Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Plitvické jazera

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Plitvické jazera


1. Aké sú Plitvické jazera?

Plitvické jazera sú národným parkom a sú chránené UNESCO. Sú známe svojou krásnou prírodou, ktorú tvoria jazerá spojené riekami a vodopádmi, obklopené hustými lesmi.

2. Ako sa tam dostanem?

Najlepšou možnosťou je ísť autom, pretože je to pohodlné a umožňuje vám pohodlnú a flexibilnú cestu. Existujú tiež organizované autobusové prepravy z rôznych miest. Ak ste v Zadare alebo Zagrebe, môžete si prenajať auto alebo vziať autobusovú linku, ktorá tam premáva.

3. Aké sú vstupné poplatky a časy otvorenia?

Vstupné lístky sa líšia podľa sezóny. V letných mesiacoch sú ceny vyššie ako v zimných mesiacoch. Pre aktuálne informácie o cenníkoch a časoch otvorenia je najlepšie navštíviť oficiálnu webovú stránku Plitvických jazier.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Plitvických jazier?

Návšteva v horskej oblasti Plitvických jazier je ľahšia počas jari a jesene, keď je počasie príjemné a turistov je menej. Letné mesiace sú však najrušnejšie, pretože to je obľúbená dovolenková destinácia.

5. Aká je dĺžka trasy v Plitvických jazerách?

Najobľúbenejšou trasou je "C" - pravý vrchol jazera, ktorá je dlhá približne 8 kilometrov a zaberá približne 4-6 hodín. Existujú aj krátkšie trasy, ktoré môžete vyšliapať za menej času.

6. Je potrebné si vopred zakúpiť vstupenky?

Nie je nevyhnutné, ale odporúča sa, aby ste si vstupenky zakúpili vopred, najmä počas letnej sezóny, aby ste sa vyhli dlhým radám. Môžete si ich zakúpiť na oficiálnej webovej stránke Plitvických jazier alebo na mieste v návštevníckych centrách.

7. Môžem si vziať so sebou svojho domáceho miláčika?

Áno, domáce miláčiky sú povolené v národnom parku, ale musia byť na vodítku a pod kontrolou ich majitelov. Mali by ste mať so sebou aj dostatok vreciek na zber odpadkov.

8. Existujú reštaurácie alebo občerstvenie v parku?

Áno, v parku sa nachádzajú reštaurácie a kaviarne, kde si môžete kúpiť občerstvenie a nápoje. Je vhodné mať so sebou malé občerstvenie a vodu, najmä ak idete na dlhšie trasy.

9. Je možné v Plitvických jazerách plávať?

Plávanie v jazerách nie je povolené. Je povolené len v niektorých častiach parku, ktoré sú zahrnuté v vyhradených plaveckých oblastiach.

10. Môžem sa ubytovať v blízkosti Plitvických jazier?

Áno, existuje množstvo hotelov, penziónov a súkromných ubytovaní v okolí Plitvických jazier. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami v blízkom okolí parku.


Letenka Chorvátsko Plitvické jazera


Plitvické jazera sú jednou z najkrajších prírodných pamiatok v Chorvátsku. Nachádzajú sa v severozápadnej časti tejto krajiny a predstavujú nádherný komplex jazier, vodopádov a prírodných skalných útvarov.

Pre mnohých turistov je najjednoduchšou a najrýchlejšou možnosťou cestovať do Chorvátska a návštíviť Plitvické jazera letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do blízkeho letiska Zagreb, ktoré je najbližšie k tejto prírodnému parku.

Po prílete na letisko Zagreb si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali k Plitvickým jazerám. Cesta trvá približne dve hodiny, avšak počas nej budete obdivovať krásu chorvátskej krajiny. Cesta vedie pozdĺž malebných horských dediniek a zelených lúk, čo z nej robí skutočný zážitok.

Po príchode do Plitvíc budete ohromení pohľadom na jazerá. Prírodný park zahŕňa 16 jazier, ktoré sú prepojené sieťou krásnych vodopádov. Úžasné je, že voda v týchto jazerách získava rôzne odtiene zelenej a modrej farby, v závislosti od obsahu minerálov a živín.

Plitvické jazera ponúkajú mnoho činností a atrakcií pre návštevníkov. Môžete sa vydať na prechádzku po drevených chodníkoch, ktoré vedú okolo jazier a vodopádov. Tieto chodníky vám umožnia obdivovať panoramatické výhľady a postupovať vlastným tempom. Ak preferujete vodnú dopravu, môžete si prenajať lodku a objavovať jazerá z vody.

Okrem toho, Plitvický prírodný park je aj domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Môžete tu pozorovať vzácne druhy vtákov, zvierat ako medvede a vlky, a tiež rôzne druhy plazov a hmyzu. Je to raj pre milovníkov prírody a fotografie.

Chorvátsko je známe aj svojou bohatou kultúrou a gastronómiou. Po návšteve Plitvických jazier si určite vychutnajte tradičné chorvátske jedlá a ochutnávku miestnych vín. Nebudete ľutovať!

Ak hľadáte dokonalé miesto na oddych a obdivovanie prírody, Plitvické jazera sú pre vás ideálnou voľbou. Cestovanie letecky do Chorvátska vám ušetrí čas a umožní vám stráviť viac času v tomto nádhernom prírodnom parku. Prepádajte sa týmito živými jazerami, obdivujte vodopády a nechajte sa unášať krásou chorvátskej prírody.


Dovolenka Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií v Európe a jedným z najkrajších miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, sú Plitvické jazera. Toto národné park nachádzajúce sa v severozápadnej časti krajiny je známe svojou úchvatnou prírodou, ktorá vás dostane svojou krásou.

Plitvické jazera sú radené medzi najstaršie národné parky na svete a od roku 1979 sú zároveň zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tieto jazerá sú unikátne vďaka svojej geológii, kde sa prelína granitové podložie s vápencovým povrchom, čo vytvára prekrásne kaskády a vodopády.

Park je domovom množstva rastlinných a živočíšnych druhov, vrátane vzácnych a ohrozených. Môžete tu naraziť na medveďov, vlkov či rôzne druhy vtákov. Okrem toho, v Plitvických jazerách nájdete aj biodiverzitu rastlín, ako sú brezy, borovice a dubiny.

Jazera parku sú prepojené siete známych drevených chodníkov a mostíkov, vďaka ktorým si môžete vychutnať nádherné pohľady a výhľady na krásne vodopády a kaskády. Park je rozdelený na Horné a Dolné jazera, z ktorých každé má svoje osobitné čaro. Môžete ho objavovať pešo alebo vybrať sa na plavbu lodou, ktorá vás vynáša priamo pod vodopády.

Návštevníci majú možnosť stráviť deň v parku a relaxovať pri jazerách, alebo sa vydať na túru a preskúmať rôzne stezky a chodníky. Park ponúka rôzne možnosti atrakcií, ako sú jazdenie na bicykli, rybolov, lyžovanie alebo dokonca plávanie v jednom z jazier.

Okrem samotného parku môžete tiež navštíviť okolité dedinky a mestečká, ktoré majú svoje vlastné čaro. Medzi najznámejšie patria Korenica, Slunj a Rakovica, kde nájdete pekné reštaurácie, obchody so suvenírmi a možnosti ubytovania.

Plitvické jazera sú ideálnym miestom na oddych a relaxáciu v prírode. Ak máte radi krásu prírody, jasnú modrú vodu a úchvatné výhľady, určite by ste si túto dovolenku nemali nechať ujsť. Je to jedinečná kombinácia prírody a kultúry, ktorú určite oceníte.

Pri plánovaní svojej dovolenky v Chorvátsku nezabudnite zaradiť návštevu Plitvických jazier na svoj zoznam. Budete ohromení ich krásou a jedinečnou atmosférou. Užiť si oddych, relaxovať a objavit nekonečnú krásu prírody je nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je známe pre svoje krásne pláže a turistické atrakcie. Medzi tieto atrakcie patrí aj národný park Plitvické jazera. Toto nádherné miesto je tým najkrajším, čo Chorvátsko ponúka a je obľúbené turistické miesto po celý rok. Počasie tu však môže byť dosť náročné, preto by mal každý návštevník mať prehľad o klimatických podmienkach v rôznych ročných obdobiach.

V lete (júl a august)

V lete je na Plitvických jazerách horúco a vlhko. Priemerná teplota dosahuje 22 °C a môže sa vystúpiť až na teplotu 30 °C. V tomto období existuje aj možnosť, že sa objavia krátke búrky, ktoré však rýchlo ustúpia. V lete môže byť národný park plný turistov, čo znamená, že návštevníci by si mali zabezpečiť vstupenky skôr, ako dorazia na miesto.

V zime (január až marec)

V zime sa počasie na Plitvických jazerách mení na mierny chlad a veľa zrážok. Priemerná teplota v januári sa pohybuje okolo -2 °C. Výskyt snehu v tejto oblasti je pomerne bežný a turisti si môžu užívať nádherný výhľad na zamrznuté jazera. V zime sa národný park premení na kouzelné a idylické miesto pre turistov.

V cez rok

V jarnom a jesennom období (apríl/maj a september/október) teploty sa pohybujú od 10 do 20 °C. Táto doba je ideálna pre návštevníkov, ktorí chcú vidieť krásu parku bez ruchu turistov v letnom období. Zároveň sa v tomto období pozoruje aj zmena výskytu zrážok, ktoré sú menej časté ako v lete.

Všeobecne je počasie na Plitvických jazerách celoročne pomerne mierne. Len v zime môže byť trochu drsné kvôli snehovým prehánkam. Aby sa návštevníci mohli cítiť pohodlne a užiť si svoju návštevu, odporúča sa obliecť sa v súlade s počasím. Ak sa chystáte navštíviť park, nezabudnite sa zabezpečiť liečivými prostriedkami proti alergiám, keďže počasie môže vplývať na ich výskyt.

Celkovo by to však nemalo byť prekážkou a národný park Plitvické jazera je stále nezabudnuteľným a krásnym miestom pre návštevníkov.


Ubytovanie Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je bezpochyby jednou z najkrajších európskych destinácií a jedným z najväčších pokladov tohto úžasného krajiny sú Plitvické jazera. Tento národný park je známy svojou nádhernou prírodou a krásnymi kaskádami vodopádov, ktoré pohlcujú pozornosť každého návštevníka.

Keď navštívite Plitvické jazera, je dôležité mať vhodné ubytovanie, aby ste mohli maximálne využiť váš čas v tejto nádhernej oblasti. Existuje množstvo možností ubytovania blízko národného parku, či už si vyberiete luxusný hotel, útulný penzión alebo apartmán.

Pre tých, ktorí si radi doprajú pohodlie a luxus, sú tu štyrihotely ocenené hviezdičkami. Tieto hotely poskytujú vyššiu úroveň služieb a komfortu. Nachádzajú sa v okolí národného parku a väčšinou majú vlastné reštaurácie, wellness centrá a bazény, aby ste sa mohli po náročnom dni v parku osviežiť.

Ak preferujete skromnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre penzióny alebo rodinné hotely. V týchto príjemných a útulných miestach si môžete oddýchnuť počas vášho pobytu v Plitvických jazerách. Majitelia penziónov a rodinných hotelov často ponúkajú aj domáce jedlá z pravého chorvátskeho menu, aby ste si mohli vychutnať miestnu kultúru a kuchyňu.

Veľkou výhodou pri výbere ubytovania v blízkosti Plitvických jazier je aj možnosť zostávať v súkromných apartmánoch. Tieto apartmány sú ideálne pre rodiny alebo skupiny, ktoré si radi pripravujú vlastné jedlá a majú väčšiu slobodu pohybu. Sú vybavené všetkými potrebnými zariadeniami pre pohodlný pobyt.

Okrem vyššie uvedených možností ubytovania je tiež možnosť stanovania v blízkosti národného parku. Ak ste fanúšikom kempovania a dobrodružstva v prírode, táto možnosť je pre vás. Všetky stanové miesta sú dobre vybavené a poskytujú potrebné zariadenia pre váš pobyt.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Plitvické jazera vám poskytnú neuveriteľný zážitok. Môžete sa tešiť na krásu prírody, prechádzky po nádherných chodníkoch a úžasné výhľady na jazerá a vodopády. Výhodou je aj to, že vstupenka do národného parku je platná na celý deň, takže si môžete vychutnať tento klenot chorvátskej prírody, kým chcete.

S blízkym a vhodným ubytovaním máte možnosť popoludňajší odpočinok a relaxáciu. Po únavnom dni v parku si môžete oddýchnuť, vychutnať si miestne jedlo a pripraviť sa na ďalší deň dobrodružstva.

Plitvické jazera sú skutočnou perla Chorvátska a zaslúžene sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, vaša návšteva v tejto nádhere bude nezabudnuteľná.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky