Objavte lety za najlepšie ceny

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park

Dovolenka Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília je krajina, ktorá v sebe ukrýva veľa krásnych miest a prírodných parkov, ktoré si môžeme užiť na dovolenke. Jeden z takýchto parkov je Fernando de Noronha Marine National Park, ktorý sa nachádza vo vzdialenosti 354 km od hlavného mesta Brazílie.

Park Fernando de Noronha bol prvýkrát vyhlásený za národný park v roku 1988 a neskôr bol zaradený aj na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Je to malý ostrov, ktorý ponúka turistom možnosť užiť si čarovné scenérie a určite poteší každého milovníka prírody.

Tento ostrov je ideálny pre tých, ktorí majú radi aktivitu a dobrodružstvo. Môžete tu okúsiť surfing, kajakovanie, šnorchlovanie, potápanie alebo prechádzky po prírodných turistických chodníkoch. Práve potápanie je obzvlášť zaujímavé, pretože sa tu nachádza veľa rôznorodých druhov morských živočíchov.

K takýmto druhom živočíchov patrí aj korytnačky, ktoré každoročne začínajú svoje migračné cesty práve na tejto časti morského poberežia. Park Fernando de Noronha je tak považovaný za jedno z najlepších miest na svete na ich pozorovanie. Okrem korytnačiek tu môžete vidieť aj veľryby a delfíny.

Park ponúka tiež čarovné biele pláže, ktoré sú ideálne na oddych a relaxáciu. Najpopulárnejšou a zároveň najkrajšou plážou je praia do Sancho, ktorá bola dokonca označená za najlepšiu pláž na svete. Môžete si tu užiť kúpanie v krásnej tyrkysovej vode a relaxovanie pod slnkom. Na pláži môžete nájsť aj rôzne reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Fernando de Noronha Marine National Park je teda jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest Brazílie. Určite si zaslúži miesto na vašom zozname miest, ktoré by ste mali navštíviť. Pre milovníkov prírody, dobrodružstva a aktívneho oddychu je to ideálny cieľ. Tak neváhajte a zahrňte ho do svojho plánu na budúcu dovolenku.


Ubytovanie Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré ponúka úžasné prírodné scenérie a pohľad na nezabudnuteľných obyvateľov morských hlbín. Ak hľadáte ideálne miesto na oddych a relax, toto miesto je pre vás ako stvorené. Pretože ide o národný park, aj ubytovanie je špecifické a v tomto článku sa pozrieme na to, čo by ste mali vedieť predtým, ako si zarezervujete ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha Marine National Park.

Ubikácie a typy ubytovania

V národnom parku je k dispozícii niekoľko možností ubytovania. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti pláží a ponúkajú štýlové apartmány, ktoré sú vhodné pre páry a rodiny so skutočným prírodým ruchom. Okrem toho môžete vybrať aj luxusný hotel s výhľadom na oceán, ale k dátumu publikovania tohoto článku nie sú k dispozícii, preto by ste sa mali dozvedieť podrobnejšie informácie priamo od svojho cestovného kancelára. Okrem toho sa pri návšteve národného parku odporúča ubytovanie v jednoduchých chatkách, kde sú vám k dispozícii klimatizované izby s výhľadom na oceán a spoločným prístupom k bazénu a reštaurácii.

Vedenie a personál

V Brazília Fernando de Noronha Marine National Park sú zamestnanci parku odborníci na miestnu prírodu a pohybujú sa v nej s neobyčajným rešpektom a zodpovednosťou. Všetci sú tiež pripravení čokoľvek pomôcť a odpovedať na všetky vaše otázky. Budete mať k dispozícii aj sprievodcov, ktorí vám ukážu krásy parku, prípadne vás zavedú k miestam, kde môžete plávať s delfínmi a ďalšími morskými bytosťami.

Aktivity a záujmy

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park ponúka rôzne aktivity a záujmy. Napríklad môžete plávať s delfínmi, ktoré sa rozhodli vyhľadávať miesta pri plážach v národnom parku. Okrem toho si môžete prehliadnuť zoological národný park, ňomž môžete vidieť ojedinelé druhy vtákov a tým sa dostanete bližšie k miestnym zvieratám a rastlinstvu. Tí, ktorí sa venujú potápaniu, môžu objaviť korálové útesy týchto miest s krásnymi plastickými rastlinami.

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je najlepšími destináciami na svete a ponúka nádhernú prírodu a krásne okolie pre návštevníkov z celého sveta. Preto by ste mali zvážiť návštevu tohto úžasného miesta a objaviť skutočné poklady Brazílie. Ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha Marine National Park ponúka širokú škálu možností a určite si tu nájdete to svoje. Preto neváhajte a zarezervujte si svoje miesto v tomto národnom parku hneď teraz!


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


1. Čo je Fernando de Noronha Marine National Park?
Fernando de Noronha Marine National Park je národný park v Brazílii, nachádzajúci sa na ostrove Fernando de Noronha. Je to jedno z najznámejších miest na ochranu morských a pobrežných ekosystémov v Brazílii.

2. Kde sa nachádza Fernando de Noronha Marine National Park?
Park sa nachádza na ostrove Fernando de Noronha, ktorý leží asi 345 km od brazílskeho pobrežia. Ostrov je súčasťou štátu Pernambuco.

3. Aké sú hlavné prírodné atrakcie v Fernando de Noronha Marine National Park?
Park je známy svojimi krásnymi plážami, jasne modrou vodou a korálovými útesmi. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patria pláže Baía do Sancho, Praia do Leão a Praia do Cacimba do Padre.

4. Ako sa do národného parku dostanem?
Cestovanie do Fernando de Noronha je možné jedine lietadlom, a to z miest São Paulo, Rio de Janeiro alebo Recife. Na ostrove je tiež možné cestovať loďou z Recife alebo Natal.

5. Potrebujem povolenie na vstup do parku?
Áno, turisti potrebujú povolenie na vstup do národného parku. Jeho obmedzený prístup pomáha zachovať prirodzenú krásu parku a chrániť jeho ekosystémy.

6. Aké aktivity sú v parku povolené?
V parku je povolené šnorchlovanie, potápanie a plávanie v prítomnosti sprievodcu. Okrem toho sú turistom k dispozícii aj školenia oochrane životného prostredia a monitorovanie morských živočíchov.

7. Aké druhy morských živočíchov môžem v parku vidieť?
Park je domovom mnohých druhov ako napríklad korytnatcov, rýb, žralokov, delfínov a morských korytnačiek. Je známe aj pre svoju veľkú populáciu rýtíli.

8. Ktorá je najlepšia doba na návštevu národného parku?
Najlepšou dobou na návštevu parku je v období od augusta do februára, keď sú more a počasie najlepšie.

9. Kde môžem získať viac informácií o Fernando de Noronha Marine National Park?
Pre podrobné informácie o parku a možnostiach návštevy sa odporúča kontaktovať oficiálne turistické informačné centrum ostrova Fernando de Noronha.


Počasie Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Fernando de Noronha Marine National Park je jedným z najkrajších prírodných záznamov v Brazílii. Táto malebná oblasť je známa svojou nádhernou prírodou, jasnými vodami a zaujímavou flórou a faunou. Je to pravá "raj na Zemi" pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Nachádza sa na ostrove Fernando de Noronha, ktorý je súčasťou štátu Pernambuco na severovýchode Brazílie. Park bol vyhlásený za národný park v roku 1988 a je riadený špeciálnym zariadením pre environmentálny manažment (ICMBio).

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré robia park výnimočným, je jeho unikátna biodiverzita. Mnoho druhov rýb, korytnačiek, delfínov, koralov a iných morských živočíchov žije v tejto oblasti. Park je pokrytý kúskami tropických dažďových pralesov a plážami bielého piesku, čo z neho robí jedno z najkrajších miest na svete.

Klima na Fernando de Noronha je pomerne stabilné a teplé po celý rok. Teploty sa pohybujú od 25 do 30 stupňov Celzia, pričom najteplejšie mesiace sú január a február. Dažde sú častejšie v lete, ale môžu sa vyskytnúť aj počas celého roka. Voda je teplá a jasná, čo je ideálne pre milovníkov potápania a šnorchlovania.

Park ponúka mnoho aktivít pre návštevníkov. Okrem potápania a šnorchlovania je možné si vychutnať prechádzky po prírodných chodníkoch, surfovanie na tých najkrajších plážach alebo pozorovanie morských korytnačiek pri výlete na lodi. Návštevníci majú tiež možnosť prenajať si kajak alebo zapojiť sa do organizovaného výletu za pozorovaním delfínov.

Je však dôležité si uvedomiť, že Fernando de Noronha Marine National Park je chráneným územím a vstup je obmedzený. Návštevníci musia získať povolenie od ICMBio a rešpektovať pravidlá parku, aby sa príroda ochránila a zabezpečilo sa udržateľné cestovanie.

Fernando de Noronha Marine National Park je jedným z najnádhernějších miest v Brazílii a ponúka jedinečný zážitok v prírode. Ak si chcete vychutnať nádherné pláže, pozorovať morský život a stráviť čas v úplnom kľude medzi prírodou, tento park by mal byť na vašom zozname must-see miest v Brazílii.


Letenka Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je jedným z najkrajších prírodných zákutí Brazílie. Ide o súostrovie, ktoré sa nachádza na východnom pobreží krajiny a je známe svojou krásnou flórou a faunou. Medzi najznámejšie zvieratá patrí napríklad ohrozená korytnačka, delfíny, morské želvy, morské psy a veľryby.

Ak sa chcete dostať k tomuto miestu, potrebujete si zakúpiť letenky do Brazílie. Odporúčaným miestom na pristátie je Natal, ktorá je jediným letiskom v blízkosti súostrovia Fernando de Noronha. Z Natalu je potom možné absolvovať prelet do Fernando de Noronha palubou malého lietadla.

Cena letenky závisí od toho, kedy plánujete cestu. V zime (júl až september) sú letenky drahšie ako v lete. Rovnako, ak chcete cestovať počas víkendov alebo počas obdobia prázdnin, pripravte sa na to, že cena letenky bude ešte vyššia.

Fernando de Noronha je navštevované najmä pre svoje nádherné pláže a jasnú vodu, v ktorej je možné plávať s veľrybami a delfínmi. Medzi najznámejšie pláže patrí Sancho Beach, Calheta Beach a Baía do Sancho.

Okrem toho, súostrovie ponúka aj niekoľko turistických aktivít, ako je napríklad potápanie a pozorovanie korytnačiek. Ceny týchto aktivít sú však trochu vyššie, takže si ich dopredu plánujte pomocou zabezpečíte komfortnejší výlet.

Ak plánujete cestu do Brazílie, nesmiete vynechať návštevu Fernando de Noronha. Krásne pláže, ohrozené zvieratá a prírodná krása, ktorá vás okúzli, sa stanú nepriateľnými spomienkami na celý život. Ceny letenky sa však môžu naštartovať, takže si dopredu plánujte svoju cestu a ušetrite pár reálov!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky