Objavte lety za najlepšie ceny

Česko Orlické hory

Počasie Česko Orlické hory


Česko, krajina bohatá na scenériu a prírodné krásy, ponúka množstvo miest a oblastí, ktoré stojí za to prieskum. Jedným z takýchto regiónov sú Orlické hory, rozprestierajúce sa na východ od hlavného mesta Prahy. Tieto hory, ktoré sú súčasťou Krkonošského podhôria, sa vyznačujú svojou krásnou prírodou, malebnými horskými vrchmi a nádhernými výhľadmi.

Počasie v Orlických horách je veľmi zmenčivé a ovplyvňované geografickými a klimatickými podmienkami regiónu. Vrcholy hôr dosahujú výšky cez 1 000 metrov nad morom, čo má za následok inverzné teploteplné a zrážkové udalosti.

Letá v Orlických horách sú miernymi teplotami a príjemným slnečným počasím. Teploty sa pohybujú okolo 20 °C a občas sa môžu chvíľu zvýšiť. Dni sú dlhé a slnečné, čo poskytuje ideálne podmienky pre turistiku, horskú cyklistiku a iné vonkajšie aktivity. Príčnici sa takisto môžete tešiť z krásnych horských jazier a vodopádov, ktoré sa ovlažujú z roztápajúceho sa ľadovca.

Jesenné obdobie je taktiež atraktívnym časom na návštevu Orlických hôr. Listnaté stromy, ktoré sa rozpínavajú po celom regióne, sa menia zelenú na odtiene oranžovej, červenej a hnedéj. Príroda sa mení v mohutne farebné koberce, ktoré poskytujú úžasnú kulisu pre turistiku. Teploty sa mírnia, ale stále sú dostatočne príjemné na túranie po horách.

Zimné obdobie prináša so sebou sneh a studené teploty. Vrcholy hôr sú pokryté bielym pokrývkou a vytvárajú skvelé podmienky pre zimné športy. Skiareály v Orlických horách ponúkajú rôzne lyžiarske trate pre všetky úrovne lyžiarov. Teploty sa pohybujú okolo nuly a pod ním, a tak je nutné sa poriadne obliecť a chrániť sa pred chladom.

Jar je obdobím, keď príroda ožíva po zime. Teploty sa postupne dostanú na príjemnejšie úrovne a začína sa obdobie dažďov. Hory rozkvitajú kvetmi a čo najlepším časom pre rôzne formy outdoorovej rekreakcie. Turisti tu môžu zisťovať vidieť vtipné vtáctvo a iné zvieratá, ktoré sa prebúdzajú po zimnom spánku.

Okrem toho, Orlické hory ponúkajú aj rôzne kultúrne atrakcie a obce, ktoré stoja za to objavovať. Krajina je tiež bohatá na históriu a tradície, ktoré sú dobre zachované vo vidieckych dedinách.

Ak plánujete návštevu Česka až do Orlických hôr, nezabudnite sa pripraviť na zmenlivé počasie. Odporúča sa mať so sebou vrstvené oblečenie a vybaviť sa vhodným oblečením a obuví pre konkrétne ročné obdobie. Nech už ste tu v lete, v zime, na jar alebo na jeseň, Orlické hory vás určite upútajú svojou krásou, a to nielen počasím, ale aj svojim charakterom a atmosférou.


Ubytovanie Česko Orlické hory


České Orlické hory sú jedným z najkrajších pohorí v Českej republike, ktoré každý rok privíta tisícky návštevníkov. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber mnoho rôznych možností.

Keďže sa jedná o turisticky obľúbenú oblasť, môžete si vybrať z množstva rôznych typov ubytovania. V centre miest ako Žamberk alebo Deštné v Orlických horách nájdete hotely a penzióny, kde si môžete užiť pohodlné ubytovanie so službami.

Ak preferujete kempovanie alebo karavaning, na výber máte niekoľko kempov. Vreckový kemp v N. Deštné poskytuje ubytovanie v prírode. Kemp Žebrácká se Tábora a Kemp Pod Sněžníkem naopak ponúkajú štandardné vybavené chatky alebo stany s elektrickým prípojky.

Pre tých, ktorým vyhovuje individuálny prístup, sú k dispozícii súkromné chaty a apartmány. Tieto sú najčastejšie umiestnené mimo centra miest a poskytujú vám možnosť vychutnať si pokoj a súkromie, ale aj krásne výhľady na okolitú prírodu.

Ak sa vám páčilo pohodlie ubytovania v rodinnom prostredí, môžete si zvoliť pobyty v penzióne, ubytovanie u majiteľov či ubytovanie v súkromí. Výhodou týchto možností je skutočnosť, že sa budete môcť cítiť ako doma a vychutnávať si pohodlie a možnosti v domácom prostredí.

Pre tých, ktorí si radi užívajú aktívny odpočinok, alebo športové zážitky, sú dostupné aj ubytovania v horských chatách, ktoré poskytujú nielen ubytovanie, ale aj služby sprievodcu a celkovú organizáciu turistických výletov.

Celkovo vzaté, České Orlické hory ponúkajú množstvo možností pre ubytovanie, od exkluzívnejšieho až po jednoduchšie, takže si môžete vybrať to, čo sa vám najviac hodí. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek z týchto možností, môžete sa tešiť na krásne výhľady, nezabudnuteľné zážitky a príjemný pobyt v krásnej prírode.


Dovolenka Česko Orlické hory


Dovolenka v Českom Orlickom hrebeňi – prežite aktívnu dovolenku v nádhernom horskom prostredí

České Orlické hory sú jedným z najkrajších pohoria v Českej republike, nachádzajú sa na východnom pobreží Krkonoš a sú ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú užiť aktívnu dovolenku v prekrásnom horskom prostredí. Orlické hory sú populárne nielen pre svoje krásne prírodné scenérie, ale aj pre svoje mnohé turistické atrakcie, ktoré pritiahnu mnohých návštevníkov každý rok.

Ak ste milovníkmi turistiky, bude pre Vás Orlický hrebeň skutočným rajom. Toto pohorie ponúka poskytuje mnoho turistických chodníkov a cyklotrás. Môžete si vybrať z množstva trás, ktoré vás zavedú do hory. Počas svojho výletu sa budete pohybovať v krásnom horskom prostredí, ktoré vás určite zaujme. Prírodná sceneria Orlických hôr zahŕňa prekrásne výhľady na vrcholy, doliny a vrcholky okolitých kopcov.

Okrem turistiky môžete v Orlických horách využívať aj mnohé ďalšie aktivity ako napríklad cykloturistiku, jazdu na koni, výlety na lode alebo bazénových zážitkových parkov. Výhodou tohto miesta je aj to, že je vhodné pre rodiny s deťmi. Deti sa budú môcť zúčastniť miestnych atrakcií, ako je napríklad návšteva zverinca, farmy alebo zaujímavých múzeí.

Kultúrne zážitky nájdete v rôznych miestach počas vašej cesty. Napríklad môžete navštíviť hrad Náchod, zrúcaninu hradu Rychmburk alebo kláštor Vamberk. Vo večerných hodinách by ste mali skúsiť najmä miestne špeciality, ktoré boli pripravené s využitím miestnych surovín. Vo väčšine reštaurácií tu máte možnosti ochutnať tradicionálne české jedlá.

Ak plánujete dovolenku v Orlických horách a neviete, kde sa ubytovať, máte veľa možností. Nájdete tu ubytovanie pre každého: od luxusných horských chatiek až po lacné ubytovanie v rodinných penziónoch. Stačí si dobízomný online ubytování a nájdete si to správne, priamo podľa vašich požiadaviek.

Vyskúšajte dovolenku v Orlických horách a užite si aktívnu dovolenku v krásnom a prírodnom prostredí. Toto pohorie vám poskytne mnoho nezabudnuteľných zážitkov a zaručenú relaxáciu od rušného mestského života. Vaša dovolenka tu bude plná prírodných krás, množstva zážitkov a miestnych atrakcií.

Užijte si krásy českých Orlických hor a vychutnajte si svoju dovolenku!


Letenka Česko Orlické hory


Orlické hory jsou jedním z nejkrásnějších pohoří ve středních Čechách. Tato malebná oblast se nachází na východě Čech, nedaleko českého města Žamberk a polského města Bystrzyca Kłodzka. Pro svou jedinečnou přírodu a nádherné výhledy na okolní krajinu jsou Orlické hory oblíbenou destinací pro turisty i milovníky přírody.

Pokud se rozhodnete navštívit Orlické hory, můžete tam dorazit pohodlně letecky. Jednou z možností je letět do Prahy a odtud podniknout cestu autem nebo veřejnou dopravou na místo určení. Další možností je využít letiště v Hradci Králové, které se nachází relativně blízko pohoří. Letenky do Hradce Králové jsou často cenově dostupné a nabízejí komfortní variantu příjezdu.

Orlické hory jsou rájem pro turisty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou v přírodě. Oblast nabízí mnoho turistických tras a stezek vhodných pro pěší turistiku, cykloturistiku i turistiku zimní. Jednou z nejznámějších atrakcí v této oblasti je vysokohorský horský hřeben, který nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a možnost pro dlouhé túry.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete vyzkoušet paragliding nebo parapentingu v Orlických horách. Z vrcholů pohoří můžete startovat do vzduchu a vychutnávat si nádherný pohled na krajinu z ptačí perspektivy. Pro ty, kteří si chtějí přidat trochu adrenalinu, je tato aktivita skvělou možností.

Orlické hory jsou rovněž známé svými malebnými vesnicemi a historickými památkami. V blízkosti pohoří se nachází například zřícenina hradu Potštejn, který představuje populární turistickou atrakci. Navštívit můžete také muzeum historických kolových vozy nedaleko Žamberka, ve kterém se dozvíte více o životě v této oblasti v minulosti.

Orlické hory jsou také skvělým místem pro milovníky zimních sportů. Oblast nabízí několik lyžařských středisek s různou obtížností sjezdovek, snowparkem a běžeckými trasami. Vybrat si můžete mezi středisky Deštné v Orlických horách, Čenkova pila, Olešnice v Orlických horách nebo Říčky v Orlických horách. Každé z těchto středisek nabízí kvalitní služby a skvělé podmínky pro lyžování.

Navštívit Orlické hory je skvělý nápad pro dovolenou plnou přírody, adrenalinových zážitků a poznávání historie. Pokud si koupíte letenku do Česka a rozhodnete se strávit čas v této krásné oblasti, nebudete litovat. Orlické hory vás přivítají nejen svou přírodní krásou, ale také nabídkou aktivit a zážitků, které si budete pamatovat navždy.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Orlické hory


Najčastejšie otázky a odpovede o Česku Orlických horách:

1. Kde sa nachádzajú Orlické hory?
Odpoveď: Orlické hory sa nachádzajú na východnom okraji Českej republiky, blízko hranice s Poľskom.

2. Aké sú možnosti ubytovania v Orlických horách?
Odpoveď: V Orlických horách je veľká ponuka ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, horských chatiek a apartmánov.

3. Aké aktivity a aktivity ponúkajú Orlické hory?
Odpoveď: V Orlických horách je možné vykonávať rôzne aktivity ako turistiku, cykloturistiku, lyžovanie, snowboarding, jazdu na horskom bicykli, rybolov a ďalšie.

4. Kde sa dá lyžovať v Orlických horách?
Odpoveď: Existuje niekoľko lyžiarskych stredísk v Orlických horách, vrátane Deštného v Orlických horách, Olešnice v Orlických horách a ďalších.

5. Aké sú najkrajšie turistické trasy v Orlických horách?
Odpoveď: Medzi najkrajšie turistické trasy v Orlických horách patrí napríklad cesta na najvyšší vrchol Veľká Deštná, turistická trasa kolem Orlické přehrady a ďalšie.

6. Aké sú hlavné atrakcie Orlických hor?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie Orlických hor patrí pevnosť Hanička, Orlická priehrada, zámok Potštejn a ďalšie historické a prírodné pamiatky.

7. Kde je možné získať mapu a informácie o Orlických horách?
Odpoveď: Informácie a mapy o Orlických horách je možné získať v turistických centrách, informačných strediskách, alebo online na webových stránkach turistickej organizácie.

8. Aké sú možnosti stravovania v Orlických horách?
Odpoveď: V Orlických horách je veľa možností stravovania, vrátane reštaurácií, kaviarní, pivníc a horských chatiek, kde je možné ochutnať tradičné české jedlá.

9. Kedy je najlepšie navštíviť Orlické hory?
Odpoveď: Orlické hory sú nádherné počas celého roka. Leto je ideálne pre turistiku a cykloturistiku, zatiaľ čo zimné mesiace sú vhodné na lyžovanie a ďalšie zimné športy.

10. Aké sú možnosti dopravy do Orlických hor?
Odpoveď: Doprava do Orlických hor je možná automobilom, autobusom, vlakom. V blízkosti je aj letisko v Prahe, pre medzinárodné cestovanie.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky