Objavte lety za najlepšie ceny

Belgicko Leuven

Letenka Belgicko Leuven


Belgicko, krajina bohatá na historické mestá, nezabudnuteľnú architektúru a kultúrne dedičstvo, je skvelou destináciou pre každého cestovateľa. V strede tejto krajiny sa nachádza nádherné mesto Leuven, ktoré je považované za jedno z najkrajších miest Belgicka. Ako sa tam dostať? Existuje mnoho spôsobov, ako sa dopraviť do tohto fascinujúceho mesta, ale najrýchlejším a najefektívnejším spôsobom je cestovať letecky.

Keďže Leuven nemá vlastné letisko, je najlepšie sa vydať na medzinárodné letisko Brusel, ktoré je vzdialené približne 15 kilometrov od mesta. Bruselské letisko je jedným z najväčších letísk v Európe a ponúka širokú škálu letov z celého sveta. Mnoho leteckých spoločností, vrátane nízkonákladových, tu ponúka pravidelné lety, čo znamená, že nájsť letenku do Leuvenu je veľmi jednoduché.

Po prílete na letisko v Bruseli je možné využiť rôzne dopravné prostriedky na cestu do Leuvenu. Najbežnejšou voľbou je vziať si vlak, ktorý premáva priamo z letiska. Cesta vlakom trvá približne 15 až 20 minút a spoje sú pomerne časté. Vlaková stanica je priamo v centre mesta Leuven, takže po príchode je veľmi jednoduché a rýchle sa dostať do svojho cieľa.

Po príchode do Leuvenu je možné začať objavovať všetko, čo toto krásne mesto ponúka. Starobylá architektúra, nádherné kostoly a historické budovy sú všadeprítomné. Mesto je známe aj svojimi svetoznámymi pivovarmi a kaviarňami, kde si môžete vychutnať lahodné belgické jedlá a nápoje. Leuven je tiež domovom jednej z najstarších univerzít v Európe, ktorá dodáva mestu mladistvú a živú atmosféru.

Čo sa týka ubytovania, Leuven ponúka široký výber možností pre každý rozpočet a vkus. Od luxusných hotelov v centre mesta až po útulné penzióny a hostely – nájdete tu všetko, čo potrebujete na pohodlný pobyt a oddych po dni plnom objavovania.

Leuven je mestom prechádzajúcim históriou a kultúrou. Jeho krása a bohatstvo sa nedajú popísať slovami, preto je najlepšie zažiť to na vlastnej koži. Letenka do Belgicka a návšteva fascinujúceho mesta Leuven je skvelou voľbou pre každého, kto túži po skúsenostiach, ktoré zostanú vo vás navždy.


Dovolenka Belgicko Leuven


Belgicko je krajina v západnej Európe, ktorá je známa svojím bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom. Medzi jej najkrajšie a najzaujímavejšie miesta patrí aj mestá, ktoré sú uložené v neďalekom okolí hlavného mesta Bruselu. Jedným z takýchto miest je aj nádherné mesto Leuven.

Leuven je priestranné univerzitné mesto s bohatou históriou, ktorá siaha až do 9. storočia. Dnes je známe ako domov jedného z najstarších a najprestížnejších univerzít na svete - Katolíckej univerzity Leuven. Táto univerzita bola založená v roku 1425 a je jednou z najdôležitejších vzdelávacích inštitúcií Belgicka.

Keď navštívite Leuven, určite si nenechajte ujsť jej historické pamiatky. Jednou z nich je slávny gotický kostol sv. Petra, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších kostolov v Belgicku. Jeho majestátna veža je charakteristickým symbolom mesta. V centre mesta sa nachádza Grand Place, ktorého atmosféru dotvára rada majestátnych historických budov a množstvo útulných kaviarní a reštaurácií. V lete je tento námestie živé so stánkami predávajúcimi miestne speciality a vo vianočnom období sa tu koná tradičný vianočný trh.

Mesto Leuven je tiež známe svojimi pivnicami a belgickým pivom. Jednou z najznámejších pivníc je "De Dree Fonteinen", kde si môžete vychutnať tradičné belgické pivo a ochutnať neodolateľné miestne špeciality. Belgické pivo je známe svojou vysokou kvalitou a rôznorodosťou príchutí, a preto nie je prekvapením, že Leuven je domovom niekoľkých významných pivovarov.

Okrem toho, Leuven je aj miestom mnohých festivalov a podujatí, čo pridáva do mesta atmosféru veselosti a zábavy. Jeden z najpopulárnejších festivalov je festival Tienkamp, ktorý sa koná v júli a ponúka širokú škálu hudobného a umeleckého programu. Tí, ktorí majú radi šport, sa môžu zúčastniť známeho behu "20km Brussels", ktorý je jasným dôkazom športového ducha mesta.

Ak plánujete dovolenku v Belgicku, nezabudnite zaradiť Leuven do svojho itinerára. Toto malebné univerzitné mesto ponúka návštevníkom príležitosť preskúmať významnú históriu, ochutnať vynikajúce belgické pivo a zažiť atmosféru festivalov a podujatí. Leuven je skutočne skvostom v Belgicku, ktorý je stále častejšie objavovaný turistami z celého sveta.


Ubytovanie Belgicko Leuven


Belgicko Leuven je malebné mesto s bohatou históriou a kultúrou. Nachádza sa v provincii Flámsko a je známe svojimi historickými pamiatkami, univerzitou a krásnou architektúrou. Ak hľadáte miesto na ubytovanie pre svoju návštevu Leuvenu, tu sú niektoré tipy:

Hotel Novotel Leuven Centrum

Tento moderný hotel sa nachádza v centre mesta na mieste, kde kedysi stával stredoveký kláštor. Ponúka pohodlné izby s klimatizáciou, satelitnou TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. V hoteli sa tiež nachádza reštaurácia a bar, kde si môžete vychutnať belgické pivo alebo si objednať niektoré z miestnych špecialít.

B&B La Finca

B&B La Finca je útulná rodinná penziónová ubytovňa, ktorá sa nachádza mimo centra mesta. Ponúka priestranné izby s vlastnou kúpeľňou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia sa môžu tešiť na bufetové raňajky v krásnej záhrade. Ubytovanie sa tiež nachádza v blízkosti nádherného parku Heverlee.

Penzión De Kapel

Penzión De Kapel sa nachádza v tichej časti mesta a ponúka nadštandardné ubytovacie zariadenie. Izby sú priestranné, moderne zariadené a majú vlastnú kúpeľňu. Hostia si môžu vychutnať belgické raňajky v reštaurácii v rámci penziónu. Ubytovanie sa nachádza len krátku prechádzku od historickej časti mesta.

Hostel Blauwput Leuven

Hostel Blauwput je lacnejšou variantou ubytovania v Leuvene. Nachádza sa v blízkosti univerzity a tak je obľúbeným miestom pre študentov a mladých cestovateľov. Hostel ponúka izby s vlastnými alebo spoločnými kúpeľňami. Hostia sa môžu tešiť na bezplatné Wi-Fi pripojenie a spoločné priestory ako kuchyňu a obývačku.

Celkovo, Leuven ponúka rôznorodé možnosti na ubytovanie pre rôzne typy cestovateľov s rôznymi finančnými možnosťami. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, mesto vám určite ukáže svoje kúzlo a bohatú históriu.


Počasie Belgicko Leuven


Belgické mesto Leuven je známe svojou krásou a jedinečnou históriou. Svojou polohou v strednej časti Belgicka patrí Leuven k oblasti s vlhkým a miernym podnebím s výraznými sezónnymi zmenami.

Počas jari (marec - máj) sa v Leuvene teploty pohybujú vo veľmi rozmanitom rozsahu. Najnižšia teplota sa pohybuje okolo 6 °C a najvyššia až okolo 20 °C. Počas tohto obdobia sú prevažne mierne teploty a prekvitajúce kvety a trávy robia z Leuvenu jedno z najkrajších miest.

Letné mesiace (jún - august) prinášajú najteplejšie počasie v Leuvene. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 25 °C, ale môžu dosiahnuť až do 30 °C. Leuven je často hľadanými turistami v letných mesiacoch kvôli mnohým kultúrnym a klubovým podujatiam, ktoré sa uskutočňujú v celom meste.

Jeseň (september - november) prináša chladné, vlhké a oblačné počasie s priemernými teplotami medzi 5 °C a 15 °C. V tomto období v Leuvene prevažujú jesenné farby a môžeme sa tešiť na zmeny v krajinke. To je tiež sezóna pre objavovanie kultúrnych zaujímavostí v Leuvene a zážitkov z rôznych festivalov a výstav.

Zima (december - február) prináša chladné počasie s priemernými teplotami od -4 °C do 5 °C. Obdobia snehového záplatu sú v zime veľmi časté, ale okrem zimných športov ponúka Leuven množstvo podujatí, ktoré môžete navštíviť v zimných mesiacoch, aby ste sa zohriali.

Celkovo sa dá povedať, že Leuven je krásnym historickým miestom s prekrásnym počasím, ktoré ponúka množstvo príležitostí k objavovaniu a zábave. S veľkým množstvom zelených parkov, kaviarní, reštaurácií a záhrad je to miesto, ktoré si môžete vychutnať v každom ročnom období.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Leuven


1. Kde sa nachádza Leuven?
Leuven sa nachádza v Belgicku, konkrétne v provincii Flámsko-Brabantsko.

2. Aký je hlavný jazyk v Leuvene?
Hlavným jazykom v Leuvene je holandčina.

3. Aké je počasie v Leuvene?
Počasie v Leuvene je pomerne mierny, s miernymi zimami a teplými letami. Priemerné teploty sa pohybujú od -1°C v zime až po 23°C v lete.

4. Koľko obyvateľov má Leuven?
Leuven má približne 102 000 obyvateľov.

5. Aké turistické atrakcie môžem vidieť v Leuvene?
V Leuvene sa nachádza veľa historických zachovaných budov, vrátane radnice, katedrály sv. Petra, Univerzity v Leuvene a niekoľkých múzeí. Tiež je populárna návšteva pivovaru Stella Artois.

6. Ako sa dostanem do Leuvene z Bruselu?
Z Bruselu je možné sa dostať do Leuvene vlakom, ktoré zabezpečuje pravidelné spoje medzi týmito dvoma mestami. Cesta trvá približne 20 minút.

7. Ktoré univerzity sa nachádzajú v Leuvene?
V Leuvene sa nachádza slávna KU Leuven, jedna z najstarších a najprestížnejších univerzít v Európe.

8. Aké sú typické jedlá v belgickom Leuvene?
Typickými jedlami v Leuvene sú belgické wafle, hranolky servírované s omáčkou a malým množstvom mayonézy, ako aj belgické pivo, ktoré je veľmi populárne.

9. Existujú nejaké festivaly alebo udalosti v Leuvene?
Áno, v Leuvene sa koná mnoho festivalov a udalostí počas celého roka. Niektoré z najznámejších sú festival piva v apríli, Festival svetiel v decembri a ďalšie kultúrne a umelecké podujatia.

10. Ak hľadám ubytovanie v Leuvene, kde by som mal hľadať?
V Leuvene je k dispozícii široká škála ubytovacích možností vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Miestne cestovné kancelárie alebo webové stránky ponúkajú informácie o dostupnom ubytovaní v meste.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky