Objavte lety za najlepšie ceny

Bolívia Amboró National Park

Počasie Bolívia Amboró National Park


Bolívia je známa svojím viacnásobne rôznorodým počasím a územím. Jedným z najvýznamnejších a fascinujúcich prírodných parkov v krajine je National Park Amboró. Tento park sa nachádza v provincii Santa Cruz v blízkosti cesty medzi Andami a amazonskou piesňou, čo mu umožňuje mať jedinečnú kombináciu klímy a biodiverzity.

Amboró National Park sa nachádza na prechode medzi tropickým dažďovým pralesom Amazonskej nížiny a suchými pralesmi Gran Chaco Cerrado. Táto skutočnosť spôsobuje, že počasie v parku je veľmi rôznorodé a pohybuje sa od horúceho a vlhkého po studené a suché.

Vďaka týmto rozdielnym dielom parku nájdeme v Amboró National Park množstvo unikátnych ekosystémov, ako sú dažďový prales, paramo, lagúny a skalnaté hory. To všetko tvorí ideálny prostredie pre rast rôznych druhov rastlín a živočíchov. Park je domovom pre viac ako 800 známych druhov rastlín, 120 druhov plazov, 118 druhov obojživelníkov, 106 druhov cicavcov a viac ako 800 druhov vtákov. Medzi najzaujímavejšie druhy patrí ohrozený Jurukyú, tapír, suchozemský korytnačka a veľké množstvo vtákov.

Počasie v Amboró National Park je ovplyvnené dvoma hlavnými prúdmi - vlhkou výparovou zónou Amazonskej nížiny a chladnejšími teplotami, ktoré prichádzajú z oblasti Andského pohoria. V dôsledku tejto kombinácie je tu veľký rozdiel medzi obdobím dažďov a obdobím sucha.

Obdobie dažďov v parku trvá od decembra do marca a je charakterizované vyššími teplotami a veľkými množstvami zrážok. Počas tohto obdobia je park živý a prebúdza sa k životu, s kvitnúcimi rastlinami a množstvom vtákov a zvierat, ktoré lákajú mnoho turistov.

Na druhej strane, obdobie sucha, ktoré trvá od apríla do novembra, je chladnejšie a suchšie. Teploty klesajú a výparová zona znižuje množstvo zrážok. To však neznamená, že park stráca svoje čaro. Toto obdobie je ideálne pre túry a prechádzky, pretože je menej zhustené, viac viditeľné stromové prostredie a možnosť pozorovať viac divokých zvierat, ktoré sa pohybujú okolo vodných prameňov a potokov.

Amboró National Park ponúka návštevníkom zážitok z objavovania zelenej ríše a nezapomenuteľných scenérií, ktoré prináša rôznorodé počasie. Každý ročný obdobie prináša nové dobrodružstvá a jedinečné zážitky, ktorými si turisti môžu prechádzať cez tento nádherný kúsok prírody.


Letenka Bolívia Amboró National Park


Bolívia, krajina bohatá na úchvatné prírodné scenérie a fascinujúcu biodiverzitu, ponúka návštevníkom mnoho miest, ktoré si zaslúžia pozornosť. Jedným z týchto miest je Amboró National Park.

Amboró National Park sa nachádza na severe Bolívie a je jedným z najkrajších a najrozmanitejších parkov v krajine. Jeho rozloha sa približuje 4 425 štvorcovým kilometrom a rozprestiera sa cez tri regióny - Santa Cruz, Cochabamba a La Paz. To z neho robí najväčší chránený les v celej Bolívii.

Park je známy predovšetkým svojou ohromujúcou prírodou a rôznymi ekosystémami. Z hľadiska biodiverzity je Amboró National Park jedným z najbohatších miest na svete. Zhruba 5 000 druhov rastlín, 177 druhov cicavcov, 852 druhov vtákov a mnoho ďalších živočíchov sa tu môže nájsť.

Hlavnou atrakciou parku je jeho exotická vegetácia a obrovský lesný porast. Tu môžete objavovať obrovské množstvo rôznych druhov stromov, od obyčajných dreveníc po ohromné skrášľujúce palmety. Taktiež, park je domovom niekoľkých druhov orchideí a bromélií, ktoré sú v krásnom rozkvetu počas rôznych období.

Amboró National Park ponúka aj rôzne aktivity pre návštevníkov. Môžete sa vydať na prechádzky po dobre značených chodníkoch a objaviť úchvatné vodopády, jazerá a malebné údolia. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete si vybrať aj viacdňové treky, ktoré vás zavedú hlboko do srdca lesa.

Pre tých, ktorí majú záujem o pozorovanie vtákov a zvierat, Amboró National Park je rajom. Svojim rozsahom vyhovuje rôznym druhom vtákov, vrátane kolibríkov, tangárů a pirolí. Medzi zvieratá, ktoré môžete stretnúť, patria jaguáre, tapíry, kapucíni a mnoho ďalších.

Ak plánujete navštíviť Amboró National Park, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je cestovať lietadlom do Santa Cruz, najväčšieho mesta v Bolívii, a odtiaľ si vziať autobus alebo podnájom autom. Na letenky do Bolívie je možné rezervovať online, a dostať sa tak do krajiny s najkrajšou prírodou v Latinskej Amerike.

Celkovo povedané, Amboró National Park je jedným z prírodných divov Bolívie a ponúka návštevníkom zážitok plný krásy a dobrodružstva. Ak máte radi prírodu a túžite po objavovaní nových miest, tento park je jedným z tých, ktoré musíte vidieť. Nech už využijete letenku do Bolívie alebo si vyberiete iný spôsob cestovania, Amboró National Park vás nesklame svojimi úchvatnými scenériami a fauna a flórou.


Dovolenka Bolívia Amboró National Park


Ak ste dobrodruh a milovník prírodných krás, Bolívia Amboró National Park by mohla byť ideálnym miestom pre Vašu nasledujúcu dovolenku. Nachádza sa na severe Bolívie v departemente Santa Cruz, kde sa stretávajú horstvá Andes a Amazonia. Tento národný park ponúka návštevníkom rovnováhu obidvoch svetov a ponúka úplne iný zážitok ako tradičné turistické destinácie.

Amboró National Park je jedným z najrozmanitejších miest na svete, pretože na dosah ruky poskytuje návštevníkom rôznorodé ekosystémy, ako sú horské dažďové pralesy, suché črepníkové lesy a vodné ekosystémy. Na ploche viac ako 4 400 kilometrov štvorcových môžete objavovať rôzne druhy rastlín, zvierat a vtákov.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, existuje mnoho horských trás, ktoré sú vhodné pre skúsených a začínajúcich turistov. Cesty sú označené, aby sa návštevníci nenachádzali vo zbytočných nebezpečenstvách. Národný park ponúka aj riečne jazdy a rýchlostné člny, kde si môžete užiť adrenalínový zážitok.

Ak si radi pozriete zvieratá, Amboró National Park ponúka útočisko pre mnoho druhov, ako sú jaguary, opičky, tapíry a svište. Je to jedno z mála miest na svete, kde si môžete vychutnať pohľad na ohrozované druhy. V národnom parku takisto nájdete množstvo rôznych druhov vtákov, obojživelníkov a plazov.

Pre tých, ktorí cestujú do Amboró National Park s najlepšou kvalitou, ponúka sa využitie rôznych druhov ubytovania, ako sú horské chaty alebo stanové kempe. Dôležité je si uvedomiť, že v tomto parku nie sú žiadne luxusné hotely, alebo iné moderné vybavenia, pretože jeho hlavnou funkciou je chrániť prírodu a jej ekosystémy podľa prísnych pravidiel.

Dôležité je mať na pamäti aj to, že Amboró National Park leží v oblasti, kde sa celoročne vyskytujú silné dažde, takže je potrebné venovať pozornosť predpovedi počasia a spoznať, kedy je najvhodnejší čas na návštevu.

Amboró National Park ponúka prírodné krásy, ktoré vás očaria a poskytnú Vám nezabudnuteľné zážitky. Je to ideálne miesto pre dobrodružnú, ale aj ekologickú dovolenku, kde si užijete a zároveň ochránite prirodzené dedičstvo tejto krajiny.


Ubytovanie Bolívia Amboró National Park


Bolívia je krajina známa svojou ohromujúcou prírodou a jedným z najimpresívnejších miest na jej území je národný park Amboró. Nachádza sa v departamento Santa Cruz vo východnej časti krajiny a je jedným z najväčších a najviac biodiverzitných ochranných území.

Amboró National Park je jedinečným miestom, kde sa stretávajú mnohé ekosystémy, vrátane amazonského dažďového pralesa, Andských pohorí a chacojskej stepi. Tento rozmanitý mix vytvára ideálne prostredie pre život tisícok druhov flóry a fauny.

Jednou z najväčších atrakcií tohto parku je jeho úchvatná biodiverzita. Rovnako ako v ostatných častiach Amazónie, aj v Amboró National Park žije mnoho ohrozených a unikátnych druhov. Medzi ne patrí napríklad jaguár, harpyja pestrá, tapír južný, kolibríky či mnohé druhy opíc.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je národný park Amboró snom, ktorý sa splní. Existuje množstvo turistických trás, ktoré vás zavedú hlboko do divočiny. Počas svojho výletu si môžete vychutnávať nekonečné zástupy rastlín, vodopády, jazerá a úchvatné výhľady.

Jednou z možností, ako zažiť toto miesto na vlastnej koži, je ubytovať sa v niektorom z hotelov, kempoch alebo ekológií v okolí parku. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení sú zaradené do siete Ekohotels of the World, čo zabezpečuje, že sa starajú o svoje hostí s prihliadnutím na environmentálne a sociálne zásady.

Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú rôzne aktivity a zážitky, ako je napríklad prehliadka pralesa s miestnymi sprievodcami, výlety na riečkach v kanoistike či sledovanie vtáctva. Okolie ubytovacích miest je obklopené pralesmi, ktoré umožňujú hostom pocit súladu s prírodou a pripomínajú význam ochrany a udržateľného cestovania.

Cestovanie do Bolívie a ubytovanie v Amboró National Park je jedinečnou príležitosťou na objavovanie krás divočiny a jedinečných prírodných scenérií. Tento národný park je zároveň miestom zachovania hlbokého spojenia s prírodou a dôležitosťou jej ochrany.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bolíviu a zároveň sa stať súčasťou tohto úžasného ekosystému, nezabudnite si zácitať cestovný plánovanec a zálohovať svoje ciele. Návšteva Amboró National Park bude iste dobrodružstvom na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Amboró National Park


1. Čo je Amboró Národný Park a kde sa nachádza?
Amboró Národný Park je jeden z najväčších chránených prírodných oblastí v Bolívii. Nachádza sa východne od mesta Santa Cruz de la Sierra.

2. Čo nájdeme v Amboró Národnom Parku?
V parku nájdete rôzne druhy tropických rastlín a zvierat ako napríklad tapíra, jaguára a ocelota. Park je tiež domovom mnohých druhov vtákov a rýb.

3. Je potrebné mať vstupenku na návštevu parku?
Áno, pre vstup do parku potrebujete vstupenku, ktorá sa dá získať v informačnom centre parku.

4. Ako sa dostať do Amboró Národného Parku?
Najlepšie je sa dostať do mesta Santa Cruz de la Sierra a odtiaľ si zorganizovať dopravu do parku. Sú k dispozícii rôzne spoločnosti, ktoré ponúkajú transfer do parku.

5. Aké aktivity môžete robiť v parku?
V parku si môžete vychutnať prechádzky po chodníkoch, pozorovanie vtákov a zvierat, navštíviť vodopády a dokonca prejsť cez mosty nad korunami stromov.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu parku?
Najlepšou dobou na návštevu parku je obdobie od mája do septembra, keď je suché počasie a teploty sú mierne. Avšak, park môžete navštíviť aj počas zvyšku roka.

7. Je bezpečné navštíviť park?
Áno, park je relatívne bezpečný, ale ako v každej oblasti, ktorú navštívite, odporúča sa byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky