Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Rovinj

Dovolenka Chorvátsko Rovinj


Chorvátsko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie pre letnú dovolenku a jedným z jeho najkrajších miestom je Rovinj. Tento malebný pobrežný mestečko sa nachádza na západnom pobreží Istrie a ponúka návštevníkom kombináciu historického a prírodného krásy.

Rovinj je známy svojou nádhernou starou časťou mesta, ktorá je postavená na malej polostrove a dominuje jej impozantná kostolná veža. Tento pôvabný historický centrum vás okúzli svojimi úzkymi uličkami, kamennými domčekmi a malebnými námestiami. Tu sa môžete stratiť v labyrinte úzkych uličiek, objavovať staré mestské múry a vychutnávať si atmosféru, ktorá vydýcha históriu.

Jedným z hlavných turistických atrakcií Rovinja je kostol Svätého Eufémia, ktorý sa nachádza na vrchole kopca. Kostol je považovaný za symbol Rovinja a jeho veža ponúka panoramatický výhľad na mesto a jeho okolie. Ak máte dostatok odvahy a kondície, môžete vystúpiť na vežu a oceniť tú výnimočnú panorámu.

Okrem svojej historického centra je Rovinj tiež známy svojimi krásnymi plážami. Voľba pláže často závisí od vašich preferencií - či preferujete využívať verejné pláže s umiestnenými lehátkami a slnečníkmi alebo skôr túžite po odľahlých a divokých miestach. V okolí Rovinja sa nachádza viacero pláží, ktoré patria medzi najkrajšie na istrijskom pobreží. Medzi najpopulárnejšie patria pláže Cuvi, Lone, Veštar a Punta Corrente.

Rovinj je známy aj svojou bohatou gastronomickou ponukou. V meste nájdete veľa reštaurácií a konob, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je čerstvá ryba a morské plody. Taktiež, nenechajte si ujsť príležitosť ochutnať domáce chorvátske víno, ktoré je známe svojou výbornou kvalitou.

Ak sa vám podarí uniknúť z rušného mesta Rovinj, môžete navštíviť aj neďaleký národný park Brijuni. Tento súostrovie ostrovov je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat a ponúka návštevníkom príležitosť objaviť nádhernú prírodu a archeologické nálezy.

Dovolenka v Rovinji je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú spojiť dovolenku na pláži s históriou a kultúrou. Toto znamenité chorvátske mestečko vám poskytne všetko, čo potrebujete pre dokonalú letnú dovolenku. Takže ak vyhľadávate príjemné pláže, úchvatné výhľady a autentickú chorvátsku atmosféru, Rovinj je pre vás ideálnou destináciou.


Letenka Chorvátsko Rovinj


Letenky do Chorvátska sú veľmi obľúbené u milovníkov dovolenky pri mori. A medzi viacerými krásnymi letoviskami v Chorvátsku sa nachádza aj Rovinj, jedno z najpopulárnejších miest na pobreží Jadranského mora. Toto malebné mesto si zaslúži byť na zozname každého cestovateľa, ktorý túži zažiť jeho nezameniteľný čaro.

Rovinj sa nachádza na západnom pobreží Istrijského polostrova a je známy svojou bohatou históriou a prírodnou krásou. Jeho staré mesto, ktoré sa nachádza na malej poloostrove, je obklopené modrým morom a úzkymi kamennými uličkami. Rovnako ako v mnohých častiach Chorvátska, aj v Rovinji môžete vidieť vplyvy rímskej, byzantskej, románskej a benátskej kultúry.

Pri návšteve Rovinji nestrácajte čas a vyšplhajte sa na zvonice kostola Sv. Eufémie. Odtiaľto budete mať úžasný výhľad na celé mesto, jeho priestory a okolitý prístav. Kaplnka svätého Tomáša z Villa Maurovic vás tiež ohromí svojimi freskami a jedinečnosťou.

Okrem historických pamiatok si vychutnajte prechádzku romantickými ulicami plnými malých obchodíkov a reštaurácií s tradičnou chorvátskou kuchyňou. Skúste miestne jedlá s čerstvými morskými plodmi a zeleninou, ktoré sú typické pre tento región.

Ak máte radi plážové dobrodružstvá, Rovinj má mnoho skrytých pláží a zátok, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Najznámejšie pláže v Rovinji sú Lone Bay, Golden Cape a Cuvi Beach. Všetky tieto pláže sú čisté a majú azúrové more, ktoré zaručuje príjemné okúpanie.

Navyše, Rovinj je vhodným východiskovým bodom pre výlety na okolité ostrovy, ako napríklad ostrovy Katarina a Crveni Otok. Môžete si prenajať malú loď, lodný taxík alebo catamaran. Týmto spôsobom sa dostanete do odľahlých zátok a miest, ktoré sú inak ťažko prístupné.

Ak chcete skúsiť niečo iné, navštívte Leska, malebnú rybársku dedinu nedaleko Rovinja. Táto oblasť je obklopená krásnou prírodou a ponúka fantastický výhľad na Rovinj zo skál nad mestom.

Letenky do Rovinja môžete získať na rôznych online portáloch alebo prostredníctvom cestovných kancelárií. Najlepší čas na návštevu tohto úžasného mesta je v lete, keď je počasie teplé a slnečné.

Chorvátsko je skutočným rajom pre dovolenkových nadšencov a Rovinj je perla tejto krajiny. So svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a pôsobivou prírodou je Rovinj miestom, ktoré si zamilujete. Ak plánujete cestu do Chorvátska, nezanedbajte tento malebný kúsok sveta. Určite nebudete ľutovať!


Ubytovanie Chorvátsko Rovinj


Rovinj je malebné prímorské mesto nachádzajúce sa na pobreží Chorvátska. Svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a vynikajúcim jedlom je obľúbeným cieľom pre turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť Rovinj, správne ubytovanie je kľúčové pre váš pohodlný a príjemný pobyt.

V Rovinji sa nachádza množstvo hotelov a rezortov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí si želajú všetko na jednom mieste. Tieto ubytovacie zariadenia majú širokú škálu izieb a apartmánov, ktoré sú vhodné pre páry, rodiny aj skupiny priateľov. V mnohých hoteloch sa nachádzajú ​​aj kaviarne, reštaurácie a bazény, kde si hostia môžu oddýchnuť a relaxovať.

Pre tých, ktorých viac láka intímnejšie a autentickejšie prostredie, v Rovinji sú k dispozícii aj súkromné apartmány, vily a penzióny. Tieto ubytovacie možnosti sú často krásne zariadené a majú vlastnú kuchyňu, čo je výhodné pre hostí, ktorí si radi sami pripravujú jedlá. Mnoho z týchto súkromných ubytovaní sa nachádza v historickom jadre mesta, čo znamená, že ste v tesnej blízkosti klenotov ako kostol Sv. Eufémie alebo palác Batana.

Pre tých, ktorí preferujú prírodu a táborisko, Rovinj má aj táborové miesta. Tieto miesta poskytujú základné vybavenie ako ubytovacie stany a sprchy a zároveň vám umožňujú vychutnať si krásy prírody a slobodu kempovania. Mnoho táborísk je situovaných na pobreží, takže si môžete vychutnať nádherný výhľad na more aj priamo z vášho stanu.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, Rovinj ponúka aj exkluzívne apartmány, vily a rezidencie. Tieto vybrané a nadštandardné možnosti poskytujú prvotriedne vybavenie a služby. Príkladom je apartmánový komplex Maistra, ktorý ponúka pôsobivý výhľad na more, súkromnú pláž, súkromnú vírivku a wellness centrum. Tieto exkluzívne možnosti sú ideálne pre páry, ktorí si potrpia na súkromie a komfort.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, Rovinj ponúka mnoho možností pre všetky typy cestovateľov. Je dôležité si vopred rezervovať ubytovanie v Rovinji, najmä počas letnej sezóny, keď je dopyt veľký. Takže, čo ešte váhate? Užite si dovolenku v Rovinji a nájdite si ideálne ubytovanie, ktoré vám poskytne príjemný a nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rovinj


1. Kde sa nachádza Rovinj v Chorvátsku?
Rovinj sa nachádza na pobreží Chorvátska, v regióne Istria, južne od mestského hlavného mesta Pula.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Rovinja?
Najlepšia doba na návštevu Rovinja je v letných mesiacoch, kedy je teplo a slnečno. Od mája do septembra je obzvlášť populárna turistická návšteva.

3. Ako sa dostanem do Rovinja?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Rovinja, je letecky do letiska Pula, ktoré je asi 40 km od Rovinja. Môžete tiež prísť autom, vlakom alebo trajektom.

4. Sú v Rovinji dobré pláže?
Áno, Rovinj má mnoho krásnych pláží, ktoré sú vhodné pre kúpanie a relaxáciu. Niektoré z najznámejších pláží sú pláž Lone, pláž Porton Biondi a pláž Cuvi.

5. Čo je hlavnou atrakciou v Rovinji?
Hlavnou atrakciou v Rovinji je historické centrum mesta, nazývané Staré mesto, ktoré je postavené na malebnom poloostrove. Tu nájdete úzke uličky, staré kamenné domy a krásne výhľady na more.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rovinji?
V Rovinji je veľa vynikajúcich reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlo. Niektoré obľúbené reštaurácie zahŕňajú Monte, Puntulina a La Puntulina.

7. Môžem sa pripojiť k organizovaným výletom z Rovinja?
Áno, v Rovinji sú k dispozícii mnohé organizované výlety, ktoré vás zavedú do okolitých ostrovov, dediniek alebo prírodných parkov. Môžete si vybrať z ponuky lodných, autobusových alebo pešo vedených výletov.

8. Aká je priemerná cena ubytovania v Rovinji?
Ceny ubytovania v Rovinji sa líšia v závislosti od typu ubytovania a sezóny. Priemerná cena za noc pre dospelého sa pohybuje medzi 50 až 150 eur.

9. Je v Rovinji bezpečné?
Áno, Rovinj je veľmi bezpečné mesto s nízkou kriminalitou. Je však vždy odporúčané, aby ste dodržiavali základné bezpečnostné opatrenia a monitorovali svoje osobné veci.

10. Aké sú ďalšie zaujímavé miesta v blízkosti Rovinja?
V blízkosti Rovinja sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé miesta, ako napríklad mestá Pula a Poreč, prírodný park Brijuni a ostrov Krk, ktorý je dostupný cez most.


Počasie Chorvátsko Rovinj


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou a úchvatnými plážami, čo priláka každoročne mnoho turistov zo všetkých kútov sveta. Medzi najobľúbenejšie miesta v Chorvátsku patrí aj malebné mestečko Rovinj, ktoré ponúka nielen krásne prírodné scenérie, ale aj bohatú históriu a úžasnú gastronómiu. Ako je to však s počasím v Rovinji?

Rovinj leží na pobreží Jadranského mora a nachádza sa v Istrii, jednom zo súostroví Chorvátska. Jeho poloha mu umožňuje mať typicky stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Letné mesiace od júna do septembra sú najteplejšie a najslnečnejšie obdobie v Rovinji. Priemerné teploty dosahujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia a more je dostatočne ohriate na príjemné kúpanie. Slnečné dni vytvárajú ideálne podmienky na objavovanie pláží a vychutnávanie si mora.

Jesenné mesiace v Rovinji sú stále príjemné, ale teploty postupne klesajú, a to najmä v novembri a decembri. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 15 až 20 stupňov Celzia, čo stále umožňuje vonkajšie aktivity a nezávislosť na teplejších oblečeniach.

Zimné obdobie v Rovinji je miernou sezónou s teplotami, ktoré v januári až marci dosahujú okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Aj keď to nie je typické lyžiarske stredisko, stále je tu možnosť stráviť príjemný zimný pobyt. Turisti si môžu vychutnať prechádzky po malebných uličkách starého mesta a objavovať historické pamiatky bez prechádzky v horúčave.

Jar v Rovinji je obdobím, kedy sa príroda prebúdza a kvitne. Teploty stúpajú a vrhajú nový život na mesto. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia, čo je ideálne na prechádzky po prírodnom parku Zlatni Rt alebo akcie na pláži.

Vo všeobecnosti je Rovinj skvelou destináciou na dovolenku počas celého roka. Má čaro a krásu bez ohľadu na ročné obdobie. Pretože leží na pobreží, Rovinj je tiež ovplyvnený morskými vĺnami a vietormi. V lete sa môžu objaviť aj krátke, ale intenzívne letné búrky.

Ak plánujete navštíviť Rovinj, odporúčame sledovať predpovede počasia pred cestou a prispôsobiť si aktivitu podľa toho. Nech už sa rozhodnete ísť na pláž, prechádzku alebo výlet do blízkeho okolia, určite si užijete krásy Rovinje a jeho prírody nech už je počasie akokoľvek.

Vo všeobecnosti možno povedať, že Rovinj ponúka pomerne príjemné počasie počas celého roka, pretože ho obklopuje horstvo, ktoré poskytuje ochranu pred extrémnymi poveternostnými podmienkami. Toto miesto je skutočne dokonalou destináciou pre milovníkov prírody a kultúry.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky