Objavte lety za najlepšie ceny

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Ak sa zaujímate o exotické dovolenky, možno ste už počuli o tajomnom mieste v Džibutsku nazývanom Lake Assal Hot Springs. Toto nepopierateľne krásne miesto je jedným z najtepľších jazier na svete a tým sa stalo hlavnou atrakciou pre turistov z celého sveta.

Lake Assal sa nachádza v Dolnej Afrike, v pobrežnej krajine Džibutsko. Leží v depresii vrátane niekoľkých sopiek a bezodtokých dolín. Ale to nie je jeho jedinými zvláštnosťami. Je tiež známe ako najnížie položené jazero v Afrike, ležiace až 155 metrov pod úrovňou mora. Jeho hladina je teda veľmi slaná a obsahuje vysoké množstvo rôznych minerálov a solí.

Lake Assal Hot Springs je obklopené vysušenými sopečnými poliami a priehlbami, čo mu dodáva veľmi neobyčajný vzhľad. Ale to, čo priláka turistov, sú teplé pramene, ktoré vyvierajú z dna jazera. V blízkosti ich teplota dosahuje ohromujúcich 50 °C, čo ich robí ideálnym miestom na relaxáciu a kúpanie sa. Je to ako prírodné jacuzzi, kde sa môžete potápať a relaxovať v teplom a minerálnom vodnom prostredí.

Okrem relaxácie a kúpania sa tu existujú aj iné aktivity, ktoré si môžete vychutnať. Ak ste dobrodruh, môžete si vychutnať prechádzku po sopečných poliach a obdivovať zvláštne geologické útvary. Môžete tiež prechádzať pozdĺž brehu jazera a obdivovať krásne výhľady na okolitú krajinu.

Džibutsko sa tiež pýši bohatou prírodou a faunou, takže ak máte radi pozorovanie vtákov alebo fotografovanie zvierat, Lake Assal je miestom, kde by ste ich mohli vidieť. Môžete sa tešiť na pozorovanie morských vtákov, rýb a rakov a dokonca aj na príležitosť vidieť plameňákov, ktorí sa tu zastavia počas migrácie.

Ak plánujete navštíviť Lake Assal Hot Springs, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letu do hlavného mesta Džibutsko. Z mesta bude cesta trvať približne tri až štyri hodiny. Cesta je dosť náročná, preto je odporúčané si najať odborného miestneho vodiča alebo sa zúčastniť organizovanej turistickej skupiny.

Na záver, návšteva Džibutska a Lake Assal Hot Springs je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Jeho unikátna kombinácia horúcich prameňov, zvláštnej geografie a pestrého života v prírode ho robí skutočným rajom pre cestovateľov. Takže, čo ešte čakáte? Naplánujte si svoju dovolenku, rezervujte letenku a pripravte sa na objavovanie tohto fascinujúceho miesta.


Dovolenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malá krajina nachádzajúca sa na východnom pobreží Afriky, môže byť známa predovšetkým svojím jedinečným miestom prírodného krásy - Lake Assal Hot Springs. Toto miesto je ideálnou destináciou pre dovolenku, ktorá ponúka okrem krásy aj mnoho príležitostí na relaxáciu a oddych.

Lake Assal, ležiaci na severe krajiny, je jedným z najslanejších jazier na svete a často je označovaný ako "Solný vulkán". Je dobre známe svojou unikátnou modrastou farbou a pokrýva plochu približne 60 štvorcových kilometrov. Jeho vody s vysokým obsahom soli a minerálov vytvárajú v jazere horké pramene, kde môžu návštevníci relaxovať a uvoľniť sa. Tieto pramene majú povzbudivé účinky na zdravie a liečia rôzne ochorenia, vrátane svalových a kĺbových problémov.

Lake Assal Hot Springs je miestom, ktoré láka turistov z celého sveta. Okrem uvoľňujúcich prírodných bazénov si návštevníci môžu vychutnať aj nádherný výhľad na okolité hory. Toto miesto je zároveň ideálne pre dobrodruhov a nadšencov vodných športov. Môžete sa pustiť do sledovania živočíchov, ktorí obývajú toto jedinečné jazero, alebo si dokonca môžete vyskúšať plávanie vo veľmi slaných vodách, čo poskytuje jedinečný pocit plávania na hladine.

Džibutsko Lake Assal Hot Springs ponúka aj možnosť využitia liečebných vonkajších lázní. Mnohí návštevníci prichádzajú sem na liečebné programy, ktoré zahŕňajú rôzne procedúry, ako napríklad bahenné zábaly alebo masáže so solnými minerálmi. Tieto procedúry pomáhajú zmierniť stres, zmierňovať bolesť a zlepšovať kvalitu spánku.

Okrem týchto unikátnych prírodných vlastností ponúka Džibutsko Lake Assal Hot Springs aj krásne a exotické prostredie. Turisti dokážu zažiť nezabudnuteľné západy slnka, miestnu kultúru a tiež ochutnať tradičné jedlá. V okolí sa nachádzajú aj miesta atrakcie, ako napríklad národný park Day Forest, kde môžete objavovať miestnu faunu a flóru.

Džibutsko Lake Assal Hot Springs je teda ideálnou destináciou pre každého, kto hľadá oddych, relaxáciu a exotické dobrodružstvo. Je to miesto, kde sa môžete pohrať s vodou, vychutnať si blahodarné účinky prírody a objavovať krásu afrického kontinentu. Navštívenie tohto miesta by určite mohlo byť jedným z najkrajších zážitkov vo vašom živote.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lake Assal Hot Springs


1. Čo je Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Džibutsko Lake Assal Hot Springs je termálny prameň nachádzajúci sa pri jazere Assal v krajine Džibutsko.

2. Aká je teplota vody vo termálnom prameni?
Teplota vody vo termálnom prameni sa pohybuje medzi 42 až 55 °C.

3. Je možné sa v termálnom prameni kúpať?
Áno, návštevníci majú možnosť kúpať sa v termálnom prameni.

4. Má termálny prameň liečebné účinky?
Áno, voda z termálneho prameňa je bohatá na minerály a má pozitívny vplyv na pokožku a relaxáciu tela.

5. Je vstup do termálneho prameňa voľný?
Áno, vstup do termálneho prameňa je voľný a otvorený pre verejnosť.

6. Ako sa dostanem k termálnemu pramenu?
Termálny prameň je prístupný autom alebo taxíkom z hlavného mesta Džibutsko City, vzdialeného približne 100 km.

7. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v okolí termálneho prameňa?
V okolí termálneho prameňa sa nachádzajú aj ďalšie prírodné krásy, ako je soľné jazero Assal a poušť Danakil.

8. Aký je najlepší čas na návštevu termálneho prameňa?
Najlepší čas na návštevu je v chladnejšom období medzi novembrom a februárom, keď sú teploty miernejšie.

9. Je možné stráviť noc v blízkosti termálneho prameňa?
Áno, existujú ubytovacie možnosti v blízkosti termálneho prameňa, ktoré umožňujú návštevníkom zostať na viac dní.

10. Je potrebné si doniesť vlastné plavky na kúpanie v termálnom prameni?
Nie, tam sú ubytovacie miesta, ktoré ponúkajú zapožičanie plaviek návštevníkom, ktorí by ich nemali so sebou.


Počasie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá africká krajina nachádzajúca sa v africkej časti Arabského poloostrova. Má jedinečnú geografickú polohu a preto sa jej počasie výrazne líši od počasia iných afrických krajín.

Jedným z najzaujímavejších miest v Džibutsku je jazero Assal a jeho termálne pramene. Jazero Assal je slané vodné telo, ktoré sa nachádza v najnižšom bode afrického kontinentu. Má hladinu až 155 metrov pod úrovňou mora a je považované za jedno z najslanejších jazier na svete.

Počasie v oblasti Džibutska je typické pre suchý a horúci podnebný typ. Vzhľadom na svoju polohu blízko rovníka, krajina má relatívne stabilnú teplotu počas celého roka. Letá sú veľmi horúce, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 40 stupňov Celzia. Minimálne teploty v noci sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia. V zime je teplejšie, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 30 stupňov Celzia a minimálnymi teplotami okolo 20 stupňov Celzia.

Jazero Assal a jeho termálne pramene majú neodolateľnú príťažlivosť pre turistov. Oblasť je známa svojimi minerálnymi prameňmi a liečivými vlastnosťami vody. Teplota vody v termálnych prameňoch sa pohybuje okolo 37-42 stupňov Celzia. Táto voda obsahuje minerály, ktoré majú blahodarné účinky na kožu a telo.

Okrem termálnych prameňov je jazero Assal tiež známe tým, že je jedným z najslanejších jazier na svete. Jeho slaný obsah je tak vysoký, že je viac solitérium ako Mŕtve more. Mnoho turistov si tu prichádza užiť jedinečnú skúsenosť plávania na hladine, ktorá ich neponoria, ale poskytuje jedinečnú vzdušnú povahu.

Samotné jazero Assal aj s termálnymi prameňmi je vietor miesto, ktoré láka turistov z celého sveta. Okrem svojho termálneho a slaného charakteru ponúka aj úchvatnú scenériu, keďže sa nachádza v púšti Grand Bara. Umiestnenie jazera v tejto oblasti poskytuje nádherné výhľady na okolitú krajinu, vrátane blízkych sopiek a sopečných formácií.

Ak plánujete navštíviť Džibutsko a jazero Assal, odporúča sa si zobrať so sebou ochranné prostriedky pred slnkom, ako sú krémy s vysokým ochranným faktorom, okuliare a klobúky. Tiež je dôležité mať pri sebe dostatok vody na hydratáciu, pretože horúce podnebie môže spôsobiť rýchlu dehydratáciu.

Jazero Assal a jeho termálne pramene sú skutočným pokladom Džibutska. Okrem pozorovania a relaxácie v termálnych prameňoch si môžete tiež vychutnať krásu okolitých sopiek a púští. Je to jedinečný zážitok, o ktorom budete ešte dlho rozprávať.


Ubytovanie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, krajina nachádzajúca sa v severovýchodnej Afrike, ponúka množstvo krásnych prírodných zázrakov pre turistov. Jedným z týchto miest je aj jazero Assal, známe tiež ako Lake Assal Hot Springs.

Lake Assal je so svojou nadmorskou výškou 155 metrov pod úrovňou mora najnižšie ležiace jazero v Afrike. Leží v povodí rieky Awash a je obklopené sopečnými konuřinami a rozľahlými sopečnými planinami. Svojou veľkosťou a krásou si zaslúži svoje miesto na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

To, čo robí jazero Assal mimoriadnym, sú jeho termálne pramene. Hlina v okolí jazera je veľmi bohatá na soli a minerály, čo spôsobuje, že voda v jazere je extrémne slaná. V skutočnosti je to najslanejšie jazero mimo Antarktídy. Voda z jazera obsahuje okrem soli aj rôzne minerály, ktoré majú liečivé vlastnosti.

Teplota vody v jazere dosahuje v lete neuveriteľné hodnoty okolo 50 stupňov Celzia. Kvôli tomu je kúpanie sa v jazere niečo, čo turisti naozaj musia zažiť. Prameny s horúcou vodou ponúkajú príjemné a relaxačné kúpele, ktoré pomáhajú zmierniť bolesti a liečiť rôzne ochorenia.

Okrem relaxácie a liečenia sa turisti môžu tiež potešiť jedinečnými výhľadmi na okolitú krajinu. Jazero je obklopené sopečnými vrchmi, ktoré poskytujú úžasné panoramatické pohľady. Môžete tiež pozorovať množstvo rôznych vodných vtákov, ktoré sa zastavia na jazere počas migračnej sezóny.

Veľkou výhodou je, že jazero Assal sa nachádza iba necelých 50 kilometrov od hlavného mesta Džibutsko, čo z neho robí perfektný cieľ pre jednodňový výlet. Turisti sa môžu z hlavného mesta dostať autom alebo organizovanými výletmi, ktoré sú k dispozícii.

Pokiaľ ide o ubytovanie, v okolí jazera Assal sú k dispozícii rôzne možnosti. Môžete si vybrať medzi luxusnými reštauráciami a hotely v hlavnom meste Džibutsko alebo využiť kempovanie pri jazere a vychutnať si nezabudnuteľnú noc pod jasnou hviezdou.

Jazero Assal Hot Springs je jedinečným miestom v Džibutsku, ktoré kombinuje krásu prírody, relaxáciu a liečivé vlastnosti termálnych prameňov. Ak sa chystáte navštíviť túto časť Afriky, nezabudnite sa zastaviť pri tomto fascinujúcom jazere a odpočinúť si v jeho horúcej a slanej vode. Určite to nebudete ľutovať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky