Objavte lety za najlepšie ceny

Benin Dassa Dance Festival

Najčastejšie otázky a odpovede Benin Dassa Dance Festival


Otázky:
1. Kedy sa koná Benin Dassa Dance Festival?
2. Kde sa koná Benin Dassa Dance Festival?
3. Aký je cieľ festivalu?
4. Sú vstupenky na festival bezplatné?
5. Kto štandardne vystupuje na tomto festivale?

Odpovede:
1. Benin Dassa Dance Festival sa koná každoročne koncom marca alebo začiatkom apríla.
2. Festival sa koná v meste Dassa-Zoumé v Benine.
3. Cieľom festivalu je propagovať kultúru a tradície Beninu a podporiť rozvoj tanečnej scény v krajine.
4. Vstup na festival je zvyčajne bezplatný, ale niektoré eventy môžu mať poplatok.
5. Na festivale vystupujú štandardne tanečné skupiny a jednotlivci z celej krajiny a niekedy aj z iných afrických krajín.


Ubytovanie Benin Dassa Dance Festival


Benin Dassa Dance Festival je jeden z najväčších kultúrnych podujatí v Benine, ktoré sa koná každoročne vo meste Dassa. Festival je zameraný na tradície a tanec, a privádza do centra pozornosti bohaté kultúrne dedičstvo Beninu.

Jedným z najdôležitejších aspektov festivalu je ubytovanie pre návštevníkov a účastníkov. Mesto Dassa ponúka širokú škálu možností pre turistov, ktorí sem prichádzajú na festival. Medzi najbežnejšie formy ubytovania patria hotely, penzióny, kempy a súkromné apartmány.

Benin je známy pre svoju pohostinnosť a návštevníci môžu očakávať vysoko kvalitné ubytovacie služby. Hotely v Dasse ponúkajú pohodlné izby s modernými vybaveniami a klimatizáciou. Mnoho z nich má tiež reštaurácie a bazény, kde návštevníci môžu oddychovať počas voľného času.

Pre tých, ktorí preferujú viac neformálnu atmosféru, sú k dispozícii penzióny a súkromné apartmány. Penzióny ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a často majú spoločné priestory, ako je kuchyňa a obývacia izba. Súkromné apartmány môžu poskytnúť väčšiu súkromie a osobnosť, pretože sú spravované miestnymi obyvateľmi.

Pre dobrodruhov a priaznivcov prírody sú k dispozícii aj kempy. Títo návštevníci si môžu zvoliť táborisko v blízkosti festivalového miesta, kde sa môžu ponoriť do kontaktu s prírodou a vychutnávať si jedinečný zážitok zo stanovania pod hviezdami.

Okrem samotného ubytovania má Dassa aj širokú škálu reštaurácií a stánkov, kde sa návštevníci môžu stravovať. Beninská kuchyňa je populárna pre svoje pikantné a aromatické chute, a návštevníci sa môžu tešiť na pokrmy, ako sú Akpan, Zagnanado a Gbèho.

Benin Dassa Dance Festival je jedinečnou príležitosťou na objavovanie bohatých kultúrnych a umeleckých tradícií Beninu. Jeho úspech vytvoril silnú turistickú infraštruktúru a mesto Dassa je pripravené privítať návštevníkov a poskytnúť im kvalitné ubytovanie a nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Benin Dassa Dance Festival


Každoročne sa v kraji Benin v Západnej Afrike koná festival s názvom Dassa Dance Festival. Tento kultúrny podujatia sa každý rok stretáva s veľkým ohlasom a privádza do Beninu množstvo návštevníkov z rôznych kútov sveta.

Dassa Dance Festival je jedinečnou príležitosťou na to, aby návštevníci mohli spoznať a preskúmať bohatú kultúru Beninu. Oslava sa koná v meste Dassa-Zoumé, ktoré je známe svojím historickým významom a ako dôležitý miestom pre tradičné tance a hudbu. Festival trvá niekoľko dní a ponúka návštevníkom širokú škálu kultúrnych aktivít a podujatí.

Jedným z hlavných ťahákov festivalu je súťaž tradičných tancov. Tanečné skupiny z rôznych regiónov Beninu sa zídu v Dasse-Zoumé, aby predviedli svoje najlepšie tanečné vystúpenia. Tieto tance majú hlboký historický a kultúrny význam pre miestnych obyvateľov, a tak sú diváci svedkami nádherných a umeleckých predstavení. Tanečné súťaže sú súčasťou tradície a sú ocenené rôznymi cenami a vyznamenaniami.

V rámci festivalu návštevníci tiež môžu vidieť rôzne hudobné koncerty a vystúpenia miestnych i medzinárodných skupín. Hudba má v Beninu mimoriadne dôležitosť a tvorí nedeliteľnú súčasť kultúry. Návštevníci môžu počúvať miestne tradičné hudobné nástroje ako byľové tony, bubny, gongy a rôzne druhy flaut. Okrem toho, na festivale sa objavujú aj moderné hudobné žánre, ako je hip-hop a afrobeat, ktoré lákajú mladú generáciu.

Priestorom festivalu sú aj trhy, kde návštevníci majú možnosť zakúpiť si tradičné remeslá, umelecké predmety, šperky a ďalšie miestne vnútornosti. Trhy sú farbisté a živé, plné života a energie. Je to aj skvelá príležitosť na to, aby návštevníci ochutnali tradičné jedlá a pochutiny z Beninu.

Dassa Dance Festival ponúka aj rôzne semináre a workshopy, ktoré umožňujú návštevníkom naučiť sa tradičné tance, hrať na hudobné nástroje a získavať hlbšie pochopenie beninských kultúrnych tradícií a dejín.

Festival je výnimočnou udalosťou, ktorá pritahuje do Beninu turistov, hudobníkov, tanečníkov a kultúrnych milovníkov z celého sveta. Nielenže ponúka neopakovateľný zážitok, ale zároveň pomáha udržiavať beninskú kultúru a tradície nažive. Dassa Dance Festival je jednoznačne udalosťou, ktorú by si nemali nechať ujsť tí, ktorí sa tešia z cestovania a objavovania nových kultúr.


Počasie Benin Dassa Dance Festival


Beninské mesto Dassa, ležiace v západnej Afrike, je každoročne svedkom jednej z najväčších festivalov v krajine - Benin Dassa Dance Festival. Okrem spevu a tanca je aj počasie dôležitou súčasťou tohto slávnostného podujatia.

Festival sa koná v období sucha, čo je charakteristickým znakom klimatických podmienok v Benine. Benin má dve základné ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od decembra do apríla a je charakterizované nízkou vlhkosťou a minimálnymi zrážkami. Tieto podmienky prispievajú k vysokým teplotám, ktoré sa pohybujú od 30 °C do 40 °C. V sušobeznom období môže byť aj veľa piesočných búrok, ktoré zvyknú zafarbiť oblohu do oranžovej farby.

Pretože festival sa koná v období sucha, návštevníci môžu očakávať horúce a slnečné počasie. Je nevyhnutné, aby si účastníci a návštevníci pripravili vhodné oblečenie, ktoré ochráni ich pokožku pred UV žiarením a zároveň umožní pohodlné pohyb.
Okrem toho, je potrebné tiež piť dostatok vody, aby sa zabránilo dehydratácii.

Vzhľadom na vysoké teploty a nízku vlhkosť je vhodné aj príprava na eventuálne prachové búrky. Prachové búrky sú spôsobené víchricami, ktoré zdvihnú jemné pevné častice z povrchu zeme a vzduch, čo značne zhorší viditeľnosť a ovplyvní kvalitu ovzdušia. Ľudia s respiračnými a alergickými ochoreniami by preto mali byť opatrní a mať chrániť dýchacie cesty a oči.

V období sucha je tiež dôležitá ochrana pred slnečnými úpalmi. Vysoká teplota a priame slnečné lúče môžu spôsobiť popálenie pokožky a úpal. Návštevníci by mali používať opaľovacie krémy so vysokým SPF faktorom, nosiť slnečné okuliare a chrániť hlavu pod šiltovkou alebo klobúkom.

Je však dôležité zmieniť, že počasie je vždy nepredvídateľné a môže sa meniť. Preto je vhodné sledovať predpovede počasia a prípadne sa prispôsobiť aktuálnym podmienkam.

Benin Dassa Dance Festival je zaujímavým a kultúrne bohatým podujatím, ktorého súčasťou je aj priamka neustála klimatická realita v Benine. Návštevníci majú jedinečnú príležitosť zažiť nielen tradičné tance a spevy, ale aj skúsiť si život v horúcom a suchom podnebí západnej Afriky.


Dovolenka Benin Dassa Dance Festival


Ak hľadáte jedinečný a kultúrne bohatý spôsob, ako stráviť svoju dovolenku, Dassa Dance Festival v Benine je pre vás. Táto jedinečná udalosť pravidelne privádza tisíce návštevníkov z celého sveta, aby si užili a oslávili tradičný tanec, hudbu a folklór tejto africkej krajiny.

Dassa Dance Festival je každoročný festival, ktorý sa koná v meste Dassa-Zoumé, hlavnom meste Beninskej provincie Collines. Od jeho vzniku v roku 2003 sa stal jedným z najväčších a najobľúbenejších festivalov v Benine, a dokonca aj v celej oblasti západnej Afriky.

Tento festival je výnimočný tým, že zdôrazňuje a slávi tradície a kultúru domorodých skupín, ktoré žijú v provincii Collines. Tieto skupiny sa stretávajú a prezentujú svoje tradičné tanec, hudbu, spev a oblečenie, aby oslávili svoju dedičinu a preniesli ju na nasledujúce generácie.

Počas festivalu sa návštevníci môžu tešiť na rôzne aktivity a podujatia, ktoré zahŕňajú súťaže v tradičnom tanci, predstavenia hudobných a tanecých skupín, výstavy umeleckých diel, remeselnícky trh a mnoho ďalších zážitkov.

Hlavným dôvodom účasti na tomto festivale je však sledovať a zúčastniť sa tradičného tancu. Tanec je tu považovaný za posvätný a vyjadruje rôzne aspekty života, ako sú náboženské a mytologické presvedčenia, príbehy a histórie konkrétnej komunity. Návštevníci majú jedinečnú príležitosť vidieť tieto tance predstavené profesionálnymi tanečnými skupinami, ako aj tancami miestnych obyvateľov.

Okrem tohto bohatého kultúrneho zážitku môžete tiež objavovať krásy provincie Collines a samotného mesta Dassa-Zoumé. Provincia je známa svojimi zelenými dolinami, pahorkatinami a horskými masívmi, ktoré ponúkajú nádherný výhľad. Navštívte aj niektoré zo zachovaných historických dedín, ktoré odhaľujú beninské dedičstvo a prírodné krásy tejto oblasti.

Dassa Dance Festival je jednou z najdôležitejších udalostí v Benine a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný pohľad do kultúrnej pestrosti tejto africkej krajiny. Ak túžite po dovolenke, ktorá ponúka niečo viac ako len slnko a pláže, navštívte Benin a zážite toto úžasné podujatie, ktoré vám ukáže krásu a bohatstvo afrického kultúrneho dedičstva.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky