Objavte lety za najlepšie ceny

Botswana Lake Ngami

Počasie Botswana Lake Ngami


Botswana je známa svojimi rozmanitými ekosystémami a jedným z najzaujímavejších miest v tejto africkej krajine je jazero Ngami. Nachádza sa v severozápadnej časti krajiny a je jedným z najväčších sladkovodných jazier v Botswane.

Počasie v okolí jazera Ngami je ovplyvnené suchým podnebím a sezónnymi dažďami. V tomto regióne sú jasné oblohy a vysoké teploty počas väčšiny roka. Letné teploty sa pohybujú okolo 30 ° C a v niektorých prípadoch môžu dosiahnuť až 40 ° C. V zime klesajú teploty na priemery okolo 20 ° C, s chladnými ránami a večerami.

Botswana má dve základné obdobia dažďov - suchý a mokrý. Suchý obdobie trvá od apríla do októbra, kedy je veľký nedostatok zrážok. Počas tohto obdobia sa hladina jazera Ngami značne znižuje a miestne obyvateľstvo sa presúva na suchejšie oblasti. Fauna a flóra jazera Ngami sa taktiež prispôsobujú nedostatku vody, no veľa vtákov, zvierat a exotických rastlín sa prichádza pozrieť, keď začne mokré obdobie.

Mokré obdobie, ktoré začína v novembri a trvá do marca, prináša obrovské množstvo zrážok. Počas tohto obdobia sa hladina jazera Ngami významne zvyšuje, až sa niekedy rozrastie až do rozmedzia 10 000 hektárov. To pritahuje veľké množstvo vtákov, zvierat a morských živočíchov. Je to jedno z najlepších období na pozorovanie vzácnych druhov vtákov v tejto oblasti.

Jazero Ngami je dôležité pre ekosystém Botswany a hrá dôležitú úlohu vo vzťahu s miestnymi obyvateľmi. Je to zdroj vody pre zvieratá, vtáky a rastliny, ktoré súvisia s jazerom. Okolité oblasti sú pokryté trávou a vegetáciou, ktorá slúži ako potrava pre rôzne druhy živočíchov.

Pre turistov je návšteva jazera Ngami výnimočnou príležitosťou na pozorovanie divokej fauny a flóry v ich prirodzenom prostredí. Je možné si prenajať loď alebo sa ísť poprechádzať po brehu jazera a vidieť slony, žirafy, hyeny a mnoho iných druhov. Existujú aj organizačné výlety na obzorovanie vtákov, ktoré vám umožnia vidieť vzácne druhy vtákov, ako sú pelikány, volavky a morské orly.

Zhrnutie je, že počasie v okolí jazera Ngami v Botswane je vysoko ovplyvnené sezónnymi dažďami. Suché obdobie je charakterizované vysokými teplotami a nedostatkom zrážok, zatiaľ čo mokré obdobie prináša hojnosť vtákov, zvierat a morských živočíchov. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodu a divoký život, je jazero Ngami jedným z najlepších miest, ktoré si musia na safari v Botswane navštíviť.


Letenka Botswana Lake Ngami


Botswana je jednou z najkrajších krajín v Afrike, ktorá ponúka nekonečné množstvo príležitostí pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Ak hľadáte niečo skutočne špeciálne, neváhajte a zvažte návštevu Botswany a jej národného parku, kde sa nachádza jazero Ngami.

Jazero Ngami je rozlohou malé jazero nachádzajúce sa v severovýchodnej časti Botswany, v oblasti Okavango Delta, a má rozlohu asi 450 km². Jazero je obľúbenou turistickou atrakciou, ktorá ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov.

Návšteva jazera Ngami vás ponorí do skutočnej divočiny a obohatí vaše cestovateľské skúsenosti. Na okraji jazera nájdete veľké množstvo druhov zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, hyen, zebier, antilop a mnohých ďalších.

Najlepší čas na návštevu jazera Ngami je v období sucha, ktoré sa v Botswane vyskytuje v období júna až októbra. V tomto období voda v jazere postupne klesá a tvorí sa veľké množstvo slaných plôch a bahňových panvíc, kde sa zvieratá zhromažďujú na pitie vody.

Ak sa rozhodnete navštíviť jazero Ngami, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je leteckou dopravou. Botswana má množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do hlavného mesta Gaborone. Z Gaborone je potom potrebné absolvovať asi 800-kilometrovú cestu po ceste, ktorá môže trvať až 12 hodín. Existujú však aj charterové lety priamo do mesta Maun, ktoré je vzdialené len niekoľko hodín jazdy od jazera Ngami.

Celkovo je návšteva Botswany a jej národného parku so jazerom Ngami príjemným zážitkom nielen pre dobrodruhov, ale aj pre rodiny s deťmi. Určite vám poskytne množstvo nezabudnuteľných zážitkov a spomienok na celý život. Ak uvažujete o návšteve tohto krásneho miesta, neváhajte a zarezervujte si letenky už dnes.


Ubytovanie Botswana Lake Ngami


Lake Ngami sa nachádza v severozápadnej časti Botswany a je jedným z najkrajších a najdôležitejších jazier v tejto krajine. Je to len jedno z mnohých miest, ktoré ponúka nezabudnuteľnú dovolenku s prírodou a nádhernými scenériami. Ak hľadáte ubytovanie v oblasti Lake Ngami, máte niekoľko možností.

Jeden z možných ubytovaní na juhu jazera Ngami je Mopipi Rest Camp. Nachádza sa asi o 20 km východne od mestečka Toteng a ponúka širokú škálu ubytovania, vrátane táborových miest, monokabín a izieb. Tento kemp je skvelý pre tých, ktorí okolo jazera Ngami hľadajú možnosti kempovania alebo pre tých, ktorí jednoducho hľadajú lacné a jednoduché ubytovanie.

Ďalšou populárnou možnosťou sú kempy a lodne, ktoré sú k dispozícii pre prechádzky po rieke. Tieto možnosti sú pre tých, ktorí hľadajú skutočné dobrodružstvo. Pretože jazero Ngami je väčšinu času stanice pre veľa zvierat, očakávajte, že budete mať možnosť vidieť mnoho druhov vtákov, zvierat a rýb.

Vzhľadom na to, že jazero Ngami sa nachádza na okraji púšte, v tejto oblasti sa veľmi menej vyskytujú hotely s luxusným ubytovaním. Ak sú vaše preferencie luxusný pobyt, okolie jazera Ngami by pre vás nemuselo byť najideálnejšou voľbou. V takom prípade sa môžete pozrieť na hotely v hlavnom meste Gaborone, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie.

V konečnom dôsledku, ak hľadáte jedinečnú dovolenku, ktorá ponúka krásne scenérie, pár dní strávených okolo jazera Ngami môže byť to pravé pre vás. S množstvom možností, ako sa ubytovať, sú všetky výhody vychádzať a užívať si pôsobivú prírodu a krásne scenérie Lake Ngami.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Lake Ngami


Otázka: Aký je polohový opis jazera Ngami v Botswane?
Odpoveď: Jazero Ngami sa nachádza v severozápadnej časti Botswany.

Otázka: Ako veľké je jazero Ngami?
Odpoveď: Jazero Ngami má rozlohu približne 5 000 km².

Otázka: Je jazero Ngami sladkovodné alebo slané?
Odpoveď: Jazero Ngami je sladkovodné.

Otázka: Aké druhy zvierat sa vyskytujú v okolí jazera Ngami?
Odpoveď: V okolí jazera Ngami sa vyskytuje množstvo druhov zvierat, vrátane krokodílov, hyen, lesových slonov a mantchongi.

Otázka: Existujú v okolí jazera Ngami nejaké turistické atrakcie?
Odpoveď: Áno, v okolí jazera Ngami sú populárne turistické atrakcie, ako napríklad púštna jazda, prehliadanie zvierat a jazdy na lodi.

Otázka: Môže sa jazero Ngami používať na rybolov?
Odpoveď: Áno, v jazere Ngami sa vykonáva rybolov, najmä s cieľom chytiť druhy, ako sú tilápie a kapre.

Otázka: Aké sú klimatické podmienky v okolí jazera Ngami?
Odpoveď: V okolí jazera Ngami panujú suché a horúce podmienky, s obdobím ročného dažďa od decembra do marca.


Dovolenka Botswana Lake Ngami


Botswana je jedným z najkrajších a najexotičkejších miest na africkom kontinente, známa predovšetkým svojou rozmanitou a bohatou divokou faunou a scenériou. Medzi tieto nádherné miesta patrí aj jazero Ngami, ktoré sa nachádza vo väčšom jazere Okavango Delta v severozápadnej časti Botswany. Dovolenka na jazere Ngami je určite skvelou voľbou pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Jazero Ngami je jedným z najstarších jazier v celom regióne a zažilo mnoho zmeníc v priebehu tisícročí. V minulosti bolo jazero väčšie a slúžilo ako prírodný zdroj vody pre rozsiahlu divočinu žijúcu v tomto prostredí. Dnes si môžete vychutnať úžasnú scenériu a zvierací život, ktorý prevláda na jazeri a v okolí.

Jazero Ngami sa nachádza v unikátnej oblasti, ktorá je známa svojou rozmanitosťou vtáctva a divokých zvierat. Počas vášho pobytu na jazere sa môžete tešiť na pozorovanie obrovského množstva vtákov, vrátane plameňov, ibisov, pelikánov a mnohých ďalších druhov. Taktiež si môžete všimnúť stáda slonov a giráf, ktoré prichádzajú sa napájať do okolitých bahenných oblastí.

Návštevníci si môžu urobiť prechádzku po jazere na malých loďkach alebo si prenajať kanoe a preskúmať jeho nádherné brehy spojené sústavou lagún a vietor. Je to vynikajúca príležitosť na blízke stretnutie s divokou zverou a vtákmi a zároveň si vychutnať pokoj a pokoj, ktorý toto miesto ponúka.

Ak ste milovníkom rybolovu, jazero Ngami je tiež skvelým miestom na ulovenie niektorých vzácnych druhov rýb. Medzi najobľúbenejšie ryby, ktoré sa v jazere vyskytujú, patria tilapia a kaprovité ryby. Niektoré z nich dosahujú veľké veľkosti, čo robí rybolov na jazere Ngami naozaj zaujímavým a vzrušujúcim zážitkom.

Okrem vodných aktivít majú návštevníci tiež možnosť spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru. Miestne komunity sú pohostinné a radi zdieľajú svoje tradície a zvyky s návštevníkmi. Môžete sa pozrieť na miestne tancové vystúpenia, skúsiť si tradičnú miestnu kuchyňu a dokonca sa dozvedieť niečo o starodávnej čarodejníckej a liečebnej praxi.

Dovolenka na jazere Ngami je skutočne nezabudnuteľným zážitkom pre každého dobrodruha a prírodného nadšenca. S jeho pôsobivou krajinou, bohatým zvieracím životom a možnosťou skúsenosti s miestnou kultúrou, je to miesto, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, keď ste v Botswane.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky