Objavte lety za najlepšie ceny

Beliz Great Blue Hole

Ubytovanie Beliz Great Blue Hole


Belize Great Blue Hole je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Belize. Toto jedinečné miesto, odkryté akorát tak pred niekoľkými desaťročiami, sa nachádza v pobrežnom území Belize, asi 70 kilometrov západne od mesta Belize City.

Belize Great Blue Hole je veľkou vodnou dolinou s priemerom približne 300 metrov a hĺbkou okolo 125 metrov. Je to najväčšia podmorská modrá diera na svete a bola vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO. Svoje meno získala kvôli svojej unikátnej tmavomodrej farbe vody.

Okrem samotného vodného útvaru je tu aj mnoho farebných korálových útesov a diverse podvodný život. Vzácnymi tvormi, ktoré tu môžete vidieť, sú napríklad veľké morské želvy, morské koníky a rôzne druhy rýb. Preto je miesto veľmi obľúbené nielen medzi potápačmi, ale aj medzi vodnými športovcami a fotografmi.

Ubytovanie v blízkosti Belize Great Blue Hole je skvelou možnosťou, ak plánujete navštíviť túto lokalitu. V okolí sa nachádzajú rôzne tradičné bungalovy a luxusné hotely, ktoré vám ponúkajú vynikajúce zázemie a pohodlné ubytovanie počas vášho pobytu.

Jednou z možností je ubytovať sa v jednom z mnohých rezortov, ktoré sú situované v blízkosti belizskeho pobrežia. Tieto rezorty sú známe svojimi luxusnými ubytovacími možnosťami a sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú radi pohodlie a kvalitu. Mnohé z nich majú pláže priamo priamo z hotela a ponúkajú rôzne aktivity, ako sú potápanie, rybolov, plachtenie a mnoho ďalších.

Na druhej strane, ak preferujete viac autentický zážitok, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných bungalovoch. Tieto bungalovy, niektoré z nich postavené na kolách, ponúkajú prekrásne výhľady na more a jedinečnú atmosféru. Často sú vybavené vlastnou kuchyňou, kúpeľňou a súkromnou verandou, čo vám umožní vychutnať si pohodu a súkromie.

Kdekoľvek sa rozhodnete ubytovať, v blízkosti Belize Great Blue Hole budete mať jedinečnú príležitosť objaviť krásu tohto fascinujúceho prírodného útvaru. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh, milovník prírody alebo len obyčajný turista, budete mať možnosť preskúmať toto úžasné miesto a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky.

Všimnite si však, že Belize Great Blue Hole je chránenou oblasťou a preto je nevyhnutné dodržiavať všetky pokyny a pravidlá. Lokálne výletné spoločnosti a ubytovacie zariadenia môžu zorganizovať jedinečné výlety a potápačské kurzy, takže si môžete plne vychutnať svoj čas v tomto nádherne konzervovanom prostredí.

Nakoniec, odporúčam, aby ste si naplánovali aspoň pár dní pobytu v okolí Belize Great Blue Hole. Tento útvar je nesmierne vzácny a preto je dobré si ho naplno vychutnať a stráviť v ňom dostatok času. Ubytovanie v tejto oblasti vám umožní zažiť pokoj a krásu tohto miesta, ako aj preskúmať jeho podmorské tajomstvá.


Dovolenka Beliz Great Blue Hole


Beliz Great Blue Hole – Ostrovský raj pod hladinou

Ak si hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo a neviete sa rozhodnúť medzi potápaním a dovolenkou, poďte do oblasti Beliz a navštívte Great Blue Hole.

Great Blue Hole sa nachádza v srdci koralovej oblasti v strednej Amerike a predstavuje jeden z najkrajších potápačských cieľov na svete. Jedná sa o podvodný kráter, ktorý je široký asi 300 metrov a hlboký 124 metrov. Na jeho dne sa nachádza spektakulárny krasový útvar so zvláštnymi skalnými formáciami.

Tento unikátny prírodný úkaz bol pre vodných bežných už len v roku 1971 objavený Jacquesom-Yvesom Cousteauom, slávnym francúzskym oceánografom. Dnes sa stal slávnym turistickým miestom, ktoré každoročne privádza množstvo turistov z celého sveta.

Keď sa pozriete z letiska na Great Blue Hole, nevyzerá to zaujímavo. No keď sa potopíte do jeho hlbín, otvoria sa pred vami krásy podmorskej fauny a flóry. Pre potápačov predstavuje obrovskú výzvu, no napriek tomu si môžu užívať nádherné výhľady na koraly, rôzne druhy rýb či iné podmorské tvory. Medzi obľúbenými druhmi rýb, ktoré sa tu vyskytujú, sú napríklad žraloci modré a tigre alebo barracudy.

Great Blue Hole je teda ideálny miestom pre tých, ktorí sa radi potápajú a chcú vidieť niečo naozaj úchvatné. Okrem samotného potápania si môžete užiť aj plachtenie, rybačky či nečakané zážitky so delfínmi či veľrybami.

Beliz je ideálny cieľ pre dovolenkových turistov, ktorí milujú nádhernú prírodu. Okrem Great Blue Hole tu nájdete aj ďalšie turistické atrakcie, ako sú tropické pláže, džungľu plnú exotických zvierat, archeologické nálezy Mayov či národný park.

Pripravte sa na dobrodružstvo a zároveň relax v Raji pod hladinou a navštívte Great Blue Hole v Beliz. Nezabudnuteľné zážitky sú tu zaručené.


Letenka Beliz Great Blue Hole


Beliz Great Blue Hole je jedným z najfascinujúcejších a najznámejších potápaciach miest na svete. Nachádza sa v Karibskom mori, pri pobreží Belize v Strednej Amerike. Toto nádherné miesto je často označované za sedem divov sveta a je jedným z hlavných turistických atrakcií Belize.

Great Blue Hole je podmorský krasový v blízkosti Lighthouse Atoll. Má tvar obrovského okrúhleho otvoru so zdvihnutými okrajmi, ktoré sa rozprestierajú na priemer približne 300 metrov a dosahujú hĺbku asi 125 metrov. Dno tejto obrovskej jaskyne je pokryté úchvatnými koralmi, rôznymi druhmi rýb a morskými živočíchmi, vďaka čomu je tento potápačský raj. Navyše, letectvočkrutie vraky lode sú tiež prítomné na dne Blue Hole, čo je ďalší dôvod, prečo je toto miesto skutočne jedinečné.

Jedným z najčastejších spôsobov, ako si vychutnať krásy Great Blue Hole, je potápať sa. Skúsení potápači majú možnosť preskúmať jaskyňu a zlepšiť svoje potápačské zručnosti. Prieskum týchto miest si však vyžaduje školenie a skúsenosti. Pre menej skúsených potápačov je tu aj možnosť vychutnať si povrchový potápačský zážitok. Môžete sa vydať na lodnom výlete, odkiaľ môžete obdivovať krásu modrého otvoru z povrchu mora.

Okrem potápania si môžete vychutnať aj iné aktivity v okolí Great Blue Hole. Jachtovanie, rybolov a šnorchlovanie sú ďalšie populárne aktivity, ktoré môžete podniknúť počas svojej návštevy. Toto miesto je skutočným rájem pre ľudí, ktorí sa radi bavia vo vode a radi objavujú podmorský svet.

Ak sa chystáte na cestu do Belize a plánujete navštíviť Great Blue Hole, nemali by ste vynechať príležitosť obdivovať tento unikátny prírodný úkaz. Existuje mnoho možností, ako sa sem dostať. Jednou z možností je cesta lodou z okolitých ostrovov, ako napríklad Caye Caulker alebo San Pedro. Silnou možnosťou je tiež využiť vrtuľník alebo malé letadlá na prelet nad Modrým otvorom, čo je nezabudnuteľná skúsenosť.

Great Blue Hole v Belize je skutočne úžasným miestom, ktorý každý milovník dobrodružstva by mal vidieť. S čarovným podmorským svetom, úchvatnou krajinou a množstvom aktivít pre návštevníkov, toto miesto nevyhnutne vytvára dojem. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku v Karibiku, nezabudnite zaradiť Beliz Great Blue Hole na svoj zoznam a zažiť jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Great Blue Hole


1. Čo je Beliz Great Blue Hole?
- Beliz Great Blue Hole je podvodná jaskyňa v tvare veľkého okrúhleho otvoru v Belize.

2. Ako veľká je Beliz Great Blue Hole?
- Má priemer približne 300 metrov a hĺbku približne 125 metrov.

3. Aká je povrchová teplota vody v Beliz Great Blue Hole?
- Teplota vody v povrchových vrstvách sa pohybuje medzi 26-28 stupňami Celzia.

4. Aká je viditeľnosť vo vode Beliz Great Blue Hole?
- Viditeľnosť vo vode je zvyčajne v rozmedzí 30-40 metrov, čo je vynikajúce pre potápanie a skúmanie jaskyne.

5. Aké druhy morských a korálových druhov môžem vidieť v Beliz Great Blue Hole?
- Medzi bežné druhy, ktoré môžete vidieť, patria žraloky, rejnoci, murény a rôzne druhy korálov.

6. Ako sa tam dostanem?
- Beliz Great Blue Hole sa nachádza asi 70 kilometrov od pobrežia Belize a najlepšou možnosťou je cestovať lodou z niektorého z okolitých letovísk.

7. Koľko trvá potápanie v Beliz Great Blue Hole?
- Potápanie v jame trvá zvyčajne približne 25-30 minút.

8. Je potrebné sa prihlásiť na potápanie v Beliz Great Blue Hole?
- Áno, potápanie v jame je regulované a väčšinou je potrebné si miesto dopredu rezervovať prostredníctvom miestneho potápačského centra.

9. Aká je cena potápania v Beliz Great Blue Hole?
- Cena potápania sa líši v závislosti od potápačského centra, ale zvyčajne sa pohybuje medzi 200-300 dolármi na osobu.

10. Existujú iné atrakcie v okolí Beliz Great Blue Hole?
- Áno, okolitá oblasť Belize ponúka rôzne atrakcie ako napríklad pláže, korálové útesy a národné parky, ktoré stojí za návštevu.


Počasie Beliz Great Blue Hole


Belízsky Veľký modrý otvor je miestom, ktoré priťahuje množstvo vodných športovcov a dobrodruhov. Toto miesto je známe nielen svojou krásou ale aj svojimi jedinečnými poveternostnými podmienkami.

Belizský veľký modrý otvor má unikátnu podmorskú formáciu. Je to veľký okrúhly otvor s priemerom 300 až 400 metrov a hĺbkou viac ako 120 metrov. Táto prírodná zaujímavosť sa nachádza asi 70 kilometrov od pobrežia Belize.

Čo sa týka počasia v oblasti Belizského veľkého modrého otvoru, je to väčšinou veľmi priaznivé. Celý rok je teplo, s priemernou teplotou vzduchu okolo 30 stupňov Celzia. Aj keď v oblasti môže dôjsť k dažďu, je to zvyčajne rýchly prechodný jav. Toto miesto je obľúbené vďaka jasným a pokojným vodám. Taktiež je to ideálne miesto na potápanie pre nadšencov, s vodami, ktoré nikdy nie sú chladné.

Divoká nevyspytateľnosť Belizského veľkého modrého otvoru prilákala niekoľko významných osôb ako napríklad Jacques-Yves Cousteau, ktorý tam roku 1972 prebehol celosvetovú televíznu reláciu. Ďalšími osobnosťami, ktoré sa týmto miestom s nádejou bavili, boli aj Miriam Rothschildová, Richard Branson a další.

Belizský veľký modrý otvor ponúka široké spektrum aktivít, vrátane potápania, lovu rýb, kajakovania, pozorovania vtákov a opaľovania. Bez ohľadu na to, aké aktivity sa rozhodnete vykonať, určite sa budete stretávať s nádhernou prírodou a vynikajúcimi podmienkami počasia. Medzi najlepšími aktivitami sú potápanie a pozorovanie množstva druhov morských živočíchov.

Belizský veľký modrý otvor je krásnym miestom, ktoré učarovalo mnohým návštevníkom. Bez ohľadu na to, či ste nadšeným potápačom alebo pohodlným plavcom, tento magický kúsok sveta ponúka veľa zábavy a dobrodružstva. Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo, určite navštívte Belizský veľký modrý otvor.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky