Objavte lety za najlepšie ceny

Beliz Sarteneja

Počasie Beliz Sarteneja


Beliz Sarteneja je malé obydlie nachádzajúce sa na severozápade Belize v oblasti Corozal. Toto miestne obydlie sa nachádza pri pobreží Karibského mora a je známe svojimi nádhernými plážami a tropickým počasím.

Beliz Sarteneja je známe pre svoje teplé, vlhké a tropické podnebie, ktoré je prirodzenou súčasťou Krajiny Belize. Toto podnebie je svedkom vysokých teplôt počas celého roka, kde sa priemerné teploty pohybujú v rozmedzí od 24°C do 31°C.

Obdobia sucha a dažďa

Beliz Sarteneja má dve jasne oddelené obdobia: suché a daždivé. Obdobie dažďov trvá od júna do novembra, kedy sú zvyčajne najsilnejšie búrky, ktoré spôsobujú silné veterné a dažďové zrážky. Búrky bývajú časté a intenzívne, ale sú zriedkavé, aby dlho trvali. Počas obdobia sucha od decembra do mája, sa zvyčajne vyskytujú silné dažde a skôr prízemné zrážky.

Vlhkosť a vietor

Sarteneja má veľmi vysokú relatívnu vlhkosť, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 70%-90%. Toto vysoké množstvo vlhkosti spôsobuje pocit držania sa za náprsník aj počas chladnejších dní. Nočné teploty môžu byť niekedy menej vlhké, ale môžu sa pohybovať okolo 25°C.

Vietor vo Sarteneja sa udržuje počas celého roka, pričom striedavo fúka od mora a od pevniny. Vietor je obzvlášť silný počas búrok a môže byť dosť náročný na prechádzanie sa po pláži.

Vplyv počasia na turizmus

Beliz Sarteneja láka turistov z celého sveta, ktorí sa prichádzajú pozrieť na miestne prírodné krásy a tropické podnebie. Obdobie sucha od decembra do mája, je obľúbeným obdobím turistov, vďaka ideálnej teplote a nižšej vlhkosti. Pláže sú tiež v tomto období obvykle menej rušené a menej preplnené.

V období dažďov od júna do novembra, turisti obvykle nenavštevujú, kvôli častým dažďom a búrkam. Niektorí turisti však obľubujú túto časť roka, pretože počas daždivého obdobia sa môžete tešiť na krajšie a zelenejšie krajiny a tiež na nižšie ceny v hoteloch a turistických ubytovaniach.

Zhrnutie

Beliz Sarteneja je známa svojim teplým, vlhkým a tropickým počasím, ktoré je rovnaké počas celého roka. Toto miesto má dve výrazne oddelené obdobia: suché a daždivé. Obdobie dažďov od júna do novembra je obvykle silnejšie, ale obdobie sucha od decembra do mája, je tiež pekné a ideálne pre turistov, ktorí chcú užívať tropické podnebie bez nepríjemnej vlhkosti a búrok. Vietor je v Sarteneja bežný, avšak počas daždivého obdobia môže byť silný a náročný na prechádzky po pláži. Bez ohľadu na sezónu, Beliz Sarteneja zostáva turistickou destináciou krajiny Belize.


Dovolenka Beliz Sarteneja


Beliz Sarteneja - raj na zemi, kde sa spájajú kultúra, príroda a dobrodružstvo

Beliz Sarteneja je malé a útulné mestečko na severovýchodnej pobrežie Belizie. Nachádza sa na brehoch Karibského mora, ktoré tu tvorí krásne pláže a útesy. Toto miesto je jedným z tajomstiev, ktoré ešte neobjavila turistická mašinéria a preto je tu množstvo neotvorených a neobjavených miest, ktoré čakajú na objavovateľov. Ak hľadáte miesto, kde sa spojíte s tradičnou kultúrou, okúsite adrenalinové dobrodružstvá a vychutnáte si krásy prírody, tak Sarteneja je pre vás tou správnou voľbou.

Kultúra a miestni obyvatelia

Napriek tomu, že Sarteneja nie je turistickým strediskom, je to miesto bohaté na tradičnú kultúru a miestnych obyvateľov. V mestečku nájdete množstvo autentických reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné belizské jedlo a nápoje pri miestnych tanečných predstaveniach. Okrem toho, môžete sa zúčastniť aj tradičných osláv a festivalov, ktoré sa počas celého roka konajú v okolí.

Príroda a dobrodružstvo

Pokiaľ hľadáte dobrodružstvo, Sarteneja vám určite ponúkne množstvo možností. Pre tých najodvážnejších sú tu adrenalinové vodné športy ako je napríklad kiteboarding alebo windsurfing. Ak preferujete pozorovanie morskej fauny, tak sa môžete vydať na potápanie podľa pobrežia a objaviť množstvo farebných korálov a rýb. V okolí Sarteneja sa nachádza aj najväčší belizský prales - Rio Bravo Conservation Area, kde môžete objavovať nekonečné lesy a pozorovať zvieratá ako sú napríklad manati, jaguáry a tapíry.

Pláže a odpočinok

Po celodennej akcii a objavovaní krás okolia môžete vo večerných hodinách oddýchnuť na krásnej pláži a vychutnať si krásne západy slnka alebo pozorovať miestnych rybárov pri ich každodenných aktivitách. Pláže sú tu úplne pusté, takže si môžete užiť naplno súkromie a pokoj. Väčšina ubytovania ponúka aj bazén, kde sa môžete osviežiť po celodennej únave.

Sarteneja je miestom, kde čas plynie inak. Tu sa môžete oddýchnuť od ruchu moderného sveta a vychutnať si prírodnú krásu v jej najautentickejšej podobe. To, čo tento kúsok raja robí výnimočným, je kombinácia jedinečnej kultúry s nádherným prostredím a nevyčerpateľnými možnosťami dobrodružstva. Ak sa rozhodnete tráviť dovolenku tu, budete mať zaručený nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Sarteneja


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do Sarteneje?
- Najlepší spôsob je prenajať si automobil alebo využiť službu taxislužby.

2. Koľko trvá cesta z letiska do Sarteneje?
- Cesta trvá približne 2 hodiny.

3. Aké sú najlepšie pláže v Sarteneje?
- Niektoré z najlepších pláží v Sarteneje sú Pláž Hok'ol Kin, Pláž Playa Blanca a Pláž Playa Los Sapos.

4. Viete mi odporučiť niektoré dobré reštaurácie v Sarteneje?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v Sarteneje sú Restaurante El Dorado, Restaurante Alamilla a Restaurante El Capitán.

5. Aké aktivity sa dajú v Sarteneje robiť?
- V Sarteneje sa dá relaxovať na pláži, využívať vodné športy ako potápanie a rybolov, alebo navštíviť miestne múzeum alebo prisúdiť si masáž v niektorom z miestnych wellness centier.

6. Existuje v Sarteneje možnosť ubytovať sa v hoteli?
- Áno, v Sarteneje nájdete niekoľko hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú pohodlné a príjemné ubytovanie.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Sarteneje?
- Najlepší čas na návštevu Sarteneje je v suchom období od decembra do apríla, keď je teplé a suché počasie.

8. Je v Sarteneje bezpečné cestovať?
- Sarteneje je pomerne bezpečné miesto cestovania, ale je vždy dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad sledovať svoje cennosti a vyhnúť sa osamelým alebo zle osvetleným oblastiam v noci.

9. Aké ďalšie miesta v okolí Sarteneje stojí za návštevu?
- Niektoré z ďalších miest, ktoré stoja za návštevu v blízkosti Sarteneje, sú rezervácia babka bolonská, Rezervácia Babka Cenote a Mestská rezervácia Ciénaga de Términos.

10. Ako sa nazývajú miestne tradičné jedlá v Sarteneje?
- Niektoré z miestnych tradičných jedál v Sarteneje sú ceviche, plodohubé ​​mäso a ryby, burritos a tacos.


Ubytovanie Beliz Sarteneja


Beliz Sarteneja je typická karibská rybárska dedinka ležiaca na severozápade Belize, s krásnymi bielymi plážami a sýtorom korálových útesov. Ak sa chystáte navštíviť tento krásny kúsok sveta, budete potrebovať ubytovanie v Sarteneja. Môže to byť trochu ťažké, pretože Sarteneja je malá obec s obmedzeným množstvom hotelov, motelov a penziónov. Tu je niekoľko možností na ubytovanie, ktoré by mohli byť zaujímavé pre cestovateľov z celého sveta.

North Front Street Hotel - Tento hotel sa nachádza neďaleko centra obce Sarteneja, iba pár krokov od pláže. Hotel ponúka priestranné izby s klimatizáciou a základnými zariadeniami vrátane televízie a súkromnej kúpeľne. Okrem toho je k dispozícii aj miestnosť s kuchynkou a spoločenská miestnosť. North Front Street Hotel ponúka aj možnosť využívať miestne plavby loďou alebo vodné športy.

Lamanai Riverside Retreat - Tento hotel sa nachádza na oboch stranách rieky New River, čo znamená, že má krásny výhľad z každej strany. Hotel ponúka štýlové izby s klimatizáciou, súkromnou terasou a spoločnou oblasťou s kuchynkou. Medzi ďalšie zariadenia patrí vonkajší bazén, klimatizovaná posilňovňa a sauna.

Honey's Hotel - Honey's Hotel je tradičný karibský hotel nachádzajúci sa v centre Sarteneja a iba niekoľko metrov od pláže. Hotel ponúka jednoduché, ale príjemné izby a spoločné priestory, ako sú kuchynka a terasa. Okrem toho, Honey's Hotel má vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné belizské jedlá.

Casa Blanca Guest House - Táto hostinsky dom sa nachádza na okraji Sarteneja a ponúka izby s terasou a kuchynkou. Hostia môžu využiť aj miestnosť na relax, kde je k dispozícii televízia a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Domov má tiež vlastnú záhradu s grilom a vonkajší bazén.

V každom prípade, bez ohľadu na to, ktoré ubytovanie si vyberiete, Sarteneja vám určite ponúkne nezabudnuteľný pobyt v Belize. Užite si krásnu prírodu, jemné piesočné pláže a skvelé jedlo v tradičných kariibských reštauráciách.


Letenka Beliz Sarteneja


Beliz je malá krajina v Strednej Amerike, ktorá láka turistov svojimi bledými plážami, korálovými útesmi a tropickou prírodou. Ak plánujete cestu do tejto krajiny, mali by ste zvážiť letenku do Sarteneja, ktorá je jedným z najkrajších miest v Belize.

Ak hľadáte letenku do Sarteneja, môžete si ju kúpiť online vo väčšine cestovných kancelárií alebo na stránkach aerolínií, ktoré lietajú do tejto oblasti. Sarteneja má malé letisko, ktoré obsluhuje niekoľko medzinárodných leteckých spoločností, ako aj národné dopravné spoločnosti, ktoré prevádzkujú lety z rôznych miest v Belize.

Väčšina letov do Sarteneja sa koná z hlavného mesta Belmopan, ktoré je vzdialené asi 140 kilometrov. Ak sa rozhodnete cestovať autom, budete musieť počítať s asi štyrmi hodinami jazdy. Našťastie, cesta k Sarteneji vám ponúka krásne výhľady na nádhernú belizskú krajinu, takže si určite užijete túto cestu.

Sarteneja je známa svojou bohatou kultúrou, tradičnou rybárskou dedinou a nádhernými plážami. Miešajú sa tu kultúry Garifuna a Mestizos, čo dáva Sarteneji svoje špecifické koloritné. Dokonca aj architektúra sa tu odlišuje od iných miest v Belize. Všetky tieto prvky spolu vytvárajú zvláštnu atmosféru, ktorú tu len tak ľahko nenájdete.

Ďalším lákadlom Sarteneji pre turistov sú korálové útesy. Toto miesto je ideálne pre potápanie alebo šnorchlovanie, pretože voda je tu krištáľovo čistá a plná farebných rýb a iného morského života. Dokonca aj pre tých, ktorí sa neplánujú ponoriť pod vodu, sú pláže v Sarteneji skutočne úchvatné a ponúkajú množstvo aktivít, ako sú napríklad kajakárske túry, rybačka alebo prechádzky po pláži.

Ak hľadáte novú zaujímavú destináciu v Strednej Amerike, neváhajte a zarezervujte si letenku do Sarteneje v Belize. Na vás tu čaká nielen nádherná príroda, ale aj zaujímavá kultúra a mnoho možností na aktivitu a zábavu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky