Objavte lety za najlepšie ceny

Čierna Hora Bigova

Letenka Čierna Hora Bigova


Letenka do Čiernej Hory: Objavte kúzlo Bigova

Čierna Hora je malá, no ohromujúca krajina v juhovýchodnej Európe, známa predovšetkým svojou pôsobivou prírodou a nádhernými plážami. Ak plánujete navštíviť túto destináciu, nezabudnite si zarezervovať letenku do malebného miesta zvaného Bigova. Toto príjemné rybárske mestečko obklopené azúrovým Jadranom vás uchváti svojou pokojnou atmosférou a jedinečnou krásou.

Bigova je skrytým pokladom Čiernej Hory, ktorý nie je ešte zasiahnutý masovou turistikou. Práve preto je ideálnym miestom pre tých, ktorí si želajú stráviť pokojnú a relaxačnú dovolenku. Tento malebný rybársky prístav neponúka luxusné rezorty a hotelové komplexy, ktoré sú typické pre iné vyhľadávané miesta v Čiernej Hore. Naopak, Bigova je známe svojim rustikálnym šarmom a autenticitou, ktorému sa ťažko odoláva.

Prírodná krása Bigovy je jednou z hlavných príčin návštevnosti tohto miesta. V okolí môžete obdivovať úchvatné dramatičné útesy, jasne modré more a nádherné zátoky. Pre milovníkov vodných športov je táto lokalita rajom, kde si môžu naplno užiť kajakovanie, potápanie a plávanie. Pláže Bigovy sú skôr skalnaté, ale nájdu sa tu aj malé kamienkové plážičky, kde si môžete oddýchnuť a opaľovať sa.

Rybárske mestečko je tiež známe svojou skvelou kuchyňou. V miestnych reštauráciách si môžete vychutnať čerstvé morské plody a ryby, pripravené tradičným spôsobom. Zaujímavosťou je, že si dokonca môžete kúpiť rybu priamo od miestnych rybárov, ktorí ju vynášajú na trh priamo z malých rybárskych lodí.

Okrem toho, Bigova je strategicky umiestnená blízko niekoľkých známych atrakcií Čiernej Hory. Ak sa rozhodnete pre výlety, môžete navštíviť mestá Kotor a Budva, ktoré sú iba krátkou cestou od Bigovy. Kotor je známy svojim historickým centrom, ktoré je zapísané v UNESCO zozname Svetového kultúrneho dedičstva. Budva je naopak známa svojimi krásnymi piesočnatými plážami a nočným životom.

Na záver, Bigova je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú autentickú čiernohorskú atmosféru a chcú uniknúť preplneným a turisticky preplneným oblastiam. Ak sa rozhodnete navštíviť Čiernu Horu a objaviť Bigovu, nezabudnite si zabezpečiť letenku a zažiť skutočnú krásu tohto tajomného miesta. Očakáva vás pokoj a relaxácia v spojení s vzrušením zo stretu s tradičnou kultúrou a nádhernou prírodou.


Ubytovanie Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je jednou z najkrajších a najatraktívnejších destinácií pre dovolenku na Balkáne. A ak hľadáte idylické a pokojné miesto na ubytovanie, ktoré ponúka krásnu prírodu a pokojné prostredie, určite by ste mali zvážiť pobyt v malej rybárskej dedinke s názvom Bigova.

Bigova je malá obec nachádzajúca sa na pobreží Čiernej Hory, medzi mestami Tivat a Budva. Táto útulná dedinka vás okúzli svojou prírodnou krásou, malebným prístavom a kľudom, ktorý ju obklopuje. Vďaka svojmu charakteristickému rybárskemu šarmu a neokázalosti ponúka Bigova autentický a pokojný pobyt pre všetkých návštevníkov.

Jeden z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ubytovanie v Bigove, je jeho unikátna lokalita. Dedinka sa nachádza vo veľmi malej zátoke a je obklopená zelenými kopčekmi a oleandrami, čo predstavuje úžasný scenár pre oddych a relaxáciu. Okrem toho tu nájdete aj príjemnú a čistú pláž s jemným pieskom a kľudným jasným morom, ideálnu pre plavanie a slnenie.

V oblasti Bigova si môžete vybrať z rôznych typov ubytovania podľa svojich preferencií. Môžete si vybrať medzi rodinnými penziónmi priamo v dedinke, kde môžete zažiť autentickú atmosféru rybárskeho prostredia. Ďalšou možnosťou je prenájom súkromných apartmánov, ktoré ponúkajú väčšiu nezávislosť a sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov.

Nezávisle od toho, aký typ ubytovania si vyberiete, určite nebudete sklamaní. Väčšina z nich ponúka nádherný výhľad na more a prístav, ktorý si môžete vychutnať pri raňajkách na terase alebo večerných prechádzkach po promenáde.

Okrem čarovného ubytovania ponúka Bigova aj niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať skvelú čiernohorskú kuchyňu. Rybárske tradície sú tu stále živé, takže nájdete čerstvý miestny rybolov a morské plody.

Ak máte radi turistiku alebo chceli by ste spoznať okolité prírodné krásy, máte šťastie. V okolí Bigovy sa nachádza národný park Lovćen s impozantnými vrchmi a úchvatnými výhľadmi na Jadran. Môžete si tiež vychutnať túru do neďalekej jaskyne Kotor, ktorá ponúka jedinečný pohľad na Čiernu Horu.

V Bigove sa môžete tiež zapojiť do mnohých vodných aktivít, ako je napríklad potápanie, šnorchlovanie alebo rybolov. Ak sa vydáte na výlet po mori, budete môcť obdivovať krásne pláže a skalnaté útesy, ktoré sú charakteristické pre čiernohorské pobrežie.

V Bigove nájdete skutočný kúsok raja, ktorý je ešte pomerne neobjavený turistami. Toto tiché a pokojné miesto vám ponúkne všetko, čo potrebujete pre relaxačnú dovolenku s rodinou alebo partnerom. Takže ak túžite po oddychu v kľude a kráse, neváhajte a vyrazte do Bigovy v Čiernej Hore!


Počasie Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je známa svojou nádhernou prírodou a pohorie Dinárske Alpy, ktoré vytvára impozantný pozadie. Medzi niektoré z najkrajších a najpôsobivejších regiónov patrí Bigova, malá rybárska dedinka ležiaca na pobreží Jadranského mora.

Bigova je malý a tichý poklad v blízkosti známejších letovísk ako Budva a Kotor. Nachádza sa v zátoke, ktorá je obklopená strmými skalami a prístavom rybárov. Táto malá osada poskytuje útočisko pre tých, ktorí hľadajú pokojné miesto, kde si môžu vychutnať krásu prírody a relaxovať.

Čierna Hora je známa svojím príjemným stredomorským podnebím, ktoré prináša teplé letá a miernu zimu. Bigova je miestom, kde sa môžete tešiť z príjemného počasia počas celého roka. Letné mesiace sú pre túto oblasť ideálne, s priemernými teplotami okolo 30°C a jasnou modrou oblohou. Práve vtedy je možné zájsť na jednu z krásnych pláží v okolí, kde si môžete užiť slnka a krištáľovo čistú vodu Jadranského mora.

Jesenná sezóna je tiež veľmi príjemná v Bigove, keď teploty klesajú na približne 20-25°C. Toto je tiež čas, kedy sa turisti môžu tešiť na menej preplnené pláže a pokoj v dedinke. Príroda Bigovy sa očarí tónmi zvlnených stromov a rôznymi odtieňmi zelenej farby, čo je pohľad, ktorý si zamilujete.

Zima v Bigove je mierna, s priemernými teplotami okolo 10-15°C. Toto je ideálny čas na prechádzky po okolí, objavovanie malej dedinky a ochutnávanie miestnych špecialít. Navštíviť Bigovu v zime znamená zakúsiť jemný pokoj a autentickú atmosféru rybárskej dedinky.

Jar je tiež krásnym obdobím v Bigove, keď príroda ožíva po zime. Kvety začínajú kvitnúť a teploty sa zvyšujú na príjemných 15-20°C. Toto je ideálny čas na prechádzky pozdĺž pobrežia a objavovanie krás tejto oblasti.

V každom počasí Bigova vám ponúka jedinečné scenérie a príjemné prostredie. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete si byť istí, že sa v tejto malej dedinke nudiť nebudete. Bigova je miestom, kde si môžete užiť prírodnú krásu a pokoj Čiernej Hory bez preplnených pláží a rušného mestského ruchu.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Bigova


1. Kde sa nachádza miesto Bigova v Čiernej Hore?
Bigova sa nachádza na pobreží Čiernej Hory, v blízkosti mesta Kotor.

2. Aké je najbližšie letisko k miestu Bigova?
Najbližšie medzinárodné letisko je Letisko Tivat, ktoré je vzdialené približne 15 km od Bigovy.

3. Ako sa dá dostať do Bigovy?
Do Bigovy sa dá dostať autom, autobusom alebo trajektom. Tiež je možné prísť do letiska Tivat a odtiaľ pokračovať taxíkom alebo prenajatým autom.

4. Aké pláže sú k dispozícii v Bigove?
V Bigove sa nachádzajú malé kamienkové pláže, ktoré sú prístupné pešo. Najznámejšia je pláž Šljunkovita.

5. Aké turistické atrakcie sú v blízkosti Bigovy?
V blízkosti Bigovy sa nachádza národný park Durmitor, mesto Kotor s jeho historickým centrom, ako aj viacero malebných rybárskych dediniek.

6. Aké aktivity sa dajú robiť v Bigove?
V Bigove je možné sa venovať rôznym vodným športom, ako je potápanie, šnorchlovanie a rybolov. Okolie ponúka aj rôzne možnosti pre túry a prechádzky po prírodnom prostredí.

7. Aké je klima v Bigove?
V Bigove prevláda stredomorské podnebie, s mierne teplými letami a miernymi zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 25 - 30 °C a zimné teploty okolo 10 °C.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Bigove?
V Bigove je dostupné ubytovanie v rôznych apartmánoch, rodinných domoch a malých hoteloch.

9. Aké sú miestne gastronomické špeciality v Bigove?
Miestne jedlá sa zameriavajú na čerstvé morské plody a rôzne miestne pochúťky. Medzi najznámejšie špeciality patrí čiernohorský pršut (sušená šunka), plněné papriky a tradičné rybie jedlá.

10. Aké sú najbližšie obchody a reštaurácie v Bigove?
V Bigove sa nachádzajú niekoľko malých obchodov a reštaurácií. Pre väčšiu ponuku je možné navštíviť okolité mestá ako je Kotor.


Dovolenka Čierna Hora Bigova


Ak hľadáte miesto, kde sa budete môcť plne oddýchnuť a užiť si príjemné letné dni pri mori, potom je Čierna Hora miesto, ktoré by ste určite mali zvážiť. Jedným z miest, ktoré by sa Vám v krajine páčilo, je krásna rybárska dedinka Bigova, ktorá sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Čo o tomto mieste určite musíte vedieť, keď si chcete zvoliť dovolenku?

Bigova je oblúbené miesto pre turistov, ktorí hľadajú tiché, pokojné a romantické miesto, aby sa mohli plne oddýchnuť a užiť si relaxačnú dovolenku. Je to typická rybárska dedina, ktorá je známa svojou prístavnou atmosférou, úzkymi uličkami a malebnými domami, vytesanými v skale.

Jednou z najväčších výhod tohto miesta je, že sa nachádza ďaleko od rušných miest a davy turistov sem len zriedka zablúdia. Na rozdiel od iných miest, Bigova je stále užívateľsky príjemná a upokojujúca. Ak hľadáte miesto pre romantické chvíle a súkromie, potom Bigova určite môže byť tou správnou voľbou.

Pláže v Bigova sú menšie, ale pomerne tiché a skvelé pre tých, ktorí chcú len relaxovať a užívať si pohľad na azúrovú vodu. Pláže sú pokryté malými kamienkami a sú obklopené skalami s čerstvým zeleným porastom. Pár metrov od brehu sa nachádza tiež niekoľko miest, kde sa dá vynikajúco potápať.

Okolie Bigovy je skutočne pôvabné. Na južnej strane sa nachádza polostrov Lustica, kde môžete nájsť veľa starých pláží a krásnych miest, ktoré si môžete prejsť. Jadranské more tu ponúka veľké množstvo miest pre potápanie a ďalšie vodné športy. Pre tých, ktorí chcú objavovať miesta okolo, môžu nájsť skvelé trasy pre turistiku a cykloturistiku.

Ak chcete skutočne užívať si pohodu a pokoj, potom sa rozhodnite pre dovolenku v Bigove. Neprehliadnite toto miesto pri plánovaní Vašej dovolenky v Čiernej Hore!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky