Objavte lety za najlepšie ceny

Belgicko Tournai

Ubytovanie Belgicko Tournai


Belgické mesto Tournai: Klenot v srdci Valónska

Belgické mesto Tournai, tiež známe ako Tournai, je skutočným klenotom nachádzajúcim sa v srdci Valónska. Táto malebná destinácia je považovaná za jedno z najstarších miest v Belgicku a každý rok pritiahne tisíce turistov svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou.

Prvým zastavením pre väčšinu návštevníkov je Grand-Place alebo Veľké námestie, ktoré je považované za jedno z najkrajších námestí v Belgicku. Dominuje mu námestná veža s veľkou hodinovou vežou zloženou z viacerých častí, ktorá je súčasťou katedrály Notre-Dame de Tournai, jednej z najdôležitejších stavieb v meste. Táto gotická katedrála je zároveň zapsaná na zozname Svetového dedičstva UNESCO a je pre turistov jedným z najvyhľadávanejších miest v meste.

Okrem katedrály existuje v Tournai množstvo ďalších fascinujúcich historických pamiatok. Patrí sem napríklad Château de Tournai, najstarší zámok v Belgicku, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Navštíviť ho môžete a zároveň sa prejsť rozľahlými záhradami v blízkosti zámku. Odtiaľto je tiež výhľad na rieku Scheldt, ktorá je životnou žilou mesta.

Keď už sme pri rieke Scheldt, nezabudnite sa vydať na prechádzku po nábreží. Je to skvelý spôsob, ako objaviť mesto a vychutnať si jeho atmosféru. Nájdete tu množstvo príjemných reštaurácií a kaviarní, kde si môžete oddýchnuť a ochutnať miestne dobroty.

A ak hľadáte niečo nezvyčajné, určite navštívte Musée d'Histoire et d'Archéologie de Tournai, kde sa nachádza vyše 10 000 exponátov z obdobia od praveku po súčasnosť. Toto múzeum je skutočnou skrytou perľou pre milovníkov histórie a archeológie.

Pre tých, čo si radi užívajú prírodu, Tournai ponúka aj skvelé možnosti. Môžete si prejsť parkom Jardins de l'Evêché alebo Botanickou záhradou mesta, kde si môžete vychutnať pokojnú prechádzku a relaxovať v zelene.

V tomto úžasnom meste nájdete aj množstvo ubytovacích možností, či už preferujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo moderne zariadené apartmány. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, v Tournai určite nájdete vhodné ubytovanie pre váš pobyt.

Ak plánujete návštevu Belgicka, nevynechajte toto jedinečné mesto. Tournai vám ponúkne nielen obrovské množstvo histórie a kultúry, ale aj príjemné prostredie s úchvatnou architektúrou a pohostinnými ľuďmi.


Letenka Belgicko Tournai


Belgicko Tournai: Malé historické mesto plné kultúry a krásnych pamiatok

Belgické mesto Tournai, tiež známe ako "Treveri" alebo "Turnacum", sa nachádza v provincii Henegavsko na západnom pobreží Belgicka. S historickými pamiatkami a bohatou kultúrou je toto malé mesto jedným zo skrytých pokladov Belgicka, ktoré stojí za to objaviť.

Prvým krokom na ceste do Tournai je samozrejme získanie letenky. Niekoľko leteckých spoločností ponúka priame lety z rôznych európskych miest do Bruselu, hlavného letiskového uzla pre Belgicko. Po prílete do Bruselu môžete sa rozhodnúť pre vnútroštátny let do letiska Brussels South Charleroi Airport, ktoré je najbližšie k Tournai, alebo si vybrať iné druhy dopravy ako vlak alebo autobus.

Keď už ste v Tournai, je množstvo pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Patrí sem najmä katedrála Notre-Dame, ktorej výstavba začala v 12. storočí a bola dokončená až v 19. storočí. Katedrála je jedným z najhlavnejších románskych a gotických pamiatok v Belgicku a bola zaradená na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Je považovaná za jeden z najkrajších kostolov v Európe s nádhernými vitrážami a veľkolepými sochami.

Kráčajte po uliciach mesta a objavujte ďalšie zaujímavé pamiatky, ako je napríklad Belfort, stavba s vežou, ktorá v minulosti slúžila ako obranná veža, ale dnes je to symbol mesta. Na vrchole sa nachádza 257 schodov a ponúka nádherný výhľad na celé mesto.

Po prechádzke môžete sa vybrať do múzeí v meste. Muzeum výtvarných umení v Tournai je domovom bohatých zbierok umenia od stredoveku po súčasnosť. Muzeum historického umenia je ďalšou zaujímavosťou, kde môžete objaviť artefakty z rôznych historických období. Osobitne hodnotné sú rímske mozaiky a artefakty z rímskeho obdobia.

Ak máte chuť na miestnu kuchyňu, môžete ochutnať belgické špeciality v jednej z miestnych reštaurácií alebo kaviarňach. Belgické pivo a čokoláda sú svetoznáme a určite si ich nechajte vyskúšať. Pre milovníkov sladkého je tu aj tradícia bagiet a waflov.

Okrem histórie a kultúry môžete si vychutnať aj prírodu v okolí Tournai. Mesto je obklopené krásnymi parkmi a záhradami, kde si môžete oddýchnuť po poznávaní pamiatok. Západoslovenské jazerá a svet známe jazero Péronnes, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta, sú ideálnym miestom pre piknik či prechádzky v prírode.

Tournai, so svojou bohatou históriou a kultúrou, ponúka návštevníkom jedinečný zážitok. Nech už ste zanieteným milovníkom histórie, umenia, prírody alebo jednoducho len hľadajúcim pokojné malé mesto na oddych, Belgicko Tournai vám poskytne všetko, čo si želáte. Stačí zabezpečiť si letenku a vyraziť na objavovanie jedného z najkrajších miest v Belgicku.


Dovolenka Belgicko Tournai


Dovolenka v Belgicku: Objavte krásy mesta Tournai

Belgicko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, pestrým kultúrnym dedičstvom a nádhernými prírodnými pamiatkami. Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku, určite by ste nemali vynechať návštevu malebného mesta Tournai.

Tournai, nachádzajúci sa len zhruba hodinu jazdy od Bruselu, je jedným z najstarších miest v Belgicku a pýši sa titulom UNESCO Svetové dedičstvo. Jeho výnimočná história sa viaže ku starovekým rímskym dobytkám a biskupskému mestu, ktorého vznik siaha až do 5. storočia. Navštívené Tournai je tak jedinečným zážitkom, kde môžete objavovať stopy minulosti a presúvať sa v čase.

Prvým hlavným bodom na vašej cestovateľskej trase by mala byť Kathedrála Notre-Dame de Tournai. Táto majestátna budova je jednou z najstarších gotických katedrál v Európe a je zároveň označovaná ako jeden z najdôležitejších pamiatok belgického románskeho a gotického umenia. Jej nádherná architektúra a bohaté umelecké diela, ako napríklad slávna Tournaiská pieta, vás úplne uchvátia.

Po návšteve katedrály si určite nezabudnite spraviť prechádzku historickým centrom mesta. Stretáte sa tu s úzkymi uličkami, malebnými domčekmi a významnými miestami ako radnica, ktorá je tiež zaradená medzi svetové prírodné dedičstvo UNESCO. Pri prechádzke môžete nahliadnuť aj do múzeí, kde si budete môcť bližšie prezrieť bohatú históriu a kultúru Tournai.

Ak milujete umenie, navštívte múzeum Musée des Beaux-Arts. Nachádza sa v bývalej jezuitskej koleji a ponúka širokú zbierku obrazov, soch a grafických diel od umelcov ako Rubens, Van Gogh a Ensor. Je to skutočný raj pre všetkých milovníkov umenia.

Okrem histórie a kultúry môžete tiež objaviť nádhernú prírodu, ktorá obklopuje Tournai. Parklesquelles je perfektným miestom na prechádzky a oddych. Svojím krásnym jazerom, zelenou trávou a farebnými kvetmi vám ponúka príjemné miesto pre piknik alebo relax. Ak máte radi aktívny oddych, môžete si požičať bicykel a preskúmať okolité cyklotrasy.

A samozrejme, nemôžem zabudnúť na jedinečné belgické lahôdky. Skúste si tu typickú belgickú čokoládu, wafle alebo pivný guláš. Belgická kuchyňa je jednou z najchutnejších na svete a mesto Tournai vám ponúka bohatú paletu gastronomických zážitkov.

Tournai je skutočnou perličkou v Belgicku a ponúka niečo pre každého. Je to miesto, ktoré vás stále prekvapuje svojou krásou a históriou. Ak plánujete dovolenku v Belgicku, neváhajte a navštívte Tournai - budete ohromení jeho kultúrnym dedičstvom a neopakovateľnou atmosférou.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Tournai


Najčastejšie otázky týkajúce sa Belgicka (špecificky mesta Tournai) môžu byť:

1. Kde sa v Belgicku nachádza Tournai?
Tournai sa nachádza na západe Belgicka, v regióne Valónsko.

2. Aký je populárny cieľ v Tournai?
Jedným z populárnych cieľov v Tournai je katedrála Notre-Dame de Tournai, ktorá je zahrnutá v UNESCO zozname svetového dedičstva. Ďalšie zaujímavosti sú Belfort a Beffroi de Tournai, múzeum prírodných a archeologických vied a mnoho ďalších.

3. Ako sa dostanem do Tournai?
Do Tournai sa môžete dostať vlakom, autobusom alebo autom. Mesto má dobre spojenie so susednými belgickými mestami aj s Francúzskom.

4. Existuje ubytovanie v Tournai?
Áno, Tournai ponúka rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.

5. Aké sú tradičné jedlá v Belgicku/Tournai?
V Belgicku sú populárne jedlá ako moules-frites (kôprovky s hranolkami), waffles a belgická čokoláda. V Tournai môžete tiež ochutnať miestne špeciality, ako je Tournai korzo (pečená rýbacia polievka) alebo Tarte al d'jote (quiche s kelom).

6. Kedy sa konajú slávnosti v Tournai?
V Tournai sa koná množstvo slávností a podujatí počas celého roka. Niektoré z najznámejších sú Tournai Kermesse (tradičný jarmok) a Tournai Folklorique (tradičné folklórne festivaly).

7. Musím hovoriť francúzsky v Tournai?
Hoci je francúzština hlavným jazykom v Tournai, mnoho obyvateľov rozumie aj angličtine. Bude však užitočné sa naučiť základy francúzštiny, aby ste sa v meste lepšie dorozumeli.

Tieto odpovede sa môžu meniť v závislosti od konkrétneho miesta a okolností, ale zákazníkom by mali poskytnúť základné informácie o Belgicku a Tournai.


Počasie Belgicko Tournai


Belgicko je známe svojim miernym a mierne vlhkým podnebím. Nachádza sa v západnej Európe a tvorí súčasť Beneluxu. Belgické mesto Tournai leží na západe krajiny a je jedným z najstarších miest v Belgicku. Jeho poloha je veľmi dôležitá, pretože sa nachádza blízko francúzskeho pohoria Ardenské pohorie a je len niekoľko kilometrov od belgicko-francúzskej hranice.

Počasie v Tournai je typické pre kontinentálne podnebie so vplyvom Atlantiku. Zimy sú obyčajne chladné a mrazy nie sú neobvyklé. Priemerné teploty sa pohybujú od 0 ° C do 5 ° C. Sneh pokrýva mesto niekoľkokrát počas zimy, ale jeho množstvo je zvyčajne tolerovateľné a nevytvára zásadné obmedzenia pre obyvateľov.

Jarné obdobie je často premenlivé s teplými a chladnými dnami. Teploty sa postupne zvyšujú a pohybujú sa od 10 ° C do 15 ° C. V jarnom období je tiež zvyčajné vidieť viac dažďa, keďže Belgicko je známe svojou vlhkosťou počas celého roka.

Leto v Tournai prináša teplejšie a vlhkejšie počasie. Priemerné teploty sa pohybujú od 20 ° C do 25 ° C, ale teploty vyššie ako 30 ° C nie sú neobvyklé. Toto obdobie je tiež zahalené občasnými búrkami a dažďovými prehánkami.

Jeseň sa vyznačuje striedaním teplejších a chladnejších dní. Teploty klesajú na približne 10 ° C až 15 ° C. Ochladzujúce sa teploty a častejšie dažde znamenajú, že stromy v Tournai začínajú meniť farbu lístia a vytvárajú scenériu s nádhernými jeseňami.

Celkovo vzaté, počasie v Tournai je mierne a vlhké, s miernymi zimami a priemernou teplotou počas leta. Ak sa vyberiete na návštevu tohto belgického mesta, vždy je vhodné si vziať so sebou deštník alebo pršiplášť kvôli jeho vlhkému prostrediu a zmenlivému počasiu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky