Objavte lety za najlepšie ceny

Česko Příbram

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Příbram


Otázky:

1. Kde sa nachádza Příbram?
2. Aký je počet obyvateľov v Příbrame?
3. Ako sa dostanem do Příbramu z Prahy?
4. Čo by som si mal pozrieť v Příbrame?
5. Má Příbram nejaký historický význam?
6. Kde sa dá dobre najesť v Příbrame?
7. Ako sa dá prenocovať v Příbrame?
8. Existujú v Příbrame nejaké turistické trasy?
9. Ako sa volá najväčší futbalový klub v Příbrame?
10. Kedy sa koná najväčší festival v Příbrame?

Odpovede:

1. Příbram sa nachádza v stredozápadnej časti Čiech, približne 60 km juhozápadne od Prahy.
2. Podľa odhadu z roku 2021 má Příbram približne 33 000 obyvateľov.
3. Do Příbramu sa dá dostať vlakom, autobusom alebo autom. Z Prahy to trvá približne hodinu.
4. V Příbrame určite nie je nuda. Môžete si pozrieť napríklad katedrálu sv. Bartolomeja alebo Hornické múzeum.
5. Áno, Příbram má bohatú hornickú históriu. Bola významným ťažobným centrom už v stredoveku.
6. V Příbrame je mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné české jedlá aj medzinárodnú kuchyňu.
7. V Příbrame môžete prenocovať v hoteloch, penziónoch alebo apartmánoch. Ponuka ubytovania je pomerne rozmanitá.
8. Áno, v Příbrame sa dá turisticky objaviť mnoho atrakcií. Môžete si vybrať napríklad zo zeleného krídla, ktoré vedie k Státnemu okresnému archívu alebo zo žltej turistickej značky, ktorá vás zavedie do historicky významnej oblasti Březové Hory.
9. Najväčší futbalový klub v Příbrame sa volá 1. FK Příbram.
10. V Příbrame sa každoročne koná festival Příbramský slavnosti. Tento festival sa zvyčajne koná v auguste a ponúka množstvo hudobných, kultúrnych a spoločenských podujatí.


Letenka Česko Příbram


Nedaleko Prahy sa nachádza malé mesto Příbram, ktoré je zaujímavé pre svoje historické pamiatky, okolitú prírodu a aktivitami ako je turistika a cyklistika. Ak plánujete cestu do tohto mesta z Čiech, máte na výber niekoľko spôsobov dopravy. V tomto článku sa však budeme zameriavať na letenky z Prahy do Příbrami.

Bohužiaľ, priamo do Příbrami neexistujú lety, preto je potrebné letieť do blízkeho letiska. Najbližšie letisko je v Prahe, ktoré je vzdialené približne 60 kilometrov od Příbrami. Z Prahy môžete lietať do mnohých krajín a rôznych miest Európy a sveta. V Čechách je Praha hlavným letiskom a preto tam nájdete nielen množstvo leteckých spoločností, ale aj nižšie ceny leteniek.

Ak hľadáte lacné letenky do Příbrami, môžete skúsiť niektoré nízkonákladové letecké spoločnosti. Vo väčšine prípadov bývajú tieto lety lacnejšie, pretože ponúkajú menej palubných služieb a využívajú najmä menšie letisko, ktoré je zvyčajne lacnejšie. V okolí Prahy nájdete niekoľko letísk, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pre lety do Příbrami.

Ak máte radi pohodlie a radi využívate klasické letecké spoločnosti, môžete vyhľadať lety od spoločností ako je Czech Airlines a Lufthansa. Tieto spoločnosti ponúkajú prepravu pohodlne a s určitými výhodami, ako sú napríklad širšie sedadlá, jedlo a nápoje počas letu či možnosti odbavovania pred odletom.

Výhodou leteniek z Prahy do Příbrami je oveľa kratší presun, pretože let trvá iba niekoľko desiatok minút. Z Prahy na letisko v blízkosti Příbrami sa dostanete vlakom, autobusom alebo taxíkom. Cesta trvá približne hodinu až hodinu a pol, v závislosti od vami zvoleného spôsobu dopravy.

Samotné mesto Příbram ponúka množstvo turistických atrakcií, ako sú napríklad Hornické múzeum či Katedrála sv. Václava. V okolí mesta nájdete aj krásne prírodné útvary, napríklad Hory Matky Božej, ktoré ponúkajú ideálne miesta pre turistiku, cykloturistiku alebo jazdu na koni.

V celkovom zhrnutí, letenky z Prahy do Příbrami sú rýchle, pohodlné a cenovo dostupné. Výhody letov z Prahy môžete využiť aj pre ďalšie výlety do blízkych i vzdialených krajín sveta. Pre príjemný pobyt v Příbrami si môžete zvoliť niektoré z ubytovacích postelí alebo hotelov v meste. Zábava, oddych a zážitky čakajú!


Dovolenka Česko Příbram


Česko je kraj, ktorý ponúka množstvo rôznych miest na dovolenku, a tak ak hľadáte nádhernú prírodu, bohatú históriu a množstvo aktivít, určite nevynechajte Příbram. Toto mesto sa nachádza len niekoľko kilometrov juhozápadne od Prahy a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest a pamiatok na obdivovanie.

Ak ste milovníkom prírody, Příbram ponúka množstvo turistických trás a cyklochodníkov, ktoré vedú okolo krásnych lesíkov, jazier a vrchov. Najpopulárnejšou turistickou destináciou v tejto oblasti je nepochybne hora Praha, ktorá sa vyznačuje svojimi krásnymi výhľadmi na okolie.

Okrem toho, Příbram ponúka aj bohatú históriu a kultúru. Mnohé z miestnych pamiatok súvisia s týždennou Baníckou slávnosťou, ktorá sa koná každoročne vo finálovom týždni júla. Táto slávnosť oslavuje život banských robotníkov a ponúka bohatý program, ktorý zahŕňa tradičné tancovanie, hudbu, divadlo a množstvo iných folklórnych aktivít.

Okrem toho, mesto Příbram je tiež plné múzeí a galérií. Najpopulárnejšou atrakciou je nepochybne banícke múzeum, kde môžete zistiť viac o histórii miesta a svojpomocne sa pokúsiť o ťažbu rudy. V meste sa nachádza aj množstvo kresťanských pamiatok, vrátane katedrály sv. Vojtěcha.

Pokiaľ ide o ubytovanie a stravovanie, Příbram ponúka množstvo možností, od malých penziónov až po luxusné hotely. Okrem toho, mesto je tiež plné reštaurácií, kde môžete vyskúšať tradičnú českú kuchyňu, ako aj medzinárodné špeciality.

Celkovo vzaté, Příbram je ideálnou dovolenkou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásnej prírody, zaujímavej histórie a kultúry a množstva aktivít. Okrem toho, vďaka svojmu umiestneniu len niekoľko kilometrov od Prahy, môžete z tohto miesta navštíviť aj hlavné mesto Česka.


Ubytovanie Česko Příbram


Příbram je malebné město, nacházející se v České republice. Leží v údolí mezi Brdy a Křivoklátskou vrchovinou a je obklopeno překrásnou přírodou. Díky své poloze je Příbram ideálním místem pro milovníky turistiky, cyklistiky a dalších outdoorových aktivit. Pokud plánujete navštívit toto úžasné město, rozhodně potřebujete kvalitní ubytování. V tomto článku se podíváme na některé možnosti ubytování v Příbrami.

V Příbrami najdete širokou škálu ubytovacích zařízení. Od luxusních hotelů po útulné penziony a příjemné apartmány. Jednou z nejoblíbenějších možností je ubytování v hotelu. V Příbrami se nachází několik kvalitních hotelů, které nabízejí příjemné a komfortní ubytování pro návštěvníky. Tyto hotely často disponují moderními pokoji, wellness centry, restauracemi a dalšími službami, které vám zpříjemní pobyt.

Další možností je ubytování v penzionech. Příbram má několik penzionů, které nabízejí cenově dostupné ubytování. Tyto penziony často poskytují příjemně zařízené pokoje se základními vybaveními. Mnohé z nich také nabízejí snídani nebo polopenzi, abyste se nemuseli starat o jídlo. Pokud preferujete rodinnou atmosféru a osobnější přístup, penziony jsou skvělou volbou.

Pokud hledáte větší soukromí a samostatnost, můžete zvážit pronájem apartmánu. V Příbrami najdete několik apartmánů, které jsou ideální pro ty, kteří si chtějí vytvořit svůj vlastní domov na dobu pobytu. Tyto apartmány jsou plně vybaveny a často nabízejí vlastní kuchyňku, kde si můžete připravit jídlo. To je ideální pro rodiny s dětmi nebo páry, kteří hledají více soukromí.

Ať už se rozhodnete pro ubytování v hotelu, penzionu nebo apartmánu, v Příbrami nebudete mít problém s výběrem. Město nabízí různé druhy ubytování, které vyhoví různým potřebám a rozpočtům. Příbram je skvělým výchozím bodem pro objevování okolní přírody nebo pro poznávání kulturních památek v blízkém okolí. Pobyt v Příbrami určitě stojí za to.


Počasie Česko Příbram


V posledných mesiacoch sme v Česku v oblasti Příbramu zažili rôzne druhy počasia. Počasie bolo veľmi nepredvídateľné a prekvapivo sa menilo z jedného dňa na druhý. V marci boli teploty veľmi chladné a dokonca snežilo. V apríli sa nám podarilo zažiť krásne a slnečné dni, ale niekoľko dní pred koncom mesiaca sa počasie opäť zhoršilo a začalo pršať.

V máji sa situácia zlepšila a počasie sa postupne stabilizovalo. Teploty boli príjemné a slnečné dni prichádzali stále častejšie. Napriek tomu sa však stále môžeme stretnúť s občasnými dažďami a chladnými ránami.

V júni sa teploty postupne zvyšujú a dni sú stále teplejšie a slnečnejšie. V týchto dňoch sa nám podarilo zažiť niekoľko dní s vysokými teplotami a slnko sa nám ukázalo v celej svojej kráse. Aj keď sú teploty príjemné, krajina je stále zelená a kvety sú v plnom rozkvete.

Čo sa týka víkendu, podľa predpovede sa nám od soboty do nedele môžu vyskytnúť miestami búrky a aj kvôli tomu sa očakáva zhoršenie počasia. V budúcom týždni by sa však mali opäť vrátiť teplejšie dni s miernou pravdepodobnosťou dažďa.

V Příbrame sa teda podarilo prežiť všetky druhy počasia, od zimy až po teplé a slnečné dni. Ak sa chystáte do tejto oblasti, odporúčame sledovať predpovede počasia a pripraviť sa na všetky možnosti. Nechajte sa prekvapiť krásou miestneho prostredia, ale nezabudnite pridať do batožiny aj trochu ochranného oblečenia v prípade nestáleho počasia.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky