Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Umag

Ubytovanie Chorvátsko Umag


Úmerné týždne strávené v práci si zaslúžia nejakú odmenu a tá môže byť v podobe dovolenky v Chorvátsku. Niekto si užije pôžitky na pláži, iný zase objavuje stredoveké mestá a zase iný sa pustí do turistiky po pohorích. Pre tých, ktorým nechýba ani trocha pohody, odporúčame návštevu Umagu.

Umag je stredne veľké mesto nachádzajúce sa v západnej časti Istrie, blízko Talianska. Mnoho turistov si túto oblasť zvolí kvôli jej čistému moru, ale aj kvôli jej kulturnému dedičstvu a gastronomickému zážitku.

Ak si chcete užiť príjemnú dovolenku plnú relaxu a pohodlia, potom si vyberte správne ubytovanie. V Umagu sa môžete ubytovať v hoteloch rôznej kategórie, sú tu aj apartmány a rekreačné domy, kempy a turistické osady.

Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti pláží a obchodov, kde si môžete kúpiť potrebné potraviny, suveníry alebo rozmanité darčeky. Najčastejšie sú to hotely a apartmány, ktoré sú staršieho typu, avšak poskytujú výbornú službu.

Rekreačné domy sú obvykle väčšie, čo znamená, že všetky rekreačné aktivity a zábava sa môžu uskutočniť v miestach, kde to nie je v takom rušnom prostredí, ako v centre mesta.

Kempové zariadenia a turistické osady sú priamo na pláži a poskytujú väčšiu anonymitu, sú menej rušné a pokojnejšie prostredie, kde sa môžete na dovolenke naozaj uvoľniť.

Najdôležitejšie je, aby ste si vybrali také ubytovanie, ktoré vám bude pre vaše potreby najvhodnejšie, aby ste si mohli dovolenku vychutnať naplno. V Umagu nájdete určite to správne. Ak ste ešte nevybrali umiestnenie ubytovania, urobte si čas a porovnajte rôzne možnosti, ktoré vám Umag ponúka.

Okrem ubytovania je možné si objednať aj rôzne zájazdy, atrakcie a exkurzie v blízkosti mesta. Napríklad môžete prechádzať po cestičkách po Istrie a objavovať jej nádherný krajinný charakter, alebo si zacvičiť rôzne vodné športy na pláži.

Či už hľadáte relax, pokoj alebo zábavu, rozhodne si v Umagu nájdete to svoje. A ak si zvolíte správne ubytovanie, môžete sa na to všetko tešiť po celú dobu vašej dovolenky.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Umag


1. Ako sa dostanem do Umagu?
Odpoveď: Do Umagu sa dá dostať autom, vlakom alebo autobusom. Môžete tiež pricestovať letecky do blízkeho letiska v Pule a odtiaľ sa po zemi presunúť do Umagu.

2. Aké je počasie v Umagu?
Odpoveď: Počasie v Umagu je typicky teplé a slnečné, s priemernými teplotami v lete dosahujúcimi 25-30 stupňov Celzia. Zimy sú miernych teplôt a môže byť chladnejšie, ale stále príjemné na prechádzky.

3. Kde sa dá ubytovať v Umagu?
Odpoveď: V Umagu je množstvo hotelov, apartmánov a súkromných ubytovacích možností. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi pri pláži alebo pokojnými apartmánmi v historickom centre mesta.

4. Aké pláže sú v Umagu?
Odpoveď: Umag má viacero pekných pláží, vrátane štrkových, betónových a skalnatých pláží. Niektoré pláže sú vybavené lehátkami a slnečníkmi, a niektoré sú divoké a nevypchaté.

5. Čo vidieť a robiť v Umagu?
Odpoveď: V Umagu môžete navštíviť historické pamiatky, ako je napríklad Umbrijev dom a kostol sv. Pelegrína. Môžete tiež navštíviť rôzne športové aktivity, ako sú vodné športy, tenis alebo golf.

6. Kde sa dá dobre najesť v Umagu?
Odpoveď: V Umagu nájdete množstvo reštaurácií a konob, kde sa dá dobre najesť. Môžete si vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu, vrátane čerstvého morského jedla a miestnych špecialít.

7. Aké sú populárne výlety z Umagu?
Odpoveď: Z Umagu si môžete urobiť výlety do blízkych historických miest, ako sú Pula, Rovinj a Poreč. Môžete tiež navštíviť národné parky Krka a Plitvické jazera.

8. Ako si kúpiť miestnu dopravnú kartu v Umagu?
Odpoveď: Miestnu dopravnú kartu si môžete kúpiť na stanici dopravnej spoločnosti v Umagu. Každá karta obsahuje určitý počet jazd a používa sa na verejnú dopravu v meste.

9. Ako dlho trvá cesta z Umagu do Pule?
Odpoveď: Cesta z Umagu do Pule autom trvá asi 1 hodinu, v závislosti od premávky na ceste.

10. Ako sa dá presunúť do centra Umagu?
Odpoveď: Centrum Umagu je dostupné pešo alebo môžete použiť aj verejnú dopravu, ako sú autobusy alebo taxíky.


Počasie Chorvátsko Umag


Počasie v Chorvátsku, presnejšie v meste Umag, je veľmi príjemné a typické pre stredomorský región. Toto malebné pobrežné mestečko sa nachádza na severozápade Chorvátska, v regióne Istrijská župa, pri hraniciach s Talianskom a Slovenkou. Jeho poloha na pobreží Jadranského mora prináša do Umagu mierne a teplé počasie počas väčšej časti roka.

Jar v Umagu je veľmi príjemná a ideálna pre všetky vonkajšie aktivity. V marci a apríli teploty začínajú stúpať a pohybujú sa okolo 15°C až 20°C. Množstvo slnečných dní je väčšie a príroda začína kvitnúť, čo robí z mesta nádherné miesto na prechádzky po pobereží alebo na objavovanie okolitého vidieka.

Leto je samozrejme najobľúbenejším obdobím pre turistov, ktorí prichádzajú do Umagu oddýchnuť si na pláži. Teploty sa pohybujú okolo 25°C až 30°C, s častými teplými vetrami, ktoré prinesú osvieženie. Jadranské more sa zohrieva na príjemných 20°C až 25°C, čo z neho robí ideálne miesto na kúpanie a vodné športy. Letné mesiace sú tiež veľmi slnečné a návštevníci si môžu užívať dlhé dni plné slnka a tepla.

Podzim v Umagu je mierne chladnejší, avšak stále príjemný. Teploty sa pohybujú od 15°C do 20°C a postupne klesajú s blížiacim sa koncom roka. Množstvo slnečných dní je stále dostatočné, no prší častejšie ako v lete. Aj napriek tomu je jeseň krásnym obdobím na objavovanie okolitého vidieka, prechádzky po pláži alebo návštevu prírodných rezervácií.

Zima v Umagu je mierna a teploty sa pohybujú okolo 10°C až 15°C. Snaha je veľmi zriedkavá a zvyšuje sa pravdepodobnosť výskytu daždivých dní. Napriek tomu je Umag stále atraktívnym miestom na návštevu v zime vďaka svojej zachovanej histórii a typickému stredomorskému šarmu.

Celkovo vzaté, počasie v Umagu je príjemné po väčšinu roka a poskytuje ideálne podmienky na dovolenku u mora. Turistov privádza sem teplé a slnečné leto, no aj málo známe obdobia jari a podzimu majú svoje neodškriepiteľné čaro. Takže nech už sa rozhodnete navštíviť Umag kedykoľvek počas roka, pravdepodobne nebudete sklamaní.


Dovolenka Chorvátsko Umag


Článok o dovolenke v Chorvátsku v Umagu

Dovolenka v Chorvátsku je vždy skvelou voľbou, a keďže je to krajina s dlhou pobrežnou líniou, ponúka množstvo nádherných miest na návštevu. Medzi tieto obľúbené destinácie patrí aj mesto Umag, známe svojou krásnou prírodou a pohostinnými obyvateľmi.

Umag sa nachádza na severozápade Istrii, jednom z chorvátskych polostrovov. Jeho vzdialenosť od slovenských hraníc je relatívne krátka, čo z neho robí ideálnu voľbu pre krátky výlet alebo dlhší pobyt.

Ponúka množstvo pláží, ktoré sú obľúbené medzi milovníkmi slnka a mora. Pláže v Umagu majú piesčito-štrkovité dno a jasnú modrú vodu, čo robí z Umagu príťažlivý cieľ pre rodiny s deťmi. Návštevníci môžu využívať plavbu na lodičkách, potápať sa alebo sa venovať rôznym vodným športom, ako je napríklad vodné lyžovanie alebo wakeboarding.

Okrem pláže je v Umagu aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Staré mesto je plné úzkych uličiek a historických budov, ktoré sú dôkazom bohatej minulosti mesta. Návštevníci si môžu prezrieť Umbarskú stredovekú vežu, ktorá ponúka úžasný výhľad na mesto a okolité prostredie. Okrem toho sa v Umagu nachádza aj množstvo kostolov a kaplniek, ktoré odhaľujú bohatú kresťanskú históriu tohto regiónu.

Po celý rok sa v Umagu koná množstvo rôznych kultúrnych a umeleckých podujatí. Najznámejšie z nich je Medzinárodný turnaj vo tenise, ktorý sa koná každoročne v júli. Tento turnaj privádza do mesta množstvo tenisových fanúšikov z celého sveta a je jedným z najväčších podujatí tejto športovej disciplíny v regióne.

Okrem tenisu je v Umagu tiež možnosť vychutnať si skvelú gastronómiu a vychutnať si miestne lahôdky. Chorvátska kuchyňa je známa svojimi čerstvými morskými plodmi, olivovým olejom a mnohými ďalšími chutnými jedlami. Návštevníci si môžu vychutnať kvalitné jedlá v miestnych reštauráciách alebo sa rozhodnúť pre piknik na jednej z pláží, kde si pripravia grilované ryby alebo mäso.

Dovolenka v Umagu je skutočným zážitkom pre každého milovníka slnka, mora, kultúry a dobrodružstva. Návšteva tohto nádherného chorvátskeho mesta vám poskytne príležitosť odpočinúť si, objavovať nové miesta a vychutnať si chvíle strávené s priateľmi a rodinou.

Takže neváhajte - plánujte svoju dovolenku v Chorvátsku a objavujte krásy Umagu!


Letenka Chorvátsko Umag


Umag je malebné a historické mesto ležiace na pobreží Jadranského mora v severozápadnej časti Chorvátska. Nespočetné prírodné krásy, bohatá kultúra a pohostinnosť miestnych obyvateľov sú len niektoré z prvkov, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Ak si plánujete cestu do Umagu, existuje niekoľko spôsobov, ako tam dostať, pričom letenka je jednou z najpohodlnejších možností.

Cestovanie lietadlom je rýchle a efektívne, ponúka vám maximálnu pohodlnosť a minimalizuje stres spojený s dlhými hodinami strávenými v aute alebo na autobusovej zastávke. Veľkosť letušky a komfort, ktorý poskytuje, vám umožňuje relaxovať a cítiť sa osviežujúco počas celej cesty.

Pri hľadaní letenky do Chorvátska je výhodné začať na internete. Existuje mnoho webových stránok a vyhľadávačov letova, ktoré vám poskytnú informácie o dostupných leteniek a porovnajú ceny rôznych leteckých spoločností. Ak hľadáte najlepšie ponuky, môžete zvážiť aj možnosť rezervácie letenky s prestupom. Aj keď to môže trvať dlhšie, môže to byť lacnejšie a ušetríte niečo peňazí na vašej ceste.

Po nájdení ideálnej letenky si môžete rezervovať sedadlo a zaplatiť si let a potom sa pripraviť na začiatok dovolenky. Na letisku si nechajte dostatočnú dávku času na check-in, bezpečnostné procedúry a možné oneskorenia alebo komplikácie, s ktorými sa môžete stretnúť. Je vždy lepšie byť prichystaný a uniknúť stresu, ktorý môže cestovanie niekedy priniesť.

Po prílete do Chorvátska sa môžete tešiť na krásu Umagu a jeho okolia. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami, čistým morom a vzrušujúcimi vodnými športami. Okrem slnenia a relaxácie môžete aj objavovať bohatú históriu a kultúru mesta prostredníctvom návštevy historických pamiatok, ako sú napríklad zámok Sv. Mihovila alebo chrám Panny Márie od mora.

Čo sa týka ubytovania, v Umagu nájdete množstvo možností, od luxusných hotelov až po súkromné apartmány a penzióny. Záleží len na vašom rozpočte a preferenciách.

Celkovým zhrnutím je letenka do Chorvátska, konkrétne do Umagu, skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pohodlie, rýchlosť, bezpečnosť a komfort počas cesty. Okrem toho vám umožňuje objaviť tento nádherný kúsok sveta plný prírodných a historických zázrakov. Nech už cestujete s rodinou, priateľmi alebo sami, Umag je určite jedným z tých miest, kde vám budú vyše premávať srdce a budete chcieť sa sem vrátiť znovu a znovu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky