Objavte lety za najlepšie ceny

Džibutsko Lake Abhe Bad

Dovolenka Džibutsko Lake Abhe Bad


Väčšina ľudí pri počutí slova "dovolenka" si väčšinou predstaví tyrkysovú vodu a biele pláže. Ale čo keby ste sa odhodlali k niečomu inému? Ak ste dobrodruh a máte chuť na exotický zážitok, možno vás zaujme dovolenka v Džibutsku, konkrétne pri jazere Abhe Bad.

Džibutsko je malá krajina v oblasti známej ako Afarský trojuholník východnej Afriky. Patrí medzi najhorúcejšie a najsuchšie miesta na zemi, no práve toto dáva tejto destinácii špeciálny pôvab. Džibutsko je známe nielen pre svoje unikátne krajiny, ale aj pre bohatú biodiverzitu a historické pamiatky.

Jazero Abhe Bad je jedným z najkrajších prírodných zázrakov Džibutska. Nájdete ho v južnej časti krajiny, v blízkosti hraníc s Etiópiou. Je to slané jazero, ktoré má približnú rozlohu 70 km² a je domovom mnohých unikátnych druhov vtákov. Vzhľadom k svojmu odľahlému umiestneniu je jazero Abhe Bad oázou pokoja a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú únik od rušného sveta.

Pri návšteve jazera Abhe Bad sa môžete tešiť na širokú škálu aktivít. Ak ste milovníkmi vodných športov, môžete si vychutnať plávanie vo svojom tyrkysovom vode alebo sa vydať na jazero na kajaku alebo kanoe. Mnoho turistov si vychutnáva aj rybolov na jazere, ktoré je bohaté na rôzne druhy rýb.

Okrem vodných aktivít môžete tiež preskúmať okolitú krajinu a objaviť jej prírodnú krásu. Prechádzka po piesočnatých plážach a pozorovanie fauny a flóry ponúka nádherný pohľad a nezabudnuteľné zážitky. Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové športy, je možnosť vyskúšať si scény alebo prejsť sa na horských bicykloch po blízkych púštnych chodníkoch.

Večery pri jazere Abhe Bad môžu byť jedinečné a romantické. Vychutnajte si nezabudnuteľný západ slnka a pozorujte, ako sa farby na oblohe menia na odtiene červenej a oranžovej. Po večeroch si môžete pripraviť piknik so svojimi blízkymi a tráviť čas spolu na súkromných plážach jazera.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní pri jazere Abhe Bad, môžete mať výbornú možnosť pozorovať mnohé vzácne vtáky, vrátane plameniakov a pelikánov. Počas migrácie je jazero domovom tisícov vtákov, a preto je obľúbenou destináciou pre ornitológov z celého sveta.

Džibutsko a jazero Abhe Bad sú miestami, ktoré vám ponúknu jedinečnú dovolenku mimo bežných turistických trás. Užite si prírodu, kultúru a adrenalinové aktivity, ktoré Džibutsko ponúka, a vráťte sa domov s nezabudnuteľnými zážitkami a príbehmi na vyrozprávanie.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lake Abhe Bad


1. Aké je hlavné mesto Džibutska?
Odpoveď: Hlavné mesto Džibutska je Džibutsko, rovnako ako krajina.

2. Kde sa nachádza jazero Abhe Bad?
Odpoveď: Jazero Abhe Bad sa nachádza v Džibutsku, východne od hlavného mesta Džibutsko.

3. Ako je veľké jazero Abhe Bad?
Odpoveď: Jazero Abhe Bad má rozlohu približne 31 kilometrov štvorcových.

4. Je jazero Abhe Bad slané alebo sladké?
Odpoveď: Jazero Abhe Bad je slané.

5. Je jazero Abhe Bad v súčasnej dobe dostupné pre verejnosť?
Odpoveď: V súčasnosti je jazero Abhe Bad pod vojenskou kontrolou a nie je prístupné verejnosti.

6. Existujú nejaké podobnosti medzi jazerom Abhe Bad a známyjším jazerom Assal?
Odpoveď: Áno, jazerá Abhe Bad a Assal majú niekoľko spoločných znakov, oba sú soľné jazerá a nachádzajú sa v Džibutsku.

7. Má jazero Abhe Bad nejakú ekologickú hodnotu?
Odpoveď: Jazero Abhe Bad má významnú ekologickú hodnotu, pretože je domovom rôznych druhov vtákov a rastlín, vrátane ohrozených druhov.

8. Je povolené rybolov na jazere Abhe Bad?
Odpoveď: Nie, rybolov na jazere Abhe Bad nie je povolený.

9. Aké aktivity sú na jazere Abhe Bad povolené?
Odpoveď: Vzhľadom na svoju vojenskú povahu je na jazere Abhe Bad povolená iba obmedzená vojenská a výskumná činnosť.

10. Aké je pozadie názvu jazera Abhe Bad?
Odpoveď: Názov jazera "Abhe Bad" znamená v preklade "slaná voda" a je odvodený od miestneho jazyka Afar.


Ubytovanie Džibutsko Lake Abhe Bad


Ubytování v Džibutsku nabízí mnoho možností, ale pokud hledáte zážitek plný přírody a klidu, rozhodně byste měli navštívit jezero Abhe Bad.

Abhe Bad se nachází v jihozápadní části Džibutska, poblíž hranic s Etiopií. Jedná se o slané jezero, které má rozlohu okolo 70 km². Mnoho turistů si ho oblíbilo díky krásné přírodě a klidnému prostředí, které zde panuje.

Pokud se chystáte navštívit toto krásné jezero, doporučujeme si zarezervovat ubytování přímo na místě. K dispozici je zde několik malých kempů, které nabízejí přístřeší pro vaši stan nebo chatku. Mezi nejoblíbenější patří kempy Abbe Bad Lodge a Lake Abbe Camp.

Abbe Bad Lodge je největší kemp na jezeře Abhe Bad, který nabízí různé druhy ubytování. Můžete si vybrat mezi stanovými chatkami, královskými stany nebo bungalovy. Každý typ ubytování zde má své vlastní soukromé sociální zařízení, klimatizaci a výhled na jezero. Kemp také nabízí restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Lake Abbe Camp je menší kemp s omezeným ubytováním, který nabízí stanové chatky a malé restaurační zařízení. Kemp také disponuje vlastním zdrojem pitné vody, který je pro tuto oblast velmi důležitý.

Nezáleží na tom, který kemp si vyberete, zážitek z pobytu na jezeře Abhe Bad je nezapomenutelný. Pro milovníky přírody je toto místo rájem, nabízí se zde mnoho příležitostí k pozorování zvířat, jako jsou například velbloudi, gazely nebo hroši.

Pokud se chystáte navštívit Džibutsko a toužíte po klidném a přírodním prostředí, neváhejte a vydejte se k jezeru Abhe Bad. Ubytování zde najdete snadno a můžete se těšit na pravou oázu klidu.


Letenka Džibutsko Lake Abhe Bad


Džibutsko, malá africká krajina ležiaca na východnom pobreží Afriky, môže byť malinkým štátom, ale je domovom niekoľkých úchvatných prírodných miest a pamiatok, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto fascinujúcich miest je aj jazero Abhe Bad.

Jazero Abhe Bad, tiež známe ako jazero Hassán, sa nachádza v oblasti Ali Sabieh v Dolnom kraji Džibutska. Je to soľné jazero, ktoré sa nachádza vo vzdialenosti asi 150 km južne od hlavného mesta Džibuti. Toto malé, ale pôsobivé jazero, je obklopené vulkanickými útesmi, čo dodáva celému miestu jedinečnú a majestátnu atmosféru.

Práve vďaka tomu, že jazero leží na úpätí sopky, jeho voda je teplá a vo výnimočných prírodných podmienkach je možné tam vidieť rôzne druhy živočíchov a rastlín. Medzi najčastejšie viditeľné zvieratá patrí krokodíl nilský, gazely, hady a mnoho druhov vtákov. Jazero je preto obľúbeným miestom zo strany milovníkov prírody a ornitológov.

Takisto je to veľmi obľúbené aj u milovníkov vodných športov a rybolovu. Množstvo návštevníkov prichádza na jazero Abhe Bad za účelom rybolovu, pretože sú tam hojne zastúpené rôzne druhy sladkovodných rýb. Rybári majú možnosť prenajať si loďku a rybačku, ktoré ponúkajú skvelý zážitok z rybolovu a zároveň možnosť relaxovať v nádhernom prostredí jazera.

Cesta k jazeru Abhe Bad nie je ľahká a vyžaduje si terénne vozidlo, pretože nie sú k dispozícii pevné cesty a väčšinu cesty treba prejsť po piesku a skalách. A to je dôvod, prečo je letecká preprava najpohodlnejšou možnosťou, ako sa dostať na toto úchvatné miesto.

Letecká preprava je najrýchlejší, najbezpečnejší a najkomfortnejší spôsob, ako cestovať do Džibutska a jazera Abhe Bad. S leteckou spoločnosťou, ktorá má pravidelné lety do Džibutska môžete cestovať zo všetkých kútov sveta a vychutnať si nádherný výhľad na európske, ázijské a africké zemepisné oblasti.

Po prílete do hlavného mesta Džibuti, je potrebné prejsť asi 150 km na juh, čo do značnej miery je náročná a dlhá cesta. Ale akonáhle dorazíte k jazeru, budete ohromení jeho krásou a pokojom, ktorý v ňom panuje.

Džibutsko je jedinečná krajina s mnohými fascinujúcimi miestami a jazero Abhe Bad je určite jedným z nich. Ak máte radi prírodu, pokoj a jedinečné zážitky, nemali by ste si nechať ujsť túto úchvatnú destináciu. Vďaka leteckej preprave je cesta k jazeru jednoduchejšia a pohodlnejšia, čo vám umožní viac času a priestoru na objavovanie krás tejto malebnej krajiny.


Počasie Džibutsko Lake Abhe Bad


Džibutsko je malá africká krajina, ktorá sa nachádza v severovýchodnej Afrike, susedí s Eritreou, Etiópiou a Somálskom. Táto oblasť je známa svojim unikátnym a extrémnym počasím, ktoré sa prejavuje nielen v extrémne vysokých teplotách, ale aj v zúrivých búrkach a suchu.

Jedným z najkrajších miest v Džibutsku je jazerá Abhe Bad, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Toto sladkovodné jazero je jedným z najväčších v regióne a je postavené uprostred púšte. Jeho povrch je hlavne zasadený do slaných porastov, ktoré mu dávajú nezameniteľný charakter.

Počasie v Džibutsku je veľmi suché a horúce. V oblasti Lake Abhe Bad sa teploty jednoducho dostávajú do extrémov. V lete teploty často presahujú 40 stupňov Celzia a niekedy sa môžu blížiť aj k 50 stupňom Celzia. Tieto extrémne teploty sa udržiavajú počas celej dňa a teda nie je žiadny únik ani v noci. V zime, aj keď teploty klesajú, stále sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia.

Okrem extrémnych teplôt je v oblasti Lake Abhe Bad aj nízka vlhkosť vzduchu. Vlhkosť sa pohybuje okolo 40-50 percent, čo je pomerne nízke, hoci to môže byť v porovnaní s inými oblasťami Džibutska relatívne vysoké. Táto suchosť spolu s vysokými teplotami prispieva k výraznému vysychaniu jazera.

Avšak tieto extrémne podmienky neznemožňujú existenciu flóry a fauny v oblasti Lake Abhe Bad. Napriek obmedzeniam je toto jazero známe pestrofarebným vtákmi, ktoré sa tu zdržiavajú. Mnohé druhy vtákov, vrátane flamingov, tu hniezdia a vytvárajú neobvyklé scenérie pre návštevníkov.

V dôsledku sucha a extrémnych teplôt v oblasti Lake Abhe Bad je však voda jazera výrazne soľná. Voda obsahuje vysoké množstvo minerálov a soli, čo z neho robí nepitnú. Jazero je preto primárne využívané ako habitat pre rôzne druhy zvierat a pre miestne obyvateľstvo sa stalo atrakciou pre vodné športy, ako je napríklad požičovanie kajakov alebo lodiek.

Aj keď je jazerá Lake Abhe Bad veľmi krásne, je dôležité si uvedomiť, že cestovanie a pobyt v tejto oblasti môže byť náročné kvôli extrémnym teplotám a obmedzeniam vody. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, je dôležité si zabezpečiť dostatok vody, ochranné opatrenia pred slnkom a rešpekt k prírode a miestnej kultúre.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky