Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Trogir

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Trogir


1. Aké atrakcie môžem navštíviť v Trogire?
V Trogire môžete navštíviť historické pamiatky, ako napríklad Katedrálu svätej Laurenty, pevnosť Kamerlengo, a Radnicu. Môžete tiež ísť na prechádzku po námestiach a uliciach mesta, navštíviť múzeá a galérie.

2. Aké pláže sú v Trogire najlepšie?
V Trogire sa nachádza niekoľko krásnych pláží, ako napríklad pláž Čiovo, pláž Medena a pláž Pantana. Pláže sa nachádzajú v blízkosti mesta a ponúkajú vedľa nezabudnuteľného kúpania aj možnosti pre vodné športy a oddych.

3. Ako sa dostanem do Trogire?
Trogir je dostupný cez medzinárodné letisko v Splitu. Ďalej sa môžete dostať do mesta autobusom alebo vlakom z iných častí Chorvátska. Môžete si tiež prenajať auto alebo taxík.

4. Aké sú ceny v Trogire?
Ceny v Trogire sú prijateľné. V reštauráciách je možné nájsť veľké množstvo kvalitného jedla za rozumné ceny. Ceny za ubytovanie sa líšia v závislosti od zvoleného typu a kvality.

5. Ktorý je najlepší čas na návštevu Trogire?
Najlepší čas na návštevu Trogire je od jari do jesene, keď sú teploty príjemné a počasie je skvelé na kúpanie sa v mori. V letných mesiacoch môže byť veľmi teplo, ale mnoho reštaurácií a obchodov má kvôli turistom otvorené. V zime môže byť v Trogire zima, ale mnoho atrakcií aj napriek tomu zostáva otvorených pre turistov.

6. Potrebujem vízum na návštevu Chorvátska?
Väčšina turistov z krajín Európskej únie alebo z krajín s dohodou o voľnom obchode nepotrebuje vízum na návštevu Chorvátska. Pre turistov z iných krajín sa odporúča kontaktovať konzulát alebo veľvyslanectvo Chorvátska pre informácie o vízových požiadavkách.

7. Aké sú miestne jedlá a nápoje?
Miestne jedlá sú často založené na morských plodoch a rybách. Chorvátsko má priaznivé podnebie pre pestovanie ovocia a zeleniny, takže sa tiež často používajú v miestnych jedlách. Medzi miestne špeciality patrí octový a kyslomliečny syr, chorvátsky pršut (dozretá šunka), rakija (miestny lieh), víno a pivo.

8. Je Trogir bezpečné miesto?
Trogir je považovaný za bezpečné miesto pre turistov. Aj keď môžu existovať určité riziká v súvislosti s cestovaním, množstvo policajtov väčšinou zabezpečuje bezpečnosť turistov. Odporúča sa byť opatrný a držať si na pozore svoje cennosti.

9. Mám platiť v eurách alebo v chorvátskych kunách?
Väčšina reštaurácií, obchodov a služieb akceptuje eurá, no odporúča sa si vymeniť peniaze za chorvátske kuny. V niektorých prípadoch platba eurami je možná s vysokou konverznou sadzbou.

10. Aké sú turistické atrakcie v blízkosti Trogire?
V blízkosti Trogire si môžete pozrieť historické mestá ako napríklad Split, Solin a Kaštela. Môžete tiež navštíviť Národný park Krka, ktorý sa nachádza asi hodinu jazdy od Trogire. Možnosti výletov a zážitkových ciest sú neobmedzené.


Ubytovanie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je medzi turistami obľúbenou destináciou pre dovolenku a Trogir je jedným z najvyhľadávanejších miest na pobrezí Jadranského mora. Trogir je malé historické mesto na juhu Chorvátska a je zaradené do zoznamu Unesco.

Ak hľadáte ubytovanie v Trogire, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov a apartmánov až po lacnejšie hotely a kempingy.

Luxusný ubytovanie:

Najvyšší štandard v ubytovaní v Trogire ponúkajú luxusné hotely a apartmány. K najvyhľadávanejším patrí hotel Laurel Marina, ktorý sa nachádza priamo v Trogir, v blízkosti jachtovej zóny. Apartmánový komplex Medena Resort ponúka prístup k pláži a vodným atrakciám v blízkosti mesta.

Stredne drahé hotely a apartmány:

Ak nechcete utrácať veľa peňazí za ubytovanie, môžete nájsť rôzne stredne drahé hotely a apartmány. Hotel Sveti Kriz sa nachádza na pláži a ponúka vynikajúce zázemie ako bazén a reštauráciu. Hotel Trogirski Dvori ponúka vynikajúce ubytovanie a služby v blízkosti letiska Split.

Lacné hotely a ubytovanie:

Ak hľadáte ešte lacnejšie ubytovanie v Trogire, môžete nájsť niekoľko hotely a apartmány, ktoré sú ešte cenovo dostupnejšie. Hotel Vila Tina a Hotel Fontana sú dva hotely, ktoré ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a sú umiestnené v blízkosti centra mesta a pláže.

Kempingy:

Ak máte radi prírodu a chcete si užiť dovolenku v kempingu, môžete nájsť niekoľko kempingov v blízkosti mesta Trogir. Kemping Medena ponúka všetky základné zariadenia pre kempovanie a nachádza sa priamo na pláži. Kemp Solta ponúka ubytovanie v prírodnom prostredí v blízkosti najväčšieho mesta na ostrove.

Všetky ubytovania v Trogire ponúkajú svojim hostom vynikajúce zázemie a prvotriedne služby. Ubytovanie v Trogire je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v krásnom a historickom prostredí, kde sa môžu užiť plážových radovánok, vodných športov a množstva kultúrnych a historických pamiatok.


Počasie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou, bohatou históriou a slnečným počasím. Jedno z najobľúbenejších letovísk v tejto krajine je Trogir, ktorý sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Tento historický malý ostrov je nielen skvelou destináciou pre dovolenku, ale ponúka aj pôsobivé počasie počas celého roka.

Počasie v Trogire je typické pre pobrežnú časť Chorvátska. Letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt. Jún a júl sú obzvlášť teplé mesiace, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 30 °C a minimálnymi teplotami okolo 20 °C. Tieto mesiace sú ideálne na plávanie, slnenie sa na pláži a vychutnávanie si čarovného prostredia Trogiru.

August je možno najteplejším mesiacom v Trogire, keď teploty dosahujú viac ako 30 °C. Je to tiež vrchol turistickej sezóny, pretože veľa ľudí sa rozhodne stráviť svoju dovolenku v tejto oblasti. Ak však preferujete miernejšie teploty, odporúčame návštevu Trogiru na jeseň, keď teploty stúpajú nad 20 °C, ale nie sú tak horúce ako v lete.

Zimy v Trogire sú relatívne miernymi, s priemernými teplotami okolo 10 °C. Zriedkavo sa vyskytujú mrazy a sneh, čo robí zimu príjemnou pre pár víkendových výletov. Mnoho hotelov a reštaurácií je však v tomto období uzavretých, pretože turistický ruch je v zime oveľa nižší.

Jar je ideálnym obdobím na návštevu Trogiru, keď sa príroda prebúdza a kvitnú kvety. Teploty stúpajú a pohybujú sa od 15 °C do 20 °C, čo je perfektné počasie na prechádzky po historickej časti mesta a objavovanie jej pamiatok.

Ak plánujete svoju dovolenku v Trogire, odporúčame sledovať predpoveď počasia a prispôsobiť svoje plány podľa aktuálnych podmienok. V lete je dôležité sa chrániť pred slnečným žiarením a hydratovať sa, pretože teplo môže byť intenzívne. V zime je dobré mať so sebou teplejšie oblečenie a obuv, ale teploty nie sú také extrémne, aby vám bránili v užívaní mesta.

Ak máte radi slnečné a teplé počasie, Trogir je perfektnou destináciou pre vás. Budete mať možnosť užiť si nádherný ostrov, pláže a historické pamiatky za priaznivých počasie. Nech už prídete kedykoľvek počas roka, určite nebudete sklamaní.


Dovolenka Chorvátsko Trogir


Dovolenka v Chorvátsku je stále populárnejšia a voľba destinácie je pre mnohých náročná. Medzi najobľúbenejšie letoviská v krajine patrí aj malebné mesto Trogir, ktoré sa nachádza v Splitsko-dalmátskej župe. Trogir predstavuje spojenie histórie, kultúry a moderného turizmu, čo ho robí ideálnou destináciou pre dovolenku.

Jednou z najväčších výhod Trogiru je jeho poloha. Nachádza sa len asi 6 kilometrov juhozápadne od letiska Split, čo znamená, že cesta na dovolenku nezaberie veľa času. Trogir je aj perfektným východiskovým bodom pre výlety na iné časti Dalmácie, ako sú napríklad ostrovy Brač alebo Hvar. Mesto sa nachádza priamo na pobreží a okrem toho, že ponúka slnečné pláže, môžete sa aj prechádzať po malebných úzkych uličkách a obdivovať historické budovy.

Trogir je starobylé mesto, ktoré bolo založené už v 3. storočí pred naším letopočtom. Jeho rozsiahla história je viditeľná v každom rohu mesta, kde môžete nájsť rímske, gotické aj barokové stavby. Najväčšiu turistickú atrakciu predstavuje katedrála sv. Lovre, ktorá bola postavená v 13. storočí. Okrem katedrály môžete navštíviť aj viaceré historické kostoly, paláce a múzeá.

Ak sa chcete oddýchnuť a užívať si slnko, určite vás poteší, že pláže v Trogire patria k najkrajším na pobreží. Najznámejšou z nich je Čiovo, ktorá sa nachádza len kúsok od centra mesta. Táto piesočnatá a štrková pláž s čistou a priehľadnou vodou dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších turistov. Ak vás zaujíma potápanie, v okolí Trogirov môžete objaviť množstvo skvostov pod hladinou.

Okrem pekných pláží a historických pamiatok, Trogir ponúka aj bohatý nočný život. V mnohých reštauráciách a baroch môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje, zatiaľ čo sa v klube alebo diskoteke môžete zabávať do neskorých nočných hodín.

Celková atmosféra a šarm Trogiru vám zaručia nezabudnuteľnú dovolenku. Pokojné mestečko, krásna príroda, pekné pláže a zaujímavá história robia spln vyhovujúci pre každého turistu. Preto neváhajte a naplánujte si dovolenku v Chorvátsku v meste Trogir. Sme si istí, že nebudete sklamaní.


Letenka Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete a Trogir je jeden z jej najkrajších skvostov. Letenka do Chorvátska a konkrétne do Trogiru je zaručenou cestou k nezabudnuteľnému dobrodružstvu plnému krásnych pláží, historického odkazu a pohostinnosti miestnych obyvateľov.

Trogir je malé mesto nachádzajúce sa na chorvátskom pobreží Jadranského mora. Jeho starobylá zástavba bola zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO a je to naozaj dobrý dôvod, prečo by si toto miesto nemali nechať ujsť. Po prílete na miestne letisko v Splitu si môžete prenajať auto alebo využiť autobusovú dopravu, ktorá premáva pravidelne do Trogiru.

Po príchode do Trogiru vás očarí kúzlo jeho starého mesta. Klenotom je tu románska katedrála Sv. Lovre, ktorá je jednou z najdôležitejších pamiatok miesta. Je to fascinujúce dielo s nádhernou kamennou fasádou a vnútornou výzdobou. Prechádzka úzkymi, nádherne kamennými uličkami a po námestiach vás vtiahne do atmosféry bohatého historického dedičstva.

Nemôžeme zabudnúť ani na nádherné pláže v Trogire. Ak máte radi dobrodružstvo, skutočným pokladom je pláž Pantan. Nachádza sa v národnom parku a predstavuje kombináciu sladkovodného jazera a mora. Toto jedinečné miesto je krásne obklopené prírodou a ponúka návštevníkom možnosť plávať vo vodách najväčšieho prameňa sladkej vody v Dalmácii.

Okrem pláží a historického centra môže byť výlet do blízkej Splitu ďalším zážitkom v rámci vašej návštevy. Split je druhým najväčším chorvátskym mestom a ponúka bohatý kultúrny program, nákupy a výnimočnú architektúru. Nevynechajte návštevu Diokleciánovho paláca, ktorý je sídlom mnohých historických a kultúrnych pamiatok.

Letenka do Chorvátska a Trogiru vám otvorí dvere k tomuto rozprávkovému morskému mestu s nespočetnými možnosťami na relaxáciu, objavovanie historických pokladov a kulinárske dožitky. Prejavenie miestnej pohostinnosti či už v starých historických uličkách alebo pri vystúpení na letisku je neodolateľné a zanechá vás s pocitom, že ste strávili dovolenku v skutočne výnimočnom mieste.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky