Objavte lety za najlepšie ceny

Česko Kroměříž

Ubytovanie Česko Kroměříž


Česko Kroměříž je malebné historické mesto, ktoré leží v Jihomoravskom kraji v Českej republike. Mesto je známe pre svoje nádherné barokové architektonické pamiatky a pre jedinečný zámocký park, ktorý bol zaradený na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ak sa rozhodnete navštíviť toto čarovné mesto, potrebujete kvalitné ubytovanie, ktoré vám poskytne dostatočný komfort a útulnú atmosféru.

V Českom Kroměříži nájdete širokú ponuku ubytovacích služieb od luxusných hotelov až po skromné penzióny a súkromné apartmány. Pri výbere ubytovania si preto môžete vybrať z mnohých možností, ktoré sa prispôsobia vašim požiadavkám a financiám.

V samotnom centre mesta sa nachádza niekoľko hotelov, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú byť blízko všetkých turistických atrakcií. Medzi najluxusnejšie hotely patrí Hotel La Fresca a Hotel U Zlatého kohútika, ktoré ponúkajú moderné izby so všetkými potrebnými pohodlnosťami a gurmánske reštaurácie so vynikajúcou kuchyňou.

Ak hľadáte ubytovanie v kludnej časti mesta, môžete sa ubytovať v niektorom z penziónov alebo súkromných apartmánov v blízkosti zámockého parku. Penzióny ako Pension Sonata a Penzion Kromeriz sú veľmi obľúbené medzi turistami pre svoju priateľskú atmosféru a izby s vlastnou kúpeľňou.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie za úspornú cenu, sú k dispozícii niektoré hostely a lacné hotely. Hostel Fabrika sa nachádza v priemyselnej časti mesta, ale ponúka pestrú rôznorodosť zariadení a služieb. Hotel Boucek sa nachádza v tichej lokalite a ponúka základné ubytovacie služby s bezplatným parkovaním pre hostí.

V Českom Kroměříži nájdete skutočne bohatý výber ubytovacích služieb, ktoré sa budú prispôsobovať vašim potrebám a predstavám. Nech už ste turista hľadajúci luxusné ubytovanie alebo prechodný pracovník, ktorý potrebuje jednoduché a úsporné riešenie, nájdete v tomto meste ideálne ubytovanie pre svoj pobyt.


Dovolenka Česko Kroměříž


Kroměříž je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Českej republike, ponúkajúce svojim návštevníkom bohatú kultúrnu a historickú dedičinu. Svojou polohou v regióne Zlínskeho kraja sa nachádza približne 50 kilometrov na východ od Brna, čo je druhé najväčšie mesto v krajine.

Mesto je najviac známe svojím barokovým zámkom, ktorý bol vyhlásený za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Zámok Kroměříž bol postavený v 17. storočí a slúžil ako letná rezidencia arcibiskupov z Olomouca. Jeho záhrady sú považované za jedny z najkrajších barokových záhrad v Európe a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu. Pre milovníkov hudby je tu tiež unikátna príležitosť vidieť historický koncertný sál s pipkovým organom, ktorý ponúka nezabudnuteľné kultúrne zážitky.

Okrem zámku ponúka Kroměříž aj mnoho ďalších turistických atrakcií. Môžete navštíviť Arcibiskupský palác, ktorý slúži ako sídlo arcibiskupa olomouckej arcidiecézy. Tento krásny renesančný palác je tiež súčasťou svetového dedičstva UNESCO a návštevníkom umožňuje nahliadnuť do histórie a kultúry.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je tu tiež veľa možností na prechádzky a výlety. Môžete sa vydať na prechádzku mestskými uličkami a obdivovať historické budovy, alebo si užiť piknik v jednom z mnohých parkov. Kroměříž je tiež obklopené kopcovitou krajinou, ktorá ponúka príležitosť na turistiku a cykloturistiku.

Ak máte radi kultúrny život, mesto ponúka tiež mnoho galérií, múzeí a historických kostolov, ktoré stojí za návštevu. Môžete sa zúčastniť rôznych podujatí, ako sú hudobné festivaly, výstavy a divadelné predstavenia. Kroměříž je známe aj svojou bohatou gastronomickou scénou, ktorá ponúka tradičné české jedlá, ako aj medzinárodné kuchyne.

A ak chcete objaviť okolie Kroměříža, môžete navštíviť aj iné zaujímavé miesta v blízkom okolí. Patrí sem napríklad mestečko Uherské Hradište, ktoré sa tiež nachádza v Zlínskom kraji a je plné historických pamiatok a folkloru.

Ak hľadáte zaujímavé a kultúrne bohaté miesto pre vašu Česko dovolenku, Kroměříž je bezpochyby skvelou voľbou. Svojou bohatou historickou dedičinou a nádhernou prírodou ponúka niečo pre každého návštevníka. Môžete objavovať krásy zámku a jeho záhrad, preskúmavať historické budovy a vychutnávať si miestnu kultúru. Česko Kroměříž je miesto, ktoré stojí za návštevu.


Letenka Česko Kroměříž


Česko Kroměříž je krásne historické mesto, nachádzajúce sa na východnom Slovensku. Je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, a preto je veľmi obľúbeným cieľom pre turistov z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť toto úžasné miesto, najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, ako sa tam dostať, je cestovaním lietadlom. Letenka z Česka do Kroměříže je skvelou voľbou, pretože vám umožní rýchlo a pohodlne prejsť veľkú vzdialenosť v priebehu niekoľkých hodín.

Mnoho leteckých spoločností ponúka spojenie medzi Českom a Kroměřížom, takže si môžete vybrať ten najvhodnejší let pre vás. Vyberte si z množstva priamych letov alebo letov so zastávkou, ktoré sú k dispozícii každý deň. Je tiež dobré sledovať ponuky a akcie, ktoré letecké spoločnosti poskytujú, aby ste si mohli zabezpečiť najvýhodnejšiu cenu za letenku.

Po prílete na letisko v Kroměříži vás privíta skvelá infraštruktúra, ktorá vám umožní veľmi jednoducho a rýchlo sa dostať do centra mesta. Môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi dopravy, ako sú autobusy, taxíky alebo si môžete dokonca prenajať vlastné auto a preskúmať okolie podľa vlastného uváženia.

Po príchode do samotnej Kroměříže nebudete sklamaní. Mesto je plné bohatého kultúrneho dedičstva, ktoré odzrkadľuje jeho bohatú históriu. Jeho najväčšou atrakciou je Kroměřížský zámok, ktorý je zahrnutý na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to majestátny barokový palác, ktorý zaujme každého svojou nádherou a šarmom.

Okrem zámku môžete navštíviť aj katedrálu svätého Mořice, ktorá je jednou z najkrajších kostolov v meste. Záhrady zámockého parku sú taktiež obľúbeným miestom pre prechádzky a oddych. Ak radi objavujete históriu, môžete tiež navštíviť Kroměřížské múzeum, kde sa dozviete viac o histórii mesta a jeho obyvateľoch.

Okrem toho sa v Kroměříži taktiež koná mnoho kultúrnych podujatí počas celej sezóny. Napríklad letný festival hudby a umenia ponúka nádielku koncertov, divadelných predstavení a výstav. Kroměříž je tiež známy svojimi výbornými reštauráciami, kde si môžete vychutnať tradičnú slovenskú kuchyňu.

Ak plánujete cestu do Kroměříže, rozhodne sa vám oplatí rezervovať letenku z Česka. Ponúka vám rýchle a pohodlné premoženie veľkej vzdialenosti a umožní vám objaviť všetky krásy tohto historického mesta. Zároveň si budete môcť vychutnať úžasné kultúrne a gastronomické zážitky, ktoré vám Kroměříž ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Kroměříž


Často kladené otázky a odpovede o meste Kroměříž:

1. Aká je históriu Kroměříža?
Kroměříž má bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia. V minulosti to bolo významné biskupské sídlo a centrum kultúry.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Kroměříži?
Hlavnou atrakciou je Kroměřížský zámok, ktorý je zároveň zapísaný na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ďalšie turistické atrakcie sú zámecké záhrady a Katedrála svätého Mořice.

3. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Kroměříži?
V Kroměříži je niekoľko hotelov, penziónov a súkromných apartmánov, kde si môžete zarezervovať ubytovanie.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Kroměříža?
Najlepší čas na návštevu Kroměříža je v lete, keď sa konajú rôzne kultúrne a histórické podujatia. Avšak mesto je krásne aj v iných ročných obdobiach.

5. Ako sa dostanem do Kroměříža?
Kroměříž je dostupný autom cez diaľnice D1 a D55. Môžete tiež prísť vlakom alebo autobusom, ktoré sú dobre spojené s ostatnými mestami v Českej republike.

6. Aké sú možnosti stravovania v Kroměříži?
V Kroměříži nájdete rôzne reštaurácie, kaviarne a pivnice, kde si môžete vychutnať tradičnú českú kuchyňu aj ďalšie medzinárodné jedlá.

7. Možnosti nákupu v Kroměříži?
V meste nájdete rôzne obchody, supermarkety a malé obchádzky, kde si môžete kúpiť suveníry, odevy a ďalšie veci.

8. Aké sú možnosti kultúrneho vyžitia v Kroměříži?
Kroměříž ponúka množstvo kultúrnych podujatí, ako sú koncerty, divadelné predstavenia a výstavy. Má tiež bohatú históriu a množstvo pamiatok na preskúmanie.

9. Je možné navštíviť Kroměříž za jeden deň?
Áno, je možné navštíviť hlavné turistické miesta v Kroměříži za jeden deň, ale odporúčame stráviť v meste viac času, aby ste si mohli vychutnať všetky zaujímavosti.

10. Aké sú možnosti pre voľný čas v Kroměříži?
Okrem turistiky a prehliadok pamiatok, môžete si vychutnať prechádzky v zámeckých záhradách, relaxovať na lavičkách v centre mesta alebo si vychutnať športové aktivity v okolí, ako je cyklistika a turistika.


Počasie Česko Kroměříž


Česko Kroměříž je malebné mesto na východnomokraji Českej republiky. Známe je najmä svojím historickým centrom, ktoré patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO. Vzhľadom na svoju polohu má Česko Kroměříž zaujímavé počasie, ktoré sa líši od zvyšku krajiny.

V lete sú teploty zvyčajne príjemné a vo väčšine prípadoch sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia. V najhorúcejších dňoch sa môžu teploty vyšplhať aj na 35 stupňov, čo môže byť pre niektorých ľudí dosť náročné. Väčšinou však prichádza k osvieženiu v podobe dažďa aj búrky, ktoré sú typické pre letné mesiace.

V zime sú teploty vďaka blízkosti hôr nižšie ako v ostatných častiach krajiny. Najkrajší čas na návštevu mesta je počas Vianoc, keď sa v centre Česko Kroměříža konajú tradičné Vianočné trhy a mesto je okrášlené vianočnou výzdobou. Pre tých, ktorí sa radi sáňkujú alebo lyžujú, sú k dispozícii okolité kopce, kde zimné športy sú stále veľmi obľúbené.

Čo sa týka zrážok, v Česko Kroměříži je pomerne veľký rozdiel medzi letom a zimou. V lete sa obvykle počasie nachádza v oblasti medzi dažďom a sušším počasím. Na jar a na jeseň však môže prísť k dlhodobým dažďovým obdobiam, ktoré môžu trvať aj niekoľko týždňov. V zime sa závisí od množstva snehu, ktorý môže byť v meste nepredvídateľný.

Celkovým zhrnutím možno povedať, že počasie v Česko Kroměříži je pomerne priaznivé, s miernymi letnými teplotami a celkom znesiteľnými zimnými podmienkami. Ak chcete mesto navštíviť, je najlepšie to urobiť v lete alebo na jeseň, keď sú počasie a podnebie v meste najstabilnejšie.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky