Objavte lety za najlepšie ceny

Brazília Abrolhos Marine National Park

Dovolenka Brazília Abrolhos Marine National Park


Ak plánujete letnú dovolenku, ktorá kombinuje slnko, piesok a morské dobrodružstvo, Brazília je vynikajúcim miestom na návštevu. Patrí medzi najkrajšie krajiny na svete s bohatou faunou a flórou. Ak ste milovníkom podmorského sveta, neohrozenej prírody a života na ostrove, potom by ste mali vyskúšať Abrolhos Marine National Park.

Abrolhos Marine National Park sa nachádza v štáte Bahia na severovýchode Brazílie. Je to jedno z najväčších chránených morsko-pobrežných území v krajine a bolo vyhlásené za národný park v roku 1983. Park sa skladá z 5 hlavných ostrovov - Santa Barbara, Redonda, Siriba, Sueste a Guarita.

Prvou vecou, ktorá vás prekvapí na tomto mieste, je jeho úžasná biodiverzita. Park je domovom množstva druhov rýb, morských korytnačiek, žralokov, delfínov a mnohých ďalších morských živočíchov. Tí z vás, ktorí majú radi potápanie, si tu prídu na svoje. Morské dno je plné korálových útesov, ktoré sú domovom množstva farebných rýb a iných podmorských tvorov. Je to miesto skutočného potápačského raju.

Okrem potápania si môžete vychutnať aj nádherné pláže a možnosť sledovať vtáky. Park je miestom hniezdenia veľkého množstva vtákov, najmä suchozemských vtákov a vtákov treptajúceho letu. V niektorých častiach parku môžete pozorovať dokonca aj hniezdenie korytnačiek, ktoré si sem chodia klásť svoje vajíčka.

Na ostrovoch sa nachádzajú aj majáky, ktoré boli postavené v 19. storočí a zostávajú doteraz. Tieto majáky sú svedkom námornej histórie tohto miesta a sú populárnym miestom turistov, ktorí sa tu môžu vydať na výlet a vychutnať si krásne výhľady na okolitý oceán.

Ak plánujete návštevu Abrolhos Marine National Park, najlepším časom je medzi mesiacom apríl a júl. Počas týchto mesiacov je tiež možné vidieť veľké množstvo veľrýb, ktoré sem prichádzajú, aby sa rozmnožovali. Je to vynikajúca príležitosť na pozorovanie týchto ohromujúcich morských živočíchov.

Pri plánovaní cesty do Brazílie nezabudnite zaradiť do svojho zoznamu Abrolhos Marine National Park. Toto nádherné miesto vám ponúkne nezabudnuteľné dobrodružstvo a prírodu, ktorú budete mať možnosť vidieť len zriedkavo. Potápanie, pláže, hniezdenie vtákov a majáky sú len niektoré z atrakcií, ktoré vás tam čakajú. Je to jednoznačne miesto, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Brazílie.


Ubytovanie Brazília Abrolhos Marine National Park


Brazília je známa svojou exotickou krásou a rôznorodou prírodou. Jedným z najkrajších miest v krajine je Abrolhos Marine National Park, ktorý je domovom niektorých z najdôležitejších a najkrajších korálových útesov na svete. Ak sa rozhodnete navštíviť tento úžasný park, určite budete potrebovať ubytovanie a tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť pri plánovaní vášho výletu.

Abrolhos Marine National Park sa nachádza v Atlantickom oceáne, približne 70 km od brazílskeho pobrežia. Park pozostáva z päťich malých ostrovov: Santa Barbara, Siriba, Redonda, Sueste a Guarita. Tieto ostrovy sa nachádzajú na vrchole podmorského pásma, čo vytvára jedinečné podmienky pre morský život.

Ak hľadáte ubytovanie v Abrolhos Marine National Park, najbližšou možnosťou je ostrov Santa Barbara. Na tomto ostrove sa nachádzajú niektoré z najlepších možností ubytovania pre návštevníkov. Sú tu malé hotelové zariadenia a chatky, ktoré ponúkajú skromné a jednoduché ubytovanie. Tieto miesta sú zvyčajne vybavené základnými prvkami potrebnými pre pohodlný pobyt, ako sú posteľné prádlo, osvetlenie a prívody vody.

Väčšina týchto ubytovacích zariadení ponúka jedlo ako súčasť balíčku. Keďže ostrov Santa Barbara je relatívne izolovaný, väčšina cestovateľov sa rozhodne využívať tieto stravovacie možnosti. Jedlo zvyčajne obsahuje čerstvé morské plody a miestne jedlá, ktoré dopĺňajú autentický zážitok z návštevy tohto miesta.

Pre tých, ktorí si želajú pridať viac dobrodružstva do svojho výletu, je možné si prenajať aj súkromné lodie a stráviť niekoľko dní objavovaním rôznych ostrovov parku. Na týchto lodí sa zvyčajne poskytuje ubytovanie v kabínach a podáva sa raňajka, obed a večera, aby sa hostia cítili ešte pohodlnejšie.

Je dôležité si uvedomiť, že ubytovanie v Abrolhos Marine National Park je obmedzené, preto je vhodné rezervovať si miesto súčasne so vstupenkami do parku. Návštevníci by mali tiež mať na pamäti, že ostrov Santa Barbara nemá luxusné zariadenia alebo hotely na úrovni medzinárodných reťazcov, preto by mali byť pripravení na obmedzené možnosti.

Abrolhos Marine National Park je miestom, kde môžete byť svedkami jedinečnej prírody. Bývanie v blízkosti takýchto krásnych korálových útesov a morskej fauny je zážitok, ktorý sa ťažko nájde v iných častiach sveta. Ak si plánujete cestu do Brazílie a máte radi prírodu, neváhajte a navštívte tento úžasný park. Ubytovací zariadenia na ostrove Santa Barbara vám poskytnú pohodlie a možnosť preskúmať krásy Abrolhos Marine National Park.


Letenka Brazília Abrolhos Marine National Park


Abrolhos Marine National Park - Klenot Brazílie

Brazília je známa svojou bohatou prírodou a nádhernými krajinkami. Jedným z najviac fascinujúcich miest, ktoré na Brazílii obdivujú turisti i miestni obyvatelia, je Abrolhos Marine National Park, alebo národný park Abrolhos.

Národný park Abrolhos sa nachádza na južnom pobreží Brazílie v štáte Bahia. Je todesiaty najväčší národný park v krajine s rozlohou viac ako 91 000 hektárov. Tento zázrak prírody je domovom niekoľkých ostrovov a ostrovčekov, ktoré sú obklopené krištáľovo čistými vodami juhoatlantického oceánu. Sú tu inšpirujúce krajiny skalnatých útesov, koralových útvarov a selhávajúcich vlniacich sa pláží, čo tvorí perfektnú scenériu na nezabudnuteľnú dovolenku.

Jedným z najväčších pokladov Abrolhos Marine National Park je jeho bohatstvo podmorského života. Toto útočisko pre mnohé koralové druhy a rôzne morské organizmy z neho robí jedno z najdôležitejších miest na južnej polkuli pre výskum a ochranu morského ekosystému.

Milovníci potápania prichádzajú do Abrolhos z celého sveta, aby si užili jeho úžasné podmorské scenérie. Na povrchu nájdete tu stovky druhov korálov polostrovového typu, ktoré sú domovom rôznych subtropických ryb a iných morských živočíchov. Okrem toho, Abrolhos je známe aj tým, že sa nachádza v územiach, kde sa pohybujú veľké množstvo delfínov, korytnačiek a hrozienok, čo robí z parku skutočným raji aj pre milovníkov života v oceáne.

Ak ste viac záujímaví o vtáctve, Abrolhos je známe svojim pestrosti ptactva. Sú tu hniezdiace kolónie vtákov, vrátane maskovanej kaly, ktorá je jednou z najväčších kolónií vtákov na svete. Preto je táto oblasť jedným z hlavných miest záujmu pre ornitológov, ale aj pre turistov, pre ktorých je pozorovanie vtáctva obľúbenou aktivitou.

Prístup do Abrolhos Marine National Park je možný iba loďou a situovaný je asi 70 kilometrov od pobrežia štátu Bahia. Tak ako väčšina národných parkov, aj Abrolhos je chránený a sprístupnený iba s povolením, vďaka čomu sa udržuje jeho jedinečná biodiverzita.

Brazília je známa svojou exotickou prírodou a Abrolhos Marine National Park je živým dôkazom, prečo toto tvrdenie platí. Či už ste zanietený potápač, ornitológ alebo jednoducho milovník krás prírody, návšteva tohto národného parku vám poskytne skutočnú dávku dobrodružstva a krásy. Nechávajte sa prekvapiť skvostmi, ktoré vás budú obklopovať na každom kroku, a užite si jedinečný pohľad na kráľovstvo prírody v Abrolhos Marine National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Abrolhos Marine National Park


Otázky o Brazília Abrolhos Marine National Park:

1. Kde sa nachádza Brazília Abrolhos Marine National Park?
Brazília Abrolhos Marine National Park sa nachádza vo východnej časti Brazílie, v Juhoatlantickom oceáne.

2. Aké je rozloha parku?
Rozloha Brazília Abrolhos Marine National Park je približne 913 kvadrátnych kilometrov.

3. Čo je zvláštne v Brazília Abrolhos Marine National Park?
Park je známy svojou biodiverzitou a unikátnym koralovým útesom.

4. Aké druhy živočíchov a rastlín nájdeme v parku?
V parku možno nájsť rôzne druhy koralov, rýb, delfínov, žralokov a morských korytnačiek.

5. Aké aktivity je možné v parku podniknúť?
V parku je možné podnikať potápanie, šnorchlovanie, lovenie rýb a pozorovanie morských živočíchov.

6. Je potrebné povolenie na návštevu parku?
Áno, na návštevu Brazília Abrolhos Marine National Park je potrebné mať povolenie.

7. Aká je najlepšia doba na návštevu parku?
Najlepšia doba na návštevu parku je od júla do októbra, kedy sa koná tzv. sezóna prirodzeného rozmnožovania rýb.

8. Kde je možné si rezervovať ubytovanie v blízkosti parku?
V blízkosti parku sa nachádzajú rôzne hotely a ubytovne, ktoré je možné si rezervovať online.

9. Ako sa do parku dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Brazília Abrolhos Marine National Park, je lietadlom na letisko v Caravelas a potom lodou na ostrovy parku.

10. Má park nejaké obmedzenia alebo nariadenia?
Áno, v parku platia obmedzenia týkajúce sa lovu, potápania a šnorchlovania, aby sa chránila miestna biodiverzita.


Počasie Brazília Abrolhos Marine National Park


Brazília Abrolhos Marine National Park je národný park nachádzajúci sa v Brazílii a je to jeden z najkrajších a najdôležitejších biotopov na svete. Park sa rozprestiera na 913 km2 a zahŕňa päť korálových útesov, ktoré sú domovom mnohonásobnej rôznorodosti morských živočíchov. V parku žije množstvo ohrozených druhov, ako napríklad korytnačky, tulene, delfíny a žraloky.

Počasie v Brazília Abrolhos Marine National Park je subtropické oceánické, s celoročnými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Dážďové obdobie sa vyskytuje od decembra do marca a môže byť ovplyvnené tropickými cyklónmi.

Pre návštevníkov je najlepším časom na návštevu parku mesiac august až október, kedy teploty sú trochu nižšie a voda je jasnejšia. V tomto období môžete sledovať delfíny, ktorí plávajú okolo lodí v parku a tiež preplniť rôzne druhy koralov.

Park je prístupný lodou, a to z mesta Caravelas, ktoré sa nachádza zhruba o 300 km južnejšie. Mnohé turistické spoločnosti ponúkajú výlety do parku vrátane potápania a sledovania žralokov a iných rýb v bezpečí a pod dohľadom profesionálnych potápačov.

Pri návšteve Brazília Abrolhos Marine National Park si môžete vychutnať nádherné pláže s bielym pieskom, nekonečné modré vody a koralové útesy, ktoré ponúkajú úžasné možnosti na fotografovanie. Okrem toho máte tiež možnosť navštíviť miestnu dedinu, kde sa môžete dozvedieť o histórii parku a miestnej kultúre.

Celkové počasie v Brazília Abrolhos Marine National Park je tropické, s bohatou morskou faunou a flórou, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka. Ak hľadáte krásu a dobrodružstvo v jednom, Brazília Abrolhos Marine National Park je miesto, ktoré by ste určite nemali premeškať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky