Objavte lety za najlepšie ceny

Česko Moravský Krumlov

Letenka Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov: Magická destinácia pre milovníkov histórie a kultúry

Keď je reč o návšteve Českej republiky, mnohým turistom sa zoči-voči vybaví Praha. Avšak, máloktorý zahraničný návštevník si uvedomuje, že mimo hlavného mesta sa nachádza množstvo ďalších pôvabných a kultúrne bohatých miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným takýmto skrytým pokladom je Česko Moravský Krumlov, malebné mestečko nachádzajúce sa v južnej časti krajiny.

Prečo by ste mali navštíviť Česko Moravský Krumlov? Pretože je to miesto, kde sa čas doslova zastavil. Jeho úchvatná architektúra a dobové atmosféry vás prenesú späť do stredoveku, keď sa Krumlov stal dôležitým strediskom kultúry a umenia.

Prvá vec, ktorou si turista všimne po príchode do Krumlova, je nádherná zrekonštruovaná hradná komplex, ktorý je dokonalou ukážkou gothickej a renesančnej architektúry. Hrad Krumlov je druhým najväčším hradom v Česku a jeho návšteva je naozaj skúsenosťou na celý život. V päťpodlažných hradných budovách nájdete niektoré z najkrajších a najzachovalejších nábytkov, fresiek a objektov umeleckého remesla z obdobia 16. a 17. storočia. Nevynechajte prehliadku hradných záhrad, kde si vychutnáte krásne výhľady na malé mestečko a rieku Vltavu.

Okrem návštevy hradu je možné si prezrieť aj mnohé iné historické pamiatky v centre mesta, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Svojou malebnou atmosférou a úzkymi uličkami vás prevedie ulica Latrán, ktorá je plná bohatých remeselníkov, galérií a reštaurácií. Nevynechajte návštevu kostola Sv. Víta, kde sa nachádza jednoduchý, ale krásny interiér.

Česko Moravský Krumlov je však oveľa viac ako iba historické miesto. Je to aj centrum kultúry a umenia, kde sa počas celého roka konajú rôzne festivaly, koncerty a divadelné predstavenia. Najznámejším a najobľúbenejším podujatím je Český Krumlov Festival, ktorý sa v lete koná na nádvorí hradu. Návštevníci môžu počúvať hudobné koncerty, sledovať divadelné predstavenia či účinkovanie súborov na verejných priestranstvách mesta. Tento festival priláka návštevníkov nielen z celého Česka, ale aj zo zahraničia.

Ako sa dostať do Česko Moravského Krumlova? Najjednoduchším spôsobom je cesta letecky. Existuje množstvo letovísk v blízkosti Krumlova, ktoré sú vhodné pre medzinárodné lety. Po príchode môžete využiť verejnú dopravu alebo prenajať si auto, aby ste sa pohodlne presunuli do centra mesta a objavovali okolie.

Takže, ak hľadáte kúzelnú destináciu plnú histórie a kultúry, Česko Moravský Krumlov je pre vás to pravé miesto. Navštívte toto malebné mestečko a prežite jedinečný zážitok, ktorý vám zaručene vytvorí nezabudnuteľné spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov je malé město v jižních Čechách. I když je město malé, je zde mnoho zajímavostí a atrakcí. Zde jsou některé z nejčastějších otázek a odpovědí o Česko Moravském Krumlově:

1. Jak se dostat do Česka Moravského Krumlova?
- Česko Moravský Krumlov se nachází asi 15 km od města Český Krumlov. Nejjednodušší způsob, jak se sem dostat, je autem. Lze sem také dojet autobusem nebo vlakem.

2. Jaké jsou turistické atrakce v Česku Moravském Krumlově?
- Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Česku Moravském Krumlově je zámek, který je jedním z největších a nejkrásnějších zámků v České republice. Dalšími atrakcemi jsou kostel sv. Jiljí, klášter augustiniánů, historické budovy a památníky.

3. Kde se dá ubytovat v Česku Moravském Krumlově?
- V Česku Moravském Krumlově je možnost ubytování v několika hotelech, penzionech a apartmánech. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

4. Co je nejlepší čas na návštěvu Česka Moravského Krumlova?
- Nejlepším časem na návštěvu Česka Moravského Krumlova je jaro a léto, kdy je zde příjemné počasí a mnoho kulturních akcí a festivalů.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Česka Moravského Krumlova?
- Délka prohlídky závisí na tom, kolik času chcete věnovat jednotlivým atrakcím. Prohlídka zámku obvykle trvá asi 2 hodiny.

6. Existují nějaké restaurace a obchody v Česku Moravském Krumlově?
- Ano, v Česku Moravském Krumlově je několik restaurací, kaváren a obchodů. Naleznete zde tradiční české i mezinárodní kuchyně.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších otázek a odpovědí o Česku Moravském Krumlově. Město má mnohem více nabídek a informací, které můžete získat při návštěvě.


Dovolenka Česko Moravský Krumlov


Dovolenka v Česku je vždy skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú užiť krásne historické pamiatky, prírodu a jedinečnú atmosféru. Jedným z miest, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť, je Česko Moravský Krumlov.

Tento malebný historický mestský komplex sa nachádza na juhu Českej republiky a je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Svojou architektúrou a atmosférou vás okamžite prenesie do stredovekých čias. Zomknutý je obrovskou sieťou uličiek, nádvorí a malebných domčekov, ktoré vytvárajú skvelý pocit starobylého zajtrajška.

Prechádzka po mestskom centre je ako cesta do minulosti. Zastavte sa na námestí, kde sa nachádza nádherný barokový radnica, ktorá dýcha históriou. V okolí námestia nájdete aj mnoho tradičných reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

Nechajte sa unášať atmosférou uličiek, ktoré vás zavedú do rôznych očarujúcich dvorov a záhrad. Prejdite sa po hradbách a obdivujte panorámu mesta a rieky Vltavy. Navštívte aj hrad Český Krumlov, ktorý je dominantou mesta. Uvedomte si, ako to muselo byť kedysi, keď stál na vrchole kopca a dohliadal na celé územie okolo.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je tu možnosť prejsť sa výletnou loďou po rieke Vltave a rozšíriť si tak obzor o malebný vodný horizont. Česko Moravský Krumlov je tiež obklopený nádhernou krajinou, v ktorej si môžete užívať prekrásne turistické trasy a výlety.

Ak si chcete užiť kultúrne zážitky, navštívte niektorý z mnohých festivalov a podujatí, ktoré sa v meste organizujú počas celého roka. Najznámejším z nich je Kašperjada, ktorá sa koná v septembri a privedie vás do sveta stredovekých korčuliarov, hudby a divadla.

Dovolenka v Česko Moravskom Krumlove je jedinečným zážitkom, ktorý si na dlhú dobu zapamätáte. Starobylá atmosféra, historické pamiatky a úchvatná príroda vás obklopia a ponoria do pohárového sveta minulosti. Prežite časom na jednu nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov je malebné historické mesto na juhu Moravy, ktoré ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov. Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, mali by ste sa tiež rozhodnúť, kde si nájdete ubytovanie. V tomto článku sa dozviete o možnostiach ubytovania v Česko Moravskom Krumlove.

Hotelové ubytovanie

V Česko Moravskom Krumlove máte na výber niekoľko hotelov s rôznou úrovňou komfortu a cien. Najväčší hotel v meste je Hotel Kakadu, ktorý sa nachádza priamo v historickej časti mesta. Ponúka ubytovanie v jedno-, dvoj- alebo trojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Okrem toho má hotel aj reštauráciu a bar, kde si môžete vychutnať tradičné moravské jedlá a nápoje.

Inou možnosťou je napríklad Hotel Vajgar, ktorý sa nachádza na okraji mesta, ale s krásnym výhľadom na Krumlovský les. Hotel ponúka ubytovanie v komfortných izbách s vlastným sociálnym zariadením a bezplatným Wi-Fi pripojením. Okrem toho má hotel aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať domáce špeciality z moravskej a rakúskej kuchyne.

Privátne ubytovanie

Ak preferujete domácu atmosféru a radi by ste sa ubytovali u miestnych obyvateľov, môžete si zvoliť privátne ubytovanie. V Česko Moravskom Krumlove je niekoľko možností, ako si nájsť ubytovanie u súkromného ubytovateľa. Na internete nájdete množstvo ponúk privátnych izieb a apartmánov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti historického centra.

Jednou z možností je napríklad Ubytování u Tulky, ktoré ponúka dve izby s možnosťou ubytovania až pre štyroch hostí. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou a kuchynským kútom s mikrovlnnou rúrou a chladničkou. Privát má aj záhradu s grilom, ktorú môžete využiť na oddych a relax.

Penzióny

V Česko Moravskom Krumlove nájdete aj niekoľko penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie v príjemnej atmosfére za rozumné ceny. Jedným z nich je napríklad Penzión Habr, ktorý sa nachádza v krásnej prírode blízko Krumlovského lesa. Ponúka ubytovanie v dvoulôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením a bezplatným Wi-Fi pripojením. Penzión má aj vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné moravské jedlá.

Česko Moravský Krumlov je pekným miestom na oddych a prehliadku. Pri návšteve tohto mesta nezabudnite zvoliť vhodné ubytovanie, v súlade s Vašimi preferenciami a nárokmi.

Ak hľadáte romantické a tajuplné miesto plné histórie a kultúry, nie je preto nič lepšie ako si zvoliť ubytovanie práve v tomto úchvatnom meste. Môžete sa tešiť na pokojnú atmosféru, pekné prechádzky po malebných uličkách a veľa historických pamiatok, ktoré si môžete užiť počas svojho pobytu v Česko Moravskom Krumlove.


Počasie Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov, alebo jednoducho Krumlov, je malebné mestečko nachádzajúce sa v juhozápadnej časti Česka. Jeho nádherné historické centrum sa krásne vine okolo rieky Vltavy, ktorá poteší nielen turistov, ale aj rybárov, kajakárov a vodákov. Ale ako je to s počasím v tomto krásnom meste?

Krumlov sa nachádza v oblasti s kontinentálnym podnebím, kde sú typické studené a suché zimy a horúce letá s občasnými búrkami. Zimné mesiace, ktoré trvajú od decembra do marca, sú často pokryté snehom a teploty sa pohybujú okolo -5 °C až 0 °C. Nie je neobvyklé, že západné časti mesta, ktoré sú vystavené severnej strane a teda majú menej slnečného svitu, zostanú pokryté snehom až do apríla.

Jar prichádza pomaly, ale istotne. Temperature začnú stúpať a teploty sa vyrovnávajú okolo 10-15 °C. Mesto sa začína zobúdzať k životu a turisti sa začínajú plniť ulicami. Večery sú ešte chladné a vyžadujú si vhodné oblečenie.

Leto je v Krumlove najpríjemnejším obdobím. Teploty sa dostávajú nad 25 °C, s vysokými teplotami sa ale často spája aj vysoká vlhkosť, ktorá sa zdá zhoršovať pocit z tepla. To ale nezabraňuje státisícom turistov, ktorí prichádzajú, aby si užili letnej atmosféry.

Jeseň do mesta prináša ochladenie a obdobie častých zrážok. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C a slnko sa postupne stáva menej energickým. To ale neznamená, že Krumlov počas tejto ročnej obdobia nemá čo ponúknuť. Je to obdobie, kedy mesto zažíva svoju poslednú turistickú sezónu, s podujatiami ako sú Krumlovské barokové slávnosti alebo Lynx Open Open Air Festival.

Celkovo by sme mohli povedať, že Krumlov je možné navštíviť kedykoľvek počas roka, no najlepšie obdobie na návštevu by bola jar alebo jeseň, kedy sa mesto preslní krásnymi farbami listov a turistov tam nebude až tak veľa. Ktoré obdobie si ale nakoniec vyberiete, nezabudnite si prichystať vhodné oblečenie podľa ročného obdobia a stavu počasia.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky