Objavte lety za najlepšie ceny

Botswana Makgadikgadi Salt Pans

Dovolenka Botswana Makgadikgadi Salt Pans


Makgadikgadi Salt Pans: Unikátna dovolenka v Botswane

Botswana je fascinujúcim a štýlovým miestom pre cestovateľov, ktorí hľadajú autentické africké dobrodružstvo. Medzi tisíce miest, ktoré krajina ponúka, sa nachádza aj jedno z najunikátnejších miest na svete - Makgadikgadi Salt Pans, ktoré je obľúbeným miestom pre dovolenky pre svoju fascinujúcu krajinu a rozmanité divočinu.

Makgadikgadi Salt Pans sú obrovské soľné plochy, ktoré sa nachádzajú v severovýchodnej Botswane. Tieto slané pláně sú pozostatkami dávnejšieho sladkovodného jazera, ktoré vyprchalo pred mnohými rokmi. V súčasnosti tvoria tieto solné pláně jedinečnú krajinu, ktorá svojimi rozmermi mierne prekonáva Švajčiarsko.

Keďže táto oblasť bola v minulosti pod vodou, je ťažké si predstaviť, že teraz prevláda suchá a pustá krajinu bez kvetov, stromov a zelene. Napriek tomu, táto jedinečná suchá krajina ponúka návštevníkom niečo úplne iné. Počas suchého obdobia sa pláně menia na rozľahlé bielu plochy, ktoré efektne odrážajú svetlo. Je to prírodný zjav, ktorý dostal miesto aj do mnohých filmov, vďaka svojim surrealistickým krajinám.

Okrem svojej fascinujúcej krajiny, Makgadikgadi Salt Pans ponúka aj bohatú divočinu. Toto miesto je jedným z najlepších miest na safari v celej Botswane. Tu majú návštevníci možnosť stretnúť sa tvárou v tvár s najtradičnejšími africkými druhmi divokých zvierat vrátane slonov, levy, leopardov a gepardov. Pre milovníkov vtákov je to tiež raj, keďže tu môžu pozorovať vzácne druhy vtákov, ktoré sú pre Makgadikgadi Salt Pans jedinečné.

Je tu tiež možnosť, aby ste požiadali miestnych obyvateľov, aby vás preniesli na jednu z najväčších atrakcií tejto oblasti - stretnutie s miestnymi kmeňmi. Budete mať možnosť objaviť ich kultúru, históriu a životný štýl. Je to skutočne obohacujúce a unikátne zážitky, ktoré krásne ukazujú pravú autentickú stránku Botswany.

Čím je táto dovolenka v Makgadikgadi Salt Pans atraktívna je fakt, že sa jedná o dosť odľahlú oblasť, ktorá nie je masovo preplnená turistami. Máte tak možnosť zažiť pokoj a ticho, spájať sa s prírodou a mať skutočný súkromný zážitok. Môžete sa teda zrelaxovať, zbaviť sa stresu a zanechať svoje starosti za sebou, keď sa ponoríte do čarov Botswany.

Ak ste teda pripravení objaviť jedno z najfascinujúcejších miest na svete, neváhajte a zvážte dovolenku v Makgadikgadi Salt Pans v Botswane. Budete mať možnosť zážiť unikátnu krajinu, stretnúť sa s divokými zvieratami a objaviť fascinujúcu kultúru miestnych obyvateľov. Je to dovolenka ako žiadna iná a nepochybne vám zostane v pamäti na celý život.


Ubytovanie Botswana Makgadikgadi Salt Pans


Botswana sú známe svojou bohatou divokou prírodou a jedným z najneuveriteľnejších miest, ktoré treba navštíviť, je Makgadikgadi Salt Pans. Tento unikátny geografický útvar ponúka návštevníkom úchvatné scenérie a nezabudnuteľné zážitky.

Makgadikgadi Salt Pans je rozsiahly systém soľných plôch, ktoré sa rozprestierajú na obrovskom území viac ako 12,000 kilometrov štvorcových. Tieto soľné pláne vznikli pred viac ako miliónom rokov, keď tu nekedy kedysi bola veľká oblasť jazera, ktoré postupne vyschlo a zanechalo za sebou toto jedinečné prostredie.

Jazero Makgadikgadi bolo kedysi najväčšie jazero v Afrike, ale teraz je to jeden z najväčších soľných plôch na svete. Keďže je väčšina roka väčšina vody vyschnutá, zostávajú len soľ a piesok, vytvárajúc tak unikátnu krajinu. Toto miesto je domovom mnohých druhov zvierat, ktoré sa sem sťahujú na obdobie daždivých mesiacov.

Jednou z najväčších atrakcií tohto miesta je migrácia cez soľné plány. Každoročne sa sem sťahujú tisíce zvierat vrátane ziráf, zebier a antilop, aby si nájdenú tu obnovili zásoby a majú lepší prístup k vode. Tento ohromujúci prírodný fenomén je jedným z najväčších zážitkov, aké môžete zažiť v Botswane.

Keď navštívite Makgadikgadi Salt Pans, budete prekvapení tým, aké ticho a pokojné toto miesto je. V tejto divočine nájdete kempy, ktoré vám umožnia zažiť pravú atmosféru safari. Pozorovať slnko, ako zapadá za horizont a rozdáva farby od oranžovej až po purpurovú na obrovskom rozsahu soľných plôch, je vskutku ohromujúce.

Ak túžite po skutočnom dobrodružstve, môžete sa zúčastniť aj jazdy na štvorkolkách cez soľné plány. Cítite sa, akoby ste boli uprostred púšte, keď sa vám otvorí nekonečné pole soľných plôch pred vašimi očami. Jazda na štvorkolke vás zavedie hlboko do tejto divočiny a umožní vám objaviť miesta, kam inak nemôžete dostať.

Po celodennom dobrodružstve si môžete oddýchnuť v jednom z ubytovacích zariadení v okolí Makgadikgadi Salt Pans. Existuje niekoľko možností, ktoré vám umožnia zažiť túto oblasť v pohodlí. Môžete si vybrať medzi luxusnými táborami, ktoré ponúkajú všetky pohodlia, alebo sa rozhodnúť pre tradičné stany, kde sa budete cítiť ako súčasť prírody.

Makgadikgadi Salt Pans je jedným z tých miest, ktoré sa musíte zaručene vybrať, ak navštívite Botswana. Jeho jedinečná krajina, pestré zvieratá a vzácne zážitky vás zaručene dostanú. Takže neváhajte a zahrňte toto miesto do vášho zoznamu destinácií, ktoré musíte navštíviť vo svete.


Počasie Botswana Makgadikgadi Salt Pans


Botswana je jednou z najkrajších afrických krajín so zaujímavými krajinami a divokou zverou. Na jeho severovýchode sa nachádza rozsiahle sušné jazero Makgadikgadi Salt Pans. Táto oblasť je známa svojou nekonečnou plochou, ktorá je pokrytá solou a je fascinujúcim prírodným obrazcom. Je to nádherná ukážka krásy samotného divokého Afriky.

Makgadikgadi Salt Pans sa skladá z troch obrovských piesočných panvíc, ktoré sú pokryté solou a približne dve tretiny oblasti sú pokryté vodou počas súšových období. Keď sa voda odparí, zostáva veľká soľná plocha s bielym pieskom a odleskujúcimi slnečnými lúčmi. Malebné prostredie vytvára ilúziu, že sa nachádzate na inom svete, v ktorom sa dokonca zdá, že návšteva tejto oblasti nie je zoo exkurziou, ale skutočným pokračovaním programu National Geographic.

V Makgadikgadi Salt Pans pôsobia zvláštne podmienky, čo vedie k tomu, že v okolí bývajú zvláštne klimatické podmienky. Letné obdobia veľmi rýchlo vystrieda studené arktické zimy, počas ktorých to tu môže mrznúť a ranné mrazy sú bežné. V letné mesiace zase narastá teplota niekedy až na 45°C, čo je pre väčšinu zvierat a ľudí mimoriadne ťažké.

Ale ani zmenlivé počasie nezastaví zvieratá, ktoré sa stali súčasťou jedného z najbohatších prírodných záznamov nie len v Afrike, ale aj v celom svete. Medzitým sa v oblasti pohybuje množstvo veľkých cicavcov, ako je napríklad zebra, gnu, slon, medveď a koza antilopa. Okrem toho môžete nakoniec vidieť aj množstvo dravých zvierat ako lev, leopard, gepard alebo hyena. Takže všetci, ktorí túžia po neopakovateľnom cestovaní a jedinečnej dobrodružnej skúsenosti, by nemali premeškať príležitosť navštíviť túto oblasť a uistiť sa, aké krásne môže byť príroda aj bez lesa a horskej prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Makgadikgadi Salt Pans


1. Čo sú Makgadikgadi Salt Pans?
Makgadikgadi Salt Pans sú obrovské slané panviny v Botswane, ktoré zahŕňajú jeden z najväčších solných plató na svete.

2. Ako sa dostanem do Makgadikgadi Salt Pans?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Makgadikgadi Salt Pans, je letecky z hlavného mesta Gaborone. Existujú aj cesty, ktoré vedú do okolitých oblastí, ale prístup k solným platoch je obmedzený.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Makgadikgadi Salt Pans?
Najlepší čas na návštevu Makgadikgadi Salt Pans je v období sucha, od mája do septembra. V tomto období je menej zelene a sú lepšie podmienky na pozorovanie divokých zvierat.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Makgadikgadi Salt Pans?
V Makgadikgadi Salt Pans si môžete vychutnať jazdy na quadoch, sledovanie vtákov, pozorovanie divokých zvierat, ako aj spoznávanie kultúry miestnych obyvateľov a ich tradičného života.

5. Sú na mieste ubytovacie zariadenia?
Áno, v okolí Makgadikgadi Salt Pans sú k dispozícii rôzne ubytovacie zariadenia pre turistov. Môžete si vybrať medzi kempmi, stánkami, luksusnými stánkami a kempmi so všetkými zariadeniami.

6. Aké divoké zvieratá môžem vidieť v Makgadikgadi Salt Pans?
V Makgadikgadi Salt Pans môžete vidieť rôzne druhy zvierat vrátane slonov, levy, gepardov, zebier, giráf, hyen a veľa ďalších. Je to aj domov vzácnych druhov vtákov.

7. Je možné táboriť na solnom platóne?
Áno, je možné táboriť na solnom platóne, ale je potrebné mať vhodnú povolenie a dodržiavať pravidlá ochrany prírody. Miesta pre tábory sú obmedzené a musíte si zabezpečiť všetky potrebné zdroje, vrátane vody.

8. Aké sú hlavné atrakcie v okolí Makgadikgadi Salt Pans?
Okrem samotných solných platoch sú hlavnými atrakciami v okolí Makgadikgadi Salt Pans Bainesova jazera, Nxai Pan National Park a mnoho ďalších miest, kde môžete objavovať prírodu a divočinu Botswany.

9. Aký je vstupný poplatok do Makgadikgadi Salt Pans?
V súčasnosti nie je žiadny oficiálny vstupný poplatok do Makgadikgadi Salt Pans, ale môžu sa vzťahovať poplatky za určité aktivity alebo táborovanie.

10. Aké je najbližšie letisko k Makgadikgadi Salt Pans?
Najbližším letiskom k Makgadikgadi Salt Pans je letisko Maun, ktoré je asi 350 km vzdialené od platoch. Z letiska Maun je možné si zabezpečiť letecký prevoz do Makgadikgadi Salt Pans.


Letenka Botswana Makgadikgadi Salt Pans


Letenka do Botswany: Preskúmajte krásy Makgadikgadi Salt Pans

Botswana, krajina bohatá na divokú prírodu a nekončiace oblasti divočiny, je dokonalou destináciou pre dobrodruhov a priaznivcov prírody. Jedným z najfascinujúcejších miest, ktoré by ste mali navštíviť, sú Makgadikgadi Salt Pans - rozsiahle soľné pláne, ktoré poskytujú nádherné scenérie a unikátne zážitky.

Prečo navštíviť Makgadikgadi Salt Pans? Táto plocha rozprestierajúca sa na viac ako 12 000 kilometroch štvorcových je domovom niekoľkých druhov divokých zvierat a vtákov. Aj keď to môže byť pustá a nehostinná oblasť, má svoje vlastné kúzlo, ktoré prináša nepoznané dobrodružstvo.

Prvou vecou, ktorú potrebujete urobiť je získať letenku do Botswany. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka letecké spojenie s hlavným mestom Gaborone alebo s Kasane v severnom Botswane. Po príchode do tejto úžasnej krajiny je najlepšou možnosťou prevedenia tohto výletu zamestnať si miestneho sprievodcu alebo turistickú agentúru, ktorá vám pomôže s organizáciou a transportom.

Cesta z hlavného mesta Gaborone do Makgadikgadi Salt Pans je možná viacerými spôsobmi. Najlepšou možnosťou je najať si vozidlo s pohonom 4x4, ktoré je vhodné na prechod po púšti a piesočných dunách. Trasa bude trvať niekoľko hodín a pohľad na nekonečné plochy soľných plání vás určite ohromí.

Po príchode na Makgadikgadi Salt Pans budete okúzlení úžasnými výhľadmi. Tieto soľné plány, ktoré sú takmer úplne suché počas obdobia sucha, sa menia na veľkolepé jazera počas obdobia dažďov. Sú najväčšími stredne veľkými soľnými plánami na svete a ich rozloha je neuveriteľná.

Okrem toho, že sú tieto plány vizuálnym zážitkom, sú aj domovom množstva zvierat vrátane rovnozubých krokodílov, ležiacich levov, gaziel, gepardov a mnohých ďalších druhov. Je to aj destinácia, ktorá ponúka jedinečnú možnosť pozorovať migrácie zvierat.

Makgadikgadi Salt Pans je tiež miestom, kde sa môžete zapojiť do rôznych aktivít. Mnoho turistických agentúr ponúka jazdu na korbáčikoch, štvorkoliek a dokonca aj koňom. Môžete vyskúšať tiež túry so sprievodcom, aby ste sa dozvedeli viac o miestnych rastlinách a živočíchoch.

Keď zapadne slnko, smog ožije a minimalizuje ruch okolo vás. Môžete sa usadiť pri táborovom ohnisku, nasávať neskutočne jasnú hviezdnu oblohu a počúvať príbehy a legendy miestnych obyvateľov.

Váš výlet do Botswany a návšteva Makgadikgadi Salt Pans vám poskytne možnosť objaviť a preskúmať jedinečný svet, ktorý nebude vyzerať nikde inde na zemi. Odkryjte krásu tohto miesta a prežite nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré sa vryje do vašej pamäti na celý život.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky