Objavte lety za najlepšie ceny

Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park

Počasie Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko je fascinujúcou krajinou so zaujímavým a rozmanitým počasím. V rámci tejto krajiny sa nachádza aj národný park Belovezhskaya Pushcha, ktorý je jednou z najkrajších prírodných oblastí Bieloruska.

Belovezhskaya Pushcha National Park je výnimočné miesto so zložitým a zaujímavým klimatickým režimom. Park leží vo východnej časti Bieloruska a rozkladá sa na území o rozlohe takmer 1 500 kilometrov štvorcových. Jeho poloha na hraniciach Bieloruska a Poľska znamená, že počasie v parku je ovplyvnené kontinentálnym podnebím.

Park sa môže pochváliť prevažne miernym podnebím, aj keď môžu existovať obdobia extrémnej teploty v zime aj v lete. Zimy v Belovezhskaya Pushcha sú chladné a studené s teplotami klesajúcimi na -15 ° C až -20 ° C. Počas týchto mesiacov je oblasť pokrytá snehom, čo dodáva národnému parku pôsobivý vzhľad. Zároveň však park navštevujú aj beznádejne nadšení nadšenci, ktorí tam prichádzajú zažiť adrenálínové športy, ako sú napríklad snowboarding alebo lyžovanie.

V letných mesiacoch sa teploty zvyšujú a dosahujú priemerné hodnoty okolo 20 ° C. Oblasť je známa aj svojou bohatou pestrosťou fauny a flóry. V letných mesiacoch Kvety kvitnú a park je živý kvitnutými záhradami. Väčšina viacpočetných zvierat sa môže tiež pravidelne vidieť, ako paství v poľoch a lesných územiach parku. Niektoré populárne zvieratá v parku zahŕňajú jeleňa, bizóna a divé prasa. Samozrejme, prírodnými pestúnmi sú aj vtáky, z ktorých mnohé sú vzácne a ohrozené.

Park má význam aj pre bieloruskú kultúru, pretože je domovom jedného z najstarších stromov na svete, Dub Zapoviatsky. Tento strom je starý 1 500 rokov a je symbolom trvania a krásy prírody Belovežskaya Pushcha.

Celkovo je Belovezhskaya Pushcha National Park fascinujúcim miestom s rozmanitým a zaujímavým počasím. Je to miesto, kde návštevníci môžu zažiť krásu a tvorivosť prírody Bieloruska. Bez ohľadu na ročné obdobie, národný park Belovezhskaya Pushcha vždy očarí svojimi nádhernými lesmi, bohatstvom živočíchov a prírodnou krásou.


Ubytovanie Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko, bajková krajina východnej Európy, ponúka množstvo prírodných krás a unikátnych miest na objavovanie. Jedným z takýchto miest je Belovezhskaya Pushcha National Park, známy svojím nádherným ubytovaním a úchvatnou prírodou.

Belovezhskaya Pushcha National Park je jeden z najväčších pralesov v Európe a zároveň jedným z najstarších na svete. Patrí na UNESCO zoznam svetového dedičstva od roku 1992 a ponúka návštevníkom veľa možností na turistiku, cykloturistiku a prírodné poznávanie.

Ak hľadáte jedinečnú skúsenosť, ponúka Belovezhskaya Pushcha National Park ubytovanie priamo v pralese. Táto možnosť vám umožní stráviť noc priamo v objatí prírody a prežiť úplne nový zážitok.

Existujú rôzne typy ubytovania v pralese, vrátane chatiek a chatiek na stromoch. Môžete si vybrať medzi tradičnými chatkami so špalkom a ohnískom, ktoré vám umožnia zažiť pravú bieloruskú pohostinnosť a kultúru, alebo vzdušné chatky, kde budete mať úplné súkromie a nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Okrem ubytovania v pralese ponúka Belovezhskaya Pushcha National Park aj ďalšie možnosti ubytovania vo svojej blízkosti. Nachádza sa tu niekoľko hotelov a penziónov, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si pokojnú atmosféru parku.

Počas vášho pobytu v Belovezhskaya Pushcha National Park nezabudnite využiť príležitosť na preskúmanie jeho krás a jedinečnej fauny a flóry. Prírodní sprievodcovia vás môžu viesť po chodníkoch medzi stromami a zdieľať s vami informácie o jedinečných rastlinách a živočíchoch, ktoré sa v parku nachádzajú.

Ak sa rozhodnete stráviť noc v Belovezhskaya Pushcha National Park, odporúča sa vám zobrať so sebou dostatočné zásoby jedla a vody. Park sa nachádza vo vzdialenom a neobývanom území, kde nie je ľahko prístupná obchodná infraštruktúra.

Vstup do parku je obmedzený a vyžaduje povolenie, ktoré by ste mali získať vopred. Je to kvôli ochrane prírody a minimalizácii vplyvu ľudí na túto jedinečnú oblasť.

Belovezhskaya Pushcha National Park je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a tých, ktorí hľadajú únik z rušného mestského života. Ubytovanie priamo v pralese vám umožní prežiť jedinečnú skúsenosť a oddýchnuť si od každodenného stresu.

Ak plánujete navštíviť Bielorusko, nezabudnite zahrnúť Belovezhskaya Pushcha National Park do svojho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť. Toto jedinečné miesto vám ponúka príležitosť zažiť prirodzenú krásu a dobrodružstvo, aké nikde inde nenájdete.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


1. Čo je Belovežská Pushcha?
Belovežská Pushcha je národný park v Bielorusku, ktorý sa nachádza na hranici s Poľskom. Zahrnuje rozsiahlu plochu lesa, ktorý je domovom viacerých druhov zvierat, ako sú bizóny, jelene, medvede či vlky.

2. Kde sa nachádza Belovežská Pushcha?
Belovežská Pushcha sa nachádza v západnej časti Bieloruska, v blízkosti hraníc s Poľskom.

3. Aké zvieratá žijú v Belovežskej Pushche?
V Belovežskej Pushche žije množstvo zvierat, vrátane bizónov, jelenej jelenice, srnca, rysa, diviaka, vlka a medveďa hnědého.

4. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov Belovežskej Pushche?
Návštevníci Belovežskej Pushche môžu vykonávať rôzne aktivity, vrátane turistiky, cykloturistiky, rybolovu a lovu.

5. Aké sú otváracie hodiny Belovežskej Pushche?
Belovežská Pushcha je otvorená pre návštevníkov každý deň vrátane víkendov od 9:00 do 17:00 hod. V letných mesiacoch sa otváracie hodiny predlžujú.

6. Musím si zakúpiť vstupenku do Belovežskej Pushche?
Áno, na vstup do Belovežskej Pushche je potrebné si zakúpiť vstupenku.

7. Ako sa môžem dostať do Belovežskej Pushche?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Belovežskej Pushche, je autom alebo verejnou dopravou. V blízkosti národného parku sa nachádza niekoľko autobusových zastávok a parkovísk.

8. Môžem prenocovať v Belovežskej Pushche?
Áno, návštevníci môžu prenocovať v hoteli alebo kempoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti národného parku.


Dovolenka Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko, krajina východnej Európy, je známe svojou nádhernou prírodou a bohatými lesmi. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Bielorusku patrí Belovehskaya Pushcha National Park, ktorý je jedným z najstarších a najväčších pralesov v Európe. V tomto článku sa zamyslíme nad tým, prečo by ste mali zvážiť dovolenku v tomto ohromujúcom národnom parku.

Belovehskaya Pushcha National Park sa nachádza na hraniči Bieloruska s Poľskom, a je zapsaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Park je známy svojou rozmanitosťou flóry a fauny a je domovom mnohých vzácnych druhov.

Návštevníci parku majú možnosť vidieť niektoré vzácne druhy živočíchov, vrátane európskeho bizóna, ktorý je nielen symbolom parku, ale aj jedným z jeho najdôležitejších ochranných druhov. Okrem toho môžete tiež nájsť rysy, rysy, losy a mníchov.

Rôznorodosť rastlín v parku je takisto ohromujúca. Park je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín vrátane guľôčky poľnej, ktorá je endemická pre túto oblasť.

Belovehskaya Pushcha ponúka nie len nádhernú prírodu, ale aj možnosti pre rôzne aktivity. Môžete si urobiť prechádzku po prekrásnych chodníkoch a obdivovať krásu prírody. Pre tých dobrodružnejších návštevníkov sú k dispozícii rôzne cyklotrasy a prechádzky na koni.

Okrem toho je možné absolvovať aj safari vo vyše tridsiatich kilometrov dlhých dierach v parku. Tieto sú jedinečnou skúsenosťou, ktorá vám umožní bližšie sa dostať k životu a prostrediu divochov.

Park tiež ponúka možnosti ubytovania v bezprostrednej blízkosti prírody. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, vrátane hotelov, chatiek a táborov. Ubytovanie v parku je skvelým spôsobom, ako stráviť čas s rodinou alebo priateľmi a užiť si prírodu vo všetkej jej kráse.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Belovehskaya Pushcha National Park, nebudete sklamaní. Tento národný park ponúka jedinečnú prírodnú scenériu, vzácnu faunu a flóru a množstvo aktivít, ktoré vám pomôžu prepojiť sa s prírodou. Nech už ste milovníkmi prírody, dobrodružstiev alebo jednoducho hľadáte pokoj a oddych, tento park je pre vás ideálnym miestom. So svojou historickou hodnotou a jedinečnou prírodou ponúka Belovehskaya Pushcha nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá vám umožní uniknúť z každodenného uponáhľaného sveta.


Letenka Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Belovezhskaya Pushcha National Park je národný park, ktorý sa nachádza na hranici Bieloruska a Poľska. Tento park je známy svojou jedinečnou pralesnou krajinou a bohatstvom biodiverzity. Je to jediné miesto na svete, kde ešte stále žijú divoké európske bizony.

Jeden spôsob, ako sa dostať do Belovezhská Pushcha je cez letenisko v Bielorusku. Existuje niekoľko medzinárodných letísk v bieloruských mestách ako je Minsk alebo Grodno, ktoré sú vhodné na použitie.

Belovezhskaya Pushcha je ideálnym miestom pre ekoturistiku a milovníkov prírody. Park ponúka mnoho možností na prechádzky, cykloturistiku a pozorovanie vtákov. Jedným z hlavných atrakcií parku je úžasná stromová alej, kde sa môžete prechádzať medzi stromami, ktoré dosahujú výšku až 40 metrov.

Okrem toho, v parku žijú aj mnohé druhy divokých zvierat, ako sú jeleny, diviaky, rysy a vlky. Turisti majú tiež možnosť vidieť koníky, divé mačky a rôzne druhy hmyzu.

Belovezhskaya Pushcha je tiež domovom pre veľké množstvo vtákov, ktoré sa tu vyskytujú. Môžete tu vidieť labute, orly, sokoly a mnoho ďalších druhov. Preto toto miesto priláka aj zberateľov vtáčej pozorovacej výbavy.

Park ponúka aj možnosti na kempovanie a ubytovanie. Existuje niekoľko kempovacích miest, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať chatu. Toto je obľúbený spôsob, ako stráviť niekoľko dní v prírode.

Belovezhskaya Pushcha je viac ako len národný park. Je to miesto, kde môžete zažiť krásu prírody a objaviť jedinečnú divočinu. Ak hľadáte dobrodružstvo a rozptýlenie v prírode, tento park je pre vás to pravé miesto. Buďte svedkom krásy, ktorú ponúka Belovezhskaya Pushcha National Park a zaiste nebudete sklamaní.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky