Objavte lety za najlepšie ceny

Čierna Hora Herceg Novi

Letenka Čierna Hora Herceg Novi


Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, ktoré vám ponúka krásne pláže, kultúrne pamiatky a úžasné výhľady, potom by ste mali navštíviť Čiernu Horu. Herceg Novi je miestom, ktoré uchváti vaše srdce svojou jedinečnou krásou a dostupnosťou. Medzi Herceg Novi a Čiernou Horou existuje niekoľko možností na letenky, ktoré môžete využiť a určite sa tam dostanete za prijateľnú cenu.

Jeden z najlepších spôsobov akým sa dostať do Herceg Novi je cestovať lietadlom. Letenky na túto trasu môžete zohnať za dostupné ceny. Z Bratislavy do Podgorice letíme však len niekoľko leteckých spoločností a nie každý deň, preto sa oplatí byť skorým vtákom a kúpiť si lístok dopredu.

Prílet na letisko Podgorica vám umožní navštíviť neďaleké krásne miesta, ako napríklad ďalšie prímorské letoviská ako Budva, ale aj mačacie mestečko Kotor. Cez Kotor sa dá dostať rovno do mesta Herceg Novi autobusom, ktorý zaberie asi jednu a pol hodinu. Na letisku nájdete množstvo spoločností, ktoré vám pomôžu s vašou dopravou do mesta. Ak vás zaujímajú cesty autom, pre ktorých máte dovolenku a radi chcete vidieť krásy tejto krajiny, nezabudnite, že v Čiernej Hore sa po priemyselnom meste Podgorica nedá cestovať vtedy, ak nemáte skúsenosti s jazdou v horskom teréne, prudkých zákrutách a miestami štrkovej podlahe.

Herceg Novi je mesto, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom pobreží a ponúka krásne výhľady na modré Jadranské more. Je to aj miesto, kde sa stretávajú kultúry a dedičstvo tohto stredomorie. Táto malá obec má charakteristické kamenné domy a úzke ulice. Herceg Novi je domovom pre mnoho turistických atrakcií a pamiatok, ktoré stoja za to vidieť.

Mesto Herceg Novi považujú turisti aj za miesto, kde sa stretávajú všetky druhy dovolenkárov. Nájdete tu rodiny s deťmi, páry, skupiny mladých ľudí, ale aj ľudí, ktorí hľadajú pokojné miesto na pláži, na opaľovanie alebo na prechádzku po miestnych uliciach.

Čierna Hora a Herceg Novi sú miesta, ktoré si zaslúžia vašu návštevu a skúsenosť. Ubytujte sa v malom hotely a užite si kúpanie v krásnych plážach. Prechádzajte sa ulicami Herceg Novi, vychutnajte si tradičné jedlá a pitie v miestnych reštauráciách a bary. Akýkoľvek spôsob, ktorým sa rozhodnete pre príchod do Herceg Novi, nezanedbajte svoju kameru. Budete chcieť zachytiť všetky krásy tohto miesta a zdielať ich s ostatnými.

Ak ste sa rozhodli navštíviť Čiernu Horu, Herceg Novi je miestom, ktoré by ste mali vidieť. S letenkou, ktorú si môžete zakúpiť online alebo v cestovnej kancelárii, môžete navštíviť toto miesto a urobiť si z neho nezabudnuteľnú dovolenku. Môžete sa dopraviť autom, autobusom alebo dokonca sami a precestovať kúsok Európy po ceste. Herceg Novi má veľa skrytých pokladov a je to miesto, ktoré si zaslúži vašu návštevu. Tak na čo ešte čakáte? Užite si svoju dovolenku tým najlepším spôsobom. Akékoľvek miesto na Zemi, ktoré navštívite, bude mať svoje krásy a Herceg Novi Čierna Hora nie je zbytočne označovaná ako to najkrajšie. Tak neváhajte a zakúpte si letenku hneď teraz!


Ubytovanie Čierna Hora Herceg Novi


Herceg Novi, mesto, ktoré sa nachádza v západnej časti Čiernej Hory, je obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta. Každoročne sem prichádza veľké množstvo návštevníkov, aby si užili krásy čistých pláží, teplého mora a zelenej prírody. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu, ale aj pre tých, ktorí milujú aktívny životný štýl.

V prípade, že hľadáte ubytovanie v Herceg Novi, máte na výber rôzne možnosti, ktoré určite uspokoja každého zákazníka. Mesto ponúka rozmanité typy ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a súkromných izieb.

Hotely v Herceg Novi

Ak si prajete kvalitné ubytovanie, hotel je tou správnou voľbou. Mesto ponúka množstvo hotelov rôznej kategórie, ktoré zákazníkom poskytnú dokonalú pohodu a komfort.

Jeden z najlepších hotelov v Herceg Novi je Montenegro Beach Resort, nachádza sa priamo pri mori a má veľké jedáleň, bar na pláži a wellness centrum s dvomi bazénmi, fitnesom a saunou. Hotelová izba poskytuje pre svojich hostí luxusný komfort a súčasne sa nachádza v blízkosti zaujímavostí mesta.

Ďalším skvelým hotelom je Boutique Hotel Casa del Mare, nachádza sa v úchvatnej oblasti, pozostáva z nanajvýš 9 izieb a určite sa hodí pre tých, ktorí hľadajú romantický pobyt. Hotel má tiež luxusné zariadenie, vrátane vlastnej pláže s lehátkami, barom pri bazéne a vnútorným bazénom.

Apartmány v Herceg Novi

Ak si radšej viete predstaviť vo vlastnej izbe či byt, mesto ponúka množstvo apartmánov, ktoré sú určené pre jednotlivcov alebo rodiny. Väčšina apartmánov má vlastnú kuchyňu, takže si môžete uvariť kedykoľvek chcete vlastné jedlo.

Jeden z najlepších apartmánov v Herceg Novi je Apartmá Karla. Nachádza sa na úpätí kopca, s nádherným výhľadom na celé mesto a more. Apartmán ponúka 2 spací izby, kuchyňu a terasu.

Ďalšími populárnymi apartmánmi sú Apartmány Vera, Vila Panonija, Apartmány Jadran a ďalší.

Súkromné izby

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu možnosť ubytovania, mesto ponúka množstvo súkromných izieb v rodinných domoch alebo apartmánových domoch. Väčšina súkromných izieb má základné vybavenie a kúpeľňu.

Jednou z najlepších súkromných izieb je Apartment Markovic, ktorá sa nachádza v blízkosti pláže a centra mesta. Izba má balkón s výhľadom na more a základné vybavenie.

V Herceg Novi nájdete množstvo súkromných izieb a bývanie u miestnych ľudí je skvelý spôsob, ako spoznať domáceho ľudí a miestnú kultúru.

V závislosti od vášho rozpočtu a preferencií, Herceg Novi ponúka širokú škálu možností ubytovania. Najlepšie je si vybrať ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a predstavám, aby ste si užili dokonalý pobyt v hercegnovskej krásnej a pohodovej atmosfére.


Počasie Čierna Hora Herceg Novi


Herceg Novi, jedno z najkrajších miest Čiernej Hory, je známe svojím úchvatným počasím. Leží na brehu Jaderského mora a obklopuje ho krásna horská krajina. Vďaka tejto geografickej polohe má mesto veľmi príjemné a mierne podnebie s miernymi zimami a teplými letami.

Letá v Herceg Novi sú slnečné a suché. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C a priam ideálne sú pre plážovanie a kúpanie v mori. Mierny vánok od mora príjemne upokojuje horúce letné dni a rozbíja horúčavu. Priemerná teplota v letných mesiacoch sa pohybuje okolo 26 °C, s minimálnymi teplotami ráno a večer.

Jesenné mesiace sú tiež veľmi pekné v Herceg Novi. Teploty sú stále príjemné, okolo 20 °C, a more zostáva teplé a lákavé na osvieženie sa. Aj keď teploty postupne klesajú, slnko ešte stále svieti a ponúka príležitosť k prechádzkam po pláži alebo poznávaniu miestnych pamiatok.

Zimy v Herceg Novi sú miernych a zriedkavých. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C a horačky sú veľmi vzácne. Aj keď občas príde chladnejší vietor z hôr, Herceg Novi má lepší a teplejší zimný podnebie ako mnohé ine časti Európy. To je dôvod, prečo sa niekoľko zahraničných návštevníkov rozhodlo prezimovať v tomto krásnom čiernohorskom meste.

Jar je opäť nádherné ročné obdobie v Herceg Novi. Po zime sa teploty začínajú zvyšovať a príroda začína kvitnúť. Veľa turistov sa sem vracia práve na jar, aby si užili pokojnejšie obdobie. Priemerné teploty v jarnej sezóne sa pohybujú okolo 18 °C, čo je ideálne na výlety, turistiku a poznávanie okolitých národných parkov.

Výhodou Herceg Novi je, že počasie je výrazne ovplyvnené blízkosťou mora a hôr. Táto symbióza vytvára jedinečný a príjemný klimatický podmienky. Bez ohľadu na ročné obdobie je počasie v Herceg Novi ideálne na relaxáciu, kúpanie a aktivity na pláži.

Ak hľadáte miesto s príjemným počasím počas celého roka, Herceg Novi je ideálna voľba. Čisté modré nebo, teplé slnko a príjemné teploty ročne privádzajú množstvo návštevníkov z celého sveta. Takže nech už plánujete dovolenku alebo len krátku návštevu, nezabudnite si užiť výnimočné počasie v Herceg Novi.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Herceg Novi


1. Aké je hlavné mesto Čiernej Hory? Hlavným mestom Čiernej Hory je Podgorica.

2. Aké je najväčšie prímorské mesto v Čiernej Hore? Najväčším prímorským mestom v Čiernej Hore je Budva.

3. Aké je historické mesto v Čiernej Hore? Herceg Novi je historické mesto v Čiernej Hore.

4. Čo je možné vidieť a robiť v Herceg Novi? V Herceg Novi je veľa pekných pláží, historických pamiatok, kaviarní a reštaurácií. Na okolitých kopcoch si môžete vychutnať krásne výhľady na mesto a Jadran.

5. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Herceg Novi? Môžete sa sem dostať letecky, priamym letom do letiska v Tivate, a odtiaľ je to len krátka cesta autom alebo autobusom. Tiež je možné sem prísť lodou alebo cez hraničné priechody zo susedných krajín.

6. Aké je počasie v Herceg Novi? Herceg Novi má typické stredomorské podnebie so suchými letami a miernymi zimami. Letá sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 30°C. Zimy sú miernych teplôt okolo 10°C.

7. Aké sú najlepšie pláže v Herceg Novi? Medzi najlepšie pláže v Herceg Novi patria Igalo Beach, Prija Beach a Zanjic Beach. Tieto pláže majú čistú vodu a pokojnú atmosféru.

8. Môžem si zapožičať auto v Herceg Novi? Áno, v Herceg Novi je možné si zapožičať auto vo viacerých autopozičovniach. Je to pohodlný spôsob, ako si preskúmať okolie a navštíviť iné miesta v Čiernej Hore.

9. Aké sú hlavné atrakcie v Herceg Novi? Medzi hlavné atrakcie v Herceg Novi patria Staré mesto s pevnosťou Španjola, Múzeum Miro Baresića, Kláštor Savina a Most Džinovici.

10. Koľko stojí ubytovanie v Herceg Novi? Ceny ubytovania v Herceg Novi sa líšia v závislosti od sezóny a typu ubytovania. V hoteloch a apartmánoch sa ceny pohybujú od približne 30 EUR do 100 EUR za noc.


Dovolenka Čierna Hora Herceg Novi


Herceg Novi sa nachádza v malebnom pobrežnom meste Čierna Hora a je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na dovolenku v tejto malebnej krajine. Toto historické mesto ponúka návštevníkom bohatú kultúru, úchvatné pláže a úžasné prírodné scenérie. Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku, Herceg Novi by mohol byť tou správnou voľbou.

Herceg Novi má bohatú históriu, ktorá siaha až do 14. storočia. Mesto bolo postavené Osmanmi, a neskôr prechádzalo pod nadvládou Benátčanov a Rakúšanov. Táto rozmanitá história sa odráža v architektúre mesta, kde môžete vidieť kombináciu rôznych štýlov. Prechádzka po historickom jadre mesta je ako krokovanie späť v čase.

Jedným z hlavných lákadiel Herceg Novi je jeho nádherné pláže. Mesto sa nachádza na pobreží Jadranského mora, takže prístup k moru je veľmi ľahký. Pláže v Herceg Novi sú čisté, dobre udržiavané a ponúkajú všetko, čo by ste si na dovolenke mohli priať. Môžete si vybrať medzi plnými plážami, kde je dostatok bary a reštaurácií, alebo si nájsť samotu na menších plážach.

Okrem pláže je ďalšou atrakciou Herceg Novi nádherná príroda v okolí mesta. Mesto je obklopené pohoriami, z ktorých sa naskytá krásny výhľad na mesto a more. Tu môžete stráviť čas prechádzkou po okolitých hrebeniach, výletmi do prírodných rezervácií alebo jednoducho relaxovať a vychutnávať si nádherný krajinný ráz.

Ak ste zvedaví na kultúru a históriu, Herceg Novi má mnoho pamiatok, ktoré sú zaručenou zábavou. Medzi najznámejšie patrí Forte Mare, ktorý je postavený na pozadí mora a ponúka úchvatný výhľad na mesto. Ďalšou obľúbenou atrakciou je kláštor Savina, ktorý je známy svojimi nádhernými freskami a pokojnými záhradami.

Herceg Novi je tiež známy svojimi každoročnými kultúrnymi podujatiami a festivalmi. Počas letných mesiacov sa v meste koná mnoho hudobných, filmových a divadelných festivalov, ktoré prilákajú návštevníkov nielen z Čiernej Hory, ale aj zo zahraničia.

Na dovolenkovej destinácii v Herceg Novi nebudete mať nikdy nuda. Mesto ponúka širokú paletu aktivít, ktoré uspokoja každého turistu. Či už si vyberiete opaľovanie na pláži, prechádzky po historických uličkách, výlety do okolitých hôr alebo návštevu miestnych pamiatok, určite sa nenudíte.

Herceg Novi je teda ideálnou voľbou pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť na pláži, spoznať historické miesta a vychutnať si prírodu. Toto malebné mestečko má čo ponúknuť pre každého návštevníka a určite si ho zamilujete. Takže, neváhajte a naplánujte si svoju nasledujúcu dovolenku v Herceg Novi v Čiernej Hore. Nebudete ľutovať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky