Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Dubrovník

Počasie Chorvátsko Dubrovník


Dubrovník, známy aj ako "perla Jadranského mora", je malebné a historické mesto v Chorvátsku. Nachádza sa na juhu krajiny a je obklopené tyrkysovými vodami Jadranského mora. Pre svoju krásu a historický význam je veľmi obľúbeným turistickým cieľom. Ako súčasť častí Bývalého Juhoslávie, Dubrovník má mediteránske podnebie, ktoré vytvára priaznivé podmienky pre návštevy počas celého roka.

Leto v Dubrovníku je dlhé, horúce a suché. Teploty v lete sa pohybujú okolo 30 °C s možnými údermi až do 35 °C. Slnečné lúče sa postarajú, že Vašu pokožku príjemne sa zohriatou. V lete sa teplota mora dostáva na príjemných 25 °C, čo robí z Dubrovníka skvelé miesto pre oddych na pláži a vychutnávanie si rôznych vodných športov.

Jar a jeseň v Dubrovníku sú miernymi ročnými obdobiami. Teploty sú príjemné, pohybujú sa medzi 15 a 25 °C. Ideálny čas na prechádzky po starom meste a objavovanie jeho pokladov. More má teplotu okolo 20 °C, čo umožňuje osvieženie sa a plávanie. Dubrovník je v týchto obdobiach menej preplnený turistami a preto sa môžete tešiť na príjemnú atmosféru a menej ruchu.

Zima v Dubrovníku je mierna a mokrá. Teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 °C. Nie je to ideálne obdobie na plávanie, ale môžete si vychutnať kultúrne atrakcie a bohatú históriu Dubrovníka. Zima je ideálnym časom pre návštevu múzeí a galérií, kde si môžete prezrieť umenie a históriu tohto fascinujúceho mesta.

Vzhľadom na jeho geografickú polohu sa v Dubrovníku vyskytuje mierna vlhkosť počas celého roka. Pravidelne sa vyskytujú mierny vietor a malá šanca na silné dažde. Preto je Dubrovník vhodným miestom pre každoročnú návštevu.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Dubrovník, budete mať príležitosť objaviť krásu a bohatú históriu tohto úžasného mesta. Či už je to horúce leto, príjemná jar a jeseň alebo mierna zima, počasie v Dubrovníku Vás určite nezklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Dubrovník


1. Ako sa dostanem do Dubrovníka z letiska?
Najjednoduchším spôsobom je vybrať sa taxíkom alebo autobusom, ktoré premávajú priamo z letiska do Dubrovníka. Možno tiež využiť transferové služby alebo si prenajať auto.

2. Kde sa nachádza najlepší výhľad na Dubrovník?
Jedným z najlepších miest na výhľad je vrch Srđ, odkiaľ si môžete vychutnať panoramatický pohľad na celé mesto. Tiež si môžete vychutnať krásny výhľad z Terasy Buža alebo počas prechádzky po mestských múroch.

3. Aké sú najlepšie pláže v Dubrovníku?
Medzi najkrajšie pláže v Dubrovníku patria Banje Beach, Copacabana Beach, Sveti Jakov Beach a Fort Royal Beach.

4. Kde si môžem vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu v Dubrovníku?
V centre mesta nájdete mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá. Odporúčame navštíviť reštaurácie v starom meste alebo v prístave Gruž.

5. Ako môžem prejsť mestskými múrmi v Dubrovníku?
Mestskými múrmi sa môžete prejsť cez hlavnú bránu Pile Gate. Vstupné lístky si môžete kúpiť na vchode alebo online. Múry sú otvorené približne od rána do večera.

6. Aké sú zaujímavé turistické atrakcie v Dubrovníku?
Medzi najznámejšie atrakcie v Dubrovníku patria Katedrála svätého Vlaha, kláštor Sv. Františka, akvárium Dubrovník a Rector's Palace.

7. Kde sa nachádza najlepšie miesto na nakupovanie v Dubrovníku?
Najlepšie miesto na nakupovanie v Dubrovníku je predovšetkým Stradun, hlavná ulica starého mesta, kde nájdete množstvo obchodov s oblečením, suvenírmi a tradičnými výrobkami.

8. Ako môžem stráviť voľný čas v Dubrovníku?
Voľný čas v Dubrovníku môžete stráviť prechádzkou po starom meste, kúpaním sa na pláži, vychutnávaním gastronomických zážitkov, návštevou múzeí a pamätihodností, plavbou na ostrovy v okolí alebo prechádzkou mestskými múrmi.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Dubrovníka?
Ideálny čas na návštevu Dubrovníka je na jar alebo na jeseň, keď je teplé počasie a nie je také preplnené ako v lete.

10. Ako sa dostanem z Dubrovníka do okolitých ostrovov?
Dubrovník je spojený pravidelnými trajektovými a katamaránovými službami s viacerými okolitými ostrovmi, ako sú Mljet, Korčula a Elafiti. Môžete si kúpiť lístky na prístavu Gruž alebo online.


Letenka Chorvátsko Dubrovník


Jednou z najobľúbenejších letných destinácií pre mnohých cestovateľov je Chorvátsko a medzi najkrajšie miesta v tejto krajine patrí bezpochyby Dubrovník. Mesto, známe tiež ako "Perla Jadrana", sa nachádza na pobreží Jadranského mora a ponúka svojim návštevníkom krásne pláže, bohatú kultúru a jedinečnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dubrovník, prvým krokom je vybrať si ideálnu letenku. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do tohto exotického miesta, z ktorých si môžete vybrať. Je dôležité si ujasniť svoje preferencie a nájsť letenku, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Existujú priame lety z veľkých európskych miest, ako je Paríž, Londýn alebo Berlín, ktoré vám umožnia prísť priamo do Dubrovníka. Tieto lety sú často pohodlné a pohodlné, a preto sú populárne medzi cestovateľmi. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete sa tiež rozhodnúť pre prestupový let alebo vybrať obľúbenú leteckú spoločnosť s nízkym rozpočtom.

Ceny leteniek do Dubrovníka sa môžu líšiť v závislosti od sezóny. Letenky sú obvykle drahšie počas letných mesiacov, keď je najväčšia návštevnosť. Ak si chcete ušetriť peniaze, môžete zvážiť cestovanie v pred- alebo popôrodnom období.

Po prílete do Dubrovníka vám ostáva veľa možností, čo robiť a vidieť. Staré Mesto, ktoré je zaznamenané na zozname svetového dedičstva UNESCO, je hlavnou atrakciou pre turistov. Môžete sa prechádzať po úzkych kamenných uliciach, navštíviť historické pamiatky, ako napríklad Dubrovnícky hrad alebo Stradun - hlavnú ulicu. Skvelou aktivitou je aj prechádzka po hradbách, kde môžete vychutnať panoramatický výhľad na mesto a more.

Pre milovníkov pláží ponúka Dubrovník množstvo možností. Môžete si vybrať medzi rušnými plážami s plážovými barmi a vodnými športami alebo tichšími a odľahlými miestami, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Dúbravnik je známy aj svojimi skvelými potápačskými možnosťami, takže ak túžite po objavovaní podmorského sveta, nebudete sklamaní.

Ak máte radi prírodu, určite by ste nemali vynechať návštevu Národného parku Mljet. Nachádza sa v blízkosti Dubrovníka a je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat. Môžete si prenajať bicykel alebo čln a preskúmať krásy parku, vrátane krásneho jazera s ostrovom so benediktínskym opátstvom.

Dubrovník je tiež známy svojou bohatou gastronomickou ponukou. Môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je čierne rizoto, morské mušle alebo grilované ryby. Neváhajte ochutnať miestne víno alebo skvelú chorvátsku kávu.

Ak máte chuť na oddych a dovolenku plnú krásnych pláží, bohaté histórie a vynikajúcej kuchyne, vydajte sa do Dubrovníka. Vyberte si tú najlepšiu letenku a začnite plánovať svoju výnimočnú dovolenku v tomto kúzelnom chorvátskom meste.


Dovolenka Chorvátsko Dubrovník


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku v Európe a Dubrovník je bezpochyby jedným z najkrajších a najznámejších miest na tejto pobrežnej krajine. Letovisko sa nachádza na pobreží Jadranského mora a ponúka nádherné pláže, starobylé mestské hradby a bohatú kultúrnu históriu.

Dubrovník sa pre svoju unikátnu architektúru a historické pamiatky stalo súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Jeho najznámejšou atrakciou je hradby starého mesta, ktoré sú dobre zachované a ponúkajú návštevníkom úchvatný výhľad na Jadranské more. Turisti môžu tiež navštíviť známy Stradun, hlavnú rozsiahlu peších zónu, kde sa nachádzajú množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní.

Okrem svojho historického a architektonického bohatstva ponúka Dubrovník aj nádherné pláže a príležitosť na rôzne vodné aktivity. Pláž Banje, ktorá sa nachádza v blízkosti starého mesta, je jednou z najpopulárnejších pláží v lokalite. Ponúka slnečné ležadlá, vodné športy a reštaurácie pri mori, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody.

Okrem kúpania a relaxovania na pláži môžete tiež stráviť deň objavovaním okolitých ostrovov. Najznámejší z nich je ostrov Lokrum, ktorý sa nachádza len krátkou plavbou od Dubrovníka. Ostrov ponúka prekrásne prírodné scenérie, botanickú záhradu a malé pláže, kde si môžete oddýchnuť od ruchu a zhonu mesta.

Dubrovník je tiež známy svojimi letnými festivalmi a kultúrnymi podujatiami. Počas dovolenky tu môžete zažiť koncerty, divadelné predstavenia a rôzne iné umelecké podujatia. Mesto je tiež vyhľadávané pre svoju bohatú gastronómiu. Môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá, ako sú čušpajze (gulaš) a brodet (rybacia polievka), a tiež si vychutnať vynikajúce chorvátske víno.

Ak hľadáte dovolenku plnú krásnych pláží, bohatej histórie a kultúry, Dubrovník je ideálnou destináciou pre vás. Jeho jedinečná kombinácia krásnej prírody a historických pamiatok vytvára nezabudnuteľný zážitok. Či už si vyberiete prehliadku starého mesta, relaxáciu na pláži alebo objavovanie okolitých ostrovov, Dubrovník vám poskytne všetko, čo potrebujete pre úspešnú letnú dovolenku.


Ubytovanie Chorvátsko Dubrovník


Dubrovník je krásne mestečko na pobreží Jadranského mora, ktoré sa nachádza na južnom konci Chorvátska. Mesto je známe svojou krásnou architektúrou, historickými pamiatkami a nádhernými plážami. Pre väčšinu turistov, ktorí sem prichádzajú, je ubytovanie v Dubrovníku veľmi dôležité. V nasledujúcom článku sa pozrieme na rôzne možnosti ubytovania v Chorvátsku, Dubrovníku.

Hotely
Jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Dubrovníku sú hotely. Zvyčajne to sú luxusné hotely s mnohými príjemnými službami. V Dubrovníku je množstvo hotelov, ktoré ponúkajú krásne výhľady na more a históriu mesta. Pre tých, ktorí hľadajú luxus, je tu možnosť ubytovať sa v 5-hviezdičkových hoteloch ako je Hilton Imperial Dubrovnik alebo Excelsior Dubrovnik, ktoré ponúkajú krásne vonkajšie bazény, vynikajúce reštaurácie a relaxačné centrá. Ceny ubytovania v týchto hoteloch sa samozrejme môžu dosť míňať, v závislosti na sezóne a dĺžke pobytu.

Apartmány
Apartmány sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo menej drahého a nechcú byť viazaní na hotelový režim. V Dubrovníku sa nachádza mnoho apartmánov, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Mnohé z nich ponúkajú výhľad na more a sú dobre vybavené. Ceny ubytovania v apartmánoch sú podstatne nižšie ako v hoteloch, a preto je táto možnosť preferovaná mnohými turistami. Mnohé apartmány majú aj kuchynku, takže sa môžete bez problémov vlastným rúkom stravovať.

Hostely
Ak hľadáte najlacnejšie možnosti ubytovania v Dubrovníku, hostely sú výhodný výber. Hostely sú obzvlášť skvelé pre mladých cestovateľov, ktorí sú na rozpočte. V hostele môžete stráviť noc za nízku cenu a zároveň spoznať ďalších cestovateľov z celého sveta. Sú zvyčajne dobre situované a ponúkajú jednoduché zariadenia.

Celkovo povedané, Dubrovník ponúka mnoho možností ubytovania pre každého turistu. Od luxusných hotelov a apartmánov až po nízkonákladové hostely, je tu niečo pre každého. Kdekoľvek sa rozhodnete zostať, určite si užijete nádherné výhľady a krásne pláže, ktoré Dubrovník ponúka.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky