Objavte lety za najlepšie ceny

Brazília Rio de Janeiro

Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Rio de Janeiro


1. Aké je hlavné mesto Brazílie?
- Hlavné mesto Brazílie je Brasília.

2. Aké je najväčšie mesto v Brazílii?
- Najväčšie mesto v Brazílii je São Paulo.

3. Kde sa nachádza Rio de Janeiro?
- Rio de Janeiro sa nachádza na pobreží Južnej Atlantiku v juhovýchodnej časti Brazílie.

4. Čo je známe v Rio de Janeiro?
- Rio de Janeiro je známe pre svoje ikonické pláže, ako napríklad Copacabana a Ipanema, ale aj pre sochu Krista Spasiteľa na vrchu Corcovado.

5. Kedy sa konali letné olympijské hry v Brazílii?
- Letné olympijské hry sa konali v Brazílii v roku 2016, pričom hlavným hostiteľským mestom bolo Rio de Janeiro.

6. Aká je populácia Rio de Janeiro?
- Populácia Rio de Janeiro je približne 6,7 milióna obyvateľov.

7. Aké sú typické jedlá Rio de Janeiro?
- Typické jedlá v Rio de Janeiro sú napríklad feijoada (koreňová polievka s fazuľou a mäsom) a bobó de camarão (krevety s maniokovým pyré).

8. Čo je carnaval v Rio de Janeiro?
- Carneval v Rio de Janeiro je svetoznámy festival, počas ktorého sa konajú veľké parády, tanečné súťaže a hudobné vystúpenia.

9. Ktoré športy sú populárne v Rio de Janeiro?
- V Rio de Janeiro sú populárne futbal a plážový volejbal.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Rio de Janeiro?
- Najlepší čas na návštevu Rio de Janeiro je počas zimy (jún až septembra), keď je nižšia vlhkosť a teploty nie sú extrémne vysoké.


Dovolenka Brazília Rio de Janeiro


Brazília je krajina známa svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a slávnymi plážami. Medzi jedno z najobľúbenejších miest na dovolenku patrí hlavné mesto Rio de Janeiro. Toto dynamicke a energické mesto je skutočne jedinečné a ponúka nekonečné možnosti pre turistov.

Jednou z najznámejších ikon Ria je nesmierne známe socha Krista Spasiteľa, ktorá sa nachádza na vrchole kopca Corcovado. Táto obrovská socha je jedným z najznámejších symbolov Brazílie a ponúka úchvatné výhľady na celé mesto. Je to skutočne nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto navštívi Rio.

Samotné mesto Rio je známe svojimi nádhernými plážami, ako napríklad slávna pláž Copacabana. Táto ikonická pláž je obľúbená nielen pre svoj piesočnatý breh a azúrovú vodu, ale aj pre svoju živú atmosféru. Tu nájdete množstvo plážových barov, reštaurácií a obchodov, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nákupy suvenírov.

Okrem slnečných pláží má Rio aj bohatý nočný život. V meste nájdete množstvo rozličných barov, klubov a reštaurácií, ktoré ponúkajú širokú škálu hudby a tanca. Lovers of samba môžu navštíviť niektorý z miestnych klubov, kde môžu vidieť skutočných profesionálnych tanečníkov v akcii a dokonca sa aj pripojiť k nim na parket.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, Rio ponúka viacero možností. Napríklad výlety do Tijuca lesa, ktorý je považovaný za najväčší mestský les na svete. Tento nádherný prírodný park ponúka krásne prechádzky, vodopády a úžasné výhľady. Navštíviť môžete aj známe Pan de Azucar, ktorý je jedným z najznámejších kopcov v Riu a ponúka nádherný panoramatický výhľad na mesto a oceán.

Rio de Janeiro je tiež miestom, kde sa konajú rôzne festivaly a podujatia. Najznámejším a najväčším z nich je karneval v Riu. Tento svetoznámy festival je považovaný za najväčší karneval na svete a je plný zábavy, farieb a samba tancovníkov. Je to skutočne jedinečné a nezabudnuteľné podujatie, ktoré by si nemali turisti nechať ujsť.

Dovolenka v Brazílii, konkrétne v Riu de Janeiro, je skutočným dobrodružstvom. Toto živé a exotické mesto ponúka kombináciu krásnej prírody, kultúry, vzrušenia a pocitu slobody. Je to miesto, ktoré vás určite očarí a privedie naň späť znova a znova.


Letenka Brazília Rio de Janeiro


Brazília je fascinujúcou krajinou s bohatou kultúrou a úchvatnou prírodou. Medzi najznámejšie destinácie tejto krajiny patrí bezpochyby Rio de Janeiro, ktoré je považované za jej turistickú metropolu. Ak sa chystáte navštíviť túto nádhernú časť Južnej Ameriky, jedným zo spôsobov, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letenky do Rio de Janeiro.

Pri hľadaní leteniek do Rio de Janeiro je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, vrátane ceny, leteckých spoločností a dostupnosti letov. Väčšina medzinárodných letísk na Slovensku ponúka spojenie s Riom de Janeiro prostredníctvom známych leteckých spoločností, ako napríklad Lufthansa, Air France, KLM alebo Emirates. Je dôležité porovnať ceny a možnosti letov, aby ste si vybrali tú najvhodnejšiu letenku pre vás.

Ceny leteniek do Ria de Janeira sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a udalostí, ktoré sa v destinácii konajú. Napríklad počas karnevalu, ktorý je jednou z najznámejších udalostí v Riu de Janeiru, môžu ceny leteniek výrazne vzrásť. Preto je dôležité sledovať aktuálne ceny a zabezpečiť letenku v správnom čase.

Po prílete do Ria de Janeira si môžete vychutnať množstvo unikátnych zážitkov, ktoré táto destinácia ponúka. Pamiatky ako Slávny Krištáľový vrch, ktorý je symbolom Ria de Janeira, alebo nádherná pláž Ipanema, sú iba niektoré z miest, ktoré by ste mali navštíviť. Môžete si tiež užiť nádherný panoramatický výhľad na mesto z Pao de Acucar, známeho aj ako Cukrová homola.

Jednou z najpôsobivejších atrakcií Ria de Janeira je aj jeho nočný život, ktorý ponúka bohatú paletu možností. Kvôli slávnemu karnevalu, ktorý priláka tisíce turistov z celého sveta, si môžete vychutnať farbisté a rytmické tance a počuť hudbu, ktorá vám zaručene vynahradí nezabudnuteľnú návštevu.

Okrem toho, Brazília je tiež známa svojou jedinečnou prírodou a Río de Janeiro nie je výnimkou. Jednoznačne nevynechajte návštevu Národného parku Tijuca, ktorý je obrovskou zelenou oázou uprostred mesta. Tu si môžete vychutnať krásu dažďových lesov, tiež nájsť krásny vodopád cachoeira tachos a výhľady z rôznych vyhliadkových bodov.

Cesta do Ria de Janeira je istým spôsobom magickou skúsenosťou sama o sebe, ale kombinácia letu a návšteva tohto krásneho mesta v Brazílii je záruka nezabudnuteľnej dovolenky. Nech už cestujete s rodinou, priateľmi alebo sami, Rio de Janeiro vám ponúka všetko - od krásnych pláží a horských panorám až po slávny karneval a bohatú kultúru. Vyberte si svoju letenku a pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok v Riu de Janeiru.


Počasie Brazília Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je znám mnohými vecami, a jednou z nich je určite aj jeho jedinečné a pestré počasie. Toto mesto v Brazílii sa nachádza na východnom pobreží krajiny a v dôsledku svojej geografickej polohy má Rio de Janeiro subtropické až tropické podnebie.

Väčšinou je tu teplo a vlhko, pretože mesto leží blízko rovníka. Teploty sa pohybujú od 20 °C do 40 °C, pričom letné mesiace - decembra a januára sú najteplejšie. V tomto období môžu teploty dosahovať aj vyše 30 °C a zriedka klesnú pod 25 °C. Zimné mesiace - júl a august - prinášajú o niečo chladnejšie počasie, aj keď teploty zostávajú relatívne príjemné s priemerom okolo 24 °C.

Veľmi typické pre Rio de Janeiro je aj vysoká vlhkosť vzduchu. Vďaka blízkosti Atlantického oceánu je vzduch nasýtený vlhkosťou, ktorá môže dosahovať až 80 percent. Táto vysoká vlhkosť môže spôsobovať pocit ešte vyšších teplôt a tiež pravidelné letné búrky, ktoré sú veľmi časté.

Zrážky v Riu de Janeiro sú dostatočné počas celého roka, pričom najväčšie množstvá sa zaznamenávajú v letných mesiacoch. Tieto môžu byť občas veľmi intenzívne a sprevádzané silnými vetrami a záplavami. V januári a februári sa môžu často vyskytnúť aj tropické búrky a riečne povodne.

Aj keď je chcel Rio de Janeiro známy svojimi slnečnými a horúcimi letami, je dobre si byť vedomý aj menších nepríjemností, ako je vysoká vlhkosť a možnosť búrok. Pri návšteve tohto nádherného mesta si preto určite zapakujte ľahké a vzdušné oblečenie, očné krúžky a nezabudnite na dáždnik!


Ubytovanie Brazília Rio de Janeiro


Brazília Rio de Janeiro je jedno z najobľúbenejších miest na svete, kde sa turisti radi zastavia. Nachádza sa v Brazílii a je považované za "mesto opojnej krásy". Je to miesto, kde sa stretávajú pláže, kultúra, kuchyňa a historické pamiatky. Ak sa plánujete navštíviť Rio de Janeiro, je dôležité zvážiť aj to, kde sa ubytovať.

V tejto oblasti nájdete mnoho rôznych typov ubytovania – hotely, hostely, apartmány a penzióny. Závisí to od vašich individuálnych preferencií a rozpočtu.

Ak ste na rozpočte, pre hostely sa nemusíte hanbiť – v oblasti Rio de Janeiro nájdete mnoho skvelých hostels. Jedným z najlepších je El Misti Hostel. Nachádza sa vo veľmi turistickej oblasti a ponúka vám možnosť spoznať rôzne kultúry z celého sveta. Hostel má mnoho spoločných priestorov, ako aj klimatizované spálne s rôznymi kapacitami.

Pokud radšej preferujete ubytovanie v hotely, môžete voliť medzi výberom luxusných hotelov a hotelov pre strednú triedu. Medzi tie najlepšie hotely patrí napríklad Belmond Copacabana Palace. Je to jeden z najstarších a najslávnejších hotelov v Rio de Janeiru. Tento hotel ponúka luxusnú ubytovaciu kapacitu s jednou z najlepších výhľadov na pláže Ipanema a Copacabana.

Ak hľadáte niečo medzi luxusom a strednou triedou, Hilton Barra Rio de Janeiro môže byť tou správnou voľbou. Nachádza sa vo veľmi turistickej oblasti Barra da Tijuca. Hotel ponúka rôzne typy izieb s moderným dizajnom a širokými oknami, ktoré umožňujú nádherný výhľad na oceán alebo autentické mesto.

Či už sa rozhodnete pre hotel, hostel alebo apartmány, Rio de Janeiro má pre každého niečo. Môžete si vybrať medzi luxusom, ktorý ponúka plážové hotely alebo rozpočtom priateľskými hostely s medzinárodným duchom. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ ubytovania, v Rio de Janeire si užijete krásne okamihy na jednej z najkrajších pláží na svete.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky