nachádza množstvo luxusných hotelov a malých penziónov, ktoré ponúkajú všetko, čo potrebujete pre pohodlný pobyt. Mnohé z týchto ubytovaní majú bazény, reštaurácie s miestnou kuchyňou a dokonca aj vlastné záhrady, kde si môžete vychutnať pokojný čas.

Andromeda Botanic Gardens je miestom, ktoré si zaslúži návštevu pri ceste na Barbados. Jeho exotické rastliny, nádherný výhľad a pokojná atmosféra vás zaručene očaria. Pre tých, ktorí hľadajú oddych a sústredenie, Andromeda Botanic Gardens je ideálnym miestom na prechádzky, relaxáciu a objavovanie prírodného bohatstva tejto čarovnej karibskej destinácie.


Letenka Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados Andromeda Botanic Gardens: Raj pre milovníkov prírody

Barbados, známy ako perlou Karibiku, ponúka návštevníkom neskutočné scenérie, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Medzi tieto scenérie patrí aj Andromeda Botanic Gardens, unikátny botanický skvost, ktorý je white letenka pre každého milovníka prírody.

Andromeda Botanic Gardens sa nachádzajú na severe ostrova Barbados a sú ukryté v pár kilometroch od populárneho letoviska Bathsheba. Vytvorené v roku 1954, tieto záhrady rozprestierajúce sa na rozlohe 6 akrů, sú vytvorené na úbočí hory Scotland District. Táto lokalita poskytuje nádherný výhľad na Atlantický oceán, čo z neho robí jedinečné miesto na relaxáciu a oddych od každodenného zhonu.

Andromeda Botanic Gardens ponúkajú pôvabné prechádzky cez rôzne časti záhrady. Návštevníci môžu objavovať úchvatné trópy a skryté zákutia plné rôznych druhov rastlín a kvetov. Nehanbite sa obdivovať exotické stromy z celého sveta, ktoré sa nachádzajú v týchto záhradách. Medzi najznámejšie druhy patrí plumbago, helikonie či dracaena. Vetrolamy zakrývajú záhradu a poskytujú útočisko pred slnkom a tepelnými vlnami, čo je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu karibskému slnku.

Pokiaľ užívateľ pozoruje rôzne rastliny, či kvety, počas svojej prechádzky, záhrady tiež obsahujú niekoľko jazierok s lotosovými kvetmi a bazénmi s rybami. Tieto vodné prvky pridávajú do atmosféry Andromeda Botanic Gardens pokoj a harmóniu. Pre milovníkov vtákov sú tieto záhrady skutočným rajom. Lokálne a migratórne druhy vtákov často navštevujú záhrady, čo je jedinečná príležitosť pre návštevníkov, aby ich pozorovali a zachytili ich krásu na fotografie.

Andromeda Botanic Gardens ponúkajú vzdelávací program pre deti aj dospelých, kde môžete získať odborné vedomosti o rôznych rastlinných druhoch a ich význame v ekosystéme. Okrem toho, záhrady tiež organizujú rôzne podujatia a ukážky, ktoré demonštrujú krásu prírody a zachovanie biodiverzity.

Pre prírodných a botanických entuziastov je Andromeda Botanic Gardens na Barbados jednoznačne nevyhnutnou zastávkou. Ak plánujete návštevu Barbadosu, neváhajte sa vybrať na toto miesto, kde nájdete pokoj a harmóniu v náručí prírody. Letenky do tohto úžasného ostrova sú ľahko dostupné a ponúkajú vám možnosť objavovať Andromeda Botanic Gardens aj ďalšie malebné miesta, ktoré Barbados má na ponuku.


Najčastejšie otázky a odpovede Barbados Andromeda Botanic Gardens


1. Aké sú ceny vstupného do Andromeda Botanic Gardens na Barbados?

Vstupné do Andromeda Botanic Gardens na Barbados sa pohybuje okolo $15 USD pre dospelých a $5 USD pre deti.

2. Ako dlho trvá návšteva Andromeda Botanic Gardens na Barbados?

Návšteva Andromeda Botanic Gardens na Barbados si vyžaduje približne dve až tri hodiny.

3. Aké rastliny a zvieratá môžeme vidieť v Andromeda Botanic Gardens na Barbados?

V Andromeda Botanic Gardens na Barbados nájdete rôzne druhy vonných rastlín, kvetov, stromov a kríkov. Okrem toho nájdete aj množstvo vtákov, motýlov a iných drobných živočíchov.

4. Kedy sú Andromeda Botanic Gardens na Barbados otvorené?

Andromeda Botanic Gardens na Barbados sú otvorené denne od 9:00 do 16:00 hod., s výnimkou niektorých sviatkov.

5. Je možné zorganizovať si súkromnú prehliadku Andromeda Botanic Gardens na Barbados?

Áno, je možné zorganizovať si súkromnú prehliadku Andromeda Botanic Gardens na Barbados. Kontaktujte priamo záhradníkov, ktorí zodpovedajú za prevádzku záhrady.

6. Aké sú odporúčania pre návštevníkov Andromeda Botanic Gardens na Barbados?

Odporúča sa návštevníkom Andromeda Botanic Gardens na Barbados, aby si prišli so zapnutým komárníkom a nosili pohodlné obuv, pretože záhrady sa nachádzajú na kopci a terén je nerovný.

7. Kde sa nachádzajú Andromeda Botanic Gardens na Barbados?

Andromeda Botanic Gardens na Barbados sa nachádzajú v juhovýchodnej časti ostrova, v blízkosti mestečka Bathsheba.

8. Majú Andromeda Botanic Gardens na Barbados parkovacie miesta pre návštevníkov?

Áno, Andromeda Botanic Gardens na Barbados majú parkovacie miesta pre návštevníkov.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky