Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)

Počasie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán, známy aj ako „brána do Afriky“, je jedným z najteplejších miest na svete s úžasnými histórickými pamiatkami a bohatou kultúrou. Jeho exotickým a suchým podnebím je príťažlivým miestom pre turistov, ktorí túžia zažiť slnečné a teplé počasie.

Asuán sa nachádza na juhu Egypta, pri rieke Nil, a je známy pre svoje zvláštne klimatické podmienky. Celoročne tu panuje horúce a suché počasie, s minimálnymi zrážkami. Teploty v lete môžu dosiahnuť až 50 °C, čo z neho robí jedno z najteplejších miest na svete. V zime sú teploty príjemnejšie, pohybujú sa okolo 20-30 °C.

Chrámový komplex Philae je jednou z hlavných turistických atrakcií v Asuáne. Tento staroveký chrám bol postavený v období Ptolemaiovcov a je venovaný bohyni Isis. Philae bol pôvodne na ostrove v rieke Nil, ale kvôli výstavbe Asuánskej priehrady bol presunutý na vyvýšený ostrov, čo mu umožnilo prežiť. Tento nádherný chrám je obklopený vodou a je najlepšie navštíviť ho ráno alebo večer, keď je slnko mäkšie a chrámy sa odrážajú vo vode.

Násoslaví, alebo tiež nazývané Núbijske mestečko, je ďalšou zaujímavou oblasťou v Asuáne. Toto tradičné núbijske obydlie je známe svojimi farebnými domčekmi, ktoré pozdĺž rieky Nil vytvárajú malebnú panorámu. Núbijská kultúra je fascinujúca a mnoho domov je otvorených návštevníkom, ktorí sa chcú ponoriť do ich života a zvykov. Mnohí návštevníci si tu môžu zakúpiť typické núbijske výrobky, ako sú keramika, šperky a textília.

Okrem toho, že Asuán ponúka skvelé historické pamiatky a krásne miesta na prechádzky, je to aj významné mesto pre riadenie vody v rieke Nil. Asuánska priehrada, postavená v 60. rokoch minulého storočia, je najväčšou priehradou na rieke Nil a tvorí obrovské jazero, známe ako Násose. Priehrada zabezpečuje dostatok vody pre celý Egypt a chráni aj pred povodňami.

Navštíviť Asuán je pre ľudí, ktorí radi cestujú a objavujú nové kultúry, skutočným zážitkom. Jeho teplé a slnečné počasie, spolu s bohatou históriou a kultúrou, ho robí perfektným miestom na dovolenku. Ak sa vám podarí tiež navštíviť chrámy Philae a Násoslaví, budete mať jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina plná kultúrnych a historických pamiatok, ktoré privádzajú na roky čoraz viac turistov z celého sveta. Jedným z miest, ktoré by nemal chýbať na zozname každého cestovateľa, je Asuán, mesto nachádzajúce sa na juhu Egypta. Toto mesto poskytuje návštevníkom úžasné možnosti na spoznávanie kultúry a histórie Egypta, a to hlavne v spojení s pobytom v jednom z príjemných ubytovaní.

V Asuáne sa nachádza množstvo ubytovaní, ktoré ponúkajú celkové zážitky pre turistov. Ak máte radi pokojnejšie miesta, prednostne sa vyhnite ubytovniam v centre mesta. V blízkosti centra mesta sa však nachádza veľa hotelov a rezortov, ktoré sú veľmi populárne medzi turistami.

Jedno z rekreačných ubytovaní, ktoré si môžete vyskúšať, je Nubian Village. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť a spoznať kultúru a spôsob života miestnych obyvateľov. Ponúkajú sa tu izby s výhľadom na rieku Níl, klimatizácia, bezplatné parkovanie a Wi-Fi. Hostia sa tu budú môcť naučiť tradičné tanec Núbijci, ochutnať miestne jedlá a dokonca si pozrieť tradičné remeslá miestnych ľudí.

Ak máte radi privátnejšie prostredie, môžete si vybrať z množstva apartmánov a chát. Napríklad Nubian Lotus Land sa nachádza v útulnej osade Faruka. Návštevníci tu môžu prenajať celý apartmán s kuchyňou a terasou s výhľadom na rieku Níl. Ponúka bezplatné šnorchlovanie a možnosť prenájmu bicyklov.

Medzi všetkými ubytovaniami v Asuáne vyniká Legend Nubia, ktorý poskytuje neuveriteľný výhľad na rieku Níl a jedinečné skúsenosti, priamo v miestnej kultúre. Okolo hotela vedie nekonečné množstvo palmových álejí a zelených trávnikov. Tento hotel je tiež blízko k Dámu Asuánskému a chrámu Philae, ktoré sú jednými z najdôležitejších historických atrakcií v Egypte.

Kedykoľvek sa rozhodnete pre návštevu Asuánu, uistite sa, že si zarezervujete jedno z týchto ubytovaní, ktoré vám ponúknu úžasnéživotné prostredie a nezabudnuteľné zážitky počas vašej dovolenky v Egypte.


Letenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru, a Asuán je jedno z miest, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve tohto fascinujúceho miesta. Ak ste sa rozhodli navštíviť Asuán, určite by ste mali zvážiť letenku do Egypta s cieľovým miestom Asuán.

Letenka do Egypta je prvým krokom, ktorý musíte urobiť, ak sa chcete dostať do tohto fascinujúceho miesta, ktoré je známe nielen svojou bohatou históriou, ale aj krásnou prírodou a pohostením miestnych obyvateľov.

Asuán je tretie najväčšie mesto v Egypte, nachádza sa na južnom konci krajiny a je známe svojimi krásnymi prírodnými scenériami a historickými pamiatkami. Jedným z najvýznamnejších miest na navštívenie v Asuáne je chrám Philae.

Chrám Philae je jedným z najdôležitejších a najkrajších chrámov v Egypte. Tento nádherný chrám bol postavený ako dedičstvo bohyni Ízis a bol presunutý na svoju súčasnú lokalitu vďaka snahám UNESCO po stavbe priehrady Asuán.

Navštíviť Philae je naozaj nezabudnuteľný zážitok. Môžete sa tam dostať loďou po rieke Níle a po ceste si môžete vychutnať krásne scenérie a panorámy. Keď sa dostanete na miesto, budete okúzlení nádherným vzhľadom chrámu, ktorý je strašne dobre zachovaný aj po storočia.

Okrem chrámu Philae by ste nemali vynechať aj návštevu Násoslaví. Toto miesto je známe svojimi obchodmi s miestnymi suvenírmi a rukodielkami, ktoré si môžete kúpiť ako spomienku na váš pobyt v Asuáne. Môžete tiež ochutnať tradičné egyptské jedlá v jednom z miestnych reštaurácií a stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú známi svojou pohostinnosťou.

Celú túto nádheru môžete zažiť po zakúpení letenky do Egypta s cieľovým miestom Asuán. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Egypta, a môžete si vybrať tú najlepšiu pre seba podľa vašich predsavzatí.

Vzhľadom na to, že Asuán je veľmi turistické miesto, ponúka množstvo možností ubytovania, od luxusných hotelov po lacnejšie varianty. Môžete si zvoliť ubytovanie, ktoré najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Ak sa rozhodnete pre letenku do Egypta s cieľom navštíviť Asuán, môžete si byť istí, že vás čaká nezabudnuteľná dovolenka plná krásneho prírodného prostredia a bohatých historických pamiatok. Asuán je miestom, ktoré vás očarí a privedie vás bližšie k egyptskej kultúre a tradíciám.


Dovolenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Dovolenka v Egypte je pre mnohých turistov sen, ktorým sa naozaj stojí za to prežiť. Egypt ponúka nielen nádherné pláže a nádherné letoviská, ale aj bohatú históriu a kultúru. Ak hľadáte kombináciu oddychu a objavovania historických pamiatok, nemali by ste vynechať návštevu Asuánu.

Asuán je tretím najväčším mestom v Egypte a nachádza sa na brehu rieky Níl. Jeho pôsobivá história, ktorá siaha až do staroveku, ho robí fascinujúcim cieľom pre archeologických nadšencov a milovníkov histórie. Okrem toho, že je Asuán známy pre svoje historické pamiatky, ponúka aj úžasné scenérie rieky Níl a egyptského vidieka.

Jeden z najvýznamnejších a najkrajších archeologických miest v Asuáne je chrám Philae. Tento chrám, pôvodne postavený na ostrove Philae medzi rokmi 380 až 362 pred naším letopočtom, bol neskôr presunutý na vyššie položený ostrov Agilkia v dôsledku vybudovania Asuánskej priehrady. Chrám bol zasvätený bohyni Isis a predstavuje úchvatnú kombináciu starovekého egyptského a gréckeho umenia. Návštevníci môžu obdivovať množstvo farebných nápisov a rezbárskych prác a prechádzať sa po krásnych nádvoríach a sieňach.

Okrem chrámu Philae určite nevynechajte návštevu Násoslaví, chrámu postavenému na počesť slnečného boha Amona-Ra. Násoslaví je najväčší chrám v Egypte a druhý najväčší na svete, hneď po chráme v Karnaku. Jeho veľkolepá architektúra a množstvo soch a pylónov sú ohromujúce. Aby ste si však túto pamiatku vychutnali naplno, je vhodné si najať sprievodcu, ktorý vám zadá všetky zaujímavé informácie a vysvetlí históriu tejto úžasnej stavby.

Okrem navštevovania historických pamiatok môžete tiež v Asuáne podniknúť romantický výlet lodou po rieke Níl. Plavba po rieke vám umožní obdivovať krásne scenérie, vidiecke oblasti a pozorovať místnu faunu a flóru. Mnohé agentúry ponúkajú rôzne výlety a lodné prechádzky, medzi ktorými si určite vyberiete tú najvhodnejšiu pre vás.

Asuán je tiež známy svojim zvláštnym trhom, kde môžete kúpiť tradičné egyptské produkty ako šperky, koberce, suveníry a miestne špeciálne položky. Uistite sa, že budete ochotní obchodovať, pretože to je súčasťou miestnej kultúry.

Pri plánovaní dovolenky v Egypte nezabudnite zaradiť Asuán do svojho itinerára. Toto histórické mesto ponúka nielen úžasné pamiatky, ale aj nádhernú scenériu rieky Níl a egyptského vidieka. Buďte pripravení na horúce počasie a uistite sa, že si dobre načasujete návštevu chrámu Philae a Násoslaví, aby ste si mohli maximálne vychutnať ich krásu a jedinečnosť. Egyptská dovolenka Asuán vám poskytne skutočne nezabudnuteľné zážitky a pohľad na fascinujúcu históriu tohto úžasného kúsku sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


O: Ahoj! Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí ohľadom Egypta Asuán a jeho atrakcií, vrátane chrámu Philae a Násoslaví:

1. Čo je chrám Philae?
A: Chrám Philae je staroveký chrám na ostrove Philae v Asuáne, zasvätený bohyni Isis. Je to jeden z najlepšie zachovaných starovekých chrámov v Egypte a bol presunutý z pôvodnej lokality, aby sa ochránil pred vodou po stavbe priehrady Asuán.

2. Aké sú otváracie hodiny chrámu Philae?
A: Chrám Philae sa otvára pre návštevníkov denne od 7:00 do 16:00 hod.

3. Je potrebné si kúpiť vstupenky vopred na návštevu chrámu Philae?
A: Áno, je lepšie si vopred zakúpiť vstupenky, najmä ak chcete navštíviť chrám počas hlavnej sezóny. Vstupenky sa dajú zakúpiť online, vstupenkových predajniach alebo v hoteli.

4. Čo je Násoslaví?
A: Násoslaví je priehrada na rieke Níl v Asuáne, ktorá slúži na výrobu elektrickej energie a regulovanie vodného toku rieky.

5. Môže sa Násoslaví navštíviť ako turista?
A: Áno, existujú zorganizované výlety, ktoré umožňujú návštevníkom vidieť Násoslaví z blízka a sledovať jej kolektorov a vodopádov. Je však potrebné si vopred zabezpečiť povolenie na návštevu.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Asuánu?
A: Je možné sa dostať do Asuánu letecky, autobusom alebo na lodi po rieke Níl.

7. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Asuánu?
A: Najlepšie mesiace na návštevu Asuánu sú od októbra do apríla, keď je počasie suché a mierne.

Dúfam, že som ti pomohol! Ak máš ďalšie otázky, neváhaj sa opýtať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky