Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Cavtat

Letenka Chorvátsko Cavtat


Chorvátsko je známe svojimi nádhernými plážami, turistickými atrakciami a bohatou kultúrou. Cavtat, malé prímorské mesto, sa nachádza v južnej časti krajiny a je ideálnym miestom pre tých, ktorí túžia po relaxe a pokoji. Ak sa chystáte navštíviť toto malé kúpeľné mesto, skorí, našli ste správnu letenku!

Cavtat je situovaný len 15 kilometrov juhozápadne od Dubrovníka, čo ho robí ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnejšiemu mestu, ale predsa si užiť prívlastky jeho krásy. V letovisku si návštevníci môžu vychutnať krásne piesočnaté pláže, azúrové more a tradičné chorvátske jedlá.

Ak si zakúpite letenku do Cavtatu, určite by ste nemali minúť jeho historické pamiatky. Mesto je plné krásnych kostolov, trhov a prístavov. Jednou z hlavných atrakcií je pomník básnika Ivana Gunduliča, ktorý sa nachádza v strede Cavtatu. Tento krásny kúsok architektúry je známy svojimi mramorovými sochami a kašňami.

Okrem historických pamiatok môžu návštevníci Cavtatu tiež vychutnať krásne výhľady. Mesto sa nachádza na kopci, odkiaľ je úžasný panoramatický výhľad na pobrežie a okolité ostrovy. Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Cavtat ponúka množstvo túr a peších trás, ktoré vedú k okolitým vrchom a lesom.

Cavtat sa tiež pýši množstvom reštaurácií, kde si môžete vychutnať chorvátske jedlá a miestne speciality. Toto malé mesto je známe aj svojimi plachetnicami, ktoré ponúkajú romantické plavby po blízkych ostrovoch. Skúste si prenajať jednu z týchto plachetníc a objavte krásy Jadranského mora.

Cavtat je tiež ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vydať na výlety do okolitých miest a turistických lokalít. Cesta do Dubrovníka je veľmi krátka a osobitným zážitkom je skombinovať návštevu oboch miest. Ak máte čas, navštívte aj niektoré z blízkych ostrovov, ako sú Korčula a Mljet.

Ak hľadáte oddych a pokojnú atmosféru, Cavtat je tou správnou voľbou. Kúzlo tohto malého mesta vám umožní uniknúť od rušného mestského života a úplne sa oddať okolitej prírode a krásam, ktoré Chorvátsko ponúka. Nezabudnite si nájsť vhodnú letenku a vyberte sa na dovolenku snov!


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Cavtat


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Chorvátska a Cavtatu sú:

1. Kde sa nachádza Chorvátsko a Cavtat?
- Chorvátsko sa nachádza v strednej Európe na Balkánskom polostrove a Cavtat je malé mestečko nachádzajúce sa v južnej časti Chorvátska, v blízkosti Dubrovníka.

2. Ako sa dostanem do Chorvátska a Cavtatu?
- Môžete sa tam dostať letecky, vlakom, autom alebo trajektom. Najbližšie medzinárodné letisko je letisko Dubrovník, ktoré je vzdialené asi 5 km od Cavtatu.

3. Aká je počasie v Cavtate?
- Cavtat má stredomorské podnebie, čo znamená, že letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú mierné a vlhké. Teploty v lete sa pohybujú okolo 25-30°C, zatiaľ čo v zime okolo 10-15°C.

4. Aké sú najlepšie pláže v Cavtate?
- V Cavtate a jeho okolí je niekoľko krásnych pláží, vrátane pláže Tiha, pláže Iviša a pláže Rat.

5. Čo sa dá v Cavtatu robiť?
- V Cavtate môžete navštíviť historické pamiatky, ako napríklad Kostol svätého Mikuláša a mauzóleum rodiny Račić. Môžete si tiež užívať pláže, vodné športy, rybárčenie a prechádzky po malebných uličkách mestečka.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Cavtate a aké jedlá sú špecifické pre Chorvátsko?
- Niekoľko populárnych reštaurácií v Cavtate je napríklad Restoran Leut, Restoran Bugenvila a Restoran Posejdon. Špecifické jedlá Chorvátska zahŕňajú grilovanú rybu a morské plody, plnene papriky, chorvátsky prosciutto a šalát z čiernej riže.

7. Kde môžem získať ubytovanie v Cavtate?
- V Cavtate je mnoho hotelov, apartmánov a súkromných domov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Môžete si zarezervovať cez internet alebo kontaktovať miestne cestovné agentúry.

8. Ktoré miesta v okolí by som mal navštíviť, ak som v Cavtate?
- Ak ste v Cavtate, určite navštívte Dubrovník, ktorý je známy svojou historickou zástavbou a nádherným starým mestom. Ďalšie miesta v okolí zahŕňajú Konavle, mestečko Ston so svojou opevnenou stenou a ostrov Lokrum.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Chorvátska a Cavtatu. Môže ich byť viac a záleží od individuálnych preferencií a záujmov návštevníka.


Ubytovanie Chorvátsko Cavtat


Cavtat je malebné prímorské mesto v Chorvátsku, ktoré je obľúbeným letným cieľom pre turistov z celého sveta. Toto jedinečné miesto ponúka nádherné piesočnaté pláže, krásne prírodné scenérie a množstvo historických pamiatok, čo z neho robí ideálne miesto na strávenie dovolenky.

Ak hľadáte ubytovanie v Cavtate, máte na výber z rôznych možností, ktoré uspokoja rôzne preferencie a rozpočty. V meste sú k dispozícii hotely, apartmány, penzióny a súkromné vily, takže si môžete nájsť niečo, čo vyhovuje vašim potrebám.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, v Cavtate sa nachádza niekoľko kvalitných hotelov. Tieto hotely ponúkajú prvotriedne služby a zariadenia, ktoré vám umožnia relaxovať a užívať si dovolenku na plné obrátky. Mnohé hotely majú aj vlastné pláže, takže máte prístup ku krásnym piesočnatým pobrežiam priamo z vášho hotela.

Pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a súkromie, je ideálna voľba prenájom apartmánov. V Cavtate nájdete veľa súkromných apartmánov, ktoré ponúkajú všetky potrebné zariadenia pre pohodlný pobyt. Mnohé z týchto apartmánov majú aj výhľad na more, čo pridáva k ich kúzlu.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj penzióny a súkromné izby. Tieto možnosti ubytovania sú často jednoduché, ale pohodlné a čisté. Penzióny vám môžu tiež poskytnúť príležitosť interagovať s miestnymi obyvateľmi a spoznať viac o ich kultúre a životnom štýle.

Navyše, Cavtat má aj množstvo možností zábavy a vyžitia. Môžete sa vydať na prechádzku historickým centrom mesta, navštíviť jeho historické kostoly a pamiatky, alebo si oddýchnuť na jednej z jeho krásnych pláží. Okolie Cavtatu tiež ponúka možnosti na vodné športy, jachting a potápanie. Nemalé množstvo reštaurácií, kaviarní a barov vám tiež poskytne príležitosť ochutnať miestne špeciality a užiť si chorvátsku kuchyňu.

V Cavtate si môžete byť istí, že nájdete ubytovanie, ktoré spĺňa vaše požiadavky a prispieva k nezabudnuteľnému zážitku z dovolenky. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, súkromný apartmán alebo penzión, budete mať prístup ku krásam Chorvátska a vychutnáte si pohodovú atmosféru tohto nádherného mesta.


Dovolenka Chorvátsko Cavtat


Cavtat, krásne pobrežné mestečko v Chorvátsku, je ideálnym miestom pre dovolenku. S jeho malebnými uličkami, historickými pamiatkami a nádhernými plážami je Cavtat skutočným rajom pre turistov.

Jednou z hlavných atrakcií Cavtatu je jeho historické centrum, ktoré je plné zachovalých kamenných domov a úzkych uličiek. Prechádzka po týchto uličkách vás vtiahne do minulosti a ponúkne vám pohľad na tradičnú chorvátsku architektúru. Okrem toho tu nájdete aj množstvo reštaurácií a obchodíkov, kde si môžete vychutnať miestne špeciality a zakúpiť si suveníry.

Jednou z najkrajších pláží v Cavtate je pláž Pasjača. Táto nenápadná ale pokojná pláž sa nachádza v jednom z najhlbších prirodzených zálivov na svete. Prekypuje jasnou tyrkysovou vodou a bielym pieskom. Ak vás upúta príroda, určite sa sem vyberte a užívajte si slnko a krásne prostredie.

Cavtat je tiež domovom niekoľkých historických pamiatok. Na jednom z kopcov v blízkosti mestečka sa nachádza Rímsky lesík, ktorý ponúka úžasný výhľad na celú oblasť. Taktiež tu môžete navštíviť Rómsske mauzóleum, ktoré je pokladom starovekého umenia.

Pre tých, ktorí radi cestujú po more, Cavtat je výborným východiskovým bodom. Pokiaľ máte možnosť, vyhliadnite si malú plavbu v jednej z miestnych lodičiek, ktorou sa dostanete na okolité ostrovy. Ostrov Lokrum je jedným z najobľúbenejších miest na výlety, pretože ponúka prekrásne pláže, útesy a nádherné výhľady.

Cavtat je vzdialený len 20 minút jazdy od Dubrovníka, ktorého atrakcie nie sú ďaleko. Ak si radi pozriete viac, určite sa vyberte do Dubrovníka, kde nájdete historické pamiatky, také ako Dubrovnícka hradba a Starý prístav.

Nezáleží na tom, či ste nadšenci história, prírody alebo jednoducho len chcete relaxovať na pláži, Cavtat je miesto, ktoré vám ponúka všetko. Ubytovanie je k dispozícii v širokom spektre od luxusných hotelov po súkromné apartmány.

Ak si plánujete dovolenku v Chorvátsku, nezabudnite zaradiť Cavtat na svoj zoznam miest, ktoré chcete navštíviť. Tu nájdete krásne pláže, vzrušujúce atrakcie a vynikajúcu kuchyňu. Cavtat je skutočne skvostom v srdci Chorvátska.


Počasie Chorvátsko Cavtat


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a ponúka nádherné pláže, historické pamiatky a bohaté kultúrne dedičstvo. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v tomto krásnom krajine, je Cavtat.

Cavtat je malebné pobrežné mestečko, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od Dubrovníka. Miesto je obklopené nádhernou prírodou a ponúka návštevníkom úchvatné výhľady na more a okolité ostrovy. Cavtat je tiež známe svojimi historickými pamiatkami a starým mestom, ktoré je plné úzkych uličiek, kostolov a palácov.

Ak plánujete navštíviť Cavtat, je veľmi dôležité mať na pamäti predpovede počasia. Mesto leží v stredomorskom podnebí, čo znamená, že jeho klíma je všeobecne teplá a suchá. Letá sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia. Teploty v auguste, najteplejšom mesiaci v roku, môžu dosahovať až 35 stupňov Celzia. Je však dôležité mať na pamäti, že v oblastiach na pobreží sa môže cítiť ešte teplejšie kvôli morskému vetru.

Jesenné a jar sú tiež pomerne teplé, s priemernými teplotami okolo 20 až 25 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je tiež možné zažiť niekoľko dažďových sprch, preto odporúčam vziať so sebou pršiplášť alebo dáždnik.

V zime sa teploty v Cavtate pohybujú okolo 10 stupňov Celzia, čo je stále pomerne mierna teplota. Aj keď je zima, stále prídu mnohí návštevníci do Cavtatu, aby si užili pokojnejší atmosféru a krásne výhľady na more.

Ak plánujete navštíviť Cavtat, odporúčam si prečítať si predpovede počasia pred vašou cestou a pripraviť sa na vhodné oblečenie. Nezabudnite si so sebou priniesť krém na opaľovanie a klobúk, pretože slnko môže byť veľmi silné aj v menej horúcich mesiacoch.

Návšteva Cavtatu je skutočným zážitkom nielen pre jeho krásne pláže a historické pamiatky, ale aj pre jeho priaznivé podnebie. Nech sa rozhodnete navštíviť Cavtat v lete alebo v zime, určite si užijete jedinečné a nezabudnuteľné zážitky v tomto nádhernom chorvátskom meste.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky