Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Korčula

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Korčula


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Korčulu?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je cestovať trajektom z prístavu v Orebiči na polostrove Pelješac. Existujú tiež trajektové spoje z Dubrovníka a Splitu.

2. Aké sú najlepšie pláže na Korčule?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží na Korčule sú Vela Pržina, Pupnatska Luka a Bačva. Všetky ponúkajú jemný piesok a čistú modrú vodu.

3. Kde sa nachádza historické centrum mesta Korčula?
Odpoveď: Historické centrum mesta Korčula sa nachádza na ostrove Korčula a je obklopené opevnenými múrmi. Mesto je známe pre svoje starobylé uličky a námestia.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Korčuly?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Korčuly je od mája do septembra, keď je teplé počasie a more je vhodné na kúpanie.

5. Kam si môžem pozrieť tradičné chorvátske tanec a hudbu na Korčule?
Odpoveď: Tradičná chorvátska tanec a hudba sa často predvádzajú v mestskom divadle v Korčule. Taktiež sa konajú tradičné folklórne festivaly, kde si môžete vychutnať tieto kultúrne a hudobné podujatia.

6. Aké sú hlavné turistické atrakcie na ostrove Korčula?
Odpoveď: Hlavným turistickým lákadlom ostrova Korčula je historické mesto Korčula s jeho opevnenými múrmi a gotickou katedrálou sv. Marka. Ďalšie zaujímavé miesta zahŕňajú mestečká Vela Luka a Lumbarda, ako aj vinnú oblasť s tradičnými vinicami.

7. Aké aktivity a vodné športy sa dajú robiť na Korčule?
Odpoveď: Na Korčule si môžete užiť rôzne aktivity a vodné športy, vrátane potápania, šnorchlovania, plachtenia, vodného lyžovania a jachtingu. Sú k dispozícii aj prenájmy kajakov a paddleboardov.

8. Kde sa nachádza najlepšie miesto na ochutnanie miestnej kuchyne na Korčule?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je vyhľadať malé rodinné reštaurácie v historickom centre mesta Korčula, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je čerstvé ryby a morské plody.

9. Sú na Korčule k dispozícii all-inclusive reštaurácie a hotely?
Odpoveď: Nie, na Korčule nie sú veľmi rozšírené all-inclusive reštaurácie a hotely. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka stravovanie v rámci polpenzie alebo len raňajky.

10. Je potrebné mať chorvátsku menu na Korčule?
Odpoveď: Nie, na Korčule sa dá platiť aj eurami. Väčšina reštaurácií, obchodov a ubytovacích zariadení prijíma platby v eurách, ale stále je dobré mať pri sebe aj niečo chorvátskej meny pre prípad potreby.


Dovolenka Chorvátsko Korčula


Leto je už neodolateľne blízko a možno práve ty premýšľaš, kam tento rok vyraziť na dovolenku. Ak si milovníkom krásnych pláží, malebných dediniek a pôvabného prostredia, potom by si určite mal zvážiť dovolenku na chorvátskom ostrove Korčula.

Korčula je jedným z najkrajších chorvátskych ostrovov a nachádza sa v Jadranskom mori, blízko polostrova Pelješac. Známa je predovšetkým svojimi nádhernými plážami, kristáľovo čistým morom a bohatou históriou. Ostrov je tiež známy ako rodné miesto slávneho cestovateľa a spisovateľa Marka Pola.

Hlavné mesto ostrova, tiež nazývané Korčula, je prekrásne historické mesto s úzkymi uličkami a starobylými budovami. Jeho najvýraznejšou pamiatkou je Katedrála svätého Marka, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších gotických katedrál na svete. Okrem toho tu nájdete mnoho ďalších historických pamiatok, ako napríklad Kamennú vežu a hrad Korčula.

Pre tých, ktorí túžia po oddychu na pláži, ostrov Korčula ponúka mnoho možností. Jednou z najkrajších pláží ostrova je Zalízna Luka, ktorá sa nachádza na južnej strane ostrova. Táto pláž má biely piesok, ktorý sa týči nad azúrovým morom, ideálny obrazový pozadie pre vaše fotky z dovolenky. Prieskumníci môžu tiež objaviť množstvo menších, menej preplnených pláží, ktoré sa nachádzajú v okolí ostrova.

Okrem relaxácie na pláži môžete tiež vyskúšať rôzne vodné športy, ako je vodné lyžovanie, jazda na vodnom skútri alebo potápanie. Ostrov je ideálny aj pre tých, ktorí majú radi aktívnu dovolenku, pretože tu nájdete množstvo turistických trás a cyklistických ciest, ktoré vás prevedú nádhernou prírodou.

Po dni strávenom na pláži alebo spoznávaní okolia si môžete pochutnať na chutnej chorvátskej kuchyni. Korčula je známa svojimi čerstvými plodmi mora a lahodnými morskými plodmi. Určite nezabudnite vyskúšať niektoré vyhlásené chorvátske jedlá, ako je „Peka“, ktoré sú varené v kamennej peci. Doprajte si aj pohár lokálnej vína, pretože chorvátske víno je známe svojou kvalitou.

Dovolenka na ostrove Korčula je teda ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po spojení krásnej prírody, histórie a skvelej kuchyne. Vychutnaj si nádherné pláže, preskúmaj pôvabné dedinky a nechaj sa unášať historickým duchom tohto úžasného ostrova. Nech je tvoja dovolenka na Korčule plná zábavy a oddychu!


Letenka Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku v Európe. Svojimi krásnymi plážami, pestrým kultúrnym dedičstvom a bohatou históriou pritahuje každoročne veľké množstvo turistov.

Jedným z najkrajších ostrovov v Chorvátsku je ostrov Korčula. Tento ostrov, s plochou 279 km², sa nachádza v Jadranskom mori a je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na pláži.

Ak plánujete navštíviť Korčulu, najjednoduchší spôsob ako sa tam dostať je letecky. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka letenky do chorvátskych miest ako je Split, Dubrovník či Zagreb, odkiaľ potom môžete pokračovať na ostrov Korčula.

Po prílete na letisko v Chorvátsku sa môžete rozhodnúť, či si prenajmete auto a presuniete sa na ostrov po vlastnej osi, alebo využijete verejnú dopravu. Existuje prvotriedna autobusová sieť, ktorá poskytuje spoje z letiska do blízkeho prístavu, odkiaľ sa môžete nalodil na trajekt a presunúť sa priamo na Korčulu.

Po príchode na ostrov si môžete vychutnať krásu jeho prírody a prekrásnych pláží. Ostrov Korčula ponúka množstvo útulných zátok a piesočnatých pláží, na ktorých si môžete oddýchnuť a osviežiť sa v jasnom modrom mori. Navyše, ostrov je obklopený nádhernou prírodou a zelenými smrekovými lesmi, čo poskytuje skvelú príležitosť na prechádzky a turistiku.

Ak ste fanúšikom histórie a kultúry, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu mesta Korčula. To je najväčšie mesto na ostrove a je známe svojou bohatou históriou. Pri prehliadke mesta sa môžete prejsť po starom mestskom múre a obdivovať nádherné gotické a renesančné budovy. V meste sa nachádza aj domov, kde sa údajne narodil slávny dobyvateľ Marco Polo.

Okrem pláží a kultúrnych pamiatok ponúka ostrov Korčula aj množstvo reštaurácií a barov, kde môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje. Typická chorvátska kuchyňa je založená na čerstvých morských plodoch, olivovom oleji a domácich chleboch. Nezabudnite si vyskúšať aj miestne víno, ktoré je veľmi obľúbené medzi milovníkmi vína.

Nakoniec, cestovanie do Chorvátska a na ostrov Korčula je jedinečným zážitkom pre každého, kto túži stráviť dovolenku na krásnych plážach s čistým morom a zároveň objavovať bohatú históriu a kultúru tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či ste náruživý plavca, milovník dobrodružstva alebo kultúrny nadšenec, určite si nájdete niečo, čo vás na Korčule zaujme.


Ubytovanie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je pre mnoho turistov atraktívnou destináciou a ostrov Korčula patrí medzi tie najvýznamnejšie. Tento ostrov v Jadranskom mori, ktorý patrí do skupiny južnodalmatských ostrovov, sa pýši pôvodnými mestami, čistými plážami a nádhernou prírodou. Ak si plánujete navštíviť Korčulu, prichádza na rad aj otázka ubytovania.

Aký typ ubytovania si vybrat na Korčule?

Ubytovanie na ostrove Korčula je dostatočne rozmanité, aby uspokojilo potreby každého turistu. Nájdete tu ubytovanie vo viac ako 50 miestach, z toho väčšina sú hotely, apartmány, jedálničky a penzióny. Možno si vybrať aj zážitkové ubytovanie, ako je napríklad kempovanie alebo Airbnb.

Aké sú najlepšie oblasti na ubytovanie na Korčule?

Oblasti, v ktorých sa nájdete ubytovanie, závisia od toho, aké plány máte počas vašej dovolenky. Ak sa chcete ponoriť do histórie a vidieť niečo zo sveta z minulosti, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v mestečkách Korčula alebo Lumbarda. Tieto starobylé mestá sú obklopené krásnym jadranským morom a plážami. Ak sa však rozhodnete pre nejakú aktivitu, ako je napríklad windsurfing alebo potápanie, potom by ste sa mali zamerať na oblasti, ktoré sú vhodné na tieto aktivity, ako je napríklad Vela Luka alebo Racisce.

Čo očakávať od ubytovania na Korčule?

Ako to býva zvykom v Chorvátsku, väčšina ubytovaní je plnohodnotná a má k dispozícii všetky potrebné služby. Hotely a penzióny vám poskytnú všetky možnosti stravovania na mieste a taktiež môžu poskytnúť informácie o vybavení okolo ubytovania.

Apartmány a jesťálničky sú najlepšou voľbou pre nezávislé cestovateľov, ktorí sa rozhodnú objavovať ostrov sami. Tieto možnosti ubytovania vám umožnia plánovať deň podľa vašich predstáv a záujmov.

Airbnb ponúka aj rôzne typy ubytovania, je to dobrá alternatíva k ubytovaniu v hoteli alebo domových apartmánoch, a to aj vtedy, ak hľadáte konkrétny typ a lokalitu. Môžete si vybrať z izieb, bytov alebo celých domov, čím získate oveľa väčšiu slobodu pri cestovaní a spoznávaní miesta.

Ubytovanie na Korčule môže byť o niečo drahšie ako v niektorých iných častiach Chorvátska, ale všetko závisí od toho, kám pôjdete. Ak sa rozhodnete pre pobyt v menej turisticky oblasti, môžete dosiahnuť nižšie ceny.

Akcia výberu ubytovania na Korčule môže byť ťažká, ale po prehliadnutí všetkých možností sa stane relatívne jednoznačnou. Bez ohľadu na výber ubytovania si užijete neuveriteľne krásne miesta, ktoré Korčula ponúka.


Počasie Chorvátsko Korčula


Korčula, jedno z najkrajších chorvátskych ostrovov, láka turistov nielen svojou bohatou históriou a kultúrou, ale aj nádherným stredozemným podnebím. Toto počasie je jedným z dôvodov, prečo Korčula patrí medzi jedno z obľúbených letovísk v Chorvátsku.

Korčula leží vo východnej Dalmácii, v Jadranskom mori, v blízkosti polostrova Pelješac. Vzhľadom na svoju polohu má ostrov typické stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia, s minimálnymi zrážkami a dlhými slnečnými dnami. Tieto ideálne podmienky priťahujú milovníkov slnka a pláže, ktorí si môžu užívať teplé more a jeho krásne piesočnaté pláže.

Jesenné a jarné obdobie sú tiež príjemné, keď sa teploty pohybujú okolo 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne na prechádzky po malebných uličkách Korčuly, návštevu jej historických pamiatok a ochutnávku miestnej gastronómie. Zimné obdobie je na Korčule miernym a vlhkým, s teplotami okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Aj keď nie je ideálne na kúpanie v mori, je stále možné objavovať krásy ostrova, ako sú olivové háje a vinice.

Okrem teplého a slnečného počasia je Korčula známa aj pre svoj morský vietor, nazývaný maestral. Tento veterný jav vzniká počas letných mesiacov, keď sa teplota mora a pevniny veľmi líšia. Maestral prináša chladný nočný vietor, ktorý ochladzuje atmosféru a robí z Korčuly výborné miesto na oddych a relaxáciu.

Ak plánujete návštevu Korčuly, odporúča sa si so sebou zobrať opaľovací krém, slnečné okuliare a klobúk na ochranu pred slnkom. Tiež by bolo dobré mať so sebou aj jednu alebo dve vrstvy ľahkej oblečenia, pretože teploty sa môžu večer ochladiť. V každom prípade si užijete nádherné stredomorské podnebie a viac ako dosť slnečného svetla počas vášho pobytu.

Korčula je miesto, kde môžete užívať relaxačnú dovolenku počas celého roka. Či už sa chcete kúpať v jadranskom mori, objavovať historické pamiatky alebo relaxovať na pláži, Korčula vám ponúka všetko toto a viac. Zažite to nádherné počasie a atmosféru tohto chorvátskeho ostrova a vychutnajte si nezabudnuteľnú dovolenku.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky