Objavte lety za najlepšie ceny

Bulharsko Nesebar

Letenka Bulharsko Nesebar


Nesebar, starobylé mesto a turistické letovisko na bulharskom čiernomorskom pobreží, je dnes jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku pre mnohých Slovákov. A s letenkou do Bulharska sa dostať do tohto unikátneho miesta je teraz ešte jednoduchšie a cenovo dostupnejšie.

Ak si chcete dopriať letnú dovolenku v Nesebare, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letiská v Burgasu alebo Varni. Za letenky do Bulharska sa vyplatí pozerať sa už teraz, aby ste si mohli vybrať z najlepších ponúk. Vďaka dobrým leteckým spojeniam a siete low-costových leteckých spoločností si môžete nájsť letenky za veľmi prijateľné ceny a ceny ubytovania v Nesebare sú tiež veľmi prístupné.

Nesebar je jedným z najstarších mestečiek na bulharskom pobreží, ktoré je zároveň zaradené na zoznam pamiatok UNESCO. Mesto zaujme svojou neopakovateľnou atmosférou, ktorá vás prenesie do histórie. V centre mestečka sa nachádza staré mesto so svojimi úzkymi uličkami, ktoré sú lemované historickými domami. Centrum mesta je navštevované najmä turistami, ktorí sa tu radi prechádzajú a užívajú si romantickú atmosféru starnúcich budov.

Okrem toho, Nesebar ponúka aj dve veľké pláže a to Sunny Beach a Nesebar North Beach. Sunny Beach je najväčším a najrušnejším letoviskom v oblasti, kde nájdete množstvo reštaurácií, barov, diskoték a mnoho atrakcií pre deti i dospelých. Na druhej strane, Nesebar North Beach je veľmi obľúbená voľba pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť veľkým zástupom turistov.

Nesebar je miesto, ktoré si zamilujete už na prvý pohľad. S príchodom lacnejších leteniek, sa teraz do tohto kúpeľného mesta dostanete ešte jednoduchšie, než kedykoľvek predtým. Ak si chcete preto dopriať letnú dovolenku plnú zaujímavých zážitkov a pozreti si svojim očiam rušné bulharské letoviská, miesto ako Nesebar stoja za úvahu. Stačí len si zabezpečiť letenku a ubytovanie, a môžete sa pustiť do objavovania krás tejto úchvatnej destinácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Nesebar


Najčastejšie otázky a odpovede o Bulharsku a Nesebare sú:

1. Aká je najlepšia doba na návštevu Bulharska a Nesebaru?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu Bulharska a Nesebaru je od mája do septembra, keď je teplé počasie a otvorené väčšina atrakcií.

2. Aké sú najznámejšie atrakcie v Nesebare?
Odpoveď: Nesebar je známy svojimi starými mestami, ako je Staré mesto Nesebar so svojimi peknými kostolmi a úzkymi uličkami. Medzi ďalšie atrakcie patria slnečné pláže, múzeá a archeologické pamiatky.

3. Kde sa nachádza Nesebar?
Odpoveď: Nesebar sa nachádza na bulharskom Čiernomorskom pobreží, približne 20 kilometrov južne od letoviska Slnečný Breh.

4. Aké sú najlepšie pláže v Nesebare?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Nesebare sú Južná pláž, Pláž Pessa Ilijeva a Pláž Zlaté písky. Všetky tieto pláže ponúkajú pekný piesočnatý breh a azúrovú vodu.

5. Aké sú populárne športové aktivity v Nesebare?
Odpoveď: V Nesebare sa môžete venovať rôznym vodným športom, ako je šnorchlovanie, potápanie, jachting a šlapadlá. Okrem toho si môžete zahrať aj golf, tenis a futbal.

6. Aké sú tradičné jedlá v Bulharsku?
Odpoveď: Niektoré tradičné bulharské jedlá zahŕňajú šopský šalát, banicku (buchtu plnenú syrom alebo mäsom), kavarmu (zeleninové jedlo) a kyufte (mäsové karbonátky).

7. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Nesebaru z iných miest v Bulharsku?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Nesebaru, sú autobusom alebo taxíkom z letiska Burgas, ktoré je najbližšie medzinárodné letisko, alebo pomocou vlastného auta.

8. Koľko stojí vstup do archeologických pamiatok v Nesebare?
Odpoveď: Vstupné do archeologických pamiatok v Nesebare je spravidla lacné a pohybuje sa okolo 5-10 eur.

9. Aké sú najlepšie hotely v Nesebare?
Odpoveď: Niektoré z najlepších hotelov v Nesebare sú Hotel Sol Nessebar Palace, Hotel Festa Panorama, Hotel Diamant Residence a Hotel Laguna Park & Aqua Club.

10. Má Nesebar nejaké nočné kluby a bary?
Odpoveď: Áno, Nesebar má niekoľko nočných klubov a barov, ktoré ponúkajú živú hudbu, tanec a zábavu. Niektoré z najpopulárnejších sú Amour Club, Iceberg Club a Mojito Beach Bar.


Počasie Bulharsko Nesebar


Počasie v Nesebare, Bulharsku, je ovplyvňované vplyvom Čierneho mora a kontinentálnym podnebím. Tento populárny letoviskový ostrov leží na juhu Bulharska, na pobreží Čierneho mora. Svojimi krásnymi plážami, historickým centrom, širokou paletou reštaurácií a barov, je Nesebar obľúbenou destináciou turistov z celého sveta.

Letné počasie v Nesebare

Letné mesiace v Nesebare sú veľmi horúce a suché, preto je to najlepší čas na návštevu. Teploty sa môžu pohybovať od 25°C do 35°C počas dňa, zatiaľ čo v noci klesajú na príjemnejších 20°C až 25°C. Letné dni sú dlhé a slnečné, takže môžete stráviť veľa času na pláži. Pozor si musíte dávať na slnečné úrazy, pretože slnko v Nesebare je veľmi silné.

Jeseň v Nesebare

Jeseň v Nesebare začína v septembri a pokračuje až do novembra. Teploty sa počas tohto obdobia znižujú, a zatiaľ čo si môžete stále vychutnávať príjemnú teplotu 20°C až 25°C, v noci sa chladí pod 15°C. More tiež stráca svoju teplosť, pretože voda začína chladnúť.

Zima v Nesebare

Podnebie v Nesebare sa počas zimy zhoršuje a teploty ostávajú pod bodom mrazu. Aj keď nemusí zostihnúť celú zimu, sú zimy krátke a studené. Teploty sa môžu pohybovať od 5°C do 15°C počas dňa, zatiaľ čo v noci môžu klesnúť až pod 0°C. Medzi decembrom a januárom môže pršať a dokonca aj snežiť. To však neznamená, že by ste nemali navštíviť Nesebar počas zimy. Môžete si užiť pokojné chvíle v kaviarniach a reštauráciách, ktoré možno nie sú tak preplnené ako v lete.

Jar v Nesebare

Jar v Nesebare je skvelý čas na návštevu, pretože teploty sa zvyšujú a celý ostrov sa prebúdza k životu. Teploty sa môžu pohybovať od 15°C do 25°C počas dňa, zatiaľ čo v noci sa chladí pod 10°C. More sa tiež pomaly zohrieva, ale stále je príliš chladné na plávanie. Je to najlepší čas na preskúmavanie mesta a objavovanie krásnych miest v okolí.

Ako môžete vidieť, počasie v Nesebare sa mení počas celého roka. Najlepší čas na návštevu závisí na vašich preferenciách. Ak hľadáte horúce a slnečné počasie, ideálne obdobie na návštevu je v lete. Ak radšej nie ste preplnení turistami a radi sa vyhýbate horúcemu počasiu, jeseň alebo jar sú skvelou voľbou. V zime bude Nesebar pokojnejší, ale to neznamená, že sa nemôžete tešiť na krásnych miestach, kaviarniach a reštauráciách. Takže nech už navštívite Nesebar kedykoľvek v roku, vždy si tam nájdete niečo zaujímavé a na čo sa tešiť.


Dovolenka Bulharsko Nesebar


Bulharsko je krásna krajina s dlhými plážami, ktoré sú v lete preplnené turistami. Najpopulárnejším letoviskom v Bulharsku je Nesebar, ktoré sa nachádza na východnom pobreží na polostrove Nesebar.

Nesebar je mesto, ktoré sa nachádza na poloostrove a je zapisané ako svetové dedičstvo UNESCO. Toto malebné mestečko má starobylú architektúru a krásne pláže, ktoré sú len pár krokov od známych pamiatok.

Dovolenka v Nesebare ponúka mnoho aktivít a zábavy pre turistov. Turisti môžu navštíviť historické pamiatky, ako sú kostoly, múzeá a pamätníky. Mestské múzeum v centre Nesebaru má zaujímavé zbierky, ako sú historické dokumenty, náboženské artefakty a starobylé predmety. Kostol svätých Konstantína a Heleny je tiež miestom, kde by každý turista mal navštíviť. Je to nádherný kostol s mnohými freskami a ikonami.

Okrem toho má Nesebar tiež mnoho krásnych pláží, kde sa turisti môžu slnčiť a okúpať v morskom raji. Pláže sú pokryté jemným pieskom a objektívne môžem povedať, že medzi nimi určite nájdete ideálnu pre vás. Pláže sú tiež obľúbené pre vodné športy, ako sú windsurfing a plachtenie.

Nesebar je taktiež známe pre svoje kulinárske špeciality. Známimi potravinami sú baklava, halva, kozie syry a širokej škály miešaných morských plodov. Väčšina reštaurácií v Nesebare sa nachádza v historickom centre mesta a ponúkajú široký výber chutných jedál.

Pre tých, ktorí hľadajú miesto na nákupy, Nesebar má mnoho obchodov v turistickej oblasti predovšetkým suveníry, šperky a oblečenie.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré ponúka krásne pláže, historickú architektúru a množstvo zábavy, Nesebar je vašou ideálnou voľbou. Nesebar je turistické letovisko, ktoré ponúka kombináciu koexistencie súčasnosti a histórie, ktoré poukazujú na múdrosť a intelekt bulharského národa. Definitívne odporúčam tento izolovaný polorozostavaný diamant a zažiť krásu Nesebaru.


Ubytovanie Bulharsko Nesebar


Buľharsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe a Nesebar je jedným z najkrajších a najžiadanejších miest na pobyt. Toto malebné mesto, ktoré je zaradené na zozname svetového dedičstva UNESCO, sa nachádza na južnom pobreží Bulharska, na polostrove Nesebar, v priamom kontakte s Čiernym morom.

Nesebar je preslávený svojou bohatou históriou a stredovekým námestím obkoleseným klenotmi drevených domčekov a kamenných kostolov. Jeho úzke uličky a zachovalé hradby vám poskytnú nekonečné možnosti na prechádzky a objavovanie.

Pokiaľ ide o ubytovanie v Nesebare, návštevníci majú na výber z rôznych možností, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a vkusu. Mesto ponúka luxusné hotely, reštaurácie a pláže, ako aj cenovo dostupné malé penzióny a apartmány pre tých, ktorí hľadajú viac budget-friendly možnosti.

Luxusné hotely v Nesebare sú široko dostupné s štýlovým a moderným vybavením, takže sa naozaj môžete cítiť ako na dovolenke. V týchto hoteloch ponúkajú rozsiahle bazény, wellness centrá, reštaurácie s miestnou a medzinárodnou kuchyňou a iné vybavenie, ktoré vám poskytne maximálny komfort a pohodlie počas vášho pobytu.

Ak preferujete intímnejšiu atmosféru, potom môžete si vybrať z penziónov a apartmánov, kde si môžete vychutnať súkromné a príjemné prostredie. Mnohé z týchto penziónov sú rodinné prevádzky, ktoré vám poskytnú osobnejší prístup a budú sa starostať o vaše potreby. Apartmány sú tiež populárne medzi rodinami alebo skupinami priateľov, ktoré preferujú väčší priestor a možnosť samostatného stravovania.

Pláže v Nesebare sú jednými z najkrajších a najčistejších na pobreží Čierneho mora. Mäkký piesok a jasne modrá voda vám umožnia si užiť oddych na pláži a kúpať sa v mori. Pláže sú dobre vybavené lehátkami a slnečníkmi, takže si môžete oddýchnuť a užiť si slnko. Existujú tiež mnohé vodné aktivity, ako napríklad vodné lyžovanie, šnorchlovanie a jachtovanie, ktoré vás udržia zabavených počas celého pobytu.

Okrem toho, Nesebar je tiež domovom pre mnoho historických pamiatok a kultúrnych atrakcií. Môžete navštíviť starobylé kostoly, múzeá a archeologické miesta, ktoré vám priblížia históriu a kultúru tohto fascinujúceho mesta.

Nesebar je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásneho prostredia, bohatej histórie a pestrých možností na ubytovanie. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusný hotel alebo útulný penzión, tento kúsok bulharského pobrežia vás určite očarí a poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky