Objavte lety za najlepšie ceny

Belgicko Mechelen

Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Mechelen


1) Kde sa nachádza Mechelen?
Mechelen sa nachádza v Belgicku, v provincii Antverpy.

2) Aké sú hlavné turistické atrakcie v Mechelene?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Mechelene patria svetoznáma katedrála sv. Rumbolda, okolojazdecká veža, malby od Pietera Bruegela staršieho v kostole sv. Jána a Brouwerij Het Anker - pivovar, ktorý je domovom slávneho belgického piva Gouden Carolus.

3) Aký je hlavný jazyk, ktorý sa hovorí v Mechelene?
Hlavným jazykom v Mechelene je holandčina, no v meste sa tiež hovorí francúzsky a anglicky.

4) Ako sa dostanem z Bruselu do Mechelenu?
Z Bruselu sa do Mechelenu dá dostať vlakom, ktorý je pohodlným a rýchlym spôsobom prepravy. Cesta vlakom trvá asi 20 minút.

5) Sú vstupné poplatky na turistické atrakcie v Mechelene?
Niektoré turistické atrakcie v Mechelene majú vstupné poplatky, napríklad katedrála sv. Rumbolda. Cena vstupenky sa líši a závisí od veku a skupinovej veľkosti.

Dúfam, že tieto otázky a odpovede ti pomôžu. Ak máš ďalšie otázky, neváhaj sa opýtať.


Počasie Belgicko Mechelen


Belgicko a jeho mesto Mechelen sú známe svojím miernym a premenlivým počasím. Klimatické podmienky v tomto regióne bývajú ovplyvnené oceánskym a kontinentálnym ovzduším, čo prispieva k častej zmene počasia.

Mechelen sa nachádza v severnej časti Belgicka a je známy ako historické a turisticky atraktívne mesto. Jeho počasie je značne ovplyvnené morskými vplyvmi, ktoré prinášajú zväčša mierny vietor. Chladne a vlhko je tu hlavne v zime, kedy sa teploty pohybujú okolo 0 ° C a často zrána nad ránom sa vyskytujú mrazy. V lete je tu príjemné a teploty sa pohybujú okolo 20 ° C. Jún a júl sú zvyčajne najteplejšie mesiace, s priemernými maximálnymi teplotami od 23 ° C do 25 ° C.

Belgicko, vrátane Mechelenu, tiež trpí svojimi zasneženými zimami. Aj keď množstvo snehu sa môže líšiť, sneh tu nie je nezvyčajný ani v nižších nadmorských výškach. Väčšinou príde sneh v januári až februári. Zrána, keď je sneženie stále intenzívne, sa môže vytvoriť klzkosť ciest a chodníkov, preto je potrebné byť opatrný a bezpečný.

Dážď je v Mechelene bežný. Pršať tu môže kedykoľvek a prúd môže byť niekedy silný. Priemerné ročné zrážky sa pohybujú okolo 800 mm. Najviac prší v lete, konkrétne v júli, keď sa môže vyskytnúť aj tých 21 dažďových dní v mesiaci.

Na záver, počasie v Mechelene a Belgicku je premenlivé a ovplyvnene rôznymi faktormi vrátane morských vplyvov a kontinentálneho ovzdušia. Odporúča sa vždy sledovať predpovede počasia, najmä v zime a počas daždivých období. S prípravou na rôzne poveternostné podmienky je možné si užiť pobyt v Mechelene, a to nielen v hojnom množstve historických a kultúrnych pamiatok, ale aj v malebnej prírode, ktorú mesto ponúka.


Dovolenka Belgicko Mechelen


Belgicko je krásna krajina priamo v strede Európy a preslávila sa vďaka svojím mnohým historickým miestam, dokonca viac ako svojimi turistickými atrakciami. Jedno z takýchto miest, ktoré návštevníkov veľmi oslovuje, je mesto Mechelen. Leží v provincii Antverpy v Belgicku a ponúka výnimočnú kombináciu historického bohatstva a moderného charmantu.

KATEDRÁLA A GRAND PLACE

Jedným z hlavných turistických lákadiel v Mechelene je katedrála svätého Rumbolda, ktorá bola postavená v 16. storočí. Jej aj okolité budovy patria k najstarším a najimpresívnejším budovám v Belgicku. Katedrála je vysoká 97 metrov a jej výstavba trvala až 250 rokov. Najväčšou atrakciou pre turistov je však prekrásny výhľad na mesto z vrchu veže.

Grand Place je nádherné námestie, ktorého história siaha až do 13. storočia. Toto mesto je plné malebných uličiek, záhrad a palácov. Na trhu návštevníci nájdu napríklad zaujímavý mestský zámok, ktorý sa dnes používa ako protokolárny prvok miesta.

KRÁLOVSKÁ DROTTNINGENHOFPARK

V Mechelene ďalej nechýba veľa zelených plôch a parkov, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí chcú stráviť čas vonku. Jedným z najkrajších parkov v tomto meste je Kráľovská Drottingenhofpark. Návštevníci parku si môžu užiť prechádzky po nádherných chodníkoch, na ktorých sa nachádza veľa rôznych druhov kvetov a rastlín. Z parku je nádherný výhľad na historické časti Mechelene.

ZOO PLANCKENDAEL

Jednou z najobľúbenejších atrakcií je zoo v Planckendaeli. Nachádza sa asi len 10 minút mimo mesta Mechelen a ponúka ukážky viac ako 150 druhov zvierat, ktoré sú umiestnené v rôznych častiach parkov. Najväčšou atrakciou sú veľké predátory, takže návštevníci by sa nemali nechať odradiť počasím, kedže aj v zime sa dajú vidieť ich skvelé ukážky v staniach.

V Mechelene nájdete aj veľa ďalších turistických oblastí, ktoré stojí za to preskúmať. Ak teda hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, zábavy a dobrodružstva, Mechelen bude skvelou voľbou. Od turistickej základne po prechádzky a zábavu v parkoch, toto mesto má všetko pre každého. Stačí len vybrať správny čas a zaplánovať si svoju cestu.


Ubytovanie Belgicko Mechelen


Belgicko je krajinou bohatej histórie, nádherných architektonických skvostov a útulných miest. Medzi týmito miestami sa nachádza aj Mechelen, ktorého ubytovanie ponúka zaujímavé možnosti pre návštevníkov.

Mechelen je malé mesto v provincii Antverpy v Belgicku a má bohatú históriu, ktorá sa datuje až do stredoveku. Jeho unikátna poloha medzi mestami Antverpy a Brusel pridáva pridanú hodnotu jeho turistickému a kultúrnemu potenciálu.

Ak plánujete navštíviť Mechelen, nebudete mať problém nájsť ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu. Mesto ponúka širokú škálu možností od luxusných hotelov po cenovo dostupné penzióny a apartmány.

Pre tých, ktorí uprednostňujú luxusné ubytovanie a osobitný zážitok, sú v Mechelene k dispozícii niektoré pekné hotely. Napríklad Hotel Elisabeth Mechelen sa nachádza v centre mesta a ponúka elegantné izby so všetkými modernými vybaveniami. Nájdete tu aj útulnú reštauráciu zameranú na belgickú kuchyňu, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v menšom rozpočte, je možnosť zvoliť si penzión alebo apartmán. Penzión Martin's Patershof je unikátnym ubytovaním, pretože je situovaný v bývalej cirkvi. Jeho interiéry sú nádherne zrekonštruované a ponúkajú komfortné izby so štýlovým nábytkom. Apartmány v Mechelene sú tiež obľúbenou voľbou pre tých, ktorí preferujú samostatné ubytovanie a pohodlie domova. Mnoho z týchto apartmánov je plne vybavených kuchynkou a ponúka vám možnosť si pripraviť vlastné jedlá.

Okrem toho, Mechelen má tiež niekoľko možností pre tých, ktorí preferujú alternatívne spôsoby ubytovania, ako je napríklad rezervácia cez Airbnb. Táto možnosť vám umožní preskúmať miestny spôsob života a mať autentický zážitok zo života v belgickom meste.

Navyše, v Mechelene nájdete aj niekoľko kempov, ktoré sú ideálnym miestom pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú zažiť belgický vidiek. Kempy sa nachádzajú v malebnom prostredí, často v blízkosti riek a jazier, a ponúkajú klasické kempovacie zariadenia a občerstvenie pre svojich návštevníkov.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, Mechelen vám určite poskytne rôzne možnosti, z ktorých si môžete vybrať. S jeho bohatým kultúrnym dedičstvom, krásnou architektúrou a priateľskou atmosférou je to ideálne miesto na strávenie dovolenky alebo romantického víkendu. S nespočetnými možnosťami na ubytovanie nájdete to, čo potrebujete, aby sa vám táto belgická destinácia stala nezabudnuteľnou.


Letenka Belgicko Mechelen


Belgické mesto Mechelen: Skrytý skvost v centre Európy

Mechelen je jedno z tých miest, ktoré nie je príliš známe, ale čo sa týka krásy a histórie, určite sa nenechá prehliadnuť. Táto pôvabná destinácia sa nachádza len pár kilometrov od Bruselu a predstavuje skutočný skvost v centre Európy. Keďže dostať sa sem je veľmi jednoduché, neváhajte a rezervujte si letenku do Mechelenu hneď teraz.

Historické centrum mesta, ktoré sa rozkladá okolo veľkého trhu, je nabitý fascinujúcou architektúrou a históriou. Prechádzka po úzkych uličkách vás prevezme späť v čase a umožní vám objavovať stredoveké klenoty, ako sú napríklad grófsky palác a krásne gotické kostoly. Navštívte Katedrálu sv. Rumbolda - jej výška vám umožní vychutnať si úchvatný výhľad na celé mesto.

Mechelen je známy aj svojou bohatou kultúrou a umením. Prechádzajte sa po múzeách a galériách, kde si môžete vychutnať diela známych umelcov či objavovať miestnu tvorbu. Nevynechajte návštevu Múzea Hendrika Consciena, ktoré je zamerané na vývoj belgickej kultúry.

Ak sa radi oddávate nakupovaniu, Mechelen vás tiež nezklame. Miestne obchodné centrá a butiky ponúkajú širokú paletu obchodov, kde si môžete vybrať od oblečenia až po unikátne suveníry. Po náročnom nákupnom zážitku si môžete oddýchnuť v jednej z mnohých kaviarní alebo reštaurácií a vychutnať si miestne belgické špeciality, ako je slávny belgický čokoládový kanál alebo tradičné vlnené placky.

Čo by ste si tiež nemali nechať ujsť, je prechádzka po krásnych záhradách a parkoch, ktoré Mechelen ponúka. Rozmanitosť rôznych zelene vyčarí úsmev na každom tvári, bez ohľadu na vek. Môžete navštíviť krásny Kráľovský park alebo sa vydať na romantickú plavbu po rieke Dijle, čo je úžasný spôsob, ako spoznať mesto z inej perspektívy.

Mechelen je skrátka ticho stojacim skvostom, ktorý si zasluhuje oveľa viac pozornosti. Atmosféra tohto belgického mesta vyžaruje pokoj a čaro minulosti. Neváhajte a rezervujte si letenku do Mechelenu na svoje nasledujúce dovolené a presvedčte sa sami. Skvelé pamiatky, kultúra, umenie a najlepšie belgické lahôdky - to všetko vás čaká v Mechelene.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky