Objavte lety za najlepšie ceny

Džibutsko Lac Assal

Dovolenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal je jedno z najkrajších miest na svete, ktoré by určite nemalo uniknúť záujmu cestovateľov. Toto miesto ponúka nádherné scenérie, zaujímavú históriu a obľúbené turistické aktivity. Ak sa chystáte na dovolenku v Afrike, Džibutsko Lac Assal by malo byť na vrchole vašeho zoznamu miest na návštevu.

Džibutsko je malá krajina v hornatej oblasti Áfrického rohu medzi Etiópiou, Somálskom a Eritreou. Krajina je zväčša púštna a má krásne pláže s čistou, jasnou vodou. Je domovom niekoľkých ďalších zaujímavých miest na návštevu, ale Džibutsko Lac Assal je určite tým najkrajším.

Lac Assal je slané jazero s mnohými minerálnymi solami a nachádza sa na najnižšom bode krajiny. Je to jedno z najslanších jazier na svete, takže zaujímavou aktivitou na jazere je plávanie v niečom, čo vyzeralo by ako veľká solanka. Voda v jazere má modrastý odtieň, ktorý sa mení v závislosti od polohy slnka a slnečného svitu. Je to úžasný zážitok a určite jedna z hlavných príčin, prečo je Džibutsko Lac Assal tak populárne u turistov.

Okrem plávania v jazere, je tu aj množstvo iných turistických aktivít. Napríklad, turisti môžu navštíviť blízke soľné polia, kde miestni obyvatelia ručne zberajú soľ. Navštívenie tradičného trhu v Džibutsku je tiež skvelým spôsobom, ako sa dozvedieť viac o miestnej kultúre a zvykoch. Mnohí turisti sa tiež radi ponoria do miestnej kuchyne a ochutnajú niektoré z tradičných jedál.

Celkovo je dovolenka v Džibutsku Lac Assal niečo, na čo by ste nemali zabudnúť pri plánovaní vašej nasledujúcej cesty do Afriky. Krásne scenérie, fascinujúca história a zaujímavé turistické aktivity robia z tejto krajiny skvelé miesto na návštevu. Ak hľadáte dobrodružstvo, zábery a skúsenosti, ktoré nikdy nezabudnete, Džibutsko Lac Assal je tou pravou destináciou pre vás.


Počasie Džibutsko Lac Assal


Džibutsko, malá africká krajina umiestnená v severovýchodnej Afrike pri brehu Červeného mora, je domovom mnohých fascinujúcich prírodných úkazov. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto oblasti je jazero Assal. Tento jedinečný kráterový jazerový systém je známy svojou krásou a zázračnými prvkami.

Lac Assal je jedným z najhorších prameňov soli na svete a zároveň najnižšie položeným bodom v africkom kontinente. Leží 155 metrov pod hladinou mora a jeho okolitý povrch sa skladá z nekonečných bielych soľných pláží. Je to neuveriteľný pohľad, keď slnko odráža od týchto bielych plôch a vytvára takú intenzivnú zářu.

Počasie v Džibutsku je extrémne suché a drsné. Táto oblasť je známa ako jedna z najhorúcejších na svete s priemernej teplote 41 ° C počas letných mesiacov a len minimálne zrážky. Napriek tomu, že je Džibutsko malé, rozsah teplôt sa v krajine môže výrazne líšiť. Napríklad jazeru Assal sa často teploty pohybujú okolo 50 ° C v horúčavách. Tento extrémne horúci vzduch a intenzívne slnko vytvárajú ideálne podmienky pre vznik obrovských solných útesov. Pôsobivé je aj samotné jazero, ktoré je prakticky bez rastlín a živočíchov v dôsledku svojej extrémne slanej vody.

Okrem horúčavy a sucha má Džibutsko aj veľmi nízku vlhkosť vzduchu, čo robí z tohto miesta jeden z naj suchších miest na Zemi. Aj keď sa zdá, že Lac Assal nemá žiaden vplyv na toto suché podnebie, je potrebné zdôrazniť jeho dôležitosť ako zdroj soli pre obyvateľov a aj pre export. Soľ je získavaná zo dna jazera a pomáha podporovať miestne hospodárstvo.

Pre turistov je Lac Assal jedným z najpopulárnejších miest, ktoré sa môžu v Džibutsku navštíviť. Zaujímavé je, že jeho voda je tak slaná, že plávate na ňom bez väčšieho úsilia. Toto je niečo, čo turisti milujú skúšať a fotografovať. Okrem toho, môžete sa len prechádzať po bielych plážach soľných útesov a obdivovať krásu prírody.

Lac Assal v Džibutsku je jedným z najzaujímavejších a unikátnych miest na svete. Svojou nádherou, exotickou atmosférou a fascinujúcou históriou príťažliví turistov z celého sveta. Napriek tomu, že je to energeticky náročná destinácia, určite stojí za to navštíviť. Odporúčam ho každému, kto má záujem o počasie a nezvyčajné prírodné úkazy.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lac Assal


1. Aké je geografické umiestnenie jazera Lac Assal v Džibutsku?
- Lac Assal sa nachádza vo východnej časti Džibutska v Afrike, asi 155 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Džibuti.

2. Aká je nadmorská výška jazera Lac Assal?
- Lac Assal je známe ako najnižšie položené suchozemské miesto Afriky, ktoré sa nachádza vo výške okolo 155 metrov pod úrovňou mora.

3. Ako veľké je jazero Lac Assal?
- Jazero Lac Assal má rozlohu približne 54 kilometrov štvorcových a je najväčším soľným jazerom v Afrike.

4. Prečo je jazero Lac Assal také slané?
- Jazero Lac Assal je veľmi slané kvôli svojmu izolovanému položeniu a nedostatku odtoku. Voda v jazere je vyparovaná z morského prílivu, čo zanecháva v jazere vysoké množstvo soli.

5. Aký je dôvod návštevy turistov v jazere Lac Assal?
- Jazero Lac Assal je populárnou turistickou atrakciou kvôli svojej jedinečnej geografii a fascinujúcej krajinnej kráse. Mnohí ľudia tiež využívajú príležitosť plávať v slanej vode, ktorá vďaka jej vysokému obsahu soli umožňuje pohnutejšie plávanie.

6. Aký je klimatický charakter jazera Lac Assal?
- Jazero Lac Assal patrí do podnebia s vysokými teplotami, pretože je situované v púšti. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C až 50 °C, čo z neho robí jedno z najteplejších miest na zemi.

7. Existujú nejaké živočíchy v jazere Lac Assal?
- Kvôli extrémnemu slanému prostrediu jazera Lac Assal je jeho biodiverzita veľmi obmedzená. Iste sa tam nachádzajú niektoré extrémne odolné mikroorganizmy a niektoré druhy archeí, ale inak je život v jazere minimálny.


Ubytovanie Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal má jedno z najkrajších a najúchvatnejších prírodných krás na svete. Nachádza sa v severovýchodnej Afrike a je to najnižšie bodové jazero na celom svete. Svojím špecifickým zložením vody zaujíma nielen turistov, ale aj vedcov, ktorí sa tu snažia zistiť skvelé tajomstvá o prírode a geológii.

Ak plánujete navštíviť Džibutsko Lac Assal, mali by ste si zabezpečiť kvalitné ubytovanie. V blízkosti jazera nájdete celý rad hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré by mali vyhovovať vašim potrebám a požiadavkám.

Niekoľko hotelov a ubytovaní v Džibutsko Lac Assal je lokalizovaných v meste Džibutsko a na okolí. Mesto Džibutsko má svoj vlastný pôvab a jeho podnebie je teplé a suché. Väčšina hostí, ktorí navštívia Džibutsko, predstavujú turisti, ktorí sa zamestnávajú pozorovaním a skúmaním jazera.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre miestne hotely alebo rezorty. Tieto hotely sú vybavené luxusnými izbami s klimatizáciou a poskytujú skvelé služby hostiam. Okrem toho, väčšina z nich je vybavených bazénmi, športovými zariadeniami ako aj spa centrami. Môžete sa teda rozhodnúť pre jednoduché alebo luxusné ubytovanie, podľa vašich finančných možností.

Na druhej strane, hostia, ktorí majú radi dobrodružstvá v prírode, môžu navštíviť kempingové miesta, ktoré odpovedajú na ich potreby. Tieto miesta sa nachádzajú bližšie k jazeru a majú skvelé príležitosti na sledovanie nezaplatiteľnej prírodnej krásy. Zároveň disponujú všetkými potrebnými zariadeniami pre turistov.

V Džibutsku, Lac Assal sa nachádza na hranici s Etiópiou. Z tohto dôvodu, existuje aj špeciálny hostel, ktorý poskytuje nocľah iba pre nocujúcich a pritom ich predchádza nebezpečenstvu ako je rozmnožovanie hmyzu alebo iné nepriaznivé klimatické podmienky. Táto možnosť je perfektná pre cestovateľov, ktorí sa plánujú zúčastniť na jednoduchých turistických tratiach alebo cestovať s miestnymi sprievodcami.

Konečné rozhodnutie by malo byť založené na vašich potrebách, načo vo veľkej miere závisí aj finančný rozpočet. V každom prípade si môžete byť istí, že návšteva Džibutska Lac Assal bude nezabudnuteľné zážitkom, ktorý vám zostane na celý život.


Letenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal - Tajomstvo najnižšieho bodu Afriky

Džibutsko Lac Assal sa nachádza v maličkej krajine Džibutsko, ktorá sa nachádza v africkej päte. Je známe vďaka svojmu veľkolepému a zároveň tajomnému jazeru, ktoré sa nachádza v jeho centre. Jezero Lac Assal je jedným z najnepredvídateľnejších, ale zároveň aj najfascinujúcejších turistických miest v Afrike.

Lac Assal je solné jazero, ktoré sa nachádza na najnižšom bodu afrického kontinentu. Leží na nadmorskej výške približne 155 metrov pod hladinou mora. Jeho dĺžka je asi 20 km a šírka 6 km. Tento extrémne solný bazén sa stal jedným z turistických magnetov v Afrike, ako aj dôležitým miestom na ťažbu soli.

Na prechádzke okolo jazera Lac Assal môžete byť svedkom úchvatných záberov modrého a bieleho solného krajiny, na ktorej sa môžete voľne prechádzať a fotografovať. Jazero sa nachádza v údolí, ktoré obklopujú horské masívy v južnej časti krajiny, takže môžete vidieť aj úchvatné výhľady na okolitú prírodu.

Jezero Lac Assal je unikátnou pamiatkou kvôli jeho extremitám. S obsahom soli až do 34,8%, sa nachádza len o niečo menej soli ako v známom Mŕtvom mori. Okrem toho má pH hodnotu až 10,5 a voda je takým silným prevodníkom tepla, že sa môžete cítiť ako v horúcej kúpeľni. To z Lacu Assal robí zároveň aj miesto, ktoré by sa malo navštíviť s opatrnosťou.

Napriek svojmu krásnu a fascinujúcemu vzhľadu, turistov k Lacu Assal privádza aj možnosť ťažby soli. Solí sa vyrába v nadnárodnej úrovni a je to hlavný zdroj príjmu pre miestnych ľudí.

Džibutsko je krajina, ktorá ponúka množstvo možností pre nezabudnuteľné zážitky. Môže byť napríklad východiskom pre objavovania a prechádzky po krásnych belých piestoch, ale aj pre nočné safari alebo potápanie. Ak si plánujete cestu do Afriky, určite nevynechajte Lac Assal v Džibutske. Je to miesto, kde sa stretnete s jedinečnou prírodou a kultúrou.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky